Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Vene keel võõrkeelena (0)

5 VÄGA HEA
Punktid
TUNNIKONSPEKT OLGA PRIVALOVA, SKVVM-1
AINE: Vene keel võõrkeelena
KLASS: 9 klass, eestikeelne kool
TUNNI TEEMA: Riided
EESMÄRGID:
  • Обучащие:
    • Языковые цели: ввести и закрепить новый языковой материал (лексический, грамматический, фонетический) по теме «Одежда»; повторить род существительных и прилагательных, их сочетаемость, повторение ранее выученной лексики;
    • Коммуникативные цели: научить беседовать об одежде, о гардеробе, описывать предметы одежды

  • Развивающие:
    Развивать фантазию, мышление, внимание, наблюдательность; расширять кругозор, лингвистический кругозор, сферу интересов, умение анализировать, умение общаться.
  • Воспитательные:
    Прививать учащимся навыки самостоятельной работы, интерес и любовь к русскому языку; вызвать стремление хорошо учиться
  • Õppeesmärgid:
    • keeleesmärgid: uue materjali õppimine ja selle kinnitamine ( leksika , grammaatika, foneetika ), mille üldteemaks on „Rõivad“, nimisõnade ja omadussõnade sugu (korraldamine), nende seostuvus, äraõpitud leksika kordamine
    • kommunikatiivsed eesmärgid: õppida rääkida riietest , garderoobist, riieteesemeid kirjeldada

  • Arenemiseesmärgid:
    Fantaasia , mõtlemise, tähelepanu, vaatlemisoskuse arendamine, üldise silmaringi laienemine, ka lingvistilise silmaringi arenemine, analiseerimisoskuse ja suhtlemisoskuse arenemine
  • Kasvatuseesmärgid:
    Iseseisvatöö oskuse arenemine, huvi ja armastus vene keele vastu, motivatsiooni tõstmine, soovi hästi õppida arenemine
    HINDAMINE/TAGASISIDE:
    § 5. Õpitulemuste hindamise alused
    (1) Õpitulemusi hindab klassi- või aineõpetaja.
    (2) Õpitulemusi hinnatakse õpilase suuliste vastuste (esituste), kirjalike ja praktiliste tööde ning praktiliste tegevuste alusel.
    (3) Hinnatakse teadmiste ja oskuste omandatust. Lähtuvalt kooliastme ja õppeaine eripärast arvestatakse hindamisel:
    1) omandatud teadmiste ja oskuste ulatust, õigsust, esituse täpsust ja loogilisust;
    2) iseseisvust ja loovust teadmiste ning oskuste rakendamisel;
    3) oskust oma teadmisi ning oskusi suuliselt ja kirjalikult väljendada;
    4) vastuste õigsust, vigade arvu ja liiki;
    5) praktilise töö teostust.
    (4) Õpitulemusi hinnatakse numbriliselt (hinne) või sõnaliselt (hinnang).
    § 6. Numbrilise hindamise skaala
    (1) Numbriliselt hinnatakse õpitulemusi viiepallisüsteemis, kus hinne «5» on «väga hea», «4» – «hea», «3» – «rahuldav», «2» – «puudulik» ja «1» – «nõrk». Hinded «1» ja «2» on mitterahuldavad hinded.
    (2) Hinde «5» («väga hea») saab õpilane, kelle suuline vastus (esitus), kirjalik töö, praktiline tegevus või selle tulemus on õige ja täielik, loogiline ja mõtestatud, praktilises tegevuses ilmneb omandatu iseseisev ja loov rakendamine.
    (3) Hinde «4» («hea») saab õpilane, kelle suuline vastus (esitus), kirjalik töö, praktiline tegevus või selle tulemus on üldiselt õige, loogiline ja mõtestatud, kuid pole täielik või esineb väiksemaid eksimusi, praktilises tegevuses jääb mõnel määral puudu iseseisvusest.
    (4) Hinde «3» («rahuldav») saab õpilane, kelle suuline vastus (esitus), kirjalik töö, praktiline tegevus või selle tulemus on põhiosas õige, põhioskused on omandatud, kuid teadmiste rakendamisel praktilises tegevuses esineb raskusi. Õpilane vajab juhendamist ja suunamist.
    (5) Hinde «2» («puudulik») saab õpilane, kelle suulises vastuses (esituses), kirjalikus töös, praktilises tegevuses või selle tulemuses on olulisi puudusi ja eksimusi. Õpilane teeb rohkesti sisulisi vigu, ei suuda teadmisi rakendada ka suunamise ja juhendamise korral.
    (6) Hinde «1» («nõrk») saab õpilane, kelle suuline vastus (esitus), kirjalik töö, praktiline tegevus või selle tulemus näitab, et tal nõutavad teadmised ja oskused puuduvad.

    Allikas - Õpilaste hindamise kord


    https://www.riigiteataja.ee/akt/83410
    Tagasiside:
  • Individuaalne vestlus õpetajaga – iga nädal kolmapäeviti 6. tund kab. 409
  • Küsimusi ja ettepanekuid võib kirjutada e-mailile [email protected]
  • Suhtlemine VIKO või E-kool süsteemis.
  • Lühike arutelu järgmise tunni alguses

    VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID:

    Учебное пособие: Учебник и рабочая тетрадь. Антидеа Метса, Любовь Титова "Твой собеседник". Учебник русского языка для 8 класса эстонской школы.
    Оборудование: Класс, доска, пищущие материалы, школьные пренадлежности, распечатки.
    Õpematerjalid:
    Õpik ja töövihik. Antidea Metsa, Ljubov Titova „Sinu vestluskaaslane“ („Tvoi sobesednik“). Vene keele õpik 8. klassile eestikeelse kooli jaoks.
    Vahendid:
    klass, tahvel , pastapliiatsid, muud koolitarbed
    TUNNI KÄIK:
    Tunni etapid
    Aeg
    Õpetaja tegevus
    Õpilaste tegevus
    Pedagoogiline põhjendus
  • Häälestus
    • Tunni organiseerimine
    • eesmärgi püstitus
    • õpilast motiveeriva olukorra loomine
    • eelteadmiste, vajaduste, huvide aktiviseerimine
    • iseseisvale tööle tagasiside andmine*
    • sissejuhatus*

    4 min
    Õpetaja tervitab õpilasi, kontrollib, kes on klassis ja kes puudub, kirjutab tahvli peale tunniteema ja kuupäeva, seletab tunnieesmärki (on kirjutatud üles). Seletab, et oskus rääkida riietest ja oma välimusest on tähtis, see teema on populaarne ja teemasõnavara on aktiivne.
    Õpilased tervitavad õpetajat, võtavad istet, kirjutavad vihikusse tunniteemat ja kuupäeva.
    See orgmoment on hästi oluline. Selle eesmärgid on:
    • positiivse tööatmosfääri loomine
    • õpilaste töökuse ja valmisuse kontroll
    • motiveerimine , huvi tekkimine
    • sideme tekkimine õpilaste ja õpetaja vahel
    • õpilaste tööjõudude ja oskuste aktiviseerimine, nende „ärkamine“
    • distsipliini „tekkimine“ (loodetavasti)

    (materjal – erinevad pedagoogilised loengud )
  • Õppimine
    • huvi (õpimotivatsiooni) hoidmine
    • õpilaste toetamine , julgustamine
    • uue info sidumine varasemate teadmistega
    • seoste loomine isikliku kogemusega
    • mõistmine, arusaamine
    • tähenduse loomine

    35 min
    Uus materjal (10 min.)
    Õpetaja küsib õpilaste käest, mis nendel seljas on, kirjutab riieteesemete nimetusi tahvli peale eesti ja vene keeles.
    Uue materjali kinnitamine (25 min.)
  • Mäng „Maagiline riidekastike“
    Õpetaja paneb kasti pildid erinevate riieteesemetega. Pärast õpilased võtavad neid kastist ja küsib „Mis see on?“ (- see on... „Milline see on?“) (5 min.) (Töötab terve klass)
  • Õpetaja annab õpilastele harjutus 1: pange riided sobivasse kappi . Paaristöö. (5 min.)
  • Õpetaja annab õpilastele harjutus 2:
    Koostage sõnaühendeid. Individuaalselt. (7 min.)
  • Õpetaja annab õpilastele harjutus 3:
    Vastake küsimustele näidise järgi. Pange sõnad sobivasse vormi. Individuaalselt.
  • Õpetaja pakub lahendada mõistatusi (Töötab terve klass)
    Uus materjal (10 min.)
    Õpilased vastavad õpetaja küsimustele, kirjutavad uut materjali endale vihikusse
    Uue materjali kinnitamine (25 min)
  • Õpilased võtavad kastist pilte ja vastavad küsimusele „Mis see on?“ (- see on...)
  • Õpilased teevad harjutust 1.
  • Õpilased teevad harjutust 2. (Учебник, стр 55, номер 3.)
  • Õpilased teevad harjutust 3.
    (Рабочая тетрадь, стр 61, номер 1.)
  • Õpilased lahendavad mõistatusi.
    • individualiseerimisvõimalused, „tugevad“ õpilased võivad näidata oma teadmisi
    • sotsioloogiline põhjendus – kõik peavad tööd tegema, mäng aktiviseerib õpilasi, nendel on huvitav, mis asub kastis, mis pildi nad võtavad
    • Eesmärgid – aktiivse tegevuse loomine lastele, mis hoiab eemale pahedest , tahtekasvatuse soodustamine, ettevalmistamine ühiskondlikuks eluks
    • õpilase kõigi võimete ja jõudude arendamine, sideme kindlustamine kooli ja elu vahel (õpilased saavad aru, et teema pole abstraktne , vaid reaalne)
    • psühhiline ja intellektiaalne tundmaõppimine
    • ülevaade saamine õpilase üldisest arengust (kuidas vastab, teadmiste kontroll)
    • individuaalsete huvide ja annete arvestamine (võib küsida mingi väga moodsa või stiilse õpilase käest, kas ta teab, kuidas nimelt selle riideeseme nimi on...)
    • teadmiste saamine, mida võiks praktilises elus rakendada
    • erinevate õppeviiside kasutamine ( suulised , kirjalikud,...)
    • rutiinsuse vähendamine (erinevad ülesannete tüübid)
    • isetegevuse arendamine (kirjalikud ülesanned)
    • õpetada õpilast teadlikult ja süvenemisega õppematerjali läbi töötama
    • selge kirjaliku väljendamise oskuse arendamine (kirjalikud ülesanned)
    • individuaalse tööviisi arendamine
    • võimalus õppeaja viljakalt kasutada (õpetaja räägib, palju aega annab harjutuse tegemiseks)
    • iseseisva mõtlemise arendamine
    • õpilase suhe klassikollektiiviga arendamine
    • rahulik süvenemine õpitavasse
    • konkreetsus
    • elulähedus
    (materjal – erinevad pedagoogilised loengud ja

  • Refleksioon
    • millised on võimalused teadmiste rakendamiseks
    • tervikpildi loomine
    • kokkuvõtted eesmärkide täitmisest, hinnangud (hinded)
    • tagasiside õpilaste tegevusele
    • teema laiendus (iseseisev töö/kodutöö) koos põhjendusega, miks see on oluline
    • uute eesmärkide püstitamine/ järgmise tunni tegevused*

    Õpetaja teeb kokkuvõte tehtud tööst, vastab küsimustele, kommenteerib õpilaste tööd (positiivseid külge), kiidab häid õpilasi, seletab koduseid ülesandeid (nad on manuses (tunnimaterjalid), ütleb head aega
    Järgmisel tunnil tegeleme nimisõnade sooga (seletamine, et see on huvitav ja eesti keeles seda ei ole, vaid slaavi keeltes, see on spetsiifiline, aga väga tähtis teema). Palub õpilasi rääkida antud teemal oma vene sõpradega või tuttavatega, esitada nendele küsimusi antud teemal
    Õpilased kuulavad õpetajat, küsivad, kommenteerivad, lisavad midagi, mis on tähtis nende arvates, kirjutavad kodutööd päevikusse, ütlevad head aega
    • õppejutt ja vaba arutlus, kus igaüks võib oma arvamusi ja teadmisi jagada, mis veel kord teeb sidet õpetaja ja õpilaste vahel
    • õpetajal on võimalus teha eneseanalüüsi oma tööst, aru saada plusse ja miinusse
    • töö lõpetamine positiivsel noodil, mis motiveerib õpilast edasi õppida
    • „silla“ tegemine järgmise tunniga, mis teeb materjali andmist loogiliseks ja järjepidavaks

    (Materjal on võetud
    • Unt (1985) „Johannes Käisi didaktilise süsteemi areng“ raamatust
    • Pollard, A., Triggs, P. (2001). Reflektiivõpe keskkoolis Tartu: TÜ Kirjastus.
    • Ajakiri Haridus http://haridus.opleht.ee/ ,
    • Õppekeskkond ja selle kujundamine, Areng ja õppimine, Vene keele kui võõrkeele õpetamise alused loengutest,
    • pluss on lisatud oma arvamus, kogemus ja seisukoht õpetamise kohta.

    LISA. TUNNIMATERJALID.
    Материалы урока:
    Игра «Волшебный сундучок». Из сундучка (коробки) ученики достают картинки с изображением разных предметов одежды. Отвечают на вопрос: «Что это?» - «Это…»
    Задание 1. Повесьте вещи в подходящие для них шкафы.
    ОН, МОЙ ОНА, МОЯ ОНО, МОЁ
    Задание 2. Составьте словосочетания.
    Образец: свитер (он, какой?) – шерстяной – шерстяной свитер.
    Пальто
    Костюм серый, длинный, новая, теплое,
    Футболка
    Платье кожаный, короткая, зеленая,
    Шуба
    Плащ полосатый, нарядное, вязаная.
    Шапка
    Юбка
    Ремень
    Шарф
    Задание 3. Ответьте на вопросы по образцу. Поставьте слова в нужную форму. Используйте слова для справок.
    Образец: Какие это брюки?
    Это новые брюки.
    Какие это колготки? Какие это джинсы?
    Это_______________колготки. Это_______________джинсы.
    Какие это носки? Какие это варежки?
    Это_______________носки. Это_______________варежки.
    Какие это куртки? Какие это юбки?
    Это_______________куртки. Это_______________юбки.
    Какие это шубы? Какие это костюмы?
    Это_______________шубы. Это_______________ костюмы.
    Слова для справок: модный, спортивный, летний, зимний, шерстяной, старый, новый, красный, дорогой, дешёвый.
    Отгадайте загадки.
    а) Пушиста, а не снег, греет, а не печка. (Шуба)
    б) Свернулся на шее
    Пушистый, как кошка,
    Вот только бывает
    Колючий немножко. (Шарф)
    в) Яркая, короткая
    Тканая бородка
    По рубашке бежит –
    На груди лежит.
    (Галстук)
    Домашнее задание.
    Ответьте на вопросы:1) Какой у тебя свитер? 2) Какое у тебя пальто?
    3) Какая у тебя кофта? 4) Какие у тебя сапоги? 5) Какая у тебя футболка?
    ´TUNNIKONSPEKTI HINDAMINE ( ENESEHINNANG LÄHTUVALT HINDAMISKRITEERIUMITEST)
    Kriteerium
    Hinnang antud tunni aspektile A,B,C,D, E, F lähtuvalt hindamiskriteeriumitest
    Põhjendus
    Tunni eesmärgid ja hindamine
    B
    Minu jaoks B sellel teemal on kõrgem hinne, sest et tean, et alati võib teha paremini ja paremini ja alati on miinuseid. Enda jaoks aga tean, et tegin oma tööd korralikult, vastutustundega ja tegin suurt pingutust.
    Arvan, et minu eesmärgid on sõnastatud korrektselt (võib olla on vigu eesti keele grammaatikas ja süntaksis, aga sisuliselt korrektselt), nad on mõõdetavad ja saavutavad. Püstitasin mitte ainult õppeeesmärke, vaid ka arenemis- ja kasvatuseesmärke (nii meid õpetas “Vene keele kui võõrkeele õpetamise alused” tunnil Dr. Moissejenko). On olemas 4 võimalust, kuidas tagasisidet saada, arvan, et sellest on piisav. Hindamisviis on võetud ametlikust dokumendist “Õpilaste hindamise kord”, arvan, et see on korrektne ja loogiline.
    Tunni sisu
    B
    Tunnisisu on mitmekülgne: kirjutamine, suulised vastused, individuaalne, paaris- ja gruppitöö. Tunnikava vastab tunni eesmärkidele. Tegevused iga tunni etaapis minu arust vastavad selle etaapi eesmärkidele. Tunnitegevused on omavahel seotud. Teadmised on nii teoreetilised , kui ka praktilised.
    Pedagoogiline põhjendus
    B
    Materjal on võetud
    • Unt (1985) „Johannes Käisi didaktilise süsteemi areng“ raamatust
    • Pollard, A., Triggs, P. (2001). Reflektiivõpe keskkoolis Tartu: TÜ Kirjastus.
    • Ajakiri Haridus http://haridus.opleht.ee/ ,
    • Õppekeskkond ja selle kujundamine, Areng ja õppimine, Vene keele kui võõrkeele õpetamise alused loengutest,
    • pluss on lisatud oma arvamus, kogemus ja seisukoht õpetamise kohta.

    KOONDHINNE
    ---------------------------------------------
    13
  • Vasakule Paremale
    Vene keel võõrkeelena #1 Vene keel võõrkeelena #2 Vene keel võõrkeelena #3 Vene keel võõrkeelena #4 Vene keel võõrkeelena #5 Vene keel võõrkeelena #6 Vene keel võõrkeelena #7 Vene keel võõrkeelena #8 Vene keel võõrkeelena #9 Vene keel võõrkeelena #10 Vene keel võõrkeelena #11 Vene keel võõrkeelena #12 Vene keel võõrkeelena #13
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 13 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2013-01-09 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 45 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor kagorova Õppematerjali autor

    Kasutatud allikad

    Sarnased õppematerjalid

    Võõrkeeles õpetamise metoodika õpimapp
    38
    docx

    Võõrkeeles õpetamise metoodika õpimapp

    Õpimapi materjal aitab koostada huvitavat töölehed, tunnikonspektid. Tulevikus, õpimapi abil ma saan tuletada meelde varemõpitut, koguda uusi teadmisi ja luua nende vahel seoseid. Üliõpilase Curriculum vitae ISIKUANDMED Nimi Sünniaeg Rahvus Kodakondsus KONTAKTANDMED Aadress Telefon E-post HARIDUS 1997-2007 2007-2010 2010-2015 TÖÖKOGEMUS 2012- ... TÄIENDUSKOOLITUS & LISATEGEVUSED 2006- 2008 2002-2007 KEELTEOSKUS Vene keel Eesti keel Inglise keel LISAINFO Juhiload Arvutioskus Huvialad Isikuomadused Iseseisev kontrolltöö 1. Millistest riiklikest õppekavadest lähtutakse 2013/14. õa koolide õppetöös? Mis klassides millistest? On olemas kaks riiklikku õppekava, millest lähtutakse koolide õppetöös, need on põhikoolide riiklik õppekava 1) I kooliaste ­ 1.­3. klass; II kooliaste ­ 4.­6. klass;) III kooliaste ­ 7.­9. klass. ja gümnaasiumi riiklik õppekava, mis alustakse 10 kl ­ 12 kl. 2

    Alushariduse pedagoog
    Eesti keele metoodika kordamiskusimused 2015
    8
    doc

    Eesti keele metoodika kordamiskusimused 2015

    eristamata tavapäraseid ainetunde. 7. Mis on keeleõppe põhiülesanded? Olulisemaid ülesandeid äratada huvi eesti keele ja kultuuri vastu ning tekitada motivatsiooni järgnevate võõrkeelte õppeks. lõimitud aine- ja keeleõpe; lähtumine kommunikatiivse õpetuse põhimõtetest; interaktiivne õppimine; õpitava keele kasutamine. 8. Mitu eesti keele tundi on I ja II kooliastmes ette nähtud? Kuidas jaotatakse? Eesti keel teise keelena: 1. kooliaste - 6 2. kooliaste - 12 3. kooliaste - 12 nädalatundi Aine I kooliastmes II kooliastmes tunnete arv tunnete arv Eesti keel teise Kokku 6: Eesti keel teise Kokku 12: keelena: Klasside järgi: keelena: Klasside järgi: 1

    Pedagoogika
    Pedagoogilise psühholoogia kokkuvõte
    19
    doc

    Pedagoogilise psühholoogia kokkuvõte

    Õpetajad peaksid kommenteerima oma mõttekäiku ülesannete lahendamisel, toetama õpilasi ja arutlema nendega kasutatud käsitlusviiside üle. Tuntumad mõtlemisoskuste õpetamisstrateegiad, mida on kasutatud erinevatel ajajärkudel. Ajaloos on korduvalt püütud leida kõige efektiivsemaid meetodeid üldiste mõtlemisoskuste arendamiseks aastasadu on levinud arvamus, et mõtlemisvõimet arendavad kõige paremini formaalsed õppeained. nt. ladina ja kreeka keel ning matemaatika. Hiljem aga levis arvamus, et ka filosoofia ja loodusteaduste õppimisel on suur mõju üldise mõtlemisvõime arengule. 19 saj. lõpus ja 20 saj. Alguses pandi suuri lootusi formaalloogikale. Seejärel aga jõuti veendumusele, et üldiste mõtlemisoskuste arengule aitab kõige enam kaasa kriitilise mõtlemise õpetamine eri õppeainetes. Kõigi nende ühisjooneks on olnud taotlus kujundada õpilastel üldine mõtlemisvõime

    Pedagoogiline psuhholoogia
    Kehalise kasvatuse ja spordi alused eksami küsimused
    6
    docx

    Kehalise kasvatuse ja spordi alused eksami küsimused

    Kehaliste võimete arendamine ja oskuste õpetamine? Idealist ja realist keskendub aine sisule Pragmatist ja eksistentsialist rõhutab kogemusi mitmesugustes tegevustes Naturalist pooldab mängulist ja enesele suunatud tegevust · eesmärgi püstitamine · vahendid, meetodid selle saavutamiseks · tagasiside õppimisel · õpitud, omandatud kinnitamine üks asi on mingi oskuse nn fundamentaalne äraõppimine teine asi on selle õpitud oskuse kasutamine teatud mängulises situatsioonis või võistlustel Kehaliselt haritud inimene on (4) *on omandanud liigutusoskusi mitmesugusteks kehalisteks tegevusteks *on kehaliselt vormis *osaleb regulaarselt kehalises tegevuses *omab teadmisi kehalise tegevuse kasulikkust ja oskab neid kasutada *väärtustab kehalist tegevust ja selle osatähtsust tervislikule eluviisile Keh. kasvatus ja sport kui akadeemiline distsipliin(3)? *On üks akadeemilisi aineid, mis hõlmab endast nii õpetust kui teooriat *Kehalise kasvatuse ja spordi kui

    Sport/kehaline kasvatus
    Spordipedagoogika eksami kordamisküsimuste vastused
    20
    doc

    Spordipedagoogika eksami kordamisküsimuste vastused

    Spordipedagoogika kordamisküsimused 1. Spordipedagoogika kui teadus, uurimisvaldkonnad. Õpetamiseks vajalikud teadmised (Shulman). SPedagoogika uurib kuidas õpetatakse ja treenitakse, õppeprotsessidega seotud kehaliste võimete arendamist, keh kasvatuse ja spordiõpetuse programme. Spordi all mõistame me tippsporti, võistlussporti, rahva-ja tervisesporti. Seega vajatakse spetsialiste nii kooli, terviseklubidesse kui tippsportlaste treenimiseks ­ spordioskuste õpetajaid. Spordipedagoogid võib jagada tinglikult kaheks: 1) pedagoogid, kes uurivad õpetamismeetodeid, õppeprogrammide/treeningplaanide sisu, tuginedes teistele sporditeaduste alamdistsipliinidele nagu spordipsühholoogia, -füsioloogia, -sotsioloogia, -biomehaanika jt., aga ka pedagoogikale üldiselt. 2) teised kasutavad teiste poolt tehtud/korraldatud uuringute tulemusi praktilises töös. Õpetamise ja treenimisega seotud uurimustes käsitletakse järgnev

    Spordipedagoogika
    Õpetaja koolis ja ühiskonnas
    42
    doc

    Õpetaja koolis ja ühiskonnas

    otsuste vastuvõtmist Õpetaja kõlbelised väärtused  Väärikus  Ausus  Õiglus  Iseseisvus Õpetaja suhtluspartnerid koolis  õpetaja – õpilane  õetja – õpetaja  õpetaja – lapsevanem  õpetaja – kooli juhtkond  õpetaja – muu personal Õppekava koostamine ja arendamine J. Milton „Traktaat kasvatusest“ (17. saj) 9 a jooksul (12 – 21) pidi õpilane õppima: emakeel, astronoomia, arhitektuuri, 5 võõrkeel, agronoomia, meditsiini, piiblilugu, geograafia, eetika, kiriku ajalugu, üldine ajalugu, poliitika, õigusteadus, navigatsioon, retoorika, loogika Reformatsiooni järel vajas iga talupoeg:  lugemisoskust  väikese katekismuse tundmist  palveid  kirikulaulu oskust Esimeste tegelike õppekavadena Eestis võib nimetada dokumente: „Liivimaa Lutheri usu maakoolide säädus“, „Maakoolide õpetuse plaanidega“, „Koolipidamise

    Pedagoogika
    Pedagoogiline psühholoogia
    50
    pdf

    Pedagoogiline psühholoogia

    1. Sissejuhatus pedagoogilisse psühholoogiasse Ped.psühh. olemus ja seos teiste ped.distsipliinidega Pedagoogilise psühholoogia eesmärk on pedagoogiliste situatsioonide analüüsivahendite omandamine ja kasutamine, et langetada põhjendatud otsuseid. Peale kiire otsustamise ja valmis lahenduste rakendamise nõuab õpetajatöö ka tegevuse tulemuste ettenägemist. Õppe-kasvatustöö mõistmisele aitavad kaasa teadmised inimkäitumise seaduspärasustest. Pedagoogilise psühholoogia uurimisobjektideks on õpilane, õppimine ja õppimise tingimused. Pedagoogika ehk üldine kasvatusteooria koosneb tavaliselt üldpedagoogikast, kasvatusteooriast ja didaktikast. Üldpedagoogika ehk pedagoogika üldised alused annavad enamasti ülevaate kasvatuse ajaloost, ped.uurimismeetoditest, kasvatuse eesmärkidest ja hariduskorraldusest. Didaktika ehk õpetamisteadus vastab küsimusele mida ja kuidas õpetada, käsitleb õppesisu ja –meetodite küsimusi. Kasvatusteooria käsitleb üldjuhul kas

    Alternatiivpedagoogika
    Vaatluspraktika kolmas kodutöö
    9
    doc

    Vaatluspraktika kolmas kodutöö

    kasutada; 13) väärtustab ja järgib tervislikku eluviisi ning on füüsiliselt aktiivne; 14) mõtleb süsteemselt, loovalt ja kriitiliselt, on avatud enesearendamisele. § 12. Õppe ja kasvatuse rõhuasetused III kooliastmes 3) erinevate õpistrateegiate teadvustatud kasutamisele ning enesekontrollimise oskuse arendamisele; 5) õpilaste erivõimete ja huvide arendamisele; § 13. Kohustuslikud ja valikõppeained (2) A-võõrkeelena õpitakse inglise, vene, saksa või prantsuse keelt. B-võõrkeelena õpitakse inglise, vene, saksa või prantsuse keelt või muud võõrkeelt. Eesti keelest erineva õppekeelega põhikoolides õpitakse üldjuhul eesti keelt teise keelena. Õpilase puhul, kes õpib eesti keelt teise keelena, ei ole kohustuslikku B-võõrkeelt. § 14. Läbivad teemad (3) Õpetuses ja kasvatuses käsitletavad läbivad teemad on: 1) elukestev õpe ja karjääri planeerimine ­ taotletakse õpilase kujunemist isiksuseks, kes on valmis

    Vaatluspraktika




    Meedia

    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun