Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Itaalia etikett ja tavad (1)

3 HALB
Punktid

Lõik failist

ITAALIA
VALITSUS-VORM
Itaalia on mitmeparteiline parlamentaarne vabariik. Parlament koosneb kahest seadusandlikust kojast. Riigipeaks on president ja valitsust juhib peminister.
KEEL
Itaalia keel on riigikeeleks, kuid siin kõneldakse palju murdeid. Ärimehed oskavad ka inglise keelt.
USK
Riigiusku ei ole, aga rahvas tunnistab ülekaalukalt roomakatoliiklust.
MIDA TUNNISTAVAD ITAALLASED TÕENDIKS
Subjektiivsed tundmused on tõetunnetamisel tähtsamad, kui usk mingisse ideoloogiasse või objektiivsetesse tõsiasjadesse. Siiski varjutab kiriklik ideoloogia peaaegu kõiki asjatoimetusi. Vaid kõrgharidusega itaallasel on kombeks oma väidete toetuseks fakte tuua.
MILLEST LÄHTUTAKSE OTSUSTE LANGETAMISEL
Üksikisik vastutab oma otsuste eest, aga tihtilugu oodatakse, et ta alluks ka perekonna huvidele. Igaüks on vaimustunud oma linnast, ta on ennastohverdavalt ustav oma piirkonnale ja perekonnale
MURELEEVENDAMISVIISID
Suguvõsa osatähtsus on küll vähenemas, aga ometi on see praegugi turvatunde ja stabiilsuse allikas. See, kes püüab suguvõsa ja ühiskonna silmis austust teenida, võtab endale sellega muresid kaela, aga saavutab viimaks ka turvatunde. Kirik annab enamusele rahvast ühtsustunde. Itaallased on silmnähtavalt erisugused, aga neis on ka rohkesti ühiskondlikku ja kultuurilist paindlikkust ning järjepidevust
VÕRDSUSE JA EBAVÕRDSUSE PROBLEEM
Valitseb äärmiselt suur lõhe rikaste ja vaeste vahel. Ühiskond jaguneb sissetuleku järgi kihtideks. Sellel jagunemisel on tugev ühiskondlik ja poliitiline aluspõhi.
PUNKTUAALSUS
Ilmuge kohale õigel ajal, eriti Itaalia tööstuslikus põhjaosas, kus sageli aetakse äri ameerikaliku tempo ja tõhususega.
ÄRIKOHTUMISD
Itaalia ärimehed eelistavad tegemist teha inimestega, keda nad tunnevad , isegi kui tutvus on piirdunud põgusa kätlemisega mõnel messil. Enne kui itaallased hakkavad äri ajama , meeldib neile teiega tuttavaks saada ja seltskondlikult lobiseda. Nad on tähelepanelikud ja külaliselahked. Peab olema valmis vastama küsimusele oma perekonna kohta.
Ärikohtumised toimuvad tavaliselt keskhommikusel ajal või siis pärastlõunal näiteks kell kolm.
Põhja-Itaalias on ärikontorid avatud tavaliselt E-R 8.30-12.45 ja 14.30-18.30
Paljud kontorid on avatud tavaliselt ka laupäeval hommikuti
Kesk- ja Lõuna-Itaalias on ärikontorid avatud tavaliselt E-R 8.30-12.45 ja 16.30 (17.00)-19.30 (20.00). Laupäeviti on kontorid lahti 8.30-12.45
LÄBIRÄÄKIMISD
Läbirääkimiste kulg on tavaliselt aeglasem kui Ühendriikides. Mida tähtsam on pooltele tehingu sõlmimine, seda suurem osa asjaajamistest jääb telgitaguseks.
Et vastaspool rööpst välja viia, võidakse viimasel minutil nõudmisi dramaatilisel viisil muuta. Sellises olukorras ei tohi kaotada kannatust ja tuleb jääda rahulikuks. Peaaegu alati jõutakse siiski kokkuleppele.
VÕÕRUSTAMINE
Itaalia külalislahkusel on ärielus tähtis koht. Enamasti tähendab see sööminguid restoranis. Kui te ei taha võõrustajaid solvata, võtke kutse vastu isegi siis, kui te end halvasti tunnete.
Õhtusele pidulikule söömaajale tuleb vaid väike rühm tähtsamaid äritegelasi. Pidusöögisse suhtutakse Itaalias väga tõsiselt. Arvemaksmist peetakse prestiižikaks. Itaallased võivad enne söömingut kelnerile heldelt jootraha taskusse poetada, et too teile arvet ei esitaks.
Arvet ei tooda enne, kui te seda küsite
AEG
Itaalia aeg on Greenwichi ajast üks tund ja USA Idaranniku ajast kuus tundi ees.
TERVITAMINE
Teid kui külalist tervitatakse esimesena. Kohalviibijatest kõige tähtsamat ja vanemat isikut koheldakse erilise lugupidamisega. Nii tulles kui ka minnes tuleb ruumisviibijail kätt suruda. Juhul kui teis keegi ametlikult tutvustanud pole, sobib suuremal koosviibimisel kõigiga kätelda ja ise end tutvustada.
Käepigistuse juurde kuulub teise käega õlavarrest kinnihaaramine.
Naised võivad häid sõpru mõlemale põsele suudelda . Lähedased sõbrad ja meessoost sugulased embavad tihtipeale ja patsutavad teineteist turjale.
AU-JA AMETINIMEDE KASUTAMINE
Kui teile pole selleks ettepanekut tehtud, ärge hakake kedagi eesnimepidi kutsuma. Ärijuhid ja neile alluvad kontoriametnikud ei kutsu üksteist tavaliselt eesnimepidi. Professoritest ja doktoritest peetakse väga lugu.
Tiitleid kasutatakse kõikvõimalike pöördumiste puhul, nii suuliste kui ka kirjalike puhul. Neid kasutatakse koos perekonnanimedega või kõnetlussõnadega.
ZESTID
Ladinlased kõnelevad kätega. Suurem osa žeste on tavaliselt küll väljendusrikkad, aga ohutud .
KINGITUSED
Ärge tehke kingitusi, millel pealt teie firma logo liiga pealetükkivalt vastu vaatab. Sekretäridele võib kinkida lilli või šokolaadi. Kui teid koju külla kutsutakse, võtke kingituseks šokolaadi kaunis pakendis, kondiitritooteid või lilli. Ärge kunagi kinkige paarisarvu lilli, krüsanteeme – need on matuselilled. Ärge kinkige prosse, käterätte ega nuge, sest need kõik on kurbuse võrdkujud. Kui kingite veini, peab see olema oivalisest aastakäigust. Paljud itaallased on veini alal head asjatundjad.
RÕIVASTUS
Äriilmas on head rõivad edu pant . Naised riietuvad vaoshoitult, kallilt ja elegantselt. Meeste lips ja ülikond peavad samuti olema moodsad ja kauni lõikega. Kuna Itaalia on Euroopa moekunsti peamine keskus, peaks ka tavaline tänavarõivas olema moekas.
VÄRVID
Eredad värvid hoitakse aksessuaaride jaoks, et nendega täiendada rõivastuse tagasihoidlikke ja pehmeid toone või varjundeid.
KOMBEVIHJED
Põhja-Itaalias võib üksik naisterahvas restoranis keha kinnitada, ilma et keegi talle ligi tikuks. Aga kui ta peaks ringi vahtima, siis äratab see tähelepanu ning mehed jäävad talle otsa jõllitama.
Lõuna-Itaalias ei tule meestel pähegi, et naisterahvas võiks tahta ka omaette keha kinnitada, ja nad tulevad üsna tõenäoliselt üksikut naist tülitama. Seepärast võtke üksinda restorani minnes lugemist või näputööd kaasa. Sellega annate märku, et tahategi üksi olla.
VISIITKAARDID
Seltskondlikel üritustel visiitkaarte ei vahetata. Seda on normaalne teha läbirääkimiste ajal. Visiitkaardid on tavaliselt valge tausta ja musta trükikirjaga. Tavaliselt on nii, et mida tähtsam isik, seda vähem teavet on tema visiitkaardil .
JUTUTEEMAD
Seltskondlikuks kõneaineks sobib kultuur, iseäranis kujutav kunst ja filmid, toidud, veinid, sport , perekond ja Itaalia kaunis loodus. Samas tuleks hoiduda sellistest teemadest nagu: usk, poliitika ja Teine maailmasõda.
Samuti peetakse matslikuks, kui seltskonnas värskelt tuttavalt pärida tema töökoha kohta.
HÄÄLE TOON
Itaallased räägivad üldiselt valjusti ja elavalt ning tihti ka läbisegi ja ühekorraga. Laske käia ja võtke sellest osa: vahelesegamised on oodatud, kuid jääge alati viisakaks ja ärge saage kunagi vihaseks
SILMSIDE
Itaalias on silmside enamuse ajast otsene. See on itaallaste viis oma huvi ilmutada. Kui te pöörate pilgu kõrvale, ütleb see teie itaallasest kolleegile, et te kas ei tunne huvi või olete ebaviisakas.
SÖÖK
Hommikusööki süüakse tavaliselt kella kaheksa ajal. Lõunasöök on kõhtutäitev põhisöömaaeg ja seda pakutakse alates kella ühest. Õhtusöök on Itaalias taas kerge söömaaeg. Seda serveeritakse kella seitsme paiku. Õhtusööki võidakse pakkuda kella kümneni.
ALKOHOL
Veini juuakse tavaliselt toidu kõrvale. Itaallaste meelest pole vein mingi lõõgastav mõnuaine, vaid vedelik, mis aitab toidu alla uhtuda. Seepärast peetakse liigjoomist vägagi häbiväärseks
JOOTRAHA
Restoranides ja taksodes piisab tavaliselt 10-protsendilisest jootrahast, rohkemat peetakse tõuslikuks ja taktituks. Restoranides on jootraha üldiselt arvele juba lisatud, aga kui te ei ole kindel, sobib ka küsida, kas teenindus on arvestatud või mitte. Isegi kui on, oleks kohane jätta kelnerile veel umbes 5%, kui teenindus oli eriti hea.
RAHA
Itaalias kehtib euro. 1 EUR= 15,6 EEK
Itaalia etikett ja tavad #1 Itaalia etikett ja tavad #2 Itaalia etikett ja tavad #3
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 3 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2010-02-03 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 94 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor Triin S Õppematerjali autor
Tabeli formaadis info Itaalia kultuuri ja tavade kohta

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
5
docx

Itaalia

Itaalia Asukoht: (Anna-Margarita Nukk) Itaalia on vabariik, mille pindala on 301 245 km2. Riigi rahvaarv seisuga 2008 aastal on 59,8 miljonit inimest. Itaalia pealinn on Rooma (rahvaarv 3,8 miljonit). Teised suuremad linnad on Milano, Napoli, Torino, Genova, Palermo, Firenze ning Veneetsia. Itaalia asub 800 km Vahemerre ulatuval saapakujulisel Apenniini poolsaarel. Põhjas moodustavad loodusliku piiri Alpid. Itaaliale kuuluvad Sitsiilia, Sardiinia ja hulk väiksemaid saari. Põhjas on Itaalial maismaapiir Austria (430 km), Prantsusmaa (488 km), Sloveenia (232 km) ja Sveitsiga (740 km). Rannajoone pikkus on 7600 km. Enklaavina (riik või selle osa,

Kultuurikeskkond ja selle mõju organisatsioonile
thumbnail
19
docx

Belgia referaat

kultuuri nõuab eelnevat teadmist selle rahvuse kultuurihoiakutest. 18 KASUTATUD KIRJANDUS Maailma atlas, Eesti entsüklopeediakirjastus, 2001 Maailma ära ja kultuuri käsiraamat I, T. Morrison, W. A. Conaway Tallinn: TEA Kirjastus, 2002 R. D. Lewis. Kultuuridevahelised erinevused, Tallinn: TEA Kirjastus, 2003 T. Morrison, W. A. Conaway, J. J. Douress Rahvusvahelise ära teejuht Tallinn: K- Kirjastus, 2000 Euroopa riikide etikett ja tavad, Tallinn: ERSEN, 2000 http://et.wikipedia.org/wiki/Belgia http://pespmc1.vub.ac.be/BELGCUL.html http://www.vm.ee/est/kat_215/1530.html 19

Ärieetika
thumbnail
19
doc

Türgi

Kesk-Aasia vabariigi kaubandusbloki liider. Kuid probleem on selles, et lõviosa riigist ei paikne Euroopas, seepärast EL-i liikmed tahavad enne Türgi vastuvõtu heakskiitmist mõtlemiseks aja maha võtta. 1.2 Loodus Loodus on Türgis samavõrra mitmekesine, kui maa kultuuritaust. Maa edelaosa kuurordid (Alanya, Antalya, Marmaris, Bodrum, Kusadasi) ei erine välisilmelt ja pakutavate atraktsioonide iseloomult kuigi palju Kreeka, Lõuna Itaalia või Hispaania analoogilistest kuurortpiirkondadest. Seal on fantastilisi liivarandu, kaljuseid lahesoppe, palmialleedega palistatud rannapromenaade ning massiturismiga kaasnevat öö- ja turuelu. Seevastu on maa keskosas asuv Anatoolia kiltmaa on poolkõrbelise iseloomuga kuiv platoo, kus siin-seal kerkivad jäänukmäed ning nendevahelistes nõgudes on valgekaldalised soolajärved. Et Türgi asub seismiliselt aktiivses

Klienditeenindus
thumbnail
80
pdf

Ametkondlik kaitumine ja etikett

Tallinna Majanduskool Ametkondlik käitumiskultuur (sekretäritöö, üldteadmised etiketist) Loengumaterjal Tallinn 2013 1 Ametkondlik käitumine, kutse-eetika ja etikett ........................................................................................... 4 Kutse-eetika .............................................................................................................................................. 4 Sekretäritöö eetikakoodeks ........................................................................................................................... 5 Nõuded juhile:
 ....................................................................

Sekretäritöö
thumbnail
33
doc

ETIKETI konspekt

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool ETIKETT Õppematerjal Miljan Kalmus [email protected] MÕISTED ETIKETT on mudel, näidis, eeskuju, kuidas midagi teha - kuidas tervitada, esitleda, kirjutada kirju, rõivastuda, olla hea pererahvas külalistele. Etikett kehtestab reeglid, mis on inimese teenistuses ja muudavad tema elu kergemaks, mitte vastupidi. Termin etikett tuleb ladinakeelsest väljendist est hic questio, mis tõlkes tähendab siin on küsimus. Ladinakeelsest väljendist on tuletatud prantsuskeelne sõna etiquette, mis tähendab sedelit või pealkirja. 15.sajandil Burgundia hertsogi Philippe Hea (1396-1467) nõudel koostati ja vormistati sedelitel õukonnas järgitav alluvusjärjekord ning tseremooniad: kes millal ja kuidas võisid riigipea poole pöörduda, temaga suhelda ja teda teenindada.

Sekretäritöö
thumbnail
193
docx

Turismiettevõtluse lõpueksami märksõnade konspekt

Kõige kiiremini kasvavad piirkonnad on LõunaAasia, Lääne ja Kesk Aafrika, Ida Aafrika, KeskAmeerika ja KaguAasia. Kõige rohkem turiste suundub 2030. aastal KirdeAasiasse, KaguAasiasse, Lõuna ja Kesk Euroopasse, LähisItta ja Kesk ja IdaEuroopasse. 32. Peamised turismisihtkohad Turismipiirkonnad Euroopa, Põhja Ameerika, Kesk Ameerika, Lõuna Ameerika, Aafrika, Aasia, Lähis ja Kesk Ida, Austraalia ja Okeaania - populaarsed sihtkohad 2010 a. Prantsusmaa, USA, Hiina, Hispaania, Itaalia, UK, Türgi, Saksamaa, Malaisia, Mehhiko ü Prantsusmaa ü USA ü Hispaania ü Itaalia ü Hiina ü UK ü Mehhiko ü Venemaa 15 ü Kanada ü Saksamaa PõhjaEuroopa ÜRO liigituse järgi selle regiooni koosseisu kuuluvad Island, Norra koos kuuluvate temale Svalbardi ja Jan Mayeniga, Rootsi, Soome koos temale kuuluva Ahvenamaaga, Taani koos kuuluvate temale Fääri saartega, Eesti, Läti ja

Turismiettevõtlus
thumbnail
226
doc

Portugali põhjalik referaat

aastast ja Euroopa Liidu liige alates 1986. aastast, samuti Portugali keelt kõnelevate riikide ühenduse asutajaliige (1996). Euroopa Liit (liige alates 1986.) Euroopa Liit on põhiliselt Euroopa riike hõlmav majanduslik ja poliitiline ühendus, millel on 27 liikmesriiki. Euroopa lõimumisprotsessi alguseks võib lugeda 1951. aastat, mil sõlmiti (ESTÜEuroopa Söe- ja Teraseühenduse) asutamisleping (leping jõustus 1952). Rahu nimel ühinesid kuus Euroopa riiki: Belgia, Holland, Luksemburg, Itaalia, Prantsusmaa ja Saksamaa. Selle sammuga allutati söe- ja terasetootmine ühisele organile, et muuta sõjapidamine nimetatud riikide vahel praktiliselt võimatuks. Koostöö erinevates valdkondades laienes veelgi, kui 25. märtsil 1957 allkirjastati Roomas Euroopa Majandusühenduse (EMÜ) ja Euroopa Aatomienergiaühenduse (EURATOM) asutamislepingud. ESTÜ, EMÜ ja EURATOM olid eri organisatsioonid. Et aga neisse

Geograafia




Kommentaarid (1)

sbykq profiilipilt
sbykq: Materjal on hästi läbi mõeldud ning piisavalt ülevaatlik, aga kõik vajalik info on olemas. Mina jäin väga rahule.
14:09 03-01-2011



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun