Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Eesti keele referaat teemal: Motivatsioon (0)

3 KEHV
Punktid

Esitatud küsimused

  • Mis on motivatsioon ?
  • Kuidas leida motivatsiooni?
  • Kuidas morivatsioon tekib?
  • Mis on motiveerimine ?
  • Millega motivatsiooni tekitada?
  • Mis on motivatsioon?
  • Kuidas motivatsioon tekib?
Tartu Täiskasvanute Gümnaasium
Mis on motivatsiion, erinevad motivatsiooniteooriad
Referaat
Autor: Riini Kose
10b
Juhendaja :Marika Kaasik
Tartu 2014
Mis on motivatsioon ?
V.Murutar on öelnud : Motivatsioon on tehatahtmine, mis inimeste sees tekib või ei teki ning mida peab pidevalt taaslooma. ( Kütt 2005)
Ardo Praks arvab : Motivatsioon on üldisem asjaolude kogum, mis meid tegutsema paneb ja tegutsemas hoiab.
Vikipeedia ütleb: Motivatsioon on üldisem asjaolude kogum, mis on käitumise tõukejõuks. Neid asjaolusid nimetatakse motiivideks. Motiive tekitavad vajadused - organismi toimimise seisukohalt olulise ressursi puudujääk.
Motivatsioon on vajaduse rahuldamisele suunatud funktsionaalsete süsteemide eesmärgipärane aktiivsus. Peaaju koores ja koorealustes ajustruktuurides formeerub vajaduse rahuldamise programm, mis tingib ajjusaabuva info sihipärase filtreerimise või kindlakujulise struktureerimise. Vajaduse rahuldamisega kaob motivatsiooniline pinge. (Vikipeedia 2013)
Motiivide tavapärane liigitamine:
bioloogilised motiivid:
  • füsioloogilised motiivid organismi vajadused, ilma nendeta võib organism hukkuda;
  • psühholoogilised motiivid psüühilise heaolu tagamine- tunnustus-, suhtlemisvajadus ja uudishimu;
  • sotsiaalsed motiivid ümbritsev kultuuriline keskkond. Nende vajaduste rahuldamise kaudu teostab isik ennast kultuurilises keskkonnas.

Tavaliselt mõjutab isiku käitumist mitu asjaolu korraga ja peamist käitumist mõjutavat tegurit on enamasti raske kindlaks teha. (Vikipeedia 2013)
Motivatsioonile iseloomulikud jooned:
  • Motivatsioon on iga inimese poolt eraldi tajutav.
  • Motivatsioonil on alati valiku, kavatsuse või tahte komponent .
  • Motivatsioon on erineval perjoodil ja erineval ajahetkel erinev.

Motivatsioonifaktorite toimemehhanisme selgitavad motivatsiooniteooriad, mis jagunevad üldjoontes:
  • Rahuloluteooriad - Näevad inimeste vajaduste rahuldamist seoses ümbritseva keskkonnaga.
  • Protsessiteooriad -Põhirõhk on inimese erinevatel tunnetusprotsessidel.

(Kütt 2005)
Kuidas leida motivatsiooni?
Inimene on motiveeritud, kui teeb endale meeldivat asja meeldivas keskkonnas. Edu = võimed + võimalused + motivatsioon. Kui kõik kolm asja on piisavad, siis on edu töös ja õppimises garanteeritud. Motivatsioon paneb tegutsema ja hoiabtegevuses. (Tudengiveeb.ee)
Kuidas morivatsioon tekib?
Inimesi motiveerivad väga erinevad asjad, motivatsiooni allikas võib olla nii sisene kui väline. Sisemine motivatsiooni allikas paneb tegutsema, sest sa tahad seda teha ja see asi tundub sinu jaoks huvitav. Sa võtad oma tegevuse eest vastutuse, see avab loovuse ja paneb uusi asju proovima ja uusi lahendusi otsima .
Välimine motivatsiooni allikas paneb tegutsema, sest see on kasulik näiteks sind tunnustatakse või isegi tõstetakse palka. Või, et mulle on selle eest juba makstud ja ma pean selle ära tegema, et mitte endast valet muljet jätta, või ma pean selle koolitöö ära tegema muidu vistakse mind koolist välja. Välise motivatsiooni puhul mängib tasu suuremat rolli kui oma tahtmine. Kuid tasu motiveerib ainult lühikest aega ja tööd saab edukalt lõpetada vaid siis kui see sind siseselt ka motiveerib. (Tudengiveeb.ee)
Mis on motiveerimine ?
Maria Kütt arvab: Motiveerimine on inimest tegutsema ajendavate jõudude teadvustamine ja inimese mõjutamine nende kaudu.
Motivatsioonifaktorite toimimist selgitavad motivatsiooniteooriad, mis üldjoontes jagunevad:
  • rahuloluteooriad – näitavad inimese motivatsiooni vajadust ja

rahuldamist lähtuvalt. Näitavad isiku vajaduste rahuldamist seoses ümbritseva
keskkonnaga.
  • protsessiteooriad – põhineb arusaamisel , et inimesed analüüsivad situatsiooni ja

otsustavad kas ja kuidas sellele reageerida. Põhirõhk on inimese erinevatel arengu protsessidel. (Kütt 2005)
Millega motivatsiooni tekitada?
On rida põhjuseid, miks inimesed vabatahtlikku tööd teevad:
Maria Küti ja vabatahtlike foorumi külastajate arvamus, sellest millega saab motivatsiooni tekitada:
  • võimalus kasutada mõttestatult vaba aega
  • missioonitunne, usk, tahe asju paremaks teha
  • hea tunne kasulik olemisest
  • hea seltskond
  • sotsiaalsete kontaktide loomise võimalus nii Eestis kui väljaspool
  • võimalus laiendada silmaringi, olla loov
  • oma oskuste pakkumine
  • meeldiv vaheldus igapäevatööle

(Kütt 2005)
Sisemine motivatsioon
Üldiselt taanduvad kõik töö ja arenguga seotud küsimused motivatsioonile. Ei ole vahet, kas alustada mõne keerulise tööülesandega, õpingutega, uue blogipostitusega või püüda oma ettevõtet paremate tulemusteni viia.
Iga sellise eesmärgiga kaasneb kuradike nimega motivatsioon ja vahel tundub, et vaid tema ise teab ja otsustab, kas ta seekord üritab kaasa lüüa või ei. Iga eesmärk ja plaan õnnestub, kui täideviijatel on selleks tahet ning tõehetk saabub siis, kui paberil (või mõttes) valminud plaan ellu astub – kas on motivatsiooni? (Kalm 2011)
Kasutatud allikad
1. Kütt, M. (2005) Mis on motivatsioon? http://www.vabatahtlikud.ee/vta/public/vt_motiveerimine.pdf[10.10.2014 ]
2. Tudengiveeb.ee, Kuidas motivatsioon tekib? https://tudengiveeb.ee/et/esileht/toeoeturule-sisenemine/23-oppimine/praktilised-nouanded-korgkoolis-toimetulekuks/76-kuidas-leida-motivatsiooni[10.10.2014 ]
  • Vikipeedia (11.03.2013) Motivatsioon
    http://et.wikipedia.org/wiki/Motivatsioon[10.10.2014 ]
  • Elvag.edu.ee, Mis on motivatsioon?
    http://www.elvag.edu.ee/~ardo/praks/motivatsioon.pdf[20.10.2014 ]
  • Kalm, E (2011), Sisemine motivatsioon
    http://www.tark.ee/sisemine-motivatsioon[20.10.2014 ]
  • Eesti keele referaat teemal-Motivatsioon #1 Eesti keele referaat teemal-Motivatsioon #2 Eesti keele referaat teemal-Motivatsioon #3 Eesti keele referaat teemal-Motivatsioon #4 Eesti keele referaat teemal-Motivatsioon #5 Eesti keele referaat teemal-Motivatsioon #6
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 6 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2014-10-25 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 20 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor Rinzuke Õppematerjali autor
    Referaat teemal Motivatsioon: 4 lehekülge materjali

    Kasutatud allikad

    Sarnased õppematerjalid

    Motivatsioon
    5
    doc

    Motivatsioon

    MOTIVATSIOON Referaat Motivatsioon on tehatahtmine, mis inimeste sees tekib või ei teki ning mida peab pidevalt taaslooma. Motivatsioonile iseloomulikud jooned: _ Motivatsioon on indiviidi poolt tajutud sisemine seisund. _ Motivatsioonil on alati valiku, kavatsuse või tahte komponent. _ Indiviidid erinevad motiveerituse taseme ja motivatsiooni mõjutavate faktorite poolest. _ Inimese motivatsioon on ajaperioodist ja situatsioonist sõltuv muutuja. Kas raha motiveerib? Jah, aga ... kas pingutus ja tulemused on sellisel juhul maksimaalsed? Ei ole. Tähtis on, et inimene tunnetaks vahetut seost tegevuse tulemuste ja saadava rahalise tasu vahel. _ Raha on motiveeriv ainult neile, kes seda oluliseks peavad. _ Raha on efektiivne siis, kui see annab olulise efekti. Selle eest saab lubada endalemidagi, mida enne ei saanud. _ Raha motiveerib, kui see on tunnustus hästi tehtud töö eest. Kui

    Psühholoogia
    Motivatsioon
    17
    doc

    Motivatsioon

    Motivatsioon TALLINNA ÜLIKOOLI HAAPSALU KOLLEDZ Tervisejuht Gülnara Rikken ja Anna-liisa Vainu MOTIVATSIOON Referaat Juhendaja: Kristiina Uuriko Haapsalu 2009 Motivatsioon Sisukord sissejuhatus.........................................................................................................3 17 väidet motivatsiooni kohta mida peavad sisaldama kõik põhjendatud motivatsiooniteooriad....................................................................................................4 holistlik lähenemine..................................................................................4 motivatsiooniliste seisundite paradigma......

    Psüholoogia
    Motivatsioon ja motivatsiooniteooriad
    24
    docx

    Motivatsioon ja motivatsiooniteooriad

    Tartu Täiskasvanute Gümnaasium Chris Soe Motivatsioon ja motivatsiooniteooriad Referaat Tartu 2015 Sisukord Sisukord................................................................................................................ ..............................2 Sissejuhatus......................................................................................................... ...............................3 1. Motivatsioon........................................................................................................

    Psüholoogia
    Motivatsioon
    12
    docx

    Motivatsioon

    konkureerida teiste sarnaste ettevõtetega. Antud referaadis on autori eesmärgiks arutleda teemadel motiveerimise olemus, erinevad motivatsiooniteooriad, tuginedes erinevatele teoreetilistele allikatele. Kuna teema on väga mahukas ja huvitav ning kirjutada oleks sellest palju, siis on eesmärgiks kirjeldada vaid kõige levinumaid teooriad ja siduda sinna vahele ka tänapäevaseid mõtteavaldusi Eesti juhtivatelt koolitajatelt ja psühholoogidelt. 1. MOTIVATSIOON 1.1. Motivatsiooni mõiste Motivatsioon on inimese sisemised ajendid, põhjused ja jõud, mis mõjutavad inimese tegevust. Motivatsioon jaguneb sisemiseks ja välimiseks. Väline motivatsioon on seotud nn. käegakatsutava tasuga - palk, turvalisus, töökeskkond, töötingimused. Sisemine motivatsioon on seotud psühholoogilise tasuga - võimalus rakendada oma võimeid, olla tunnustatud. Motivatsioon on üldisem asjaolude kogum, mis on käitumise tõukejõuks

    Ärijuhtimine
    Töötajate motiveerimine
    15
    docx

    Töötajate motiveerimine

    KÕRGKOOL "I STUDIUM" Majandusteaduskond Ettevõtlus ja ärijuhtimine Kaja Urbel ME-21k. TÖÖTAJATE MOTIVEERIMINE Uurimus ettevõtte majandusõpetuses Tallinn 2009 SISUKORD Sissejuhatus ...............................................................................................................................3 1. Motivatsioon .......................................................................................................................4 1.1. Mis motiveerib töötajaid? .............................................................................................5 2. Demotivaatorid ...................................................................................................................8 2.1. Demotiveeritud töötajad uuristavad ettevõtet ..........................

    Ettevõtte majandusõpetus
    Motivatsioon ja sekretäritöö
    23
    docx

    Motivatsioon ja sekretäritöö

    Meery-Heleen Pikkor SR118 KURSUSETÖÖ Motivatsioon ja sekretäritöö Juhendaja: Anne Ilp Tallinn 2013 AUTORIDEKLARATSIOON Olen koostanud antud töö iseseisvalt. Kõik töö kasutaud materjali ja muud allikad on välja toodud. Käesolevat tööd ei ole varem esitatud kaitsmisele kusagil mujal. Kuupäev: Autor: Allkiri: SISUKORD SISSEJUHATUS Valisin teemaks motivatsioon sekretäritöös. Kuna töötas ise ettevõttes, kus on antud teemaga puudused, siis püüan koguda vajalikku informatsiooni antud teema kohta, et meie ettevõttes paraneks motivatsioonitase. Toon välja motivatsiooni tähenduse, kuidas parandada motivatsiooni ja miks tekkib näiteks sekretäritöös rutiin ja kuidas ennast motiveerida, ja kuidas peaks seda tegema ettevõtte juht. Leian, et see teema on igati aktuaalne nii sekretäride töös kui ka individuaalselt.

    Meeskonnatöö
    MOTIVEERIVA KESKKONNA LOOMINE ORGANISATSIOONIS
    13
    doc

    MOTIVEERIVA KESKKONNA LOOMINE ORGANISATSIOONIS

    MAINORI KÕRGKOOL Juhtimise Instituut Renita Roosileht PS-1-E-Q-pai MOTIVEERIVA KESKKONNA LOOMINE ORGANISATSIOONIS Referaat Paide 2008 SISUKORD 1. MOTIVATSIOON VERSUS VÕIM................................................................................. 4 1.1. Mis on motivatsioon .............................................................................................................................................4 1.2. Juhi roll motiveerimisel .............................................................................................................................................5 1.3. Ametinimetuse osatähtsus............................................................................................5 1.4. Staatuse sümbolid...........................

    Juhtimise alused
    ORGANISATSIOONIKÄITUMISE EKSAMIKÜSIMUSED 2015
    28
    docx

    ORGANISATSIOONIKÄITUMISE EKSAMIKÜSIMUSED 2015

    põhjustada probleeme ja konflikte. Staatuse sooviga peab arvestama inimeste tööalasel ümberpaigutamisel, edutamisel ja stimuleerimisel. Osal inimestest on staatuse soov eriti suur, nii et see on olulisem kui töötingimused või mõningane materiaalne hüvitus. Seda on kasulik teada nende motiveerimisel. 8. Millist rolli mängivad motivatsioonis vajadused ? A. Maslow vajaduste hierarhia. Lihtne tõsiasi on, et motivatsioon sõltub vajadustest: motiveerib see, mis vastab inimese ootustele ja rahuldab tema vajadused – olgu need siis sisemised või välised. Tavapärane lähtepunkt jagab motivatsioonitegurid kaheks: välisteks ja sisemisteks. Esimeste all peetakse silmas konkreetset tasu, näiteks palk, meeldiv töökeskkond, töötingimused, soodustused jms. Sisemise motivatsiooni loob psühholoogiliste vajaduste rahuldamine: tunnustus, eneseteostus, tunne, et sind vajatakse.

    Organisatsioonikäitumine




    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun