Sõnu seletav sõnaraamat

Maakohtud on ainukesed kohtud, kellel on oma osakonnad: 1) kinnistusosakond – kinnistusraamat, abieluvararegister (siin töötavad kohtuniku abid) 2) registriosakond – peetakse äriregistrit (töötavad kohtuniku abid) 3) kriminaalhooldusosakond – ametnikud peavad järelvalvet kriminaalhooldusaluste üle Kriminaalhooldusalused on: a. isikud, kes kohtu poolt tingimisi karistatud
Maakohtud - Liivimaal -Arutati talupoegade ja mitteaadlikke süüasju Eestimaa Ülemmaakohus; Liivimaa Õuekohus- Raskemad kuriteod ning aadlike kohtuasjad; lõplikult võis kaevata kuni monarhini Adrakohtunikud ja Liivimaa sillakohtunikud täitsid politseilisi ülesandeid, vastutasid avaliku korra tagamise eest, uurisid ja karistasid väiksemaid seaduste üleastumisi.
Maakohtud on ainukesed kohtud, kellel on oma osakonnad: 1) kinnistusosakond – kinnistusraamat, abieluvararegister (siin töötavad kohtuniku abid) 2) registriosakond – peetakse äriregistrit (töötavad kohtuniku abid) 3) kriminaalhooldusosakond – ametnikud peavad järelvalvet kriminaalhooldusaluste üle

Maakohtud – Harju, Pärnu,Tartu ja Viru maakohus. Halduskohtud – Tallinna ja Tartu halduskohtud, millel 4 kohtumaja(Tallinn, Tartu, Pärnu, Jõhvi) 27) Millised kohtud kuuluvad II astmesse ja milline III astmesse? II astesse ringkonnakohtud Tallinnas ja Tartus.
Maakohtud on ainukesed kohtud, kus asuvad osakonnad: 1) kinnistusosakond- peetakse kinnistusraamatut, kinnisvara kohta infot, abieluvararegister (abieluvaraleping). 2) registriosakond- äriregister- seal peetakse äriregistrit.
Maakohtud on ainukesed kohtud, kellel on oma osakonnad: 1) kinnistusosakond – kinnistusraamat, abieluvararegister (siin töötavad kohtuniku abid) 2) registriosakond – peetakse äriregistrit (töötavad kohtuniku abid)

Maakohtud – Eestis on neli maakohut: Harju, Viru, Pärnu, Tartu - Maakohtud arutavad esimese astme kohtuna kõiki tsiviil-, kriminaal- ja väärteoasju.
Maakohtud - Harju Maakohus, Viru Maakohus, Pärnu Maakohus ja Tartu Maakohus, kes arutavad kõiki tsiviil- ja kriminaalasju, asudes.
Maakohtud on ainukesed kohtud kus on osakonnad: 1. Kinnistusosakond, kus peetakse kinnistusraamatu.

Maakohtud - arutavad kõiki tsiviil- ja kriminaalasju, asudes ühes või mitmes kohtumajas.
Maakohtud on esimese astme kohtud ning nad on üldpädevusega kohtuteks ehk üldkohtuteks.
Maakohtud – arutavad nii tsiviil kui ka kriminaalasju (Harju, Viru, Tartu, Pärnu)

Maakohtud - tsiviil ja kriminaalasju, halduskohtud- esimese astmena haldusasju.
Maakohtud – Harju, Pärnu,Tartu ja Viru maakohus.
Maakohtud – Liivimaal igapäeva asjade kohtud

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !