Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Taastuvenergia allikateks on otsene päikeseenergia ning taastuvad energiaallikad: hüdroenergia, tuuleenergia, biomassi energia, orgaanilises aines (peamiselt puidus ning taimedes) sisalduv keemiline energia, ookeanide soojusenergia ning maa siseenergia. Taastuvate allikate hulka kuuluvad need, mis on võimelised ka praeguse suure energiatarbimise mahu juures ennast (uuesti kasutamiseks) taastootma.
Taastuvenergia on päike • Hüdroenergia on hakanud aga vähenema, kuna jõgedesse rajatud elektrijaamad on takistuseks kaladele ja teistele vees elutsevatele organismidele Kasutamine Eestis • Taastuvenergia toodang moodustas 2011. aastal Eesti elektritarbimisest 12,9% • Tuule, vee ja biomassi osatähtsus taastuvenergias aastal 2011 oli biomass 75,4% , vesi 1,5% ja tuul
Taastuvenergia kasutamine on suhteliselt kõrge, samas kui fossiilkütuste kasutamine on rahvusvahelises perspektiivis madal. Rootsi on vähendanud sõltuvust naftast alates 1970. aastast ja selle osakaal kogu energiatarbimisest on langenud kahelt kolmandikult ühele kolmandikule.Rootsi tahab aastaks 2030 olla fossiilkütuste peal sõitvate autode vaba.
Taastuvenergia allikateks on otsene päikeseenergia ning taastuvad energiaallikad: hüdroenergia, tuuleenergia, biomassi energia, orgaanilises aines (peamiselt puidus ning taimedes) sisalduv keemiline energia, ookeanide soojusenergia ning maa siseenergia.
Taastuvenergia – see tähendab energia, mis on toodetud keskkonnasäästlikult taastuvatest energiaressurssidest nagu näiteks päike, tuul, vesi jne on tänases maailmas aina tähtsamaks muutuv energiatootmisviis.
Taastuvenergia allikateks on päikeseenergia ning hüdroenergia, tuuleenergia, orgaanilises aines (peamiselt puidus ning taimedes) sisalduv keemiline energia, ookeanide soojusenergia ning maa siseenergia.
Taastuvenergia allikateks on otsene päikeseenergia ning taastuvad energiaallikad: hüdroenergia, tuuleenergia, biomassienergia, biokütus laineteenergia, loodeteenergia ning maa siseenergia.
Taastuvenergiat on inimkonna jaoks lõpmatus koguses ringlemas ja selle hankimine ei põhjusta üldjuhul planeedile mingisuguseid katastroofilisi tagajärgi (mees 20 aastane).
Taastuvenergia on energia, mille akumuleerimine ei põhjusta vastava energiaallika vähenemist või kadumist looduses pikaajalises perspektiivis (mees 20 aastane).
Taastuvenergia arengukavades on see suunamine reguleeritud läbi toetustesüsteemi mis motiveerib kõiki osapooli lähtuma oma majandustegevuses keskkonna säästmisest.
Taastuvenergia allikateks on vesi, tuul, päike, laine, tõus-mõõn, maasoojus, prügilagaas, heitvee puhastumisel eralduv gaas, biogaas ja biomass.
Taastuvenergia - saadakse energiaallikatest, mis taastuvad kõige rohkem ühe inimpõlve jooksul; siia arvatakse ka vee- ja tuuleenergia.
Taastuvenergial on palju eeliseid kuna see on keskonnale parim ja samas aitab taastuvenergia kasutuselevõtt luua uusi töökohti.
Taastuvenergia on elektrienergia tootmine taastuvatest loodusressurssidest nagu näiteks tuul või päike (mees 22 aastane).
Taastuvenergia kasutamine on suhteliselt kõrge, samas kui fossiilkütuste kasutamine on rahvusvahelises perspektiivis madal.
Taastuvenergiat - tuule- ja päikeseenergia, sest see tuleb kokkuvõttes tulusam kui lihtsalt elektrienergia.
Taastuvenergia on muutumas aina populaarsemaks ja vajalikumaks energiatootmisviisik.
Taastuvenergia allikad on energia ressursid, mis taastuvad ökosüsteemi aineringe käigus.
Taastuvenergia tootmine on reeglina kohalik, välistades poliitilise manipulatsiooni ohu.
Taastuvenergia on energia, mis toodetakse taastuvatest energiaallikatest.
Taastuvenergia kasutusele on pühendatud Eestis viimastel aastatel suurt tähelepanu
Taastuvenergia kasutus on suurenenud kõvasti võrreldes viimase 20 aastaga.
Taastuvenergia on taastuvatest energiaallikatest toodetud energia.
Taastuvenergia on energia, mis toodetakse keskkonnasäästlikult.
Taastuvenergiaallikad on keskkonnasõbralikud energiatootmise vahendid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Taastuvenergia - eneriga, mis toodetakse taasuvatest energia allikatest  Biogaas- käärimisgaas, mis sialdab CH4 (45-70% ) ja CO2 (30-55%)  Biomass- organismide elusaine hulk  Energiahein- energia saamiseks kasvatatavad kultuurid
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun