Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Lämmastikalus - süsivesik-fosfaatrühm A-adeniin G-guaniin C-tsütosiin T-tümiin Polümeerid: DNA molekul Esmane truktuur: nukleotiidide kaksikahel Komplimentaarsus: A=T T=A C=G G=C Teine struktuur: biheeliks Füüsikalised omadused: denaturatsioon, renaturatsioon, replikatsioon (DNA molekuli kahekordistumine) Tähtsus organismis: kromosoomide ehitusmaterjal, pärilikkuse säilitaja,
Lämmastikalustepaarid on keskel. Lämmastikalus nukleosiid nukleotiid adeniin adenosiin adenüülhape guaniin guanosiin guanüülhape tsütosiin tsütidiin tsütosüülhape tümidiin tümidiin tümidüülhape uratsiil uridiin uridüülhape
Lämmastikalus on seotud alati suhkru 1. süsiniku aatomiga C-N glükosiidsideme abil (vt. joonised 4.6 ja 4.8). Kõik aatomid nii suhkrujäägis kui lämmastikalustes on nummerdatud vastavalt keemilisele nomenklatuurile.
Lämmastikalused on võimelised omavahel paarduma (base pairing) ja kuidas selliseid aluseid nimetatakse? Komplementaarsed lämmastikalused e Watson-Crick’i aluspaarid DNA: A=T, G≡C RNA: A=U, G≡C
Lämmastikaluste asendamist on täheldatud peamiselt taimede mitokondrites ja valdavaks muutuseks on C asendamine U-ga, kus RNA-ga järjestusspetsiifiliselt seonduv valk kõrvaldab tsütosiinilt aminorühma.
Lämmastikaluseid on 4 erinevat: A (adeniin), G (guaniin), T (tümiin) või C (tsütosiin). Lämmastikalused ühinevad paaridesse vesiniksidemete abil: A = T ja G ≡ C (komplementaarsusprintiip)
Lämmastikalust on samad, mis DNA koostises: A (adeniin), G (guaniin) ja C (tsütosiin). Neljandaks lämmastikaluseks on U (uratsiil). RNA molekul koosneb ühest ahelast.
Lämmastikaluseid on kahte tüüpi: puriinid (joonis 4.5) ja pürimidiinid (4.4). Puriinid, mis koosnevad 9-aatomilisest heterotsüklist on adeniin ja guaniin.
Lämmastikalus - nukleiinhapete monomeeride koostisse kuuluvad tsüklilised orgaanilised ühendid. DNA ehituses on adeniin, guaniin, tümiin ja tsütosiin.
Lämmastikalused - Aromaatsed tsüklilised ühendid, mis lisaks süsinikule sisaldavad ka lämmastiku aatomied, (N- alused) tuleneb keemilistest omadustest.
Lämmastikalused – nukleiinhapete monomeeride Menstruatsioon – tsükliliselt (enamasti 28 päeva koostisse kuuluvad tsüklilised orgaanilised ühendid.
Lämmastikalus - süsivesik-P~P~P~ ATP: adeniin-riboos-P~P~P~ GTP: guaniin-riboos-P~P~P~ CTP: tsütosiin-riboos-P~P~P~ UTP: uratsiil-riboos-P~P~P~
Lämmastikaluseid nimetatakse vastavalt lämmastikgrupile järgnevalt- adenosiinfosfaat, tsütidiinfosfaat, guanosiinfosfaat ja tümidiinfosfaat.
Lämmastikalus – nukleiinhapate monomeeride koostisse kuuluvad tsüklilised orgaanilised ühendid. Nt adeniin, guaniin, tsütosiin.
Lämmastikalused on aromaatsed ühendid ja moodustavad vesiniksidemeid, mille abil teineteisega seonduvad – aluste paardumine.
Lämmastikalust on samad, mis DNA koostises, kuid tümiini asemel on uratsiil (U) nukleotiidi nimetusega uridiinfosfaat.
Lämmastikalused on adeniin (A), guaniin (G), tsütosiin (C) ja uratsiil (U). RNA-molekul enamasti ühelaineline.
Lämmastikalus - nukleiinhapete monomeeride koostisse kuuluvad tsüklilised orgaanilised ühendid.
Lämmastikalused - nukleiinhapete monomeeride koostisse kuuluvad tsüklilised orgaanilised ühendid.
Lämmastikalus eemaldatakse - G nukleotiidi reageerimine veega – G on atakteeritav hapnikuradikaalide poolt.
Lämmastikalus — nukleiinhappe monomeeri koostisesse kuuluv tsükliline orgaaniline ühend.
Lämmastikaluseid on kokku viis: puriinalused - adeniin (A) ja guaniin (G);
Lämmastikalused on seotud omavahel komplementaarse printsiibi alusel.
Lämmastikalus – nukleiinhapete koostisesse kuuluvad ühendid.
Lämmastikaluste aluselisus on tingitud sellest, et kõik nad on amiinid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Lämmastikalus - adeniin, guatiin, tümiin, tsütosiin ← DNA. Adeniin, guatiin, uratsiil, tsütosiin ← RNA. (tsükililsed orgaanilised ühendid).
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun