Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Kõne maakohtade seisu kohta. (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

  • Kuid milline on seis maakohtades?
Austatud õpetaja ja klassikaaslased!
Alustuseks esitaksin ma Teile kõigile kohe küsimuse: Kas te olete kunagi mõelnud, millist rolli mängib inimese arengus tema elukoht ja sellest tulenev keskkond? Ma isegi ei keskenduks niivõrd perele, kui just inimese kodu ümbritsevale taristule.
Me kõik teame, et Eesti linnades on küllaltki hea taristu ning inimestel on kõik käe-jala juures. Kuid milline on seis maakohtades? Just täna on see kord, kus ma tahaksin rõhutada maakohtade vajalikkust. On hea ja südantsoojendav vaadata, et meie president tunnustab rohkem põllumehi ning loomakasvatajaid, mainib neid üha rohkem enda aastapäeva kõnedes. Selline käitumine tekitab kindlasti meie maakohtade ettevõtjates enesekindlust. Kuid nagu pole musta valgeta, pole head ka halvata.
Eelnevatel aastatel on Euroopa Liit tugevalt toetanud oma liikmesriikide põllumajandust. Käesoleval aastal on aga maainimeste seis muutunud raskemaks. Toetuste arv väheneb, samuti väheneb ka nende rahaline suurus. Paljud põllumehed on öelnud, et varsti ei tasu maal oma asja ajamine ära. Kuid sellise suhtumisega jõuame me olukorda, kus intensiivistub järjekordselt inimeste kolimine maalt linna.
Maakohad on meie praeguse ühiskonna aluseks ning tänu sellele peaksime me kõik pingutama, et meie esiisade poolt rajatud külad ja talud säiliksid. Veel eelmisel sajandil olid paljud talud rahvast täis ning inimesed kasvatasid endale ise juurvilju. Tänaseks päevaks on asi aga muutunud. Uued ehitised kerkivad aina linnadesse, äärelinnad liituvad juba suurte linnadega ning inimesed vuravad maalt minema, jättes maha vanematekodud. Kurb on vaadata, et linnades asenduvad vanad ehitused järk-järgult uutega, samas kui maal võib siiani leida veel palju esimese Eesti aegseid talusid.
Ja just need talud ongi meie ühiskonna alus. Maal elav laps on rahulik, samuti saab ta juba põnnist saadik töökogemusi. Ta ei pea elama selles linnakäras ja kohutavas elukiiruses, mis valdavalt linnas on. Jah, tal ei pruugi olla poodi isegi 15 kilomeetri läheduses, kuid tal on oma rahu oaas ja hommikune idüll.
Kohutav on mõelda, kui palju suletakse järjest maakoole, sest õpilasi on vähe. Aga kust peaksid need õpilased sinna tulema , kui uusi töökohti rajatakse peamiselt linnadesse ning nende vanemad töötavadki linnas? Samuti kaotatakse isegi postikontoreid, samas toetatakse juba Interneti ühenduse paremat levikut.
Olles ise maal üles kasvanud, tean ma, milline vahe on linna- ja maaelul. Jah, eks kõik maainimesed peavad mingi aja oma elust linnas elama, et vajalik haridus saada, kuid linnaeluga on maainimesel küllaltki raske harjuda. Raske on harjuda just sellega, et elatakse külg-külje kõrval, alati keegi näeb sind, inimesi on palju.
Ma ei taha väita, et linnakeskkond on elamiseks halb, kuid minu sõnum oleks see, et maakohtasid tuleks siiski edasi arendada, teha kõik, et maal elavad inimesed seal edasi elaks või siis sinna peale mõningast eemalolekut tagasipöörduks.
Kõne maakohtade seisu kohta #1
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 1 leht Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2014-03-16 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 2 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor ForgetableGirl Õppematerjali autor

Sarnased õppematerjalid

Transport-keskkond ja elukvalitreet Tallinnas-2007
150
pdf

Transport, keskkond ja elukvalitreet Tallinnas, 2007

kvaliteedi halvenemine ja sellest tulenevad mõjud inimeste tervisele ning elukvaliteedile. Projekti eesmärgid: - Uurida inimeste teadlikkust ja häiritust transpordiga seotud keskkonnaprobleemide osas (õhusaaste, tolm, müra, vibratsioon, haljasalade pindala vähenemine) - Uurida Tallinna elanike informeeritust keskkonnaseisundi ja selle võimalike mõjude (hingamisteede haiguste sagenemise) kohta. - Uurida Tallinna elanike teadlikkust, valmisolekut ja ootusi transpordiga seotud keskkonnaprobleemide lahendamiseks; - Uurida elanike hinnanguid keskkonnale, samastumist keskkonnaga ja elukvaliteeti. - Monitooringusüsteemi väljatöötamine Tallinna transpordikasutamise arengutrendide jälgimiseks. Sellega seoses planeeritakse kordusküsitlusi iga viie aasta tagant (eelmine uuring toimus aastal 2000).

Keskkond ja säästev areng
UUDISTE GEOGRAAFIA
57
doc

UUDISTE GEOGRAAFIA

organismide jäljendeid. 15. Austraalia on maailmajagu ja manner lõunapoolkeral, mille ühe ruutkilomeetri kohta tuleb poolteist elanikku ­ seega üks hõredamini asustatud paiku (Mälgand:1975). Võrreldes Eestiga on seda tõesti väga vähe. Eestis elab 31 inimest ühel ruutkilomeetril. Kuid samas on Eesti oma pindalalt palju väiksem. Nüüdseks on Austraalia rahvastiku tihedus tõusnud ­ 2, 8 inimeseni ruutkilomeetri kohta. 16. Ivanovno oblasti Kinesma rajooni parteikomitee annab Jõgeva rajooni töötajaile üle kõige soojemad ja südamlikumad tervitused võistluspartneri Kinesma töötajailt (Borissova: 1976). Igal rajoonil oli oma sõprusrajoon, kellega võisteldi tootmisnäitajate osas. Toimusid ka vastastikused kohtumised. See oli sotsialistlikus maailmas tavaline, nii püüti sidemeid luua ja neid säilitada, kuna vaid nii oligi antud ajal võimalik välismaalastega suhelda. 17

Eesti keel
Eesti kultuurilugu
85
rtf

Eesti kultuurilugu

Ülekaalus oli merekaubandus. Tähtsaim kaubatee kulges liinil Novgorod ­ Tallinn ­ Visby ­ Lübeck ­ Hamburg ­ Brugge ­ London. Idast veeti läände karusnahku, vaha, mett, vilja, lina, kanepit, puitu ja loomanahku. Läänest veeti itta kalevit, soola, heeringat, vürtse, veini ja metalle. Liidu lagunemine 16. sajandil hakkas Hansa Liidu mõjuvõim vähenema. Selle põhjustas uute sotsiaalsete ja riiklike struktuuride väljakujunemine. Hansa Liidul ei olnud uues olukorras enam kohta. 15. sajandil puhkes mitu katkuepideemiat, mille tagajärjel suur osa elanikkonnast suri. See tõi kaasa teravilja kasvatamise languse ja see mõjutas suurel määral Hansa Liidu teraviljakaubandust. Pärast Kolumbus Krisostomuse jõudmist Ameerikasse, elavnes majandussuhete areng selles piirkonnas ning Läänemerepiirkond langes perifeeriasse ja kaotas oma tähtsuse. Ka Inglismaa, Rootsi ja Venemaa sõltumatu majanduspoliitika jätkuv tugevnemine - eriti Novgorodi hõivamine Moskva poolt 15

Kultuurilugu
M Twain Tom Sawyeri seiklused-terve raamat
281
docx

M.Twain Tom Sawyeri seiklused, terve raamat

Ta tundis end nagu täheteadlane, kes on uue planeedi avastanud. Mis puutub aga tõsisesse, sügavasse, puhtasse rõõmu, siis oli see poisil kahtle-mata suurem kui täheteadlasel. Suveõhtud on pikad. Polnud veel pime. Korraga kat-kestas Tom vilistamise. Tema ees oli võõras poiss, veidi suurem kui tema. Iga uustulnuk, ükskõik millises vanuses või kummast soost, oli vaeses St. Petersburgi linnakeses tähelepandavaks harulduseks. See poiss oli hästi riietatud -- liiga hästi äripäeva kohta. See oli lihtsalt hämmastav. Tema müts oli tore,, sinine kinninööbitud kuub uus ja puhas, samuti püksid. Tal olid kingad jalas, ja ometi oli alles reede. Ta kandis isegi heledast laiast paelast kaelasidet. Üldse oli tal linlase välimus, mis ärritas Tomi. Mida rohkem Tom seda hiilgavat imet vahtis, seda rohkem krimpsutas ta nina selle toreduse peale ja seda viletsamana tundus talle tema oma riietus. Kumbki poiss ei kõnelnud. Kui üks liikus, siis liikus ka teine, kuid ainult

Kirjandus
Mein Kampf
95
doc

Mein Kampf

kiiresti. Tutvudes A. Hitleri poolt kirjapanduga, ei jaga meie demokraatlikus riigis elav lugeja kindlasti tema seisukohti ja maailmavaadet. Võrreldes seda aga marksismi klassikute teostega, tuleb tõdeda, et A. Hitler on esitanud oma seisukohad ja mõtted väga sirgjooneliselt, ausalt ja ilma selle liigse suhkrustatud sõnavahuta, mis on nii omane marksistidele ja mis püüab varjata nende äärmist inimvihkajalikkust. Seni on lugeja saanud tutvuda hinnangutega raamatu "MEIN KAMPF" kohta, mis on esitatud vaid võitjate seisukohalt lähtudes. Nüüd võib iga eesti lugeja ise veenduda, milles seisneb natsionaalsotsialismi kui ideo-loogia olemus ja võrrelda seda objektiivselt leninismi-marksismiga. Tõlge venekeelsest väljaandest: « », , «», 2002 Peeter Kask, tõlkija Peatükid I, II, III, IV, V ja VI 2 Eessõna 1.aprillil 1924. a

Saksa ajalugu
Maailmataju uusversioon
343
pdf

Maailmataju uusversioon

Surmalähedaste kogemuste reaalne olemasolu oleksid tõestatud. Ja järelikult kehtiksid ka antud teooria arusaamad. Kuid antud teooria kehtivuse tõestusi on võimalik saada ka teistmoodi. Näiteks siis kui ajamasinaga liikuda inimkonna kaugesse tulevikku ja näha seda, et kas tsivilisatsiooni arengu lõppfaas on ikka tõepoolest selline nagu on kirjeldatud antud teoorias. Sellisel juhul saaks vääramatult teada antud teooria õigsuse kohta. Multiversum ­ ajas liikudes on võimalik näha minevikus ja tulevikus asetleidvaid kultuurinähtusi. Kultuur on ju läbi aegade erinev. Multiversumit on võimalik sellisel juhul näha läbi erinevate aegade. Ajas tagasi liikudes oleks võimalik näha ka seda, et kuidas hakkasid kõndima esimesed inimahvid ja kuidas võeti kasutusele tuli. Näeksime oma enda silmadega inimkultuuride tekkimist ja arenemist.

Teadus
Maailmataju
477
pdf

Maailmataju

Surmalähedaste kogemuste reaalne olemasolu oleksid tõestatud. Ja järelikult kehtiksid ka antud teooria arusaamad. Kuid antud teooria kehtivuse tõestusi on võimalik saada ka teistmoodi. Näiteks siis kui ajamasinaga liikuda inimkonna kaugesse tulevikku ja näha seda, et kas tsivilisatsiooni arengu lõppfaas on ikka tõepoolest selline nagu on kirjeldatud antud teoorias. Sellisel juhul saaks vääramatult teada antud teooria õigsuse kohta. Multiversum ­ ajas liikudes on võimalik näha minevikus ja tulevikus asetleidvaid kultuurinähtusi. Kultuur on ju läbi aegade erinev. Multiversumit on võimalik sellisel juhul näha läbi erinevate aegade. Ajas tagasi liikudes oleks võimalik näha ka seda, et kuidas hakkasid kõndima esimesed inimahvid ja kuidas võeti kasutusele tuli. Näeksime oma enda silmadega inimkultuuride tekkimist ja arenemist.

Karjäärinõustamine
A dumas Kolm musketäri terve raamat
0
docx

A.dumas Kolm musketäri terve raamat

mõte, et need on vaid varjunimed, mille taha d'Artagnan varjab võib-olla kuulsaid nimesid, -- juhul kui nende laenatud nimede kandjad ise polnud neid valinud päeval, mil nad kas kapriisi, rahulolematuse või vaesuse pärast olid selga tõmmanud musketäri lihtsa mantli. Sellest ajast peale ei saanud me enam rahu. Püüdsime leida mõningaidki jälgi neist ebatavalistest nimedest, mis nii tugevasti erutasid meie uudishimu. Juba üksi kataloog nende raamatute kohta, mida me lugesime eesmärgile jõudmiseks, täidaks terve peatüki, mis oleks võib-olla vägagi õpetlik, kuid kindlasti vähe lõbu pakkuv meie lugejatele. Seetõttu ütleme vaid niipalju, et hetkel, kus nii paljude viljatute uurimuste tõttu olime juba lootuse kaotanud ja valmis loobuma otsingutest, leidsime lõpuks, juhituna meie kuulsa ja õpetatud sõbra Paulin Päris' nõuannetest, ühe fooliokaustas käsikirja, mis oli registreeritud, ei mäleta enam hästi, kas number 4772 või

Kirjandus




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun