Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Majanduse mõisted (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Mida milliseid tooteidteenuseid toota ja millises mahus?
  • Kuidas neid tooteidteenuseid toota?
  • Kellele lähevda need tooted tarbimiseks?

Lõik failist

  • Pakkumine – tähendab erinevaid koguseid mingeid kaupu, mida tootjad soovivad ja suudavad müüa erinevate võimalike hindadega teatud kindlal ajahetkel.
  • Majanduse põhivalikud Mida? milliseid tooteid/teenuseid toota ja millises mahus ? Kuidas? neid tooteid/teenuseid toota? Kellele? lähevda need tooted tarbimiseks ?
  • Laenusoovija parameetrid – laenusaaja isikuomadused , maksevõime, vara ja käendused.
  • Barter – kaupade ja teenuste vahetamine ilma rahata.
  • VõrdlusTurumajandus: Omand - eraomand , Mida/kuidas – ettevõtja, Kellele – turg. Käsumajandus: kõik riigi valduses.
  • Kindlustuse peamised liigid kahjukindlustus ja elukindlustus.
  • Nõudlus – teatud kaupade või teenuse kogus, mida tarbijad soovivad ja suudavad osta erinevate võimalike hindadega kindlal ajahetkel.
  • Turgu tasakaalustav hind – hind, mille puhul pakkumine on võrdne nõudlusega.
  • Defitsiit ehk vaegus – on nõudluse ja pakkumise koguse vaheline erinevus, kui palju mingit toodet on ostja valmis antud hinnaga rohkem ostma, kui müüjad on seda valmis müüma.
  • Tarbija – inimene, kes ostab kaupa või teenuseid isiklikuks kasutamiseks.
  • Ressursid jagunevad kapital , inimressurss ja loodusvarad.
  • Tootlikkus – on töö hulk mida töötajad on teatud aja jooksul võimelised tegema.
  • Tööealine rahvastiku – hulka kuuluvad kõik 15-74 aastased inimesed. Jaguneb: majanduslikult aktiivne ja mitteaktiivne rahvastik.
  • Töötuse määr – on töötute osatähtsus tööjõus.
  • Töötu – on isik, kes ei ole hõivatud, kuid kes on võmeline töötama ja kes soovib tööd leida. Töötuse määr Eestis - arvel 95244 töötut, mis on 14.6% tööjõust.
  • SKT – on teatud perioodi jooksul riigis toodetud lõpptarbimiskaupade ja teenuste turuväärtus. Tekib järgnevalt : SKT=T +VK +I +PE(T-tarbimine, VK-valitsuskulud, I- investeeringud ja PE-puhas eksport ).
  • SWOT analüüs – ettevõtte sisemiste tegurite ja ärikeskkonna ehk väliste tegurite analüüs. Näitab ettevõtte tugevusi, nõrkusi, võimalusi ja ohtusi.
  • Konkurentsieelis – mille poolest erinetakse konkurentidest, ei ole igavene nt: kvaliteet, hind, teenindus.
  • Autofirma turundusmeetmed reklaam , kampaaniad ja sooduspakkumised, proovisõidud jne.
  • Äriplaani vajalikkus – et määrata kindlaks oma äriidee ja eesmärk ning mõelda valmis ka kindel visioon ja eesmärk.
  • AS ja OÜ AS on äriühing milles on aktsiateks jaotatud aktsiakapital (aktsiakapital vähemalt 400 000.-) aga -s on osadeks jaotatud osakapital (osakapital vähemalt 40 000.-).
  • Ettevõtete eriliigid – mittetulundusühingud ja sihtasutused, riiklikud aktsiaseltsid, ühistud, frantsiis.
  • Aktsia – väärtpaber, mis näitab selle omaniku õigust osale ettevõtte varast ja kasumist. Dividend – osa kasumist, mille ettevõte aktsionärile välja maksab.
  • Mastaabisääst – keskmise tootmiskulu alanemine suurtootmise tagajärjel.
  • Inflatsioon – hindade tõus, millega kaasneb raha ostujõu langemine .
  • Majanduse mõisted #1
    Punktid 10 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 10 punkti.
    Leheküljed ~ 1 leht Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2011-09-20 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 57 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor Mace Õppematerjali autor
    Erinevate mõistete vastused nagu näiteks: Pakkumine, Barter, Töötuse määr, SKT jne. Mõisteid ise 25.

    Sarnased õppematerjalid

    thumbnail
    45
    doc

    Majandus õpetuse aasta konspekt.

    Mis on majandusteadus? I peatükk · Mis on majandusteadus? · Kuidas aitavad turud ja vabatahtliku vahetuse põhimõte organiseerida tootmist ning toodete ja teenuste jaotamist? · Miks nappuse ja loobumiskulu mõisted majanduses ja meie elus on olulised? · Millised on tootmisressursside neli liiki? · Kuidas kompromissid, piirkulud ja piirtulud mõjutavad meie igapäevaseid otsuseid? · Millised põhilised majandusotsused seisavad kõikide ühiskondade ees? · Kuidas erinevad majandussüsteemid organiseerivad ja koordineerivad inimesi toime tulema nappuseprobleemiga? Turg Turuga on tegemist igal pool ja alati, kui vaid inimesed teevad üksteisega vabatahtlikke

    Majandus
    thumbnail
    1
    doc

    Finantsid

    Ainuomaniku firma e. sooloettevõtte eelised on kasumid, maksud ja isiklikud saavutused, miinused aga piiramatu vastutus, piiratud fondid ning piiratud potents. Partnerettevõtte eelised on lisafondid, võimed ning organisatsioon, puudused aga piiramatu vastutus, piiratud eluiga, jagatud fondid ning jagatud kohustused. Aktsiaseltsi eelised on piiratud vastutus, edasiandmise kergus, piiramatu eluiga ning maksesoodustused, puudused aga maksumus, topeltmaksustamine ning seadusandlus. Eesti äriseadustikus liigitatakse ettevõtted järgmiselt: FIE (isik, kes pakub oma nimel tasu eest kaupu ja teenuseid), täisühing (vähemalt 2 omanikku, kes vastutavad ühingu kohustuste eest solidaarselt kogu oma varaga), usaldusühing [vähemalt kaks omanikku, kellest vähemalt üks on täisomanik (vastutab ettevõtte kohustuste eest kogu oma varaga) ja vähemalt üks isik on piiratud vastutusega usaldusisik (vastutab ettevõtte kohustuste ees oma sissetulekute ulatuses)], osaühing (aktsiaseltsi tüüp

    Majandus
    thumbnail
    8
    odt

    KORDAMINE MAJANDUSEKSAMIKS

    KORDAMINE MAJANDUSE EKSAMIKS I PEATÜKK: MIS ON MAJANDUSTEADUS? · Majandusteadus ­ uurib seda, kuidas inimene endale valikuid tehes elatusvahendeid hangib. · Majandus ­ on ühiskonna toimimise süsteem, mis tuleneb valikutest erinevate isikute vahel · Turg ­ see eksisteerib igal pool, kus inimesed teevad omavahel vabatahtlikke vahetusi. Turul kohtuvad kaupu müüvad ja kaupu ostvad osapooled. · Turumajandus ­ tekib siis, kui vabatahtlik vahetamine on tootmise põhiline eesmärk. Mõlemad pooled vahetusest saavad kasu. · Ressurss ­ põhielemendid, mida kasutatakse toodete ja teenuste tootmiseks.

    Arendustegevus
    thumbnail
    4
    doc

    Majanduse konspekt

    Tööturg ­ turg, kus inimene müüb oma tööjõudu ja tööandja ostab töötaja tööd, makstes selle eest palka. Palgad ­ palk ­ hind, mida makstakse tööjõu kasutamise eest. Maksud ­ Maksed ­ Valitsuse osa majanduses. Valitsuse roll majanduses ­ majandustegevuse ja eraomandi õiguslike raamide määratlemine ja nende kaitse, vaba konkurentsi kaitse, positiivsete välismõjude toetamine ja negatiivsete välismõjude piiramine, ühishüviste pakkumine, tulude ümberjaotamine, majanduse stabiliseerimine. Majandusringlus ­ Riigieelarve moodustamine -

    Majandus
    thumbnail
    5
    docx

    Majandusaluste mõisted

    Konkurents -Konkurents on subjektide püüdlemine eesmärgi (ühise ressursi) poole olukorras, kus ühe suhteline edu tähendab teise ebaedu. Käibemaks -Käibemaks on toote või teenuse lisandunud väärtuse maks. Maksu arvutatakse kauba või teenuse käibelt. Majandus -Majandus on inimtegevus, mille eesmärk on tagada inimestele vajalike kaupade ja teenuste tootmist, vahetust, jaotust ja tarbimise võimalust. Riigi majanduse eesmärk on tagada riigi elanikkonna äraelamise ja arengu võimalusi, sellepärast kuuluvad riigi majanduse koosseisu sellised tegevusalad nagu toidu ja rõivastuse hankimine, elamute ehitamine ja kütmine, hariduse saamine, tervise ja kultuuriliste vajaduste eest hoolitsemine Majanduskasv - Majanduskasv on tootmismahu suurenemine. Toodangu või tootmismahu all mõistetakse seejuures terves majanduses toodetud kõiki kaupu ja teenuseid. Nende väärtus arvutatakse kokku hindade abil.

    Majandus alused
    thumbnail
    6
    docx

    Majanduse mõisted

    eristamiseks. 36. Karjäär – tõus teenistuses, ametirajal, edu mingil alal. Elukestev areng, mida pidevalt täiendada. 37. Konkurents – võistlus, konkureerimine, kaubatootjate ja turustajate võistlus suurema turuosa nimel. 38. Käibemaks – kaudne maks, mis laekub riigieelarvesse kauba hinna kaudu, toote või teenusele lisandunud väärtuse maks. (20%, 9% raamatud, ravimid, meditsiinivahendid, majutusasutused) 39. Majandus – inimtegevus, mille eesmärk on tagada inimestele vajalike kaupade tootmise ja tarbimise võimalust. 40. Majanduskasv – SKT suurenemine, tootmismahu suurenemine 41. Majanduskriis – kogu majanduse või mõne selle haru järsk terav häirumine. 42. Majandustõus – riigi sisenõudluse või ekspordi kasv 43. Mikroökonoomika – majandustegevuse osa, mis uurib ettevõtjate ja tarbijate käitumist turgudel(tööturg, kaubaturg jms. ) 44

    Majandus
    thumbnail
    16
    doc

    Majanduse eksami küsimused ja vastused 10. klass

    ja esimesel riigil botastele, kuna selles osas on sel suhteline eelis 29. Kes olid David Riccardo? Oli klassikalise majandusteaduse rajaja, (Suhtelise eelise seadus) 30. Mis on nõudluse ja soovi erinevus, miks see ei ole üks ja seesama? Nõudlus on tarbija soov ja võime osta toodet või teenust teatud ajal, teatud kohas. Soov - inimesed soovivad midagi kuid neil puudub raha selle ostmiseks. Need mõisted ei ole üks ja seesama, sest nõudluse puhul on tarbijatel võime osta toodet, kuid soovi korral see võime puudub 31. Mis on hinnamõju? Mis on ostujõud? Hinnamõju näitab, kuidas inimesed antud nõudluse juures sõltuvalt hinnast ostetavaid koguseid muudavad Ostujõud on nõudlus, mis on rahaga tagatud; mingi rahasumma eest ostmisel saadav hüvitiste hulk. 32. Mis on kahaneva piirkasulikkuse printsiip? Too näide.

    Majandusteaduse alused
    thumbnail
    9
    doc

    Majanduseksami mõisted

    Otsus Kompromiss ühe või teise kasuks on kompromiss. Makroökonoomika Makroökonoomika on uurimus majandusest tervikuna. Uurib majandusprotsesside kulgemise kiirust, kogutoodangu ja ­tulu suurust, tööhõive probleeme. Mikroökonoomika Mikroökonoomika uurib üksikisikute, perekondade ja ettevõtete valikuid. Majanduse Vastused küsimustele ­ MIDA, KUIDAS, KELLELE põhivalikud Majandus Majandus on süsteem, mis tuleneb valikutest, mida me teeme kui tarbijad, töötajad, ettevõte omanikud või juhid ja valitsusametnikud. 2. Vaba ettevõtlus Mõiste Definitsioon Eraomand Isiklikus kasutuses olev vara. Õigus omada vara kaitseb Eesti Vabariigi põhiseadus. Õigus eraomandile muudab valiku ja vastutuse sinu omaks.

    Majandus




    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun