Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Abikoka praktika aruanne (0)

3 HALB
Punktid
Tallinna Teeninduskool
Aruanne
Õpilase nimi Jevnika Samofalova
Õpperühm nr 011KM
Juhendaja Riina Laht
Tallinn 2010

SISUKORD


SISUKORD 2
1Sissejuhatus 3
1.2Praktika ettevõtte iseloomustus 3
2Lõpparuanne-analüüs 4
3Ettevõtte analüüs 5
3.1Enesehinnang 5
Kokkuvõte 5

1Sissejuhatus


I kursuse toimub ajavahemikus 26.04.2010-06.06.2010 Jevnika Samofalova Tallinna Teeninduskooli õpilane,sooritan erialase praktika Mereakadeemia köök mis asub Mustakivi 25. Mereakadeemia oli lahti E-P 07-20 .Kliendid olid õpilased,kooli töötajad,külalised. Ruume oli väha palju ja erinevaid . Praktika juhendajaks oli: Inna Ridal peakokk ja veel üks oli kokk Galina Matajon ,kokkaabiline Tanja ,ja ka palju teiseid Inna nõudepesija,Ljuda, kondiiter Diana . Praktikandid : Jevnika,Maritta,Rändi,Rasmus,Ivalo.Praktika sooritamiseks valisin selle asutuse, kuna sellest ettevõttes oli olemas kõik see, mida minu eriala õppides peaks teadma ja seeoli kodu ligidal. Etteantud praktika eesmärgid ja ülesanded on järgmised:Ettevõttega tutvumine, töökaitsealane juhendamine ettevottes ja töökohal,köögi ettevalmistus ja eeltööd , toidude valmistamine,toidude serveerimine ja väljastamine,säästlik töötamine ,koogiruumide puhastamine ja korrashoid ,nõudepesu,olmeruumide puhastamine ja koristamine ,töötamine meeskonnas liikmena . Praktikal saadud teadmisi ja oskusi soovin edaspidi rakendada oma kutsealaste õpingute tõhustamiseks.

1.2Praktika ettevõtte iseloomustus

Tallinna Eesti Mereakadeemia täisnimi on Eesti Mereakadeemia Merekool Nemad ka kasutavad lühendatult EMA Merekool. Avati EMA Merekool aastal1920 . Nende Asukoht on Mustakivi tee 25. Tegevusvala on merendusalase kutsekeskhariduse omandamise võimaldamine põhihariduse ja keskhariduse baasil läbiviidava kutsekeskhariduse õppekavade alusel Tallinnas, Pärnus ja Tartus. Kutseõppeläbiviimine üldhariduskoolides. Täiskasvanute tööalane koolitus EMA Merekoolil on välja kujunenud oma kindlad traditsioonid. Samas on iga koolipere liikme uued ettepanekud teretulnud.Õpetavad ka erialaid need on laevajuht ,siseveelaevajuht,laeva-mehaanik, laevajuht-mehaanik, külmattehnik,avamerekalur. Nede misioon konkurentsivõimeliste meremeeste koolitamine rahvusvahelisele tööturule.Merekool on Eestis merendusalase kutseõppe võrgustiku keskus, kus toimub tööturu muutustele paindlikult reageeriv , õppija arengut ja võimeid arvestav pädevuspõhine õpe ning Eestis merendusalase kutseõppe arengu toetamine .Nende väärtused on õppurid töötajad vilistlased traditsioonid.Traditsioonid on õpetajate päve,karudeks löömise päve,merekooli sünnipäevanäda,kooli alguse rivistus,merepäevad .

2Lõpparuanne-analüüs

Köökides oli kogu töö organiseeritud väga hästi. Iga töötaja teadis, mis on tema ülesanne ja andis endast parima . Tutvusin köögi süsteemidega, kuidas midagi tehti Esimesel tööpäeval nagu alati ja igal pool räägiti tööohutusest. Sellises suures ettevõttes töötades tuleb kindlasti jälgida toidu õiget valmistamist , sest kliendid võivad nurisema hakata.
Esimesel päeval tutvustatid meile kööki ja ülejäänud maja. .Tulid hakata koheselt retti aluselt süüa tegema.
Tööle minnes oli laua peal meil iga päevane prognoos ja igal ühel oli oma ülesanded sealja oli vaja iga pave märgistada et olid kohal. Peale tööpäeva tuli alati köök ära koristada ja pesta.Teha tuli nii kuum kui ka külmtöötlemist, toiduained tuli pakendad.
Esmane ja hilisem juhendamine praktikakohal olid hügieeninõuded,tööülesandedolid et ma aitaksin midagi teha näiteks mind pandi tükeldada liha vorsti ,juurvilju tükkeldada ja koorisin ka väga palju juurviljad olid peet ,porgad, sibulat, kartulit , masinaga ja suupisteid tegin ka palju oli mõnikord kas 30 suupisteid tegin või 60 .Praadisin kotlete 128 tükki oli vaja neid ühest poolt praadida ja, kui ned on juba natukene pruuniks all läinud pean pöörata võib ainult 2 korda . Ja ma ka olin leti taga söögi väljastasin õpilastele ja õpetajatele . Pitsaid tegin ja pärast ahjuse panin ja välja võttsin panin kandikule välja ja võis ainul valgeid kandikuid kasutada ja viisin pitasid bufetise .Korvikesi tädise tegin ja panin sisse panina kandikule paberi ja kile ja jälle viisin ära bufetise. Tegin ka guljasi ja kastet strogonovi . Keetsin ka riisi ja kartuleid . Tegin ka salateid ja puuvilja korvi .
Töökohad olid erinevad kus antakse sellel töökohal tööd tegin , kasutasin ka külmikuid pannin sinna igasuguseid asju ei olnud märgistatud, kraanikausis pesin käed nõud .Töövahendeid kasutasin nugad ,lõike lauad jnd.
Õpisin ka juurde kuidas teha salateid ,snitslit .Suhtlemises ma õppisin vene keelt ja eesti paremini räägima .Käitumine on positiivne.Asjaajamises on hästi.Serveerisin ja väljustasin hästi . Suhtlemine mull aga polnud raskusi ega probleeme. Töötamise kiirust ma saan nüüd kiremini tükeldada . Raskused olid esimesel 2 päeval pinge oli tööjuures suur probleeme polnud.Suhted kolektiivis olid surepärased ja minuga suhtuti suurepäraselt ja minu töö neile meeldis kuidas ma teen kiiresti ja korektselt mulle anti palju ja erinevaid tööid arusaamatusi polnud negatiivse hinangut polnud .Säästlikuid nõuded oli toiduainetega olid palju pahad sorteerisin välja . Tervisega polnud probleeme ja elektriga ka polnud probleeme veega ka polnud probleeme aegaga ka ei tulnud probleeme

3Ettevõtte analüüs

Köökides oli kogu töö organiseeritud väga hästi. Iga töötaja teadis, mis on tema ülesanne ja andis endast parima.
Tutvusin köögi süsteemidega, kuidas midagi tehti. Kuidas toimub kauba vastuvõtmine, toiduainete külma – ja kuumtöötlemine.
Üldiselt soovitakse töötajatelt keskharidust, kellel on aga eriala haridus või eelnev töökogemus selles valdkonnas, siis kandideerimisel eelistatakse enne neid inimesi. Kontori poolepeal töötajatele on kindel nõue inglise keele oskus. Kindlasti on kasulik ka venekeel oskus.
Ettevõtte tugevused – suureks plussiks on ettevõttele igapäevane müügi kasum.
Ettevõtte nõrkused – minu arvates on, suurim nõrkus liiga väike köök, kiiremal päeval jääb köök lihtsalt kitsaks.

3.1Enesehinnang


Minu tugevused – koolis omandatud teooria abil saan kergelt aru köögis toimuvatest toimingutest, tunnen huvi köögitöö vastu ja olen aktiivne. 5
Kuidas tulin toime - väga hästi tulin toime sest arusaamine on surepärane 5
Kokkulepetest ja kellaaegadest surepäraselt sest varem tõusin polnud probleeme 5
Mida peaks tegema teiseti mull kõik õigesti sest kokka kulasin väga hoolikalt5
Mina ka abstasin klassikaaslalseid koristada sest koos töö on parem ja kiiremini5
Minu töössesuhtumine positiivne sest väga suur huvi tööse 5
Hügieeni reegleid pidasin positiivselt sest ma kodus pidan ka hügieeni 5

Kokkuvõte


Esimese kursuse praktika veetsin Mereakadeemias Harjumaal Tallinnas Ajavahemikus 26 aprill 2010kuni 06 juuni 2010. Praktikal olnud 6 nädala jooksul sain tegeleda toidukuum- ja külmtöötlemisega . Sain tegeleda kõigega suurepäraselt, mis oli ära toodud praktika programmis . Omandasin juurde uusi teadmisi ja kinnitasin koolis õpitud teadmisi. Jäin oma praktika käiguga väga rahule. Kui vahepeal tekkis küsimusi sai alati abi vanematelt töötajatelt.
6
Abikoka praktika aruanne #1 Abikoka praktika aruanne #2 Abikoka praktika aruanne #3 Abikoka praktika aruanne #4 Abikoka praktika aruanne #5 Abikoka praktika aruanne #6
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 6 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2011-01-31 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 56 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor jevnika16 Õppematerjali autor
Aruanne praktikast

Sarnased õppematerjalid

Eesti Mereakadeemia
15
pptx

Eesti Mereakadeemia

Eesti Mereakadeemia Uljana Kononova Polina Horeva Asukoht ja aadress Eesti Vabariik, Tallinn, Kopli 101, 11712, Tallinn Eesti Mereakadeemia (edaspidi EMERA) -riiklik rakenduskõrgkool, kus lähtutakse rahvusvaheliselt tunnustatud Meremeeste väljaõppe, diplomeerimise ja vahiteenistuse aluste konvensioonist ja teistest mereharidust reguleerivatest sätetest. Ajalugu Esimene merealane kool Eestis asutati 1715. aastal Tallinnas. Õpetati madruseid ja laevaehitajaid, üheks õppeaineks oli navigatsioon. 1880. a asutati Tallinnas kool sadamatehase ja töökoja töötajate lastele. Asutati Eestis merekoole 19. sajandi teisel poolel: Heinaste merekool (1816 ­ 1916), Narvas (1873 ­ 1918), Paldiskis (1876 ­ 1916), Käsmus (1884 ­ 1931), Kuressaares (1891 ­ 1915), (1919 ­ 1928), (1942 ­ 1944), Pärnus (1919 ­ 1922), (1945 ­ 1989). Tallinna Merekool oli navigatsiooniklass 1919. aastal. Laevamehaanikute klassist 1920. aastal

Riigikaitse



Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun