Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Juriidilised isikud on eraõiguslikud juriidilised isikud (äriühingud- nt. aktsiaseltsid, osaühingud jne.) ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud (nt. eelarvelised riigi- ja omavalitsusasutused). Ettevõtlusega tegelevateks füüsilisteks isikuteks on isikud, kes tegelevad tootmisega ja oma toodangu müügiga, teenindusega jne. Kõik juriidilised isikud on kohustatud arvestust pidama tekkepõhiselt ning kasutama kahekordset kirjendamist.
Juriidilised isikud - ERAÕIGUSLIKUD JA AVALIKÕIGUSLIKUD ERAÕIGUSLIKUD: äriühingud, eraorganisatsioonid, nii kodanike kui elanike mittepoliitilised ja mittetulundusorganisatsioonid, sihtasutused AVALIKÕIGUSLIKUD: territoriaalsed ühikud (riik, omavalitsus jne) tsiviilõigussuhte subjektina, poliitilised organisatsioonid või liikumised, avalikõiguslikud asutused, organisatsioonid, ühendused.
Juriidilised isikud - organisatsioonid 8. Füüsilised isikud-isikud 9. Persona-isik, õigusvõimeline subjekt 10. Caput-õigusvõime 11. Vabal kodanikul pidi olema kolmesugune staatus: a. Vabaduse staatus-Status libertatis [Inimesed jagunevad vabadeks ja orjadeks,staatuse kaottamisel kaotab kodanik oma õigusvõime täielikult näiteks orjusse müümisel väljaspool Roomat v vangilangemisega.

Juriidilised isikud – liit tegeleb keskkonnaalase info kogumisega, keskkonnakaitsemeetmete kavandamisega ja keskkonnaalase hariduse edendamisega, Maailma Looduse Fond (WWF) loodi 1961.a tegevuse peamine rõhk – KÕ ellurakendamisele kaasaaitamine, fond on algatanud mitmeid kohtuasju olulise negatiivse keskkonnamõjuga projektide puhul,
Juriidilised isikud on kohustatud rakendama kõiki – Saastekahju hüvitise seadus (1993), tehnoloogilisi võimalusi jäätmete hulga ja – Säästva arengu seadus (1995), ohtlikkuse vähendamiseks Füüsilised isikud peavad jäätmeid käitlema – Pakendiseadus (1995). omavalitsustes kehtestatud korra kohaselt
Juriidilised isikud – jagunevad : Eraõiguslikeks ( täisühing, usaldusühing , AS, sihtasutus SA, MTÜ ) ja avalikud õiguslikud juriidilised isikud ( seadusalused ) • Omavalitsus • Riik Uute omandite ja maareformide iseärasusi võrredes varasemate reformidega.

Juriidilised isikud on mitteresidendid, kui nad on loodud ning tegutsevad mingi muu riigi seaduse alusel (TMS §6, lg.3). Mitteresident maksab tulumaksu ainult Eesti tuluallikast saadud tulult- seega piiratud maksukohustus.
Juriidilised isikud on kohustatud rakendama kõiki tehnoloogilisi võimalusi jäätmete hulga ja ohtlikkuse vähendamiseks • Füüsilised isikud peavad jäätmeid käitlema omavalitsustes kehtestatud korra kohaselt
Juriidilised isikud - eraõiguslikud: äriühingud, eraorgansatsioonid, sihtasutused Avalikõiguslikud: riik, omavalitsus, poliitilised organisatsioonid, avalik- õiguslikud asutused,nt Eesti Pank.

Juriidilised isikud - on seaduse alusel loodud õigussubjekt ehk teisisõnu on juriidilised isikud üksused või organisatsioonilised tervikud, millele seadus omistab õigussubjektsuse.
Juriidilised isikud on Riik, KOV ja muu juriidiline isik mis on loodud avalikes huvides, selle juriidilise isiku kohta käiva seaduse alusel.
Juriidilised isikud on õiguskorra poolt tunnustatud mõjuüksused, mis osalevad täielikku õigusvõimet omava subjektina õiguskäibes.

Juriidilised isikud – asutused Füüsiline isik on inimene, juriidiline isik aga on seaduse alusel loodud õigussubjekt.
Juriidilised isikud on seaduse alusel loodud õigussubjektid- õiguslikud fiktsioonid  füüsilised isikud on inimesed
Juriidilised isikud – raske defineerida, Vana-Roomas tunnustati ainult üksikisikuid.

Juriidilised isikud – seaduse alusel loodud õigussubjekt.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun