12. märtsil 2013 toimus Pärnu kontserdimajas ansambli "Komodo" lastekontsert "Kabare kalabalik", mis jääb kindlasti üheks meeldejäävamaiks kontserdiks kogu mu elus, mitte just imelisuse pärast, vaid rohkem selle koomilisuse poolest. Juba kontserdi esimeste minutite jooksul, olin arvamusel, et kontsert ei ole meievanusele publikule mõeldud. Esitajad olid väga lastesõbralikult, rääkisid titekalt ning tegid nalju, mis ei ole kohane minusugusele vanuseklassile. Tundus, et artistid ei pannud suurt rolli muusikale, vaid pigem proovisid laste tähelepanu saada lollitamise ja naljatamisega. Kuna esitajad rääkisid inglise- ja vahel ka rootsikeeles, millest arvatavasti lapsed midagi aru ei saanud, olid nad rõdult vaadates siiski vaikselt ja hämmingus
Mina käisin 1. detsembril 2009. aastal kell 19.00 Estonia Kontserdisaalis Vello Jürna 50. aastapäeva kontserdil. Kontsert toimus Tallinna Talvefestivali raames ning tegemist oli ooperigalaga, mis toimus kahes osas. Vello Jürna (1. detsember 1959 12. juuni 2007) oli ooperilaulja, 1989. aastast Rahvusooperi Estonia solist. Õppis Eestis, täiendas end Itaalias ning tagasi tulles Eestisse etendas Estonias üle kolmekümne erineva rolli. Õhtujuht oli laulja Alar Haak, kes ka ise ühe laulu esitas. Ta oli humoorikas, muhe, ilmekas, hea suhtleja ning väga hea diktsiooniga
Meeldis väga tema lavaline olek ning esitus ise tõi juba külmavärinad peale. Veel meeldis mulle väga tema esituses kõlanud lugu nimega "Rain". Esitus oli aeglane ning seetõttu viis see mind enda mõtetesse. Lugu kõlas kontserdi lõpu poole ning väljas oli juba hämar ja see hämarus sobis looga ideaalselt kokku. Tema näoilmetest oli näha tema pühendumust ja soovi esineda. Need oli kogu õhtu jooksul kõlanud lugudest kõige meeldejäävamad. Läbi aastate on "Juu jääb" kontsert pakkunud oma publikule midagi uut ja põnevat, rikastades inimeste muusikaelamusi ning sama oli ka selle aastase üritusega. Esineja oli suurepärane ja pani lisaks kuulamise mind ka mõtlema. Jäin kontserdil käimisega väga rahule ning sain laulja loomingu kohta päris palju teada. Kindlasti üritan ka järgnevatel aastatel osa võtta. Kontsert tõesti tekitas minus väga hubase tunde ning varasemate muusikakogemustega võrreldes ei olegi mul sellist tunnet varem olnud
Tsellokvarteti C-JAM kontsert Külastasin tsellokvarteti C-JAM kontserti 12. novembril. Muusikud esinesid Kuninga tänava põhikoolis. C-JAM on kontserte andud üle terve Eesti ning üles astunud näiteks Tallinna kammermuusikafestivalil, Hingemuusika ja Meistrite akadeemias, Toompea muusikasalongis ja Mõisaromantika sarjas ning Seitsme linna festivalil. Koostööd on teinud C-jam ka erinevate solistidega kelle hulka kuulvad Luisa Värk, Kaire Vilgats Bonzo & Tõun, Rebecca Kontus, Evelin Pang. Tsellokvartetti C-JAM kuuluvad neli muusikut: Pärt Tarvas, Villu Vihermäe, Margus Uus, Andreas Lend.poolest, et kontsertidel mängitakse teoseid maailma erinevate stiilide ja ajastute muusikast. See koosseis on tegutsenud edukalt alates 2004. aastast. Tegemist on ainukese sellelaadse koosseisuga Eestis, mille liikmetel on kõigil klassikaline muusikaharidus. Ansambli seaded on ainulaadsed ja omapärased, ning neid saab kuulda vaid C-Jami enda esituses. Kvartett on tuntud
J.Brahmsi sulest. See oli kiire rütmiga ja tõmbas päeva käima, nagu lubatud. Olen „Ungari tantsu“ varemgi kuulnud ning seda päris muusikute esituses kuulda oli eriti meeleolukas. See meeldis mulle teistest paladest (nt C. Debussy. „Linalakk tütarlaps“) rohkem, sest rahvaviise lõbus kuulata ning ette kujutada vastava ajastul rahva elu. See sobis kogu kontserdi konteksti nagu valatult, Eesti heliloojate ning „Ukuaru valsile“ oli „Ungari tants“ väga meeldivaks vahelduseks. Kontsert oli väga huvitav ning sobis hästi meie kooli keskkonda. Esitus oli nauditav. Artistid olid loo mängimisse süvenenud ning oli väga hästi näha kui hea tehnika ning koostöö laval oli. Konrtserdi tegi eriliseks esinejate pidev suhtlemine publikuga, mis muutis väiksemate jaoks ühe koha peal istumise ja vaikselt kuulamise palju lihtsamaks. Esinejad tutvustasid pauside ajal põgusalt lugusid, mis kohe esitusele pidid tulema ning vastasid ka vahepeal kogunenud küsimustele.
Arsise Käsikellade Ansambel Retsensioon Käisin vaatamas kontserti Arsise käsikellade ansambel. Kontsert toimus Tallinna 32. Keskkooli aulas, 14. Detsembril. Kontserdi teemaks oli põhiliselt Jõulud ning eesmärk tutvustada käsikelli. Kontserdil oli ainult instrumentaalmuusika, pillideks käsikellad. Esitati erinevate heliloojate loominguid, nende seas Tsaikovski, Strauss, Brahms, Grieg ja teised. Käsikelli mängisid õpilased erinevatest koolidest ning ka osad kooli lõpetanud, kuid oma huvile truuks jäänud noored. Gruppe oli kaks, ühed nooremad ning teised vanemad ja osavamad.
celtic prayer," ja ,,Where is love?". Varem olen kuulnud teda laulmas Laulupeol ning varsti jõulude eel loodan tema laulu kuulda ka Anne veski kontserdil ,,Helisev vaikus" kuhu kavatsen minna.. Sellel noorel poisil on erakordselt võimas hääl,loodame et hääl ka peale häälemurret kestma jääb. Kontsert lõpus kõlas ühislaul ,,Ave Maria," mis jõudis kindlasti kõigi kontserdi külastajate südameisse. Kogu kontsert oli väga suurepärane, kahju et kirikus palju vabu istekohti oli, minu arvates oleks pidanud palju rohkem inimesi toetama oma külastusega võitlust HIV vastu. Ehk oleks pidanud rohkem reklaamima seda üritust, sest minagi kuulsin kontserdist viimasel hetkel. Esinejad, orkester ning muidugi ka dirigent Erki Pehk olid kõik väga võrratud. Väga häid emotsioone ja mõtteid tekitas see kontsert. Sylva Reivik 11b
Kontserdiarvustus ‘’Neli kätt Kandle klaveril’’ Käisin 4. novembril kell 19.00 Belgia klaveriduo ‘’B!z Art’’ kontserdil. Kontsert toimus Võru kultuurimajas Kannel. Esinejad olid Geoffrey Baptiste ja Andre Roe. Esinejatel olid püksid nabani ja värvilised triisärgid seljas. Kontsert kestis ligi kaks tundi ja oli kaheosaline. Esimesse osas oli 3 teost: Children’s games op.22 helilooja Georges Bizet, Pupazzetti op.27 helilooja Alfreda Casella ja Mother Goose heliloojaks Maurice Ravel. Teises osas oli samuti 3 teost: 5 Ungari tantsu helilooja Johannes Brahms, Simple gifts from appalachian spring heliloojaks Aaron Copland ja Souvenirs op.28 Samuel Barber. Kokku esitati 6 teost. Mulle ei meeldinud kõige esimene teose valik Children’s games op.22, see kõlas mulle
Kõik kommentaarid