Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Uurimistöö kokkuvõtte koostamine. (0)

1 Hindamata
Punktid
Uurimistöö kokkuvõtte koostamine.
Töö tulemused ja peamised järeldused esitatakse peatükkidele järgnevas töö osas pealkirja all „Kokkuvõte”. Sisukorras ja ka töö tekstis kokkuvõtte ette numbrit ei panda.
Kokkuvõte koosneb reeglina kahest osast:
  • tööst tulenevad peamised järeldused;
  • soovitused (üldist edasise tegevuse suunda andvad) ja ettepanekud (konkreetsetele asjaosalistele adresseeritud ). NB! Soovitused ja ettepanekud esitatakse esitatakse kindlas kõneviisis – töö autor on asja uurinud ja väljendab sellega oma veendumust soovituste ja ettepanekute asjakohasuses.
    Kokkuvõttest peab selguma , millise tulemuse andis iga töö sissejuhatuses püstitatud ülesanne ning milliste tulemuste ja hinnanguteni ühe või teise aspekti käsitlemisel jõuti.
    Kokkuvõttes ei tooda enam uusi, tekstis varem esitamata andmeid, samuti ei sisalda kokkuvõte viiteid varasematele tekstidele või kirjandusele.
    Järeldusena tuuakse välja töö kõige olulisemad tulemused (mis on hästi ja vajaks säilitamist/tugevdamist, mis ja mis põhjusel on halvasti ja vajaks parandamist).
    Soovitustes ja ettepanekutes esitab autor oma seisukohad ja võimalikud lahendused olukorra parandamiseks käsitletud valdkonnas. Soovitav on järeldused ja ettepanekud süstematiseerida (nt nummerdada).
    Töö sissejuhatus ja kokkuvõte on töö kõige olulisemad osad. Need peaksid olema koostatud nii, et kõrvalseisja saaks neid lugedes ülevaate töös käsitletud probleemi(de)st, töö ülesehitusest, teema käsitlemise üldisest käigust ja saadud tulemustest ilma põhiosa lugemata.
    Kokkuvõtte maht ei ületa üldjuhul 1/10 töö põhiosa mahust.
    /TÜ täiendõppekeskus 2008/
  • Uurimistöö kokkuvõtte koostamine #1
    Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
    Leheküljed ~ 1 leht Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2015-02-01 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 3 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor urmet1 Õppematerjali autor

    Sarnased õppematerjalid

    Kuidas kirjutada head sisukorda-sissejuhatust-põhiosa-kokkuvõtet ja kasutatud kirjandust-
    4
    odt

    Kuidas kirjutada head sisukorda, sissejuhatust, põhiosa, kokkuvõtet ja kasutatud kirjandust ?

    · Kokkuvõttes ei esitata seisukohti ega järeldusi küsimustes, mida töö eelnevates osades pole käsitletud. · Samuti ei sisalda kokkuvõte enam viiteid tekstile ega kirjandusele. Samas võib kokkuvõte anda töö edasiarendamise suunad ja edaspidist lahendamist vajavad probleemid. · Järeldused ja ettepanekud tuleb konkretiseerida ning süstematiseerida, soovitatav on nad esitada nummerdatuna või teesidena. NB! Kokkuvõtte maht ei tohiks olla üle 1/10 töö põhiosa mahust. Sissejuhatus ja kokkuvõte peaks olema nii esitatud, et neid lugedes saaks ülevaate töö probleemidest, üldisest lahenduskäigust ja tulemustest ka ilma põhiteksti lugemata. Kasutatud kirjandus: Hõlmab ainult töö koostamisel kasutatud ja viidatud allikaid. Nendeks on eelkõige raamatud, artiklid ajakirjadest, ajalehtedest ja kogumikest, uurimistööde aruanded, dokumendid, aruanded,

    Teadus tööde alused (tta)
    Kirjalike õpilastööde vormistamine
    5
    pdf

    Kirjalike õpilastööde vormistamine

    sisukorra. Enne töö vormistamisele asumist tuleb kontrollida, kas arvutil on sisse lülitatud korraldus pealkirjade nummerdamiseks ja milline on pealkirjade tähesuurus ning vormindus, et neid vajadusel korrigeerida. PEATÜKI PEALKIRI (Heading 1) 16 pt, rasvane, kõik suurtähed. Alapeatüki pealkiri (Heading 2) 14 pt, paks ja kaldkirjas,esimene suurtäht. Punkti pealkiri (Heading 3) 13-14 pt, rasvane, esimene suurtäht. Kõikide töö iseseisvate osade: resümee, sissejuhatuse, kokkuvõtte, kasutatud kirjanduse, registrite, loetelude ja lisa pealkirjad vormistatakse esimese astme (Heading 1) pealkirjadena, kuid neid ei nummerdata, ette löödavad numbrid kustutatakse (Backspace). Nummerdatakse vaid töö põhiosa: peatükkide pealkirjad (Heading 1), alapeatükkide pealkirjad (Heading 2) ja punktide pealkirjad (Heading 3). Arvutil on võimalik moodustada kuni 9 alljaotust (Heading 1 - Heading 9). Õpilastöödes üle kolme alljaotuse tavaliselt ei kasutata.

    Eesti keel
    ÕPILASTE KIRJALIKE TÖÖDE KOOSTAMINE JA VORMISTAMINE
    40
    pdf

    ÕPILASTE KIRJALIKE TÖÖDE KOOSTAMINE JA VORMISTAMINE

    tegemist plagiaadiga. Ainetöö maht on tavaliselt 15-20 lehekülge, aga täpsed nõuded töö tee- ma, mahu, ülesehituse ning hindamiskriteeriumide kohta määrab aineõpetaja. Töö vormistami- sel lähtutakse kirjalike tööde juhendist. Ainetöö esitatakse paberkandjal kiirköitjasse köidetu- na. Elektrooniliselt esitatava töö formaadi määrab õpetaja. Töö faili nimi peab sisaldama töö esitaja nime ja rühma tähist (perenimi_eesnimi_rühmatähis). Kursusetöö / uurimistöö on juhendaja suunamisel kirjutatav õpilase iseseisev teaduslikku laadi kirjalik töö, kus õpilane süstematiseerib olemasolevaid fakte ja mõisteid, loob seoseid ja esitab käsitletava probleemi järeldusi ja ettepanekuid. Töös tuleb selgelt välja tuua töö eesmärk, selle 4 saavutamise teed ja võtted, vaieldavad seisukohad, töö teostaja oma arvamus nende käsitlemi- sel jne

    Sport
    Kuidas kirjutada referaati-üldnõuded
    18
    doc

    Kuidas kirjutada referaati? üldnõuded

    · Tiitelleht, sisukord ja sissejuhatuse esimene lehekülg võetakse nummerdamisel arvesse, kuid leheküljenumbreid neile ei märgita. Leheküljenumbrid kirjutatakse alla keskele või paremasse nurka (Referaadi vormistamine ... 2005; Kirjalike tööde koostamise ja vormistamise juhend ... 2002; Roomets 2005, lk.5). 1.1 Töö koostamine Töö koostamine toimub järgmiste etappidena: 1) teema valik; 2) kirjanduse valik ja läbitöötamine; 3) plaani (kava) koostamine; 4) andmete kogumine; 5) andmetöötlus; 6) töö kirjutamine. Töö ülesehitus (Kärbes 2005, lk.1): Tiitelleht Sisukord Sissejuhatus, töö tutvustus Töö põhiosa (materjali tutvustus, tulemused, järeldused) Kokkuvõte Kasutatud kirjandus Teema valik Töö teema valib töö teostaja ise ning kooskõlastab õppejõu või õpetajaga. Teemad peaksid olema rakenduslikku laadi. Töö teemaks ja eesmärgiks võib olla probleemide väljaselgitamine. Teema valikul on soovitatav silmas pidada:

    Eesti keel
    Referaadi koostamine
    17
    doc

    Referaadi koostamine

    · Tiitelleht, sisukord ja sissejuhatuse esimene lehekülg võetakse nummerdamisel arvesse, kuid leheküljenumbreid neile ei märgita. Leheküljenumbrid kirjutatakse alla keskele või paremasse nurka (Referaadi vormistamine ... 2005; Kirjalike tööde koostamise ja vormistamise juhend ... 2002; Roomets 2005, lk.5). 1.1 Töö koostamine Töö koostamine toimub järgmiste etappidena: 1) teema valik; 2) kirjanduse valik ja läbitöötamine; 3) plaani (kava) koostamine; 4) andmete kogumine; 5) andmetöötlus; 6) töö kirjutamine. Töö ülesehitus (Kärbes 2005, lk.1): Tiitelleht Sisukord Sissejuhatus, töö tutvustus Töö põhiosa (materjali tutvustus, tulemused, järeldused) Kokkuvõte Kasutatud kirjandus Teema valik Töö teema valib töö teostaja ise ning kooskõlastab õppejõu või õpetajaga. Teemad peaksid olema rakenduslikku laadi. Töö teemaks ja eesmärgiks võib olla probleemide väljaselgitamine. Teema valikul on soovitatav silmas pidada:

    Kirjandus
    Referaadi vormistamine
    8
    docx

    Referaadi vormistamine

    numbritega (peatükk 1, alapeatükk 1.1., punkt 1.1.1.). Pealkirjades sõnu ei poolitata, lühendeid ei kasutata ja pealkirjade lõppu ei panda punkti. Peatüki pealkirja ja sellele järgneva teksti vahele jäetakse üks tühi rida, enne pealkirja kaks. Kui pealkirjaga samale lehele ei mahu vähemalt kaks rida sellele järgnevat teksti, alustatakse trükkimist järgmiselt lehelt. Kursusetöö esitatakse köidetult. Töö kokkuvõtte lõppu kirjutab autor oma allkirja ja töö valmimise kuupäeva. Juhendaja hinnang on töö vahel köitmata kujul. Töö esitatakse ka elektroonilisel kujul. 4 Helen Vaku shokolaadi tooted 2. TÖÖ OSAD Töö osad peavad olema kindlas järjestuses: tiitelleht

    Asjaajamine
    Lõputööde vormistamine
    63
    doc

    Lõputööde vormistamine

    ......................................................................................................... 5 1. NÕUDED ÜLIÕPILASTÖÖDELE................................................................................ 7 1.1. Teema ja töö pealkirja valik......................................................................................7 1.2. Kirjanduse valik, analüüs ja maht.............................................................................7 1.3. Töökava ja sisukorra koostamine............................................................................. 8 1.4. Andmete kogumine ja töötlemine.............................................................................8 1.5. Töö kirjalik ja tehniline vormistamine......................................................................9 1.6. Töö retsenseerimine ja kaitsmine........................................................................... 10 2. ÜLIÕPILASTÖÖDE LIIGID, KOOSTISOSAD JA VORMISTAMINE.....

    Riskianalüüs
    Referaatide koostamise ja vormistamise juhend
    26
    pdf

    Referaatide koostamise ja vormistamise juhend

    ............................................................ 4 1.1 Referaat ............................................................................................................................ 4 1.2 Teadusartikkel ................................................................................................................... 5 1.3 Uurimus ............................................................................................................................. 5 2 Referaadi koostamine .............................................................................................................. 6 2.1 Referaadi esialgne kavandamine ....................................................................................... 6 2.2 Teema valik ....................................................................................................................... 6 3 Referaadi osad ja vormistamine ......................................................................................

    Ainetöö




    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun