Investeerimine keskkonda (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

  • Kuidas võiks investor nimetatud trendidest osas saada ?
 
Säutsu twitteris
Liustikud Alpides sulavad. Looduskatastroofide sagedus ja ulatus kasvab. Jäämass poolustel järjest kahaneb. Kliima on soojenemas ning selle mõju nii inimkonnale kui ka maailma majandusele järjest olulisem. Viimastel aastatel on järjest enam tähelepanu hakanud koonduma globaalsetele keskkonnatrendidele. Kliimasoojenemine , fossiilsete energiavarude piiratus , üleüldine keskkonnasaaste ning puhta vee kättesaadavus on vaid mõned suuremad peavoolud, mille alla mahub veel terve hulk alateemasid. Millised võiksid aga olla võimalikud kasvuvaldkonnad, mis aastate pärast on olulisel kohal kogu planeedi turvalise elupaiga tagamisel ning kas ja kuidas võiks investor nimetatud trendidest osas saada?
Maailma turgudel on viimane aasta toonud üsna tugeva languse väga suures osas varaklassides ning paljude investorite otsingud käivad suunal „Kuhu liigub raha ehk milline on järgmine suur trend?” Arvatakse, et üks nendest suurtest trendidest võibki just olla kliimamuutustega kaasnev investeerimine . See sektor on investeerimise mõttes veel üsna varajases faasis, kuid selles võibki peituda võimalus. Kui liustikuid Alpides ja jää poolustel järjest kiiremini sulab ja on igapäevaselt massimeedia tähelepanu keskpunktis , on investeeri -miseks ehk juba hilja.
 
Keskkonnatrendid
Kui inimkonna varasematel  arenguperioodidel oli loodusressursside ohverdamine ühiskonna heaolu nimel loomulik ja iseenesestmõistetav, siis kaasaegses ühiskonnas mängib järjest suuremat rolli tähelepanu pööramine keskkonna tasakaalule. Kas tähelepanu jagub piisaval tasemel või ei, on kindlasti jätkuvate vaidluste teema. Samuti on jätkuvalt arutelude teemaks,  milline on inimese osa maakera kliima muutumisel ning millised võiksid olla kõige efektiivsemad meetmed võimalike kliimamuutuste ärahoidmiseks või leevendamiseks.
Siiski on nii teadlaste kui muude ekspertide hulgas üha suurenemas konsensus , et globaalne kliimasoojenemine on ilmne ja jätkuv ning viimaste kümnendite soojenemise puhul on suure tõenäosusega inimtegevus mängimas olulist rolli. Üha enam on ka põhjust rääkida keskkonna-trendide kahjulikust mõjust inimeste heaolule. Keeruline on luua ühtsett vahendit, mis hoiaks maailma tulevaste põlvede jaoks elamisväärsena. Küll aga võib uskuda , et jõupingutused olukorra parandamiseks nii valitsus- kui eratasandil on alles hoogu kogumas.
Viimase saja aasta jooksul kuni aastani 2005 on keskmine temperatuur maapinnal  tõusnud 0,74 +/- 0,18°C. Rahvusvahelise kliimamuutuste töörühm IPCC väidab, et suur osa sellest on tingitud inimtekkeliste kasvuhoonegaaside kontsentratsiooni kasvust atmosfääris. Kuigi paljudele IPCC seisukohtadele leidub mitmeid vastaseid, on valdav enamus teemaga seotud teadusringkondi IPCC põhiseisukohti tunnustanud. IPCC poolt summeeritud erinevate kliimamudelite järgi on mitmete erinevate stsenaariumite korral tõenäoline, et käesoleva sajandi jooksul võib keskmine temperatuur soojeneda 1,1 – 6,4°C võrra.
Kui üks põhilisi teaduslikke lahkarvamusi puudutab just soojenemise edasist võimalikku ulatust, siis tänane reaalsus on see, et kliima soojenemine on juba praegu näitamas tõsiseid tagajärgi. Selgelt on ilmnemas liustike ning polaaralade sulamine, sellest tulenev ookeanide veetaseme ning temperatuuri tõus, muutused sademete trendides (üleujutused, põuad) ja tuule käitumises (intensiivsemad troopilised tsüklonid) ning äärmuslike ilmastikunähtuste kasv üleüldiselt. Lisaks on eelnevast tulenevalt ilmnemas rida kaudseid mõjusid, kus olulisemate hulgas on põllumajandusliku saagikuse muutused ning muutused taime- ja loomaliikide levikus ning arvukuses.
Kliimamuutuste
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Investeerimine keskkonda #1 Investeerimine keskkonda #2 Investeerimine keskkonda #3 Investeerimine keskkonda #4 Investeerimine keskkonda #5 Investeerimine keskkonda #6
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 6 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-09-26 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 14 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor margoth Õppematerjali autor

Mõisted

Sisukord

Teemad

  • Kliima soojenemine ja kasvuhoonegaasid;
  • Vesi ja veeressursid;
  • Puhas energia
  • Kliima soojenemine ja kasvuhoonegaasid
  • Vesi ja veeressursid
  • Puhas energia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

66
docx
Maailmamajanduse geograafia
1
docx
Rahvusvaheline turundus
528
doc
Keskkonnakaitse lõpueksami küsimused-vastused
29
doc
Geograafia
29
doc
Maailma ühiskonnageograafia
116
pdf
Sissejuhatus majandusteooriasse
1072
pdf
Logistika õpik
66
docx
Globaalne kliima soojenemine

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !