Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Sotsiaalsed normid – reguleerivad suhteid indiviidide vahel tehnilised normid – pakuvad välja ratsionaalseid meetodeid, kuidas paremini korraldada inimestevahelist suhtlemist, kuidas säilitada ühiskonna sotsiaalselt funktsioneerimist Õigusnorm hakkab ühiskonnas kehtima siis, kui 1) kõik seda järgivad 2) norm pälvib antud sotsiaalse keskkonna heakskiidu ja eiramine toob kaasa hukkamõistu
Vote UP
-1
Vote DOWN
Sotsiaalsed normid on selleks, et oma käitumist kohandada (ühtlustada), konfliktide lahendamine nii õiguspärases, kui õigusvälises. Õigusnormide ülesanded: - preventiivne – nt karistusõ normidel eesmärk ennetada mingit käitumist - tagada õiguskorda - sotsiaalne integratsioon – õigu peaks olema vahendiks, mis aitaks eri gruppe teineteisele läheneda - käitumise juhtimine - konfliktide lahendamine - sotsiaalse võimu legtimatsioon – peaks ka võimuorganite käitumisele seadma piirid.
Sotsiaalsed normid - oluline on asjaolu, et see hakkab konkreetses ühiskonnas kehtima siis, kui esiteks ühiskonna või grupiliikmed seda järgivad ja teiseks siis, kui norm pälvib antud sotsiaalse keskkonna heakskiidu ning normi eiramine toob kaasa hukkamõistva reaktsiooni: • Õigusnormid
Sotsiaalsed normid on ajalooliselt kujunenud, kokkuleppeliselt või sunni kaudu kehtestatud nõuded, mis allutavad inimeste toimimise (tegevuse, käitumise) ühiskonna (grupi) kui terviku huvidele ja millede järgimine on sellesse kooslusse kuulumise vältimatuks tingimuseks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Sotsiaalsed normid - oluline on asjaolu, et see hakkab konkreetses ühiskonnas kehtima siis, kui esiteks ühiskonna või grupiliikmed seda järgivad ja teiseks siis, kui norm pälvib antud sotsiaalse keskkonna heakskiidu ning normi eiramine toob kaasa hukkamõistva reaktsiooni: • Õigusnormid • Õigusvälised normid Õigusvälised jagunevad veel - tava - religioon - moraalinormid - korporatsiooninormid - jne jne jne, nt veel eetika ja esteetika ja majandus jne
Sotsiaalsed normid on sotsiaalse reguleerimise elemendid, mis on inimkäitumise reguleerimiseks ajalooliselt tekkinud või loodud üldise iseloomuga ja üldkohustuslikud käitumisetalonid.
Sotsiaalsed normid on käitumisreeglid ehk ettekirjutused, mis kirjeldavad ühiskonnas sobivat käitumist, aga ka keelud, mis määravad ühiskonnale vastuvõetamatu käitumise ehk tabu.
Sotsiaalsed normid on piisavalt täpsed reeglid selle jaoks, et inimene võiks konkreetses elulises situatsioonis otsustada kas õhe või teise käitumisvariandi kasuks või kahjuks.
Sotsiaalsed normid on üldise iseloomuga käitumisreeglid, millega mõjutatakse inimeste tahtelist käitumist soovitud tulemuse saavutamiseks kogu ühiskonna huvides.
Sotsiaalsed normid on kohustuslikud täitmiseks kuid õigusnorm on natuke eriline vorm teiste normide kõrval, sest selle mittetäitmisele järgnevad sanktsioonid.
Sotsiaalsed normid – normid, mis määravad, kuidas ühiskonna, mõne selles oleva grupi või organisatsiooni liikmed suhtlema peavad.
Sotsiaalsed normid - normatiivne reguleerimine - ühiskondlik (sotsiaalne kord) tavanorm korporatiivsed õigusnorm moraalinorm
Sotsiaalsed normid on inimeste käitumise suunamise viisiks ja vormiks, seeläbi üksikisiku sotsialiseerimise vahendiks.
Sotsiaalsed normid on loodud inimeste poolt ning neid on võimalik liigitada lähtudes erinevatest alustest.
Sotsiaalsed normid on rikutud, inimesed kaotavad orientatsiooni ja see kõk soodustab häbivat
Sotsiaalsed normid - meie käitumise S o t s ia a ls e d n o r m id regulaatorid
Sotsiaalsed normid – Õigusnormid on sotsiaalsete normide üheks liigiks.
Sotsiaalsed normid on kaotanud kehtivuse ja uusi norme pole veel tekkinud.
Sotsiaalsed normid - suulised/kirjalikud käitumisreeglid.
Sotsiaalsed normid on Jaapani ühiskonnas eriti olulised.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun