Leidsid 33 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "Me kohtame oma elus palju erinevaid inimesi". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
kohtame, lühikese, lühikeseks, hetki, tekkib, vaikus, pannud, tunneme, parima, jalgu, siirad, tunned, ootaMaailmas on nii võrd palju erinevaid inimesi, kuid mingil määral oleme me kellegagi sarnane või lihtsalt on meil mõni joon mis sarnaneb kellegi teisega. On neid, kes on alati ja kõigiga kahepalgeliline, isegi iseendaga, on neid , kes säravad ja ei näita kunagi välja enda kurbust, on neid , kes suurema osa ajast vinguvad ja leiavad alati teistes vigu, on ka neid , kelles elaks justkui kaks eri inimest ning veel palju teisi erinevaid loomusega inimesi. Teadud eluhetkel kohtame me selliseid inimesi, iga elus kohatud inimene õpetab meile midagi. Iga elus kohatud inimene annab meile midagi ja on neid , kes võtavad meilt midagi. Ühel hetkel kui aeg on käes näed Sa millise inimesega on tegu, mõne puhul märkad Sa kohe, mõne inimese puhul võtab see aega, justkui klappid oleks silmade ees. Taeatud inimestes eksimine teeb meele kurvaks, isegi tunned meeletud viha, tunned miskit sellist millest polnud Sul õrna aimugi.
Sa igatsed mind ? Milles probleem ? Tule ukse taha. Ma ootan sind isegi siis, kui sa enam ei tule. Mul ei ole sind, kuigi vajan sind. Langeb üks täht. Ma pigistan silmad kinni ja soovin! Soovin, et kõik oleks nii nagu oli varem. ILM: Ilm on nagu naine, meeleolu on alati muutlik. Päikeseloojang on uue ja parema alguseks. Ma kõnnin üksinda sügis tuules ja kuulen, kuidas tuul su nime hüüab. Armastus on nagu tuul, me ei näe seda, aga me tunneme seda. Sajab sellist vihma nagu nutaks hea inimene. Peale vihma tuleb alati päikest ja veel topelt. Vihma ajal ei laena isegi kõige parem sõber/sõbranna sulle vihmavarju, kuna muidu saaks ta ise märjaks. Kõik me armastame päikest, kuid mina armastan vihma, sest see on ainus asi, mis varjab mu pisaraid. Sa oled kui soe päike, sinuta poleks suve olemas, sinuta ei saaks ma elada. Tänu sinule ma märkasin päikest, mis koguaeg nii eredalt paistnud.
· Ma pole see ,kes ma olin eile, ma pole see, kes olin hetk tagasi, homme pole ka see, kes ülehomme olen, ja enam iial pole see, kes kunagi olin · Kui minuga mängid , mängid sa tulega . · When I saw you I liked you, when I liked you I loved you, when I loved you I lost you · Eile õhtul saatsin ingli sind valvama , kuid ta tuli tagasi . ma küsisin : '' Miks ?'' Ta vastas : '' Inglid ei valva ju teineteist . :) '' · Vihasena võib pidada parima kõne, mida kunagi kahetseda tuleb. · Kui sa saaksid vaadata tulevikku, kas sa teeksid seda? Mina mitte, sest ma kardan et tulevik on ilma Temata. · Paljud kõnnivad üle su südame, aga on üks, kes sinna oma jäljed jätab. · Kes sa enda arust oled ? Tuled , lõhud ja lähed . Kuradi hästi arvad endast . :'( · Sa ütlesid : " Näkku ei lööda ! " ja lõid mind siis südamesse . · Aasta Pikim ja Parim Vaheaeg sureb igal aastal 1
Inimesed kutsuvad mind pidevalt reaalsusesse, kuid miks nad ei usu, et minu maailm ongi minu reaalsus... Kiireim viis sõda lõpetada on sõda kaotada. Inimene peab sööma, et elada, mitte elama, et süüa. Minu võitlus on vastupidamine. Alati on võimauls ämbrist mööda astuda. Geniaalne pole see, kes mõtleb, et ta on geniaalne, vaid see, kes mõtleb geniaalselt. Elu on lill, lõhnab ja pakub silmailu, kuid kasvab igasuguse sõnniku peal. Ära unusta, et vaikus on mõnikord parim vastus. Elu on liiga lühike. Tuleb suhelda ainult nendega, kes seda väärivad Kui elu annab Sulle viinamarja annab ta Sulle valiku, kas teed sellest veini või kuivatad rosinaks . Kui Sa kaotad, siis ära kaota õppetundi. Rumalad ei andesta ega unusta, naiivsed andestavad ja unustavad, targad andestavad, aga ei unusta. Elu on kui puzzle,mis koosneb miljonitest väikestest tükikestest ja kus ühe pisikese osa kaotamine võib viia täieliku Katastroofini.
*Vihkamine on õilis tunne selle taga on armastus! *Sageli kujutab sõpruski võrrandit, milles on oma tundmatu ja muutuja. *Sõbrast on vaid samm vaenlaseni, sest ta teab meist palju. *See, kes ei ole armukade, ei armasta. *Me armastame neid,kes ei armasta meid ja teeme haiget neile,kes armastavad meid. *Sõprus võib lõppeda armastusega, kuid armastus ei lõpe kunagi sõprusega. *Armastus On See, Mida Vajame. Armastus On See, Mis Meid Ühendab. Armastus On See, Mida Tunneme. Sina Ja Mina. Alati. *Armastan just kõiki neid,kes ei jookse raskel ajal minema.Neid,kes on algusest lõpuni ! *Ära kõnni minu järel, ma võin valesti minna. Ära kõnni minu ees, ma võin maha jääda. Kõnni lihtsalt minu kõrval ja ole minu sõber *See on armastus millest sina aru ei saa mäletan aegu, ammuseid kurbi ja kauneid neid mis muutund kas olen suutnud valida muud ei sügaval kui puujuur armastus on suur korruta kümnega võta ruutjuur vastus armastus
Kas tead, kui sügav on meri, kui pikk on pilkane öö, kui valus on nutetud pisar, kui lahku viib meie tee!?! Milleks olla, kui keegi sind ei märka. Milleks tulla, kui keegi sind iialgi ei vaja? Valu saadab meid kogu elu. Minulgi on vahel valus, kui peitma pean pisaraid. Kui oled kurb,vaata uuesti oma südamesse ja sa näed, et tegelikult nutad sa sellepärast, mis oli sulle rõõmuks. Elu pole kurb, vaid elus on kurbi hetki. Kes sa enda arust oled? Tuled, lõhud ja lähed. Kuradi hästi arvad endast. Elas kord tüdruk, kellel oli mõmmi kõikjal kaasas, ta ei unustanud seda kuhugi. Ühel päeval ärgates oli mõmmi kadunud ja ta võttis kaasa tüdrukule kuulunud asja - südame. Nutsin, kui sind kohtasin, nüüd nutan, sest armastan sind. Tuul on selleks, et viia mind sinujuurde, päike selleks, et teaksin, et kõik on okei...Aga vihm.
Sõpruse seadused on ranged ja igavesed, kuuludes kokku looduse ja kõlbluse seadustega. Meie aga oleme püüdnud kiiret ja tühist tulu, et maitsta põgusat magusust. Me napsame kõige aeglasemalt valmivat vilja kogu Jumala aias, mille küpsemiseks kulub palju suvesid ja talvesid. Me ei püüdle oma sõbra poole pühalikult, vaid võltsi kirega, mis ihkaks teda omastada. Asjatult. Me oleme üleni pantserdatud vaevumärgatava vastalisusega, mis asub tegevusse niipea, kui me oma sõpra kohtame, ning tõlgib kogu poeesia kolkunud proosasse. Peaaegu kõik inimesed laskuvad madalamale, selleks et kohtuda. Igasugune ühendus on kompromiss, ja mis veel halvem kui need kaunid loomused üksteisele lähenevad, siis läheb kaduma nende ilusaim õis, selle hõrk aroom. Milline lakkamatu pettumus on küll tegelik seltskond, isegi vooruslike ja andekate seltskond! Kui kohtumine pika etteplaanitsemise järel
Sündides nutame, sest oleme tulnud sellele suurele narride näitelavale. Shakespeare Paljud inimesed on üksikud , kuna nad ehitavad sildade asemel seinu *Ma võin küll ingel olla , aga kui mu tiivad murtakse , istun luua selga* *Me elame vaid hetkes ja ei saa teha olematuks seda mis on olnud , vaid saame õppida oma vigadest * Kuskil pole kirjas, et inimene peab alati lollakalt rõõmus olema. Tarkuse esimene samm on see, kui sa tunnistad, et oled loll Elu ilusamaid hetki ära unusta, sest nii haruharva leidub neid! Kuni inimene elab meie sydames,on ta elus. Võib-olla on see maailm mõne teise planeedi põrgu. Armastus on nagu Kuu - kui ta ei kasva,siis ta kahaneb. Elu Maal on kallis,aga see eest ta sisaldab tasuta reisi ymber (#). Kui pöörad näo päikese poole,siis jäävad varjud selja taha! Me kõik oleme ERANDJUHTUMID :D Ma olen see,kes ma olen,mitte päris hea ja mitte ka päris halb,lihtsalt see ,kes ma olen.
Ta ei püüa sind muuta vaid arvestab sinu plusside ja miinustega.Ta on alati sinu kõrval kui tahaksid oma rõõme jagada ning alati olemas et raskel hetkel sulle toeks olla.Ta pole mitte kunagi ükskõikne ega vala oma viha sinu peale välja.Kui tahad kellelegi oma suure saladuse avaldada siis lähed esmalt tema juurde sest tead et võid teda usaldada täielikult.Ta on vaikselt kui sul on valus sest ta oskab sinu valu jagada.Tema jaoks on sinu valu sama hea kui tema enda valu.Ta annab oma parima et sul oleks hea.Sa tead et võid talle alati helistada -kas või kell 3 öösel.Ta on alati nõus sind kuulama kui kiire tal ka parasjagu poleks.Sina oled tema jaoks palju tähtsam.Kõige tähtsam.Tunned temast sageli puudust.Sa mõtled temast iga tund iga minut iga sekund.Magama minnes on tema sul viimasena mõtteis.Hommikul ärgates on ta esimesena kes sul mõtetesse tuleb.Tema puudutused on soojad ja armastust täis.Temaga koos olles tunned end täielikult kaitstuna
Kõike ja kõiki ei tasu alati uskuda, tuleb pidada silmas seda, mis on kõige tähtsam sõprus. Sõprus suurendab rõõmu ja vähendab kurbust. Kui sõber sureb, siis me kaotame osakese endast ühe parema osa. Sõber on hinnalisim varandus. Sõber on su teine mina. Tõeline sõber ei jäta sind ka siis, kui terve maailm on sinu vastu. Sõprus pole see, kui keegi ütleb: "Sa oled mu sõber!", sõprus on see, mida me ajajooksul kohtame. Fassaad ilutseb möödujaile. Paraaduks avaneb tuttavaile. Tagahoovi minnakse sõpradega. Sõprus lõppeb seal, kus algab umbusk. Some people come into our lives and quickly go.. Some people become friends but get lost suddenly when we need them.. Some people become friends and stay awhile, leaving beautiful footprints on our hearts. Some people become friends and stay forever, right beside you, like I try to do..
307. Truudus pole armastuse vaid iseloomu tugevuse tunnus 308. Õnn on kui tänavapoiss, kes naeratab korra ja kaob 309. Armastus on ainuke vara, mis kasvab kui teda jagada 310. Ükski sõna ei väljenda nii palju armastust, kui seda teevad silmad 311. Elu on lill kõrvenõges 312. Naised andestavad, aga ei unusta, mehed unustavad, aga ei andesta 313. Elu on nagu sibul, mida kooritakse nuttes 314. Aeg on täis valusaid pisaraid ja andeksandmatuid pettumusi,kuid on ka täis hetki, mis iial ei unune ja säravad aastate pärast ning hüüavad tasa... oli kord... 315. tulijat iseloomustatakse välimuse põhjal, minejat tegude järgi 316. Armastus on siis, kui näed kedagi,aga tunned seda kõhus 317. me ei näe maailma mitte sellisena nagu see on, vaid sellisena, nagu oleme seda meie 318. Sõbra ustavus on vajalik ka õnnes,kuid õnnetuses on see täiest hädavajalik 319. Ära kuluta aega inimese peale, kes ei püüdle selle poole, et seda sinuga veeta 320
kui töö on tehtud, ütlevad inimesed: ,,Seda tegime meie." Idamaade iidne mõttetera Iga päev on kingitus.Iga päev on eriline ja täis väikesi õnnekilde.Ära ole alalises ajahädas, tasakaalust väljas ja varandusejahiga nii ametis, et kaotad silmist lihtsad rõõmud, mida elu pakub.Ära lase liiva joosta perekonnaelul, sõprussuhetel, tervisel.Sul võib olla küll hulk varandust ja olemas KÕIK, kuid sa ei ole õnnelik ning rahul. Otsi igas päevas erilisi hetki, tavalises ebatavalist. Aeg voolab liivana sõrmede vahelt ega tule iial tagasi.Olgu sul julgust elu innukalt vastu võtta ja nautida, kui sellest läbi rändad. Kuidas saada suurepäraseks treeneriks-juhiks ja leida motiveeritud töötajad - premeeri rutiinselt, tunnusta kompromissitult. Meeskonnatunde tekitamine.Endid hinnatuna tundvad inimesed saavutavad paremaid tulemusi.Kui pead töötajatest lugu, hakkavad nad ka sinust lugu pidama.Juhtimisel tuleb
On tähtsusetu, mis see maksma läheb. Ükski hind pole liiga kallis mistahes elamuse eest. Meie tulevik on samasugune, nagu oli minevikki, ja pattu, mida me tegime algul jälkusega, kordame hiljem uuesti, ja rõõmuga. Just need kired, mille päritolu suhtes me end petame, valitsevad meie üle kõige vägevamalt Me elame ajajärgul, mil ebavajalikud esemed on ainsad, mida me vajame. End ise hukka mõistes tunneme, et kellelgi teisel pole enam õigust meid hukka mõista. Patud annab meile andeks just nimelt pihtimine, aga mitte preester. Ainus viis, kuidas naine iial võib meest muuta, on teda nii põhjalikult ära tüüdata, et ta kaotab elu vastu igasuguse huvi. "Kui saaks ristata inimest kassiga, see täiustaks inimest ja halvendaks kassi." - Mark Twain Inimesed, kes vihkavad kasse, on järgmises elus hiired
midagi head ja midagi lõpmatut halba. Mõnikord on elust mul täielik siiber! Mõnikord tahaks öelda ''kõik, ma ei jaksa enam, ma ei taha enam!'' ning minna. Mõnikord tahaks minna sillale ja sealt alla hüpata. Mõnikord tahaks kedagi kallistada hästi kõvasti ja teada et ta kuulub ainult mulle ja ma saan koguaeg ta peale loota. Mõnikord tahaks kõndida ja nutta.. üksi ja kaua, kaua . Mõnikord tahaks oma majast mööda kõndida, et mitte teistele jalgu jääda. Mõnikord tahaks oma sõpradest mööda kõndida, et ka neile mitte jalgu jääda. Mõnikord on mul tunne, et olen mõttetu ja keegi ei vaja mind. Life is a game. We all have part of this. Life is stark, sometimes it's unfair too. If you feel, you're so alone. So remember that, your friends are in your heart. Dreams're nice. But don't stay there long. It hurts to come back, to reality. There's no guarantee, that life will be easy. but if you'll be stronger, you will win this game
Pidage meeles: väga vähe on vaja selleks, et olla õnnelik! 208. Ei ole suuremat nukrust, kui meenutada õnneaega õnnetuse ajal... 209. Pimedatemaal on ühesilmne juba kuningas! 210. Haritud loll on suurem loll, kui harimatu loll! 211. Ükskõik, kui palju te ka ei teeks, kunagi pole küllalt! 212. See, mida te ei tee, on alati tähtsam sellest, mida teete! 5 213. Aeg on täis valusaid pisaraid ja andeksandmatuid pettumusi, kuid on ka täis hetki, mis iial ei unune ja säravad aastate pärast ning hüüavad tasa... oli kord... 214. Aeg on väärtus, mis kaob ka kulutamata. 215. Hetk on alati uus! 216. Sündmused panevad aja voolama. 217. Aeg mõõdab isegi tunnete sügavust. 218. Inimese kujutlusvõime ei ole kõikvõimas - igavik ja lõpmatus ei mahu sinna sisse. 219. Kes aega hindab, sellele inimesele püüab aeg ka väärtust anda. 220. Kui oleme jõudnud küpsesse eluikka, tundub nii mõnigi asi, mis oli varemalt nii piinlik,
Saladus ,,Saladuse" põhitees on, et me ise loome oma reaalsuse. ,,Saladus" annab meile võtme, kuidas seda kõige osavamalt teha. Raamatu peategelaseks on universaalne külgetõmbeseadus, mille sisuks on tõestatud teadmine, et sarnane tõmbab sarnast, meie mõtted ja tunded on justkui magnetid ja see toimib alati, hoolimata sellest, kas meie sellega arvestame või mitte. Aastatuhandete jooksul kinnitust saanud tarkused ei leia paraku aga tihtipeale kasutust, olgugi nad teada ja kättesaadaval. ,,Saladus" teeb loomisprotsessi ja selle olemuse lugejale nii arusaadavaks, et pärast lugemist on raske seda oma elus mitte kasutada. Ja kehtib see igas valdkonnas alates tervisest, suhetest, rahast, tööst, loomingust kuni maailma üldise heaoluni välja. Raamat meenutab lugejale ka seda, kui oluline on ära tunda ja endale selgeks teha oma tõelised kutsumused ja soovid, mis on juba pool teed eduni, mille saavutamine algabki järgmisest tead
mida sa ei suutnud kammitseda; mis tähendas, kui nägu, mis äsja veel hingas ning oli Mina ja kandis nime, muutus äkki nimetuks, tardunud maskiks... Kuidas sai seletada seda mõttetust, mässavat jõuetust... ja mida oli siin seletada?" (Ravic'i mõtted kaotatud patsiendist, Veber) Lk 19 ,,Iial ei ole keegi küllalt karastatud. Võib üksnes paljuga harjuda." (Ravic Veberile) Lk 22 ,,Liiga valju? Mis oli liiga valju? Ainult vaikus. Vaikus, milles praksatasid lõhki nagu õhutühjas ruumis." (Ravic) /---/ ,,Pillamine! Vana prantsuse hirm. Milleks säästa? Sind ju ka ei säästeta." (Ravic Rolande'le) Lk 25 ,,Peeglis nägi ta oma nägu. Paar tundi tagasi oli ta juba siin sedaviisi seisnud. Vahepeal oli üks inimene surnud. Midagi erilist selles ei olnud. Iga hetk suri tuhandeid inimesi. Selle kohta peeti statistikat. Ka selles polnud midagi erilist. Aga sellele ühele, kes
Võite avastada tundeid ja motiive, millest teil aimugi ei olnud. Ainult natuke harjutamist ja siirast huvi, ning võite teha oma kehakeeles teadlikke muutusi valida, kuidas näete maailma ja millised on teie suhted sellega. Tehes positiivse kehakeele kasutamise endale harjumuseks võite omakorda tekitada oma elus hulga soodsaid muutusi. Avastate, et hakkate inimestele aina rohkem meeldima, ja et isegi need, kes teid tavaliselt tähele ei pannud, võivad hakata teid tunnustama. Lõppkokkuvõttes, teistele positiivseid zeste pakkudes võite avada enda ees nii mõnegi perspektiivi. Sobiva kehakeele valimine ei tähenda, et olete võlts või manipuleeriv. See on lihtsalt teadmine sellest, kuidas tahate teiste silmis välja paista. Lihtsalt juhite end vastavalt, kasutades toetavaid kehazeste. Hea, tugev, positiivne kehakeel annab teile enesekindlust ja laseb ennast näidata parimast küljest.3 1.3 Mis on kehakeel ?
108. Behind the most beautiful eyes of an angel, lies the smile of a devil. 109. If you should die before me.. can you ask to bring a friend? 110. Better hope you get what you want before you stop wanting it... 111. The one guy that deserves you is the one who thinks he doesn't. 112. It hurts when you have someone in your heart, but you can't have them in your arms. 113. You said, you couldn't stand to see my heart broken. So, when you broke it, did you close your eyes? 114. On hetki, mil me mõistus ütleb ei, kuid soov on suur, taas leida see, mis kord sai lastud käest... 115. Armastust on parem võita ühe suudlusega, kui kümne kirjaga. 116. When the person you like walks by you in the hallway and smiles. Your day is better knowing that at least 10 seconds of his day he thought about you... 117. Anyone can catch your eye, but it takes someone truly special to catch your heart. 118. Armastus on nagu pind, tungib sügavale südamesse.. Ja teda on valus välja tõmmata
Igal asjal oma aeg. Keelatud vili on magus. Kus suitsu, seal tuld. Silm on hinge peegel. Tühi kõht on kõige parem kokk. Seda, kes ei võta nõu kuulda, ei saa ka aidata. Elu pole kurb, vaid elus on kurbi hetki. ''I love you'' three simple words, but they are so hard to say. On vaja ebaõnne, et teada mis on õnn. Oleviku vigu näeme alles tulevikus. Kadestan raudtee rööpaid, kuna nemad lähevad elulõpuni koos. Mäleta mind kui tüdrukut kes alati naeris, kuid harva oli õnnelik ... Nuttes on raske päikest joonistada.
12A Viimsi Kool 2010 MIS ON UNI JA MIKS SEE ON MEILE VAJALIK? Inimeste ja loomade elus on uni väga tähsal kohal. Seda just seepärast, et meie elu on regulaarne päeva-öö vaheldumine. Meie elu mõjutavad erinevad bioloogilised rütmid nagu Maa ja Kuu liikumine. Liigvarajane ärkamine esineb inimestel, kes töötavad öistes vahetustes. Tihtipeale tunnevad nad väsimust, kuna uni jääb lühikeseks ning nad ei suuda end välja puhata. See probleem on levinud kõikjal ning unetus ehk insomnia kasvab järjest tõsisemaks probleemiks. Probleemiga on hakanud tegelema mitmed teadlased ning une teaduslikule uurimisele pannakse senisest veel suuremat rõhku. Esimesed teadlased, kes jõudsid une erinevaid staadiumeid uurides märkimisväärsete tulemusteni, kasutades EEG-d, olid Kleitman ja Dement. Nad jälgisid silmade liikumist laugude all ja äratasid katsealuseid üles une
Sind nähes on mu soov juba täitunud. I never dreamed that I'd meet somebody like you. Good friends are like condoms, always protecting you. Best friends are like viagra, lift you up when you're down. Live each day as if it's your last, one day it will be. Unistus koosneb elust. Kui sa ei elaks, siis sa ei saaks ka unistada! Hästi ajastatud vaikus on mõjuvam kui kõne. Me ei peaks elama mitte ainult nii, nagu sureksime homme, vaid ka nii, nagu võiksime elada veel sada aastat. Õnn pole eesmärk, õnn on eluviis. Karmid sõnad teevad haiget, kuid vaikus murrab südameid. Elu on nagu väikese lapse särk, lihtne ja sitane. Armastada tähendab lakata elamast eneses, selleks et elada teises olevuses.
41. Truudus pole armastuse vaid iseloomu tugevuse tunnus 42. Õnn on kui tänavapoiss, kes naeratab korra ja kaob 43. Armastus on ainuke vara, mis kasvab kui teda jagada 44. Ükski sõna ei väljenda nii palju armastust, kui seda teevad silmad 45. Elu on lill kõrvenõges 46. Naised andestavad, aga ei unusta, mehed unustavad, aga ei andesta 47. Elu on nagu sibul, mida kooritakse nuttes 48. Aeg on täis valusaid pisaraid ja andeksandmatuid pettumusi,kuid on ka täis hetki, mis iial ei unune ja säravad aastate pärast ning hüüavad tasa... oli kord... 49. tulijat iseloomustatakse välimuse põhjal, minejat tegude järgi 50. Armastus on siis, kui näed kedagi,aga tunned seda kõhus 51. me ei näe maailma mitte sellisena nagu see on, vaid sellisena, nagu oleme seda meie 52. Sõbra ustavus on vajalik ka õnnes,kuid õnnetuses on see täiest hädavajalik 53. Poisid on nagu bussid , üks läheb ootad natuke tuleb uus 54
vastupidi... Ohtlik lähedus Mehe ja naise vahelise sõpruse piirid on palju liikuvamad kui ühesooliste sõprade puhul. Ja kui need hägustuvad, astub lavale kolmas osaline -- abikaasa. Sest sõprus vallaliste eri soost sõprade vahel, kes võivad oma ihasid rahuldada ka vahekorda astudes, pole kaugeltki mitte seesama, mis valitseb abieluinimestest sõprade vahel. Serge Hefez on seisukohal, et me ei usalda segasõprust mitte seetõttu, et kardame, et meid petetakse, vaid sellepärast, et tunneme alateadvuslikku armukadedust hingelise läheduse pärast teise inimesega. Teame ju, et abielus on hästi näha ka meie halvemad pooled, teame, kui raske on iga päev säilitada vastastikust mõistmist. Sõbras näeb aga igaüks tema paremaid pooli -- see on inimest, kellega koos on alati kerge, meeldiv ja lõbus olla. Soovi taga olla oma partnerile ainukeseks ning kõige tähtsamaks, peituvad sageli mineviku
ja suhtlust inimestega (Reis & Sprecher, 2009 lk 685). Olen ka ise kogenud, et muljed, mida me jätame teistele või mida jätavad teised meile, mõjutavad meie elu paljusid aspekte. Näiteks meie sõprust, meie karjääri, romantilisi suhteid partneriga ja palju muud. Kohates tundmatut inimest võib üllatavalt kohe tunduda, et meil on selle inimesega palju ühist. Räägitakse palju ka armumisest esimesest silmapilgust. Sageli tunneme juba esmakohtumisel mingit seletamatut ühist keemiat sobiva inimesega. Tihti on siiski ka erandeid: inimesega, kelle kohta ütleb esmamulje, et meil küll temaga mingit klappi olla ei saa, võib hiljem kujuneda suur sõprus, olen seda ise kogenud. Olen pannud tähele, et mõni inimene on osavam esmamulje alusel inimese iseloomu määrama, naised paistavad ka selles asjas paremad olema, vist seepärast, et nende sotsiaalsed oskused on paremad ja nad tunnetavad inimloomust paremini. Ka
rahunema, kallis. 34 IKE Millal sa tööle lähed? KIOKO Ma ei lähe täna tööle. Kuidas sa magasid? IKE Ta käis siin. KIOKO Miks sa mind üles ei äratanud? IKE Ma ei usu, et see vestlus kusagile viib. Hommiku vaikus. IKE Mul pole lihtsalt aimugi, mis edasi saab. KIOKO Täpselt, nagu päris elu. Keegi koputab uksele. Kioko ja Ike ei liigu. Mõne hetke pärast läheb Ike uksele, aga kedagi pole. Ike vaatab välja. Kui Ike tuppa tuleb, hoiab Kassini magavat Kiokot enda süles. KASSINI Ta on nii väsinud. Ike on jäätunud. KASSINI
Armastamine ise teeb su enesetunde heaks - mitte see, et keegi käitub nii, et sul on hea. Päris armastuses oleme me vabad - me naudine armastust ennast. Kui me oleme intiimses suhtes, peame me arvestama teise inimese ootustega - me ju lõppkokkuvõttes müüsime end talle maha, ja me peame nüüd latti hoidma. Me ei saa intiimse armastuse juures nautida armastust ennast, vaid me naudime teist inimest ja tema omadusi, millesse me armusime. Me oleme see, kes me oleme - ja me tunneme enda sees armastust. See ei ole seotud nende omadustega, mille keegi meile maha müüs, et end temasse armuma panna, ja see ei ole seotud ka kohustusega, mis on sellest armumisest tekkinud, vaid see on seotud ainult selle tunde endaga. Sa saad seda tunnet kogeda enda sees igal hetkel - see on olemas, ja see teeb su vabaks. See ei tee sind pööraseks nagu armumine, ja see ei tee sind morniks nagu kohustused, vaid vabaks nagu lind, kes lendab, sest ta armastab lendamist ennast
naast ja tursunud haavadesse vajutatud raud, mis neid uuendab ja süvendab. Kuid mõni pole oianud neidki taludes. Enamgi veel: ta ei palunud. Enamgi veel: ta ei vastanud. Enamgi veel: ta naeris ja naeris kogu hingest. Kas ei hakka sa pärast seda valu üle naerma? (20) "Kuid," öeldakse, "haigus ei lase midagi teha, ta eemaldab mu kõigest kohusetäitmisest." Tervislik seisund peab kinni su keha, mitte aga vaimu. Niisiis ei saa jooksja kasutada jalgu, kingsepp või meistrimees käsi. Kui sa oled harjunud vaimu kasutama, siis võid sisendada, õpetada, kuulata, õppida, küsida, meenutada. Pealegi, kas sa pead ennast tegevusetuks, kui suudad haigena ennast valitseda? Sa ju tõendad, et haigust saab võita või siis vähemalt taluda. (21) Usu mind, vooruse jaoks leidub koht isegi voodikeses. Reipast ja kohkumatust vaimust tunnistavad mitte ainult relvad ja lahingurivi, mehine mees võib ilmsiks tulla ka voodikatte all asudes. Sul on, mida
- Never leave the one you love for the person you like, because the one you like will leave you for the person they love. - The second I met you I realized that I truly have no regrets. Every single choice I have made, every single step I have taken, and every single word i have spoken, good or bad has brought me to you and in the end thats all I ever wanted. - Go on. Reach your dreams. - Elu pole kurb, vaid elus on kurbi hetki. - Kas tahad teada kuidas sinust mõtlevad su sõbrad? Siis vaata, kuidas sinusse suhtuvad nende tuttavad. - Minu mõte on sinu juures, ent kas minule mõtled sa? - Mida ilusam poiss, seda mürgisem süda. - Tütarlaps piinab seda poissi, keda armastab! - Unistused on nagu paber mis puruneb kergesti. - This reality is really just a fucked-up dream. - Mul on miljon põhjust et minna, aga üks põhjus et jääda. - I'm a fucked up little freaky girl in her little fucked up freaky world
ütlema : ,, Ohoo, suurepärane töö! Sa oled imeline! ,, Ei! Mitte kordagi! Mitte kunagi! Kas ta ülemus saatis talle kunagi tänutäheks lillekimbu? Ta ei saanud isegi ühtegi karikakart. Ja see tegi haiget. Seetõttu tundus tema töö lihtsalt tähtsusetuna. Tema kogemus meenutas mulle midagi, millest olen alati aru saanud ja mis on ääretult lihtne: igaüks soovib tunnustust. ". Kui klienditeenindajad on rahulolevad, siis ka kliendid on äärmiselt rahul. Ometi kohtame inimesi, kes on seotud teenindusega toodete ja/või teenuste müümisega või muu ametiga, mis nõuab klientidega tihedat koostööd. Need inimesed väljendavad kõike muud kui rahulolu. Nad on pahurad ja tõredad, seda tõenäoliselt seetõttu, et neid on halvasti koheldud ning nii kohtlevad ka nemad teid kliendina halvasti või veel hullem jätavad teid täielikult tähelepanu ja abita. Tööjõu motiveerimine on ilmselgelt suur väljakutse kõikjal maailmas. Enamus
ahjuluud ja muu koli, seinas soone peal kinni- ja lahtilükatav uks, pulk ees, ja all nurga sees kassiauk. Ukse peal lahtine laud, mille kaudu valgust sisse ja suitsu välja võib lasta; ukse kõrval sulase voodi. Tagaseinas väike sagarate peal käiv uks, lingi asemel köieots. Ahjusuu ees iste, selle ees vokk, saviku lähedal pihijalg põleva peeruga. Hiline talveõhtu, õues torm ja aeg-ajalt huntide ulumine. PERENAINE, 40-aastane, vaevatud näoga, lühikeseks lõigatud juuste peal valge (Halliste) pearätt, mille kolm nurka selja peale alla ripuvad, kasukpihik, must körtsik, linane põll, jalanartsud ja parkimata nahast pastlad, -istub saviku lähedal ja ketrab. MANN (MARI), 8-aastane valgetverd tüdrukuke, linalakk, lühikesed juuksed, värviline villane lõng juuste peal, takune hame, keskelt kirju vööga mässitud, kurgu all väike vaskprees, - kükitab, paljad jalad hame all, savikul ja veerib suurest vanast lauluraamatust. MARGUS, 14-aastane
Inuaki reptiil minu sees Erakorralised avastused Maa minevikust, olevikust ja tulevikust I osa See on vestlus Rumeenia naise psühholoog Ariana Hawa ja ebatavalise poisi vahel, kes ütleb, et minevikus kehastus ta planeedil Inua, mis asub Orioni lähedal. Dialoogis räägib David Arianele sellest planeedist, elust sellel, aga samuti ka meie planeedist Maa, ja tema Maale tulemise eesmärgist. See juhtus pilvisel suvehommikul. Oli võimatult umbne ning ma otsustasin akna avada, lootes, et värske õhk puhastab keskkonna. Ma ei suutnud vabaneda ebamuga- vustundest mis survestas päiksepõimikut ja ma teadsin, et see oli sisemine hoiatus raskematele ebamugavustunnetele, mis järgnema pidid. Ma lootsin kogu südamest, et mu kartused osutuvad valeks, seda enam, et täna hommikul pidi ilmuma uus poiss. Ta sisenes koos emaga tuppa täpselt kokkulepitud ajal. Üsna poisihakatis, aga nii uhke! Suvetaeva värvi sinised
Et sinu tee on meeletuse tee ja sinu laul ei kuulu kellelegi sa oled võlgu ainult sellele, kes rõõmu tõi ja kannatuse tegi. Su tundeid mingi tuul ei puhu ära, on piiritu su riik ja rajatu su piin kui mäestik, kus ükski jalg ei astu. Just siis, kui kõige heledamalt särad, tuhm kaduvik su saagiks valib siin ja surub näoga igilume vastu. 6. Kui lahkud, jäta küünal põlema. Võib-olla veel kord naased majja sesse, kui öö on pime, uinunud on maa ja vaikus väriseb su sammudesse, ja nõnda õudselt õõnsaks jäänud sa kui pühakoda, kus ei peeta messe, ning iga uue rajakäänuga uut vaeva immitseb su südamesse. Kui kaua kõrbes kõndind omaette näed karavane, palme, minarette, tead, et su meeli võrgutab miraazh. Kuid tõelusena haarad endapette ja ruttu neelad õnne mõrkja sette ja hetkeks sulle kuulubki oaas. ("Päikesepillaja") 7. Nii suurt janu ei kustuta kellegi jaks. Selle saatsid Sa, jumal, ise,