Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi

Keskkonnakaitse üldkursus konspekt (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

 • Kellele ja miks on vaja looduse kaitset?
 • Mis on keskkonnatasu?
 • Mis on keskkonnamaks?
 • Mis on indikaator ?
 • Kuidas defineerida keskkonnaindikaatorit?
 • Milline on keskkonnaseisund?
 • Mis toimub milline on seisund?
 • Mis mõjud sellega kaasnevad?
 • Millised meetmed on kasutusele võetud?
 • Kuidas eesmärk saavutatakse tegevused ja meetmed?
 • Milline on ajakava Määratakse reaalselt saavutatav ajakava ja tähtajad eesmärgi õigeaegseks saavutamiseks 3 Kes vastutab eesmärgi saavutamise eest?
 • Millised on ressursid?
 • Millal teostatakse kontroll eesmärgi saavutamise üle?
 • Millal tuleb läbi viia ?
Vasakule Paremale
Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #1 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #2 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #3 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #4 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #5 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #6 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #7 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #8 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #9 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #10 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #11 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #12 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #13 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #14 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #15 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #16 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #17 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #18 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #19 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #20 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #21 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #22 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #23 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #24 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #25 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #26 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #27 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #28 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #29 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #30 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #31 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #32 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #33 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #34 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #35 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #36 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #37 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #38 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #39 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #40 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #41 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #42 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #43 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #44 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #45 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #46 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #47 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #48 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #49 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #50 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #51 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #52 Keskkonnakaitse üldkursus konspekt #53
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 53 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2019-04-23 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 105 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor AnnaAbi Õppematerjali autor

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
528
doc

Keskkonnakaitse lõpueksami küsimused-vastused

KESKKONNAKAITSE JA KORRALDUS 1. loodus- ja keskkonnakaitse üldküsimused  Keskkonnakaitse: atmosfääri, maavarade, hüdrosfääri ratsionaalse kasutamise ja kaitse, jäätmete taaskasutamise või ladustamise, kaitse müra, ioniseeriva kiirguse ja elektriväljade eest. Keskkonnakaitse on looduskaitse olulisim valdkond.  Looduskaitse : looduse kaitsmist (mitmekesisuse säilitamist, looduslike elupaikade ning loodusliku loomastiku, taimestiku ja seenestiku liikide soodsa seisundi tagamine), kultuurilooliselt ja esteetiliselt väärtusliku looduskeskkonna või selle elementide säilitamine, loodusvarade kasutamise säästlikkusele kaasaaitamine 2. loodus- ja keskkonnakaitse mõiste

Keskkonnakaitse ja säästev...
thumbnail
58
docx

Keskkonnakaitse üldkursuse kordamine eksamiks

eelvaliku alad; ühinemine Euroopa Liiduga  2006 – Riiklik Looduskaitsekeskus  2007 – liitumine IUCN-ga; „Eesti keskkonnastrateegia“ aastani 2030; „Eesti keskkonnategevuskava“ aastateks 2007-2013  2009 – Keskkonnaamet  2012 – looduskaitse arengukava aastani 2020; ÜRO IV Keskkonna- ja Arengukonverents Rio de Janeiros  2013 – Keskkonnaagentuur (KAUR) LOODUS- JA KESKKONNAKAITSE ÜLDKÜSIMUSED  looduskaitse mõiste käsitlused: o 1960. aasta „Looduskaitse teatmik“, Eerik Kumari: „Looduskaitse all mõistetakse abinõude süsteemi, mis on rakendatud majanduslikku, teaduslikku, üldkultuurilist või esteetilist tähtsust omavate maa-alade või looduslike objektide säilitamiseks, taastamiseks ja ratsionaalseks kasutamiseks praeguste ja tulevaste inimpõlvkondade hüvanguks.“ o 1973

Keskkonnakaitse
thumbnail
24
doc

Keskkonnakaitse vastused EMU

1.) Loodus- ja keskkonnakaitse üldküsimused. Loodus- ja keskkonnakaitse mõiste areng ja erinevad käsitlused Looduskaitse on looduse mitmekesisuse,loodusvarade ning looduslike koosluste ja populatsioonide kaitse inimtegevuse ja ebasoodsate looduslike mõjude eest, nende hooldamine ja taastamine. Eesmärgiks on peamiselt kohalike loodusharulduste ja liikide, ka maastike kaitse. Tänapäevane looduskaitse püüab ühendada elupaikade, koosluste, liikide ja maastike kaitse terviklikuks looduse mitmekesisuse ja ökosüsteemide kaitseks.

Keskkonna kaitse
thumbnail
19
docx

Keskkonnakaitse üldkursus 2017

produktiivsed puistud (plusspuistud), kõrvalsaadused (marjad), olulised elupaigad, esteetiline ja rekreatiivne väärtus, olulisused maastikukaitse vaatekohast, teaduslik katseala, kultuurilooline väärtus 2.Ökosüsteemid: looduslikkus, mitmekesisus, esinduslikkus, haruldaste liikide olemasolu, endeemid, mahukas, piisav leviala, kultuurilooliselt väärtustatud 3.Maastikud: haruldus, kordumatus, esinduslikkus, looduslikkus, esteetilisus, kultuuriloolisus Loodus- ja keskkonnakaitse ajalugu. Looduskaitse arenguetapid: Looduskaitse eelduste e. sugemete kujunemise aeg. Looduskaitse kui ühiskondlike meetmete süsteemi kujunemine (ühiskondlikud organisatsioonid, seltsid) - teadusliku loodushoiu algus Looduskaitse kui riiklike meetmete kujunemine (õigusaktid, institutsioonid jne) Looduskaitse kui rahvusvaheliste meetmete kujunemine (rahvusvahelised organisatsioonid, konventsioonid, riikidevaheline koostöö)

Keskkonnakaitse
thumbnail
18
doc

EMÜ Keskkonnakaitse üldkursuse 2014 eksamiks kordamine

LOODUS- JA KESKKONNAKAITSE 2014/2015. ÕPPEAASTA Loodus- ja keskkonnakaitse üldküsimused. Loodus- ja keskkonnakaitse mõiste areng ja erinevad käsitlused. Looduskaitse on looduskaitsealade, taimede ja loomade kaitse. Ühiskondlikud ja riiklikud meetmed, mis peavad tagama loodusvarade otstarbeka kasutamise, taastamise ja kaitse, tervisliku elukeskkonna hoidmise ja loomise, maastikukaitse ja – hoolduse ning väärtuslike loodusobjektide säilitamise. Keskkonnakaitse - Keskkonnakaitse on tegevus, mille abil püütakse hoida ja kaitsta keskkonda inimtegevuse negatiivsete mõjude eest. Keskkonnakaitse hõlmab ühiskonna, organisatsioonide ja üksikisikute tegevust, mille eesmärk on inimese vahetu elukeskkonna ja ka looduse kui terviku kaitse elujõulise ning meeldiva keskkonna säilitamiseks. Keskkonnameetmed kujundatakse keskkonnapoliitika abil. Looduskaitse ja keskkonnakaitse määratlus. Looduskaitse – looduskeskne, kk – inimkeskne suhe.

Keskkonna kaitse
thumbnail
48
doc

Keskkonna kaitse kontrolltöö kordamine

1.) Loodus- ja keskkonnakaitse üldküsimused. Loodus- ja keskkonnakaitse mõiste areng ja erinevad käsitlused Looduskaitse on looduse mitmekesisuse,loodusvarade ning looduslike koosluste ja populatsioonide kaitse inimtegevuse ja ebasoodsate looduslike mõjude eest, nende hooldamine ja taastamine. Eesmärgiks on peamiselt kohalike loodusharulduste ja liikide, ka maastike kaitse. Tänapäevane looduskaitse püüab ühendada elupaikade, koosluste, liikide ja maastike kaitse terviklikuks looduse mitmekesisuse ja ökosüsteemide kaitseks.

Ökoloogia ja keskkonnakaitse
thumbnail
20
pdf

KK üldkursuse eksami materialid

LOODUS- JA KESKKONNAKAITSE 2008. AASTA SÜGISSEMESTER Loodus- ja keskkonnakaitse mõiste käsitlused. "Looduskaitse all mõistetakse abinõude süsteemi, mis on rakendatud majanduslikku, teaduslikku, üldkultuurilist või esteetilist tähtsust omavate maa-alade või looduslike objektide säilitamiseks, taastamiseks ja ratsionaalseks kasutamiseks praeguste ja tulevaste inimpõlvkondade hüvanguks". Keskkonnakaitse on väike osa looduskaitsest, kui käsitleme loodusena kogu elusfääri, kõikjal toimuvat elu.

Keskkonna kaitse
thumbnail
42
doc

ÖKOLOOGIA EKSAMIKS

1978 Eesti NSV metsa koodeks. 1979 Esimene Eesti Punane Raamat. 1979-1981 Soode sõda - moodustati 28 sookaitseala. 1986 Fosforiidisõda. 1988 Vabariiklik keskkonnaprogramm. 1990 Lääne-Eesti Biosfääri Kaitseala. 1990 Seadus Eesti Looduse kaitsest. 1991 Osalemine Euroopa riikide keskkonnaministrite nõupidamisel, Dobris. 1992 Osalemine II ÜRO Keskkonna ja Arengu konverentsil Rio de Janeiros. 1995 Säästva arengu seadus. 1997 Eesti keskkonnastrateegia vastuvõtmine Riigikogus. Eesti keskkonnakaitse tegevuskava heakskiit. 2001 Eesti keskkonnakaitse II tegevuskava heakskiit. Mõned rahvusvahelise keskkonnakaitse arengu teetähised: 1972 ÜRO I Keskkonna ja Arengu konverents Stockholmis. 1972 Meadows, Forrester "Kasvupiirid." 1973-1976. EL esimene Keskkonnaprogramm. 1992 ÜRO II Keskkonna- ja Arengukonverents Rio de Janeiros. 1992 Meadows, Forrester, Beyond the Limits. Loodusmälestise mõiste. Loodushoiu areng Saksamaal: 1836 võeti kaitse alla kalju Siebengebirge mäestikus.

Ökoloogia ja keskkonnakaitseLisainfo

Kogu keskkonnakaitse üldkursuse konspekt. Ajalugu, institutsioonid, organisatsioonid, seadused, keskkonnanormid ja standardid, konventsioonid jne.

Märksõnad


Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun