Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Madagaskar ja Savann (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Lõik failist


Madagaskar
Autor: Alan Sakson
JuhendajaHelen   Leoste
Tallinn  2016
Asukoht
 Asub LL 20° ja IP 48°
 Lõuna-Aafrika 
 Asub lõuna-Lähisekvatoriaalse ja troopilise kliimavöötme vahel
 Savanni loodusvööndis
Kliima 
 Keskmine temperatuur on juulis 9-20°C ja detsembris 16-27°C.
 Aasta jooksul sajab 1000-1500mm.
 Kõige rohkem sajab mai ja septembri kuus, mille sademetehulk ulatub 2030-
3250mm.
 Maksimum temperatuur võib ulatuda kuni 33°C
 Minimum temperatuur võib ulatuda kuni 10°C
Ferralliitmullad
 Niiskel aastaajal katab muldi sageli vesi;
  kuival  aastaajal kuivavad  mullad  läbi;
 moodustub punast  telliskivi  meenutav kõva 
lateriitkiht
 vihmaperioodil orgaaniline aine laguneb ja 
uhutakse sügavamale
 kuival aastajal kõdunevad taimejäänused osaliselt 
ja tekib  huumus .
Taimestik
 Valitsevad kõrrelised.
 Kõrrelistel on tihe ja tugevasti läbi põimunud  juurestik .
 Kuival perioodil langetavad puud lehed.
 Jäme tüvi.
 Puud koguvad niiskel perioodil tüvesse vett.
 Puudel on lai juurestik.
Vasakule Paremale
Madagaskar ja Savann #1 Madagaskar ja Savann #2 Madagaskar ja Savann #3 Madagaskar ja Savann #4 Madagaskar ja Savann #5 Madagaskar ja Savann #6 Madagaskar ja Savann #7 Madagaskar ja Savann #8 Madagaskar ja Savann #9 Madagaskar ja Savann #10 Madagaskar ja Savann #11 Madagaskar ja Savann #12 Madagaskar ja Savann #13 Madagaskar ja Savann #14 Madagaskar ja Savann #15 Madagaskar ja Savann #16
Punktid 10 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 10 punkti.
Leheküljed ~ 16 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2016-04-27 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 3 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor cowfromwest Õppematerjali autor
See esitlus räägib Madagaskari loodusest ja Savannist. Sealt leidub loomi, kes elavad Madagaskaril ja Savanni tunnuseid. Kui oled nooruk, kes vajab infot Madagaskari loodusest ja selle asendist, siis jõudsid õigesse kohta. Siin on ka kliima iseloomustus. Hinnaks panen spetsiaalselt 10p, sest tean, et te ei taha maksta palju õppetöö eest.

Kasutatud allikad

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
10
doc

Savann

loodusvööndist. Uurin, kus savannid maailmas paiknevad ning kuidas need on tekkinud. Milline on savannide pinnamood ja kliima.? Samuti uurin savannivööndis levinud veereziimi, mullatüüpe ja maavarasid. Annan ülevaate seal kasvavatest taimedest ja elutsevatest loomadest. Olulisel kohal minu referaadis on inimtegevuse mõju ja keskkonnaprobleemid savannides. 3 Üldandmed: Savann on troopiline või lähistroopiline puisrohtla. (7) Sõna savann tähendab "ilma puudeta tasandikku" kuigi tavaliselt on savannides hajusalt kasvavaid puid.(1) Puude arvukus sõltub põlengute sagedusest ja inimmõju ulatusest. Savannid jäävad vihma- ja lähisekvatoriaalsete mussoonmetsade ning kõrbe vahele. Suurem osa savannist on tekkinud mussoonmetsade põlengute, metsaraie, maaviljeluse ja karjakasvatuse tagajärjel. Enamik maailma savannidest asub Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas, kuid neid leidub ka Aasias ning Austraalias.(4)(joonis 1)

Geograafia
thumbnail
10
doc

Savann Referaat

Tartu Savann referaat geograafias 2008/09 õppeaasta 1 Sisukord 1. Sissejuhatus ­ lk 3 2. Asend ­ lk 3 3. Kliima ­ lk 3 4. Mullastik - lk 3 5. Taimestik ­ lk 4 6. Loomastik ­ lk 4 ­ 8 7. Inimeste põhilised tegevused ­ lk 8 ja 9 8. Looduse probleemid ­ lk 9 9. Kokkuvõtte ­ lk 9 10. Kasutatud kirjanudus ­ lk 10 2 Savann Suuremad savannid on levinud Aafrikas ja Ameerikas; vähem leidub neid Aasias ja Austraalias. Savannid ulatuvad põhjapoolkeral 16-18° põhjalaiuseni, lõunas aga ületab nende levikupiir lõunapöörjoone. Savannid hõlmavad Aafrikas tohutu suure ala (kuni 40% mandri pindalast). Savanni ilme muutub vastavalt aastaajale. Kuivaperioodil rohi närtsib, paljudelt puuliikidelt varisevad lehed ning savann omandab kollaka varjundi. Kõrvetava kuumuse käes kuivab kõik

Geograafia
thumbnail
25
doc

Geograafia kordamine 8.klass

· Kuiva troopika maastikud on kõrbed ja poolkõrbed. · Loomadest 1 küüruga kaamel, antiloobid. · kuumarekord +58oC, kõrbes liivatormid, miraaz. · 30´ndatel laiuskraadidel · Kõrgrõhkkonna tõttu laskuvad õhuvoolud. Temperatuuriamplituud kuni 25oC. LÄHISEKVATORIAALNE KLIIMAVÖÖDE ­ · 2 aastaaega · Suvi palav ja vihmane, Talv kuiv ja palav. · Loodusmaastikeks savannid, rohumaad üksikute puudega ja põõstega. Metsatukad. Tüüpiline savann tasane ala. · Gepardid, hüäänid, leopardid, raisakotkad, jaanalinnud jne. · Kui päike on seniidis siis valiseb ekvatoriaalne õhumass ja kujuneb niiske aastaaeg. · Kuival aastaajal kannavad passaattuuled troopilise õhu, mis põhjustavad kuiva. EKVATORIAALNE VÖÖDE ­ · 1 aastaaeg ­ suvi. · Suvi on palav, väga niiske, Seal on palav,väga niiske ja vihmane. · Ekvatoriaalsed vihmametsad.

Geograafia



Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun