Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Sulge
Add link
Regionaalpoliitika on suunatud: o vähemarenenud regioonid, mille SKT elaniku kohta on kolme viimase aasta jooksul alla 75% Euroopa Liidu keskmisest o regioonid, kus toimuvad ulatuslikud majanduslikud ja sotsiaalsed muudatused o inimressursside arendamine väljaspool kahte esimest sihtala
Regionaalpoliitika – avaliku võimu sihipärane tegevus riigi või riikide ühenduse kõigi piirkondade arengueelduste loomiseks ning sotsiaalmajandusliku arengu tasakaalustamiseks, lähtudes piirkondade ja riigi või riikide ühenduse kui terviku huvidest.
Regionaalpoliitika mõiste - on avaliku võimu sihipärane tegevus riigi või riikide ühenduse kõigi piirkondade arengueelduste loomiseks ning sotsiaalmajandusliku arengu tasakaalustamiseks, lähtudes piirkondade ja riigi või riikide ühenduse kui terviku huvides.

Regionaalpoliitika – riigi poliitika mõjutamaks eri piirkondade majandusarengut võrdsete majanduslike võimaluste loomise, infrastruktuuri arendamise, töökohtade loomise ja inimeste mobiilsuse kasvatamisega.
Regionaalpoliitika – struktuurifondid, abirahad Keskkonnapoliitika Sotsiaalpoliitika II sammas: ühine välis- ja julgeolekupoliitika III sammas: koostöö õigus- ja siseküsimustes.
Regionaalpoliitika on olnud üheksakümnendatel aastatel seotud eelkõige avaliku teenuse üleandega riigi keskvõimu vastutusalast kohaliku omavalitsuse vastutusalasse.

Regionaalpoliitika on üks nendest valdkondadest, mis on lisandunud ELi prioriteetide nimekirja ja millele algselt Euroopa Majandusühenduse aluslepingus – Rooma
Regionaalpoliitika - *sektoripoliitika, *ettevqtluspoliitika *tööhõivepoliitika *infrastruktuuripoliitika *koolituspoliitika (nõuanne) *ümberõppepoliitika
Regionaalpoliitika põhisuundadeks on maakondlik arendustegevus, sihtaladele suunatud regionaalpoliitika ja harupoliitikate kooskõlastus regionaalpoliitiliste eesmärkidega.

Regionaalpoliitika on riikidevahelise organisatsiooni poolt kavandatavad abinõud majandustegevuse ruumilise korralduse parandamiseks.
Regionaalpoliitika on riigivõimu sihipärane tegevus regioonide arengueelduste parandamiseks ja riigi regionaalarengu suunamiseks.
Regionaalpoliitika on riigi poolt rahastatavad regionaalsed programmid kriisipiirkondade majanduslikuks ümberstruktureerimiseks.

Regionaalpoliitika vajadust on võimalik põhjendada väga erinevate argumentidega alates filosoofilistest ja lõpetades majanduslikega.
Regionaalpoliitika - riigi poliitika mõjutamaks eri harule, milles mahajäämus on väikseim.
Regionaalpoliitika – riigi poliitika mõjutamaks eri piirkondade majandusarengut.

Regionaalpoliitika on riigi poliitika mõj. eri piirkondade majandus.
Regionaalpoliitika prioriteedid on suunatud Lõuna-Itaalia majanduse arendamiseks.
Regionaalpoliitika on kasulik kogu riigi arengule ning majandusele.

Regionaalpoliitika tähendab investeerimist inimestesse.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun