Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Windows areng läbi aja (0)

1 Hindamata
Punktid
PÄRNU KUTSEHARIDUSKESKUS
IT-16
Arvin Aitaja
MICROSOFT CORPORATION OPERATSIOONISÜSTEEMIDE AJALUGU
Iseseisev töö
2016
  • Esimene Windows OS tuli turule aastal 1985. Ning kandis nime Windows 1.01. OS oli 16- bitine . Ning võtte ketta ruumi vaid 1MB. Microsofti esimene suur ime. Kaasa tuli mäng, et inimesed õpiksid kasutama hiirt .
    Windows uuendus tuli välja aastal 1986 ja võtte ketta ruumi vaid 2.2MB ning kandes nime Windows 1.03.
  • Uus Windows OS suutis ära kasutada Intel 286/386 protssoreid. Ning võttis ainult 2.5MB kettamahtu ning kandes nime Windows 2.03. Antud OS oli esimene Microsofti graafiline OS. Microsofti teine ime. Esimest korda olid ka Microsoft World ja Excel.
  • Järgmine Windows tuli välja aastal 1990. Microsofti kolmas ime. Mis omas Windowsi täiendatud ikooni ja rakendust File Manager , programm on siiani kasutusel Windows OSis. Uus Windows kandis nime Windows 3.0. Kaasa tuli ka Solitaire . Toetas 256 värvi.
    Kaks aastat hiljem asi Windows 3.0-ist Windows 3.1. See juhtus aastal 1992. Windows 3.1 on Windows 3.0 edasiuuendus veaparanduste ja multimeedia toega .
    Järgmiseks uuenduseks tuli välja Windows NT 3.1 aastal 1993. Oli esimene 32-bitine OS. Kujundati nii kodu kui ka äri kasutajale.
    Windows NT 3.51 Workstation aastast 1995. Oli rohkem kaitstud ning mõeldud äri inimestele. Toetus OpenGL graafikale. Sai kasutada nn. High-end rakendusi.
  • Windows 95 tuli välja aastal 1995 ning on tänagi veel kasutusel vanades tööstuspobotite kontroll Osina. Täielik kasutaja graafiline liides . Integreeritud 32-bitine TCP/IP. Sai lihtsalt paigaldada uusi programme. Tuli ka Internet Explorer .
  • Windows NT 4.0 tuli välja aastal 1996. Oli järglane Windows 95le. Parem võrgustikutoega intrenet ja ettevõtte sisevõrk.
    Windows NT Server 4.0 tuli välja aastal 1996. Ning oli mõeldud server Osiks.
  • Windows 98 tuli välja aastal 1998. Windows 98 on esimene MS-DOS-põhine operatsioonisüsteem, mis juba oma põhiinstallatsioonis on läbi ja lõhki 32-bitine. Parem Internet explorer. Uuendusteks olid parem AGP ja USB tugi. Osa vahendeid, mida saab Windows 95-s Internet Explorer 4.0 versiooniga lisada, on Windows 98-sse juba integreeritud .
  • Windows 2000 tuli välja aastal 2000. Tulid Windows 2000 Professional, Server Family ja ME( Millennium edition ). Microsoft väitis, et see Windowsi versioon on varasematest turvalisem. Windows 2000 tarkvara oli põhiliselt uuendatud, näiteks olid uuendatud Internet Explorer, Windows Desktop , ning muid asju. Värskendussüsteem "Windows Update " otsis Internetist uuendusi ja seadistas need automaatselt arvutisse . Pärast seda oli võimalik vajadus arvuti taaskäivitada.
  • Windows XP tuli välja aastal 2001 ning oli nängurite poolt pikalt kiidetud OS. Oli suurema usaldusväärsusega, parema turvalisuse ja jõudulusega. Sisaldas funktsioone äri kui ka kodu arvutis.
  • Windows 2003 tuli aastal 2003.
  • Windows Vista tuli aastal 2006. Vista sisaldab uuendatud graafiline kasutajaliides ja visuaalne stiil dubleeritud Aero uus otsing komponent nimega Windows Search. Microsofti põhieesmärk Windows Vista oli parandada riigi julgeoleku Windowsi operatsioonisüsteemi.
  • Windows 7 tuli aastal 2009. On mugavam kasutajale ja erinevate programmide ühilduvusele.
  • Windows 8 tuli aastal 2012. Windows 8 on mõeldud kasutamiseks nii personaalarvutitel kui ka tahvelarvutitel. Tuli ka uuendus Windows 8.1 jne. Tuli ka Windows pood . Kiirem kui Windows 7.
  • Kõige uuem Windows on Windows 10. Tuli aastal 2015. Samal platvormil töötab ka Xbox One, Windows nutitelefonid ja paljud teised. Tuli ka DirectX 12, mis pakub paremat FPSi mängudes.
    Kasutatud materjalid.
    https://et.wikipedia.org
    www.google.ee
    http://www.hongkiat.com/blog/evolution-of-microsoft-windows-1985-2009/
  • Vasakule Paremale
    Windows areng läbi aja #1 Windows areng läbi aja #2 Windows areng läbi aja #3 Windows areng läbi aja #4 Windows areng läbi aja #5 Windows areng läbi aja #6 Windows areng läbi aja #7 Windows areng läbi aja #8 Windows areng läbi aja #9
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 9 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2016-09-14 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 3 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor ArvinA Õppematerjali autor
    Windows aren algusest, kuni tänaseni

    Kasutatud allikad

    Sarnased õppematerjalid

    Microsoft Operatsioonisüsteemid
    39
    doc

    Microsoft Operatsioonisüsteemid

    · Pildid 33 · Serveri operatsioonisüsteemid 34 · Linux 35 · Edubuntu 36 · Ubuntu 35 · Estobuntu 36 · Kubuntu 37 · Unix 38 · BSD 38 1.Operatsioonisüsteemid 1.1.Windows NT 3.1 oli esimeseks Microsoft Windows NT seeria operatsioonisüsteemiks, mille eesmärgiks oli rahuldada ettevõtete serveri ja töökohtade vajadusi. Windows NT 3.1 jõudis turule 27. juulil 1993. Versiooni numbriks sai valitud 3.1, et see sobiks Microsofti tolleks hetkeks väljalastud, ning ka sarnast kasutaja-liidest omava opereerimis-keskonnaga Windows 3.1-ga. Windows NT 3.1-st anti välja kaks varianti ­ Windows NT 3.1 ja Windows NT Advanced Server 3.1. Windows NT 3.1-le järgnes 1994. aasta 21. septembril Windows NT 3

    Microsofti operatsioonisüsteemid
    Erinevad operatsioonisüsteemid
    12
    docx

    Erinevad operatsioonisüsteemid

    ................................................. 10 Kokkuvõte............................................................................................................. 12 2 Sissejuhatus Operatsioonisüsteem ehk opsüsteem on programmide kogum, mis käivitatakse arvutis alglaadimisprogrammi poolt ning mis juhib arvutisüsteemi tööd ja operatsioonisüsteemile nõudeid mitmesuguste teenuste järele läbi rakendusliideste. Kasutajad saavad operatsioonisüsteemiga vahetult suhelda selle madal- ja rakendustaseme programmeerimisliideste kaudu ning läbi käsuinterpretaatori, kasutades selleks käsurealt ohje keelt või graafilist kasutaja liidest. Selles referaadis kirjutan ma 5 operatsioonisüsteemist mis olid ja on laialdaselt kasutatud. Kirjutatud on erinevate firmade ja inimeste poolt loodud operatsioonisüsteemidest

    Operatsioonisüsteemid
    MICROSOFT WINDOWS’I OPERATSIOONISÜSTEEMID JA NENDE AJALUGU
    7
    doc

    MICROSOFT WINDOWS’I OPERATSIOONISÜSTEEMID JA NENDE AJALUGU

    MICROSOFT WINDOWS'I OPERATSIOONISÜSTEEMID JA NENDE AJALUGU Referaat Ajalugu Microsoft Windows on Microsofti poolt toodetud operatsioonisüsteemide seeria personaalarvutitele, severitele ja manussüsteemidele. Operatsioonisüsteem on kogumik süsteemset tarkvara, mis on vajalik arvuti käivitamiseks, riistvara (videokaart, klaviatuur, kettaseadmed) juhtimiseks ning rakendusprogrammide (olenevalt operatsiooni süsteemist) töötamiseks. Operatsioonisüsteemid on näiteks ka DOS, Unix, MacOS, BeOS. Microsoft on maailma suurim tarkvaratootja peakorteriga Seattle eeslinnas, Redmondis

    Informaatika
    Operatsioonisüsteemid läbi aja
    18
    doc

    Operatsioonisüsteemid läbi aja

    Tallinna Reaalkool Operatsioonisüsteemid läbi aja Referaat Rees-Roonius Juurmaa Juhendaja Kailit Taliaru Tallinn 2010 Sisukord Sissejuhatus......................................................................................................................... 3 Viimase 40 aasta jooksul toimunud operatsioonisüsteemide areng on muutnud inimeste harjumusi ning kommunikatsiooni iseärasusi. Käesoleva sajandi tarbija on ühtäkki leidnud end keset valikute müriaadi. Teadmata ajalugu, mis on tänapäeva operatsioonisüsteemide suure valiku taga, ei tunnustata pahatihti ei mineviku ega tänapäeva entusiastlike teadlaste poolt tehtud tööd. Leidnud end samuti tänapäeva operatsioonisüsteemide ajaloo suhtes nõutuna, otsustasin probleemile sirgjooneliselt läheneda....................................................

    Informaatika
    Windows 2000
    5
    pdf

    Windows 2000

    Windows 2000 Windows 2000 on Microsofti operatsioonisüsteem personaalarvutitele, serveritele ja äriettevõtetele, mis lasti välja 17. veebruaril 2000. Windows 2000st loodi 4 versiooni: Professional, Server, Advanced Server, and Datacenter Server. Iga Windows 2000 versioon valmistati erinevale turule, jagasid nad ikkagi ühiseid omadusi ja võimalusi, kaasa arvatud paljud süsteemiteenused nagu näiteks Microsoft Management Console ja standard süsteemi administratsioonrakendusi. Parandatud on ka tuge windowsi kasutamisel puuetega inimestel tugitehnoloogiatega, ja Microsoft suurendas ka toetust erinevatele keeltele ja asukohtadele. Kõik windowsi versioonid toetavad Windows NT failisüsteemi, NTFS 3.0(krüpteerimisfailisüsteem) ja ka

    Arvutiõpetus
    Windows Vista
    22
    docx

    Windows Vista

    VÕRUMAA KUTSEHARIDUSKESKUS Infotehnoloogia õpetool Kert Mattus Itsp – 14 Windows Vista Referaat Juhendaja Irina Porohnja 2014 Väimela 2014 Sisukord 1.Sissejuhatus lk 3 1 2.Windows Vista arendus lk 4 3.Turvalisus lk 5 4

    Arvutite riistvara alused
    Operatsioonisüsteemide alused
    42
    docx

    Operatsioonisüsteemide alused

    ......11 Neljas generatsioon (1980-tänapäev) Personaalarvutid...................................................................15 Tänapäev.........................................................................................................................................19 Kasutatud allikad:............................................................................................................................21 Operatsioonisüsteemid: Windows, OS/2, Linux, UNIX, Mac OS Operatsioonisüsteem (operating system) on arvuti juhtprogramm, mis määrab kuidas arvutis programme täidetakse (käivitus, juhtimine, haldamine ja järelvalve). Operatsioonisüsteem ehk opsüsteem (operating system, lühend OS) on arvuti süsteemitarkvara, mis käivitatakse arvutis alglaadimisprogrammi poolt ning mis juhib arvutisüsteemi tööd ja teenindab rakendusprogramme. Rakendusprogrammid saadavad

    Operatsioonisüsteemid
    Operatsioonisüssteemide Referaat
    22
    doc

    Operatsioonisüssteemide Referaat

    2011 2 Sisukord Operatsioonisüsteemi põhiülesanneteks on:......................................................................................9 3 Operatsioonisüsteemid: Windows, OS/2, Linux, UNIX, Mac OS Operatsioonisüsteem (operating system) on arvuti juhtprogramm, mis määrab kuidas arvutis programme täidetakse (käivitus, juhtimine, haldamine ja järelvalve). Operatsioonisüsteem ehk opsüsteem (operating system, lühend OS) on arvuti süsteemitarkvara, mis käivitatakse arvutis alglaadimisprogrammi poolt ning mis juhib arvutisüsteemi tööd ja teenindab rakendusprogramme. Rakendusprogrammid saadavad

    Informaatika




    Meedia

    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun