Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Inimhing on keeruline müsteerium (hamleti põhjal) (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Kui ta ei oleks end üldse kellelegi näidanud Äkki see ei olnudki päris vaim vaid mõni halb nali?
  • Kui ma ennast peeglist vaatan küsin ma "Kas ja kuidas tänane päev eilsest erineb?
  • Kui see ei erine siis miks ma elan?
  • Miks on üldse elu olemas?
  • Kui järele mõelda siis mis on üldse elu mõte?
  • Mis saab meist siis kui me enam ei hinga?
Inimhing on keeruline müsteerium
Hamlet ” William Shakespeare
Inimhing on keeruline olend . Elu on omakorda müstiline. Iga päev on ainulaadne ning see ei kordu enam kunagi. Ka inimesega on sama lugu. Kõik on omapärased omal moel ning ilmselt ei ole keegi siin maailmas täpselt samasugune kellegi teisega . Võib olla sarnasusi käitumises, välimuses, tunnetes, mõtlemises, kuid iga persoon on ainukordne.
Mitte midagi ei saa tegelikult väga täpselt ette planeerida, kuna ikka muutub midagi selles perfektselt paika pandud tuleviku stsenaariumis. Näiteks Hamletil oli kindel plaan kätte maksta Claudiusele, kuid selle käigus ta ei kavatsenud ilmselgelt kellelegi teisele füüsiliselt viga teha, kuid siiski läks natuke teisiti. Ta mõrvas eksikombel Ophelia isa ning lõpuks kannatas ikkagi rohkem inimesi, kui esialgselt kavas oli. Kuid võib-olla ei oleks midagi sellist juhtunud, kui Horatio ei oleks rääkinud Hamletile tema isa vaimust . Või kui hing ei oleks käskinud kätte maksta või veelgi parem – kui ta ei oleks end üldse kellelegi näidanud. Äkki see ei olnudki päris vaim, vaid mõni halb nali? Või olid nägijad hoopiski eriliste võimetega inimesed nagu Vitali Gibert vene “Selgeltnägijate tuleproovist”?
Nimelt selle saate üheteistkümnendal hooaajal oli kõige meeldejäävam Viktoria Subbota kõrval Vitali. Näiteks üks paljudest üllatavatest momentidest oli see, kui talle anti kätte kinnine ümbrik, mille sees oli pilt, ning ta pidi ära arvama, kes on fotol . Ta vastus osutus õigeks, kuid ta tahtis end rohkem tõestada ning viis pildil oleva tüdruku samasse kohta, kus oli pilt tehtud ja ütles talle, mis poosi ta peaks tegema. Kõik olid ilmselt üllatunud, kui avati ümbrik ning fotol oli neiu täpselt samasuguses poosis ja kohas. Selles saates on veel hulgaliselt uskumatuid ja ebareaalseid hetki , mis panevad mõtlema, et elusolendid ja eelkõige inimesed on mõistatuslikud olevused. Me oleme võimelised tegema imelisi asju. Milline oleks meie elu ilma kõigi nende leiutisteta, mille taga on inimese mõistus? Ilmselt mitte selline, nagu seda on tänapäev. Kuid kohati on inimestest keeruline aru saada.
Mõistetamatuks jääb kohati inimhingede iha kätte maksta. Kui see arvete õiendamine piirduks vaid sellega, et teine osapool saab aru enda veast ning konflikt lahendataks rahumeelselt, siis ei oleks kättemaks nii kohutav. Kui aga selle nimel minnakse üle piiri, nagu seda on teinud paljud inimhulgad, on ainus seletus sellisele käitumisele see, et inimese peas pole kõik korras. Maailmas ongi peaaegu kõik ebaõiglane. Naeruväärne on ka see, kui kaugele on inimolend võimeline minema võimu nimel, nagu seda tegi näiteks Claudius . Et saavutada positsioon troonil, pidi ta tapma omaenda venna ning lõpuks üritas ta ka Hamletile otsa peale teha, kuna viimane jäi talle jalgu ning tahtis enda onu maamunalt minema pühkida. Seda julmust ei saa ainult Claudiusele ette heita, kuna läbi ajaloo võib leida väga paljusid võimuihaldajaid, kes on teinud kõike selle nimel, et saada valitsejaks. Kuid vähemalt on kättemaksu ihaldajatel mingigi eesmärk olemas. See ei ole küll hea, kuid nad tüürivad millegigi poole. Nagu lehekülje Sisekosmos asutaja Kaido Pajumaa kirjutas: “Ning iga kord, kui ma ennast peeglist vaatan , küsin ma: "Kas ja kuidas tänane päev eilsest erineb? Kui see ei erine, siis miks ma elan? Miks me elame ja võtame oma elu nii dramaatiliselt, kui see kõik ühel hetkel niikuinii lõpeb?"”
Miks on üldse elu olemas? Veider on mõelda, et me oleme täiesti omaette elusolendid, kellel on oma vaatenurk kõigele ning oleme võimelised tegema paljusid asju. Me oleme nii sarnased, kuid samas väga erinevad. Kui järele mõelda, siis mis on üldse elu mõte? Me elame, sööme, teeme asju, tunneme ning lõpuks lõpetame ikka kõik samas kohas – mullas. Või kui keegi on soovinud end kremeerida, siis need on saanud tuhaks. Aga mis saab meist siis, kui me enam ei hinga? On nii palju küsimusi, millel on hulgaliselt vastuseid või üldse mitte ühtegi. Näiteks nii palju, kui Hamlet ka ei vihanud enda onu, lõpetasid mõlemad siiski teiste surnute kõrval maapinnas.
Võib-olla me ei peakski pidevalt muretsema selle pärast, mida tulevik toob, vaid tegema neid asju, mis on olevikus . Nagu ütles Thomas Carlyle: “Me ei pea pingutama oma silmi, et näha seda, mille ähmaseid piirjooni võib aimata horisondil , vaid tegema seda, mis on käeulatuses.” Paljud võivad ühel hetkel ehmatada, kuna elu on nii kiiresti möödunud ning paljud asjad on tegemata jäänud, sest on sisustanud enda aja tuleviku pärast muretsemisega. Neid raisku läinud päevi ei saa aga enam tagasi võtta. Peab elama üks päev korraga, kuna tänast päeva ei tule enam kunagi.
Elu on eriline ning seda tuleks väärtustada. Iga persoon on ainulaadne ning iga inimhing mõjutab mingil määral ka ülejäänud maailma. See elu, mis meil on, võib olla ainust võimalus midagi saavutada ning olla keegi, sest see pole garanteeritud, et me ei ela ainult üks kord.
Inimhing on keeruline müsteerium-hamleti põhjal #1 Inimhing on keeruline müsteerium-hamleti põhjal #2
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2013-02-12 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 10 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor krisssuks Õppematerjali autor

Sarnased õppematerjalid

Hamlet - kokkuvõte ja tegelased
9
docx

Hamlet - kokkuvõte ja tegelased

SHAKESPEARE: HAMLET Kokkuvõte Kuninga ihukaitseväelased näevad lossi valvates vaimu, kes on kadunud kuninga sarnane. Nad otsustavad Hamletile sellest rääkida, mille peale viimane lubab järgmisel ööl valvuritega kaasa minna. Öösel kõneleb Hamlet oma isa vaimuga, kes räägib pojale enda tapjast (siiani usuti, et kuningas suri ussi hammustusse), kelleks osutub praegune kuningas. Hamlet tõotab kätte maksta. Samal ajal arvatakse, et Hamlet on hull, sest ta saadab Opheliale veidraid armastuskirju. Lossi saabuvad rändnäitlejad, kellel Hamlet palub esitada üht näidendit, kus mõrvatakse kuningas sarnaselt Hamleti isa mõrvale. Vahepeal saadavad kuningas, kuninganna ja Polonius Ophelia Hamleti järele luurama. Poloniuse tütar kuuleb Hamleti monoloogi elust ja surmast ning hakkab uskuma juttu printsi hullumeelsusest. Sama päeva õhtul esitataksegi näidend, mida soovis Hamlet

Kirjandus
Hamlet
4
docx

Hamlet

.. · ,,Sa rõve lurjus, verine himur, julm reetur, ilge verepilastaja! Oo, kättemaks!" ­ sellised luulelised pöördumised on minu jaoks nii...retrod, ma armastan vanu filme ja vanat kirjandust just selliste lausete pärast. Mind paneb lihtsalt imestama, kuidas on võimalik nii inetuid sõnu kirjutada nii ilusti? Teos räägib Taani printsist Hamletist, kes tahab kätte maksta oma isa tapjale kelleks on Claudius. Hamleti ema Getrud abiellus kohe pärast Hamleti isa surma Claudiusega ja Hamlet arvas, et see ei saa olla õige. Ühel päeval ta kuuleb kuninga ihukaitseväelaste käest, et nad on näinud lossi valvates vaimu, kes on täpselt kadunud kuninga moodi. Hamlet otsustab kohtuda selle vaimuga ja saab vaimu käest teada, et Taani kuninga Hamleti tappis Claudius, valades talle lõunauinaku ajal mürki kõrva, mis tappis ta koheselt. Hamlet tahtis Claudiusele tingimata kätte maksta ja hakkas teesklema hullu,

Kirjandus
W-Shakespeare-Hamlet
9
docx

W. Shakespeare "Hamlet"

W. Shakespeare "Hamlet" Üldistus (7 lauset) Sügavas leinas prints Hamlet näeb öösel oma isa vaimu, kes talle räägib, kuidas Claudius ta mürgitas ning nõuab, et poeg talle kätte maksaks. Claudius on abiellunud Hamleti ema Gertrudiga ning nad peavad Hamletit hulluks ja selle põhjuseks arvatakse suurt armastust kantsleri tütre Ophelia vastu. Helsingöri lossi saabuvatel rändnäitlejatel laseb Hamlet neil näidelda tükki, kus kuningas mõrvatakse sarnaselt tema isale ning see näidend ajab Claudiuse endast nii välja, et viimane minema jookseb ja veel samal päeval Hamleti Inglismaale saadab koos käsuga viimane tappa. Enne minekut süüdistab Hamlet ema mõrvas osalemises ning tapab kantsleri pidades teda kuningaks. Hamlet pöörab Claudiuse vandenõu enda kasuks ja tänu piraatidele naaseb Taanimaale, kus ootab teda Claudiuse poolt üles ässitatud Laertes. Hamlet ja Laertes

Kirjandus
Mille nimel võitles ja hukkus Hamlet
2
doc

Mille nimel võitles ja hukkus Hamlet

Kadri Raag, Xb Mille nimel võitles ja hukkus Hamlet? Tõde, ausus, otsekohesus ­ need olid Taani riigis puudu, neid soovis Hamlet leida, kui kodumaale naases. Korras riigi asemel leidis Hamlet eest valelikkuse, lipitsemise ning pugemise. Taani riigis oli midagi mäda, ning Hamlet märkas seda. Ta ei uskunud varem, et pealtnäha ausad õukondlased ja pereliikmed muudavad nii lühikese ajaga meelt ja arvamust. Enne vana Hamleti surma ei meeldinud Claudius, surnud kuninga vend, kellelegi, nüüd poeti uue kuninga ees. Milline valelikkus! Milline ebalojaalsus! Kõik, mida Hamlet, endise kuninga poeg, eest leidis, ärritas teda. Printsi tuli lohutama tema isa, kuid vaimuna. See võis olla Hamleti

Kirjandus
Hamleti sisukokkuvõte
7
rtf

Hamleti sisukokkuvõte

arukas ning eelkõige loomulik inimene. Ta pidas lugu näitlejatest ning oli ise lugupeetuist lugupeetu. Jõudes tagasi Taanimaale pettus ta kõiges: emas, onu Claudiuses, õukonnas ja taani rahvas ning üldse kogu maailmas. Taanimaa, ja kogu maailm, oli tema jaoks vangla, umbrohtu kasvanud aed, mis vohab mittevajalikust. Nii tekkis tema käsitusse inimesest ja maailmas sügav vastuolu. Hamlet pettus oma emas, sest Getrudi tunded oli muutlikud ja pinnapealsed. Kuningas Hamlet oli ideaali lähedane, Glaudius tema vastand; ometi sai Glaudius endist kuningast ja abikaasat Getrudi jaoks asendada. "Nõrkus, oled naine!" Siiski armastas Hamlet oma ema väga ning püüab enese poole võita. Oma onule Claudiusele tahtis Hamlet kätte maksta, sest too tappis Hamleti isa võimu ja rikkuse ihast. "Võib naeratada ning olla ise lurjus." Selleks mängis Hamlet hullu, et onu valvsust uinutada ­ ebanormaalsetes oludes

Kirjandus
Hamlet-William Shakespeare - kokkuvõtted
5
rtf

"Hamlet" William Shakespeare - kokkuvõtted

Ta pidas lugu näitlejatest ning oli ise lugupeetuist lugupeetu. Jõudes tagasi Taanimaale pettus ta kõiges: emas, onu Claudiuses, õukonnas ja taani rahvas ning üldse kogu maailmas. Taanimaa, ja kogu maailm, oli tema jaoks vangla, umbrohtu kasvanud aed, mis vohab mittevajalikust. Nii tekkis tema käsitusse inimesest ja maailmas sügav vastuolu. Hamlet pettus oma emas, sest Getrudi tunded oli muutlikud ja pinnapealsed. Kuningas Hamlet oli ideaali lähedane, Glaudius tema vastand; ometi sai Glaudius endist kuningast ja abikaasat Getrudi jaoks asendada. "Nõrkus, oled naine!" Siiski armastas Hamlet oma ema väga ning püüab enese poole võita. Oma onule Claudiusele tahtis Hamlet kätte maksta, sest too tappis Hamleti isa võimu ja rikkuse ihast. "Võib naeratada ning olla ise lurjus." Selleks mängis Hamlet hullu, et onu valvsust uinutada

Kirjandus
Kas valida Fausti või Hamleti tee
4
docx

Kas valida Fausti või Hamleti tee?

Kas valida Fausti või Hamleti tee? Hamlet ja Faust olid mõlemad intelligentsed isiksused. Nad olid leidnud eesmärgi, mille nimel elada ja tegutseda. Kuna mulle ei meeldi pikad otsimised ja teadmatus, kas üldse kunagi õnn mu uksele koputab, valin ma Hamleti tee, kel oli selge siht ees, aga see-eest lühike elu. Nii Faust kui Hamlet olid mõlemad mõjutajate all, Faust kuradi ja Hamlet oma isa vaimu all, kes võis ka väga vabalt kurat olla. Vahe on selles, et Hamletile anti ka eesmärk, Faust pidi aga ise oma elule mõtte leidma. Faust teadis, et ta tahab inimkonnale kasulik olla, neid suunata, aga ei teadnud kuidas seda teha. Mefistofeles üritas Faustil õnne leida, aga kuna ta oli kurat, siis ta alahindas Fausti loomust, arvates, et Faust rahuldub ka sellega, millega üks tavaline inimene rahuldub. Mefistofeles ei kiirendanud otsimisprotsessi, vaid segas seda, juhatades

Kirjandus
Hamlet
7
doc

Hamlet

Hamleti kokkuvõtte Elo Haljas 10. klass I kursus Üldistus (7 lauset) Sügavas leinas prints Hamlet näeb öösel oma isa vaimu, kes talle räägib, kuidas Claudius ta mürgitas ning nõuab, et poeg talle kätte maksaks. Claudius on abiellunud Hamleti ema Gertrudiga ning nad peavad Hamletit hulluks ja selle põhjuseks arvatakse suurt armastust kantsleri tütre Ophelia vastu. Helsingöri lossi saabuvatel rändnäitlejatel laseb Hamlet neil näidelda tükki, kus kuningas mõrvatakse sarnaselt tema isale ning see näidend ajab Claudiuse endast nii välja, et viimane minema jookseb ja veel samal päeval Hamleti Inglismaale saadab koos käsuga viimane tappa. Enne minekut süüdistab Hamlet ema mõrvas osalemises ning tapab kantsleri pidades teda kuningaks. Hamlet pöörab Claudiuse vandenõu enda kasuks ja tänu piraatidele naaseb Taanimaale, kus ootab teda Claudiuse poolt üles ässitatud Laertes. Hamlet ja

Kirjandus




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun