Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Rakendusbioloogia (13)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Kuidas geenid kohale viia?

Lõik failist

1. Rakendusbioloogia
1.1 Biotehnoloogia
Rakendusbioloogia seisneb bioloogia haruteaduste poolt avastatud praktilises kasutamise võimaluste ja lahenduste uurimises ning teostamises. Otsivad avastatud loodusseaduste kasutamisvõimalusi.
Biotehnoloogia – rakendusbioloogia valdkond , kus kasutatakse organisme, et toota inimesele vajalikke aineid. Põhilised biotehn.-s kasutatavad organismid on bakterid ja seened. Hübriidteadus nagu biomeditsiin . Hübriidjõud e. Heteroos .
Antibiootikumid on ained, mida toodavad ja eritavad keskkonda paljud hallitusseened ja osa baktereid, et tõrjuda konkureerivaid mikroobe .
Putukate hormoonisarnased ained on feromoonid.
Plussid
Miinused
  • ajakulu vastavate org. Leidmiseks
  • tundlikkus keskkonna suhtes

Toiduainetööstuses: juust, kohupiim , jogurt jt piimatooted . Köögiviljade hapendamine, pärmitaigen – leib, sai. Õlle ja veini tootmisel. - bakterid
Toidu omaduste parandamiseks. Pintselhalliku abil toodetakse hallitusjuustu ja salaamit, siirupi tootmisel.
Tööstuslik tootmine – baktereid ja seeni kasutatakse kahurputukate biotõrjeks, toodavad puuvilla , puhastavad maaki , reovett, pesuvahendites.
  • Bioonika –bioloogia ja tehnika piirteadus, mis uurib biol.struktuure ja prots. Eesmärgiga leida paremaid tehnoloogilisi lahendusi.
  • Biotehnoloogia - rakendusbioloogia valdkond, kus kasutatakse organisme, et toota inimesele vajalikke aineid.
  • Fundamentaalteadus – püüab välja selgitada loodusseadusi
  • Rakendusbioloogia – teadus, mis seisneb bioloogia põhiharude seaduste praktilise kasutamise võimaluste uurimises ning teostamises.
  • Rakendusteadus – otsib avastatud loodusseadustele kasutamisvõimalusi.
  • Antibiootikum – ained, mida toodavad ja eritavad keskkonda paljud hallitusseened ja osa baktereid, et tõrjuda konkureerivaid mikroobe.
  • Biotõrje – taimekahjurite hävitamine või nende paljunemise ja leviku pidurdamine teiste org. Või toksiinidega.
  • Feromoon – looduslikud keemilised toimeained, mida keha toodab eesmärgiga teistele mõju avaldada.
  • Mahepõllundus – eesmärk toota tervislikke taime-ja loomasaadusi. Ei kasutata keemilisi taimekaitsvahendeid ja mineraalväetist.
  • Vaktsineeriminesüstitakse organismi nõrgestatud või surmatud haigusetekitajaid, mis vallandavad organismi kaitsemehhanismi.
  • Pastöriseermine – protsess, mida kasutatakse eesmärgiga minimeerida mikroorganismidest tingitud võimalikku ohtu tervisele.
    1.2 Raku- ja embrütehnoloogia
    Kloonimine on geneetiliselt identsete järglaste saamine, ka vegetatiivne paljunemine on kloonimine. Meristeempaljundus on uuem meetod - meristeemrakkude kasutamine ühelt taimelt suure arvuga
  • Rakendusbioloogia #1 Rakendusbioloogia #2 Rakendusbioloogia #3
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 3 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2009-11-25 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 236 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 13 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor kipzukcene Õppematerjali autor
    Konspekt biotehnoloogiast, raku- ja embrüotehnoloogiast, geenitehnoloogiast. Sisaldab erinevate mõistete seletus, GMO miinuseid ja plusse.

    Sarnased õppematerjalid

    thumbnail
    8
    doc

    Rakendusbioloogia

    ühendatud (tavaliselt viiruse või plasmiidi) elementidega, mis tagavad selle sisenemise rakku, integratsiooni ja avaldumise rakus. · Geeninokaut ­ geenitehnoloogiliselt rikutud geeniseisund. · Geeniteraapia ­ geenitehnoloogiline meetod geneetiliste haiguste raviks või leevendamiseks; seisneb normaalse inimgeeni siirdamises defektiga indiviidi somaatilistesse rakkudesse. · DNA ­ sõrmejäljed ­ 2. Bioloogia seos teiste teadusaladega. · Teoreetiline ­ mingi teise fundamentaalteaduse avastatud nähtuste seletamiseks (psühholoogia, pedagoogika) või vastupidiselt teiste fundamentaalteaduste nähtusi ja seaduspärasusi bioloogia nähtuste seletamiseks (füüsika, keemia, matemaatika), elu uurimiseks tekkinud ka piirteadused nagu biokeemia ja biofüüsika. · Rakenduslik ­ peamised rakendusvaldkonnad on : meditsiin, veterinaaria,

    Bioloogia
    thumbnail
    3
    doc

    Raku- ja embrüotehnoloogia

    (faktid, seadused, teooriad, hüpoteesid) Rakendusteadus-tegeleb loodusteaduslike teadmiste praktilise rakendamise printsiipide ja meetodite otsimise ja arendamisega põllumajanduse, meditsiini, tööstuse, energeetika, transpordi jm tarbeks. Bioloogia jaguneb kaheks: #Üldbioloogia (geneetika, molekulaarbioloogia, rakubioloogia, arengubioloogia, ökoloogia ja evolutsioonibioloogia) #Eribioloogia (botaanika, zooloogia, loomafüsioloogia, taimegeograafia, lihhenoloogia) Rakendusbioloogia seisneb bioloogia haruteaduste poolt avastatu praktilise kasutamise võimaluste ja lahenduste uurimises ning teostamises. Biotehnoloogia-rakendusbioloogiline meetod või protseduur, mille puhul elusorganismidele omaseid protsesse kasutatakse tehnilistes seadmetes mitmesuguste ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja pärilikkuse muutmiseks. Bioonika-eluslooduse eeskuju kasutamine tehnika ja tehnoloogia arendamisel. Küberneetika-teadus juhtimisest ja sidest masinas, organismis ja ühiskonnas.

    Biotehnoloogia
    thumbnail
    1
    docx

    Rakendusbioloogia

    Rakendusbioloogia- teadus, mis seisneb bioloogia põhiharude avastatud seaduste ja loodud teooriate praktilise kasutamise võimaluste ja lahenduste uurimises ning teostamises, luues vastavate juhiste, meetodite ja võtete süsteemi. Biotehnoloogia- bioloogiliste protsesside rakendamisel põhinev tehnoloogia mitmesuguste ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja pärilikkuse muundamiseks. Heteroos- hübriidjõud Antibiootikum- peamiselt hallitusseente ja osa bakterite poolt sünteesitavad ained, mis pärsivad teiste organimside, valdavalt bakterite elutegevust. Biotõrje- taimekahjurite hävitamine või nende paljunemise ja leviku pidurdamine teiste organismidega või nende toodetud toksiinidega. Fundamentaalteadus uurib objektide või nähtuste olemust, nendega seotud seaduspärasusi.Sisks on faktid, seadused, teooriad, hüpoteesid. Rakendusteadus, aga tegeleb loodusteaduslike teadmiste praktilise rakendamise printsiipide ja meetodite otsimise ja arendamisega põllumajanduses, med

    Bioloogia
    thumbnail
    96
    ppt

    Rakendusbioloogia jaotusmaterjalid

    RAKENDUSBIOLOOGIA Koostas Kersti Veskimets Funktsionaalne toit … toidule on lisatud midagi, et see parandaks inimese tervist. Biokeefir, biojogurt – lisatud probiootilisi baktereid, mis parandavad seedimist, immuunsüsteemi. “Hellus” sisaldab Eestis patenteeritud Lactobacillus fermentum ME-3, mis hävitab düsenteeria, salmonelloosi ja ateroskleroosi… Ka meditsiin kasutab biotehnoloogiat juba terve sajandi • Antibiootikumid seentest ja bakteritest (penitsilliin ja etratsükliin) A. Fleming avastas penitsilliini 1929.a • Alkaloidid, mida kasutatakse Parkinsoni tõve ja migreeni raviks. Põllumajanduses • Silo valmistamisel • Mügarbakterid küntakse mulda. • Biotõrje (taimekaitsevahendid) – - seentest saadud ensüümid peletavad putukaid ja seenhaigusi. - feromoonidega meelitatakse kahjurid lõksu - bakteritoksiin (Bt-toksiin on parim) tapab putukaid selektiivselt ja in

    Bioloogia
    thumbnail
    73
    ppt

    Rakendusbioloogia

    RAKENDUSBIOLOOGIA Fundamentaalteadused ja rakendusteadused Fundamentaalteadused püüavad välja selgitada loodusseadusi. Rakendusteadused otsivad avastatud loodusseadustele kasutamisvõimalusi. Tooge näiteid, kus sellest kasu saab? Bioloogias on samuti... fundamentaalteadused ... ja rakendusteadused... BIOTEHNOLOOGIA ­ rakendusbioloogia valdkond, kus kasutatakse organisme, et toota inimesele vajalikke aineid. Peamiselt bakterid, seened, GM- loomad ja ­ taimed. Biotehnoloogia eelised: Säästab energiat Vähem ja kahjutud jäätmed Odav tooraine ja puudused: Ajakulu vastavate organismide leidmiseks, kasvatamiseks. Tundlikkus keskkonnategurite suhtes. Noored "biotehnoloogid" Tallinna Tehnikaülikooli Loodusteadustemaja õppelaboris Mida toodetakse biotehnoloogiliselt? Toiduainetetööstuses

    Bioloogia
    thumbnail
    5
    docx

    Bioloogia mõisted 12 klass, 1. peatükk

    1. Biomeditsiiin ­ bioloogiaga läbipõimunud arstiteaduse haru, mis keskendub molekulaar- ja rakubioloogilistele alusuuringutele ja biotehnoloogilistele eksperimentidele eesmärgiga selgitada eri haiguste olemust ja nende ravimeetodeid. 2. Bioonika ­ bioloogia ja tehnika piiritedus, mis uurib ja modelleerib bioloogilisi struktuure ja protsesse eesmärgiga leida uusi ja paremaid tehnoloogilisi lahendusi. 3. Biotehnoloogia ­ bioloogiliste protsesside rakendamisel põhinev tehnoloogia mitmesuguste ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja pärilikkuse muundamiseks. 4. Eribioloogia ­ bioloogiaharud, mis tegelevad ainult mingile kitsamale organismirühmale omaste elunähtuste uurimisega. 5

    Bioloogia
    thumbnail
    12
    odt

    RAKENDUSBIOLOOGIA KONSPEKT

    Funktsionaalne toit ... toidule on lisatud midagi, et see parandaks inimese tervist. Biokeefir, biojogurt ­ lisatud probiootilisi baktereid, mis parandavad seedimist, immuunsüsteemi. "Hellus" sisaldab Eestis patenteeritud Lactobacillus fermentum ME3, mis hävitab düsenteeria, salmonelloosi ja ateroskleroosi... Põllumajanduses Silo valmistamisel Mügarbakterid küntakse mulda. Biotõrje (taimekaitsevahendid) ­ - seentest saadud ensüümid peletavad putukaid ja seenhaigusi. - feromoonidega meelitatakse kahjurid lõksu ­ bakteritoksiin (Bt-toksiin on parim) tapab putukaid selektiivselt ja inimesele mõju ei avalda. Tööstuses Bioplast ­ laguneb looduses kiiremini. Biogaas ­ prügimägede lagundamine bakterite abil Bakterid lagundavad prügimäed alkoholiks. B. toodavad ämblikuniiti ­ ülitugev materjal Bakterid t

    Bioloogia
    thumbnail
    12
    docx

    Rakendusbioloogia

    sisu: faktid, seadused,teooriad,hüpoteesid. Loodusnähtused praktilised baasil – rakendusteadused (põllumajanduse,meditsiini,tööstuse,energeetika,transpordi, olme jm tarbeks) Bioloogia: Üldbioloogilised teadused tegelevead teaduslike uuringutega(geneetika,molekulaarbioloogia,rakubioloogia,arengubio loogia jne, Eribioloogilised teadused(botaanika,zooloogia,loomafüsioloogia) Rakendusbioloogia seisneb bioloogia haruteaduste poolt avastatu praktilised kasutamise võimaluste ja lahenduste uurimise ja teostamises. Otsib praktiliste probleemide lahendusi inimkonna hüvanguks. Rakendusbioloogia PLUSSID: On aidanud edendada toiduainete tootmist ja mitmekesistamist, arendada haiguste diagnoosimeetodeid,luua uusi ravimeid, täiustada raviprotseduure Rakendusbioloogia MIINUSED: Bioloogilise relva väljatöötamine. Tekitavad eetilisi probleeme Bioloogia seos teise teadustega:

    Rakendus bioloogia




    Kommentaarid (13)

    Merileik profiilipilt
    Merili E.: On sisukas, aga mõistedele on vastatud väga lühidalt. Rohkem mõeldud üldise spikri saamiseks.
    20:27 22-09-2010
    recmadis profiilipilt
    Madis Sala: Kuigi palju kasu oli... Homme on nagu tunnikas:S Ehk saab positiivse hinde selle spikerdamisega:)
    19:46 14-10-2010
    sandra1989 profiilipilt
    sandra1989: väga hea materjal, sobib ideaalselt et saada normaalne hinne (Y) :)
    22:39 15-11-2010



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun