Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Txt - Html Liikuv tekst ja Joon (1)

5 VÄGA HEA
Punktid

Lõik failist

Horisontaalne
joonSelle elemendiga kasutatakse järgmiseid atribuute:
color =red, ( yellow , gold, jne) – joone värv;
align= left , (right, center ) – joone joondus HTML –
dokumendis;
size = … määrab
joone jämeduse. Väärtus antakse numbritega pikselites;
width = ... annab joonele pikkuse. Väärtus antakse numbritega
pikselites.
HTML – koodis:
paistab sellisena:
saame
sellise:
ning
see näeb järgmiselt välja:


Liikuv tekstSelle elemendiga kasutatakse järgmiseid atribuute:
bgcolor=red, (yellow, gold, jne) – tausta värv;
height=… määrab kõrguse. Väärtus antakse numbritega
pikselites;
width=...
määrab pikkuse. Väärtus antakse numbritega pikselites;
behavior=slide,
Txt - Html Liikuv tekst ja Joon #1 Txt - Html Liikuv tekst ja Joon #2
Punktid 10 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 10 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2008-12-03 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 43 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor Jaak Aaso Õppematerjali autor
Liikuva teksti tegemine txt dokumendis

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
3
doc

Txt - Html Pildi lisamine

Pildi lisamine Pilte saab tekstile lisada elemendi abil ja kasutades atribuuti src, mis näitab pildi asukohta. Näiteks, või . Näide 1. Pildi lisamine Kirjutame HTML ­ koodis: Pildi lisamine Siis me saame: Oletame, et nüüd on meil vaja muuta pildi suurust. Siis kasutame elemendi jaoks atribuuti: width= suurus pikselites (pildi laius) height= suurus pikselites (pildi kõrgus) Näide 2. Pildi suuruse muutmine HTML ­ koodis: < img src=http://www.ttg.edu.ee/ekskursioon/e-1.5

Informaatika
thumbnail
8
pdf

Astmelised laadilehed

väljanägemine võimalikult ühtne kogu kodulehekülje ulatuses. See tähendab ühesugust taustavärvi, sama kirjatüübi ja suuruse kasutamist ning sama paigutust. Suuremate kodulehekülgede puhul võib näiteks taustavärvi või kirjatüübi muutmine põhjustada suurt peavalu ­ muudatused tuleb ju teha kõikidele HTML-failidele. Et selliseid probleeme vältida peaks olema sisu ja kujundust teineteisest lahus. Algselt oligi HTML mõeldud ainult dokumendi struktuuri (pealkirjad, tekstilõigud, loetelud) määramiseks, kuid seda hakati ka kasutama dokumentide kujundamiseks. Lahenduseks sellele probleemile töötati välja CSS ehk Cascading Style Sheets (sobivaim eestikeelne tõlge oleks astmelised laadilehed) ­ keel HTML-dokumentide kujunduse määramiseks. CSS puhul on hoitakse kujundust dokumendi sisust lahus, ning piisab muudatusest ühes kohas, et muuta näiteks kõigi kodulehekülje lehtede taustavärvi

Arvutivõrgud
thumbnail
6
txt

HTML

HTML-KEELE LEVAADE WWW (World Wide Web) ehk veebi poolt teenindatavad tekstid on spetsiaalses HTML -keeles (HyperText Markup Language) kirjutatud dokumendid - lhtetekstid (Source), mis sisaldavad HTML-keele koode. HTML-keele pealesandeks on kirjeldada teksti struktuuri nii, et spetsiaalne vaatlusprogramm e. brauser (Netscape Navigator, Internet Explorer) sellest aru saaks ja soovitud kujul ekraanile tooks. HTML-dokumente vib koostada: Kirjutada tekstiredaktori abil lhtetekst (koos HTML-koodidega). Soovitatav on kasutada Notepad-i.

Informaatika
thumbnail
8
doc

Txt - Html Tabeli loomine

Tabeli loomine Tabel paikneb tagide

...
vahel. Element ... - määrab tabeli rea. Element ... - määrab tabeli lahtri. Näide 1. Loome HTML - dokumendis järgmise tabeli: Lahter 1 Lahter 2 Lahter 3 Lahter 4 Kirjutame HTML ­ koodis:
Lahter 1 Lahter 2
Lahter 3 Lahter 4
See tabel näeb välja niimoodi: Lahter 1 Lahter 2 Lahter 3 Lahter 4 Nagu näeme tabelil puuduvad äärised. Ääriste lisamiseks on vaja kasutada elemendi jaoks kaks atribuuti :

Informaatika
thumbnail
46
doc

Arvuti tark- ja riistvara

Www ­ veebilehtede võrgu tähis Ng. ­ serveri nimi Edu ­ Haridusasutuse tähis Ee ­ Riigi tähis Kair ­ Kataloogi (kausta) nimi Esitlused ­ Alamataloogi (kausta) Barokk1.ppt ­ Faili nimi (laiendiga) WWW ( World Wide Web ) e. veeb -> Kogumik elektroonilisele kujule viidud tekste, nendega seotud pilte, videolõike ja helisid koos nende vahele paigutatud hüpertekstlinkidega, mis viivad teiste tekstide ja piltide juurde. Veebiserverites kasutatakse HTML - keelt . HTTP ­ hüperteksti edastusprotokoll ( HyperText Transfer Protocol ) HTTP ­ protokolli kasutavad serverid interneti võrgulehtede ( kodulehekülgede) edastamiseks. Ftp ­ failiteisaldus protokoll FTP ­ protokoll on kasutuses failide liigutamisel ühest arvutist teise üle . · Mingi FTP programm ( AceFTP 3? ) · Koht FTP ­ serveris (n! zone) (Üles) laadimiseks peab teadma kolme asja : 1. Host name = masina nimi, kuhu sa tahad minna (ftp.zone.ee)

Arvuti õpetus
thumbnail
40
doc

Javascript objektid,näited

Steve Mägi A-08 13.03.2014 PÄRNUMAA KUTSEHARIDUSKESKUS Arvutiteenindus A-08 Steve Mägi Javascript (Objektid, Sisseehitatud objektid, Html dom objektid, sündmused, näited) Juhendaja: Sander Mets Pärnu 2009 1 Steve Mägi A-08 13.03.2014 Sisukord Javascripti keele objektid........................

Informaatika
thumbnail
53
doc

AutoCad I

Uuesti töödelda saab neid alles peale "sulatamist". Soovitatav on kasutada erinevate kihtide jaoks erinevaid värvusi ja joonetüüpe ­ sel juhul on kihid ka visuaalselt üksteisest eristatavad. Algselt on joonisel vaid üks kiht nimega 0 (arv null). Seda kihti ei saa kustutada ega ka ümber nimetada. Kihtidega manipuleerimiseks on kasutusel käsud `LAYER ja `­LAYER (teine on käsurea variant ja lähemalt teda ei käsitleta). Käsu `LAYER käivitamisel ilmutatakse dia- loogaken (vt. joon. 10), kus antakse olemasolevate kihtide loetelu tähestikulises järjekorras. Dialoogaken on avatav ka ikoonilati Object Properties ikoonilt Layers, samuti rippmenüü Format valikuga Layer.... Joonis 10. Iga kihi korral saab muuta kaheksat parameetrit: · On ­ kiht on lülitatud sisse (ON ­ lamp põleb) või välja (OFF ­ lamp kustunud); · Freeze... ­ kiht on kas "sulatatud" (THAW ­ kollane päike) või "külmutatud"

Autocad
thumbnail
848
docx

Arvutigraafika Adobe Photoshop CS6 baasil

Aga kui haarata kinni diagonaali keskelt, siis lisatakse sinna uus punkt ning leitakse vastavad väärtused. Sikutades kaart üles, muutub pilt heledamaks ja alla sikutades, tumedamaks. (Kui soovid joonel ülearustest punktidest lahti saada, siis haara sellest hiirega ja sikuta Curves aknast välja) 48 Erinevat kirjandut lugedes, või kohata sellist mõisted nagu S-kurv, mis tähendab seda, et loodud joon on S-tähe kujuline. See muudab heledamad toonid heledamaks ja tumedamad tumedamaks (lisab kontrasti). Mida me eelmise tööriista juures ei vaadanud on tööriistade võimekus töötada pildi RGB värvikanalitega eraldi. Näiteks muudan punase (red) kanali kurvi ja saan hoopis huvitavama tulemuse. Exposure 49 Tegemist on paranduse tööriistaga, kus Exposure muudab heledaid toone.

Arvutigraafika
Kommentaarid (1)

Koolimaterjal profiilipilt
Koolimaterjal: ok k jk kj jk kj kj
04:31 01-11-2012Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun