Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Läbi raskuste tähtede poole (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

  • Millel tunneme end kindalt ja kus iga samm viib lähemale kaugel seisvale lõpule?
  • Mida ma sellest võidan?
LÄBI RASKUSTE TÄHTEDE POOLE
Oma elu eesmärkide poole püüeldes seisame tihti ristteel , ning küsime endalt, millist teed mööda minna – kas me peaksime pöörama pilgu teele, mida mööda kõndides võime leida iga nurga tagant ootamatusi ning mille lõppu varjavad tõusud ja langused või seada sammud teele, millel tunneme end kindalt ja kus iga samm viib lähemale kaugel seisvale lõpule?
Pingutuste aluseks on eesmärkide seadmine . Eesmärkide seadmist alustatakse juba pisikesena, mil väikesed poisid tahavad saada astronaudiks, tüdrukud aga baleriiniks. Suuremaks sirgudes asenduvad need mõtted enamasti uutega, ainult väga vähesed jäävad oma lapsepõlveunistustele truuks.
Reaalseid eesmärke hakatakse seadma noorukieas, mil õpitakse hindama oma võimeid ning oskusi. Sel perioodil tuleb teha ka mitmeid otsuseid, näiteks, kas jätkata gümnaasiumis või suunduda kutsekooli. Need on ühed tähtsamad, võib-olla isegi kõige tähtsamad otsused meie elus, sest vale valiku tegemise tõttu on väga raske oma eesmärke 100% realiseerida või kaob võimalus nende poole püüelda sootuks.
Kindlasti leitakse end ristteel veel mitmelgi järgneval korral. Selgi hetkel mõtleme, kuhu keerata nägu, kuhu selg. Tähtsate otsuste langetamisel tuleks analüüsida iseennast , usaldada oma vaistu, esitada endale küsimusi: kas ma suudan?, mida ma sellest võidan?, kas teised valikud ei ole paremad? Läbi tuleks mõelda kõigi valikute plussid ja miinused ning leida nende seast nn kuldne kesktee . Sel ajal tuleb meeles pidada, et minnes mööda kõige lihtsamat teed, võime olla kindal, et me jõuame kohale, kuid läbitud vahemaa pole meile mitte midagi õpetanud. Valides aga raskema tee, saame ka teel olles uusi kogemusi, kuid lõpp võib jääda meile kättesaamatuks.
Per aspera ad astra – ladinakeelsed sõnad, mida võib pidada elu motoks , sest elu ilma raskusteta tähendab kogemusteta elu. Iga raskust ületades treenime ennast ning oleme seetõttu valmis vastu võtma üha suuremaid väljakutseid. Kuigi kindlasti on mõni neist meile üle jõu, oleme saanud kogemuse võrra rikkamaks . Iga kogemus tuleb kasuks eesmärkide poole püüeldes, milleni läbi raskuste enamasti ka jõuab.
Läbi raskuste tähtede poole #1
Punktid 10 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 10 punkti.
Leheküljed ~ 1 leht Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2010-04-02 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 41 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor mihkel93 Õppematerjali autor
Krijand teemal "Läbi raskuste tähtede poole". Sisu on enam-vähem.

Sarnased õppematerjalid

Stress
17
doc

Stress

ajapuudust kurtma ning sedasama nappi aega... tühiaskeldusele raiskama. Küllap pagetakse nõnda alateadlikult toimetulematuse hirmu eest(2) Kuidas valitud eesmärke saavutada 11 Kui eesmärgid on selgelt sõnastatud, häälestub mõistus märkama rohkem võimalusi nende saavutamiseks. Olles midagi planeerinud 3-5 aastat ette, määratle ka see, millega peaksid valmis saama kahe, ühe, poole aasta pärast.(2) Eesmärkide saavutamise etapid peaksid olema kavandatud nii, et teaksid, millega alustad homme, tuleval nädalal, järgmise kuu alguses. Üksikuid tegevusi saab planeerida mitte kauem kui 3-6 kuuks ette. Siit edasi näitab juba asjade käik, mida ette võtta või mida kõrvale jätta. Kui eesmärgid on väiksemateks lõikudeks jaotatud, tuleks leida kindel aeg nende poole rühkimiseks. Kuid kui millelgi on võimalik untsu minna, siis see ka untsu läheb

Psühholoogia
Nimetu
30
docx

Nimetu

(vabrikutekompleksi nime järgi, kus uuring toimus). Töötajatevahelised suhted, grupi moraal ja juhtimisstiil osutusid tõhusateks motivaatoriteks. Hawthorne'i eksperiment General Electrics'i tehastes 1927­1932 (Mayo koos õpilastega): Katsetati valgustuse parandamist. See ei tõstnud eriti tööviljakust. Samuti ei muutnud valgustuse vähendamine tööviljakust eriti madalamaks. Otsustati, et juhtkond peaks soodustama kambavaimu ja lühendama tööpäeva poole tunni võrra. Tööviljakus suurenes. Seejärel lühendati tööpäeva veelgi poole tunni võrra ja viidi sisse hommikune kohvipaus. Tööviljakus suurenes jälle. Seejärel võeti kõik need eelised ära. Üllatuslikult suurenes tööviljakus veelgi (!). Järeldati, et tööd mõjutab motivatsioon. Eksperimentide läbiviimine andis alluvatele mõista, et juhtkond huvitub neist. Teine katse. Küsitleti 1000 töötajat. Teisel küsitlusringil väitsid nad, et töötingimused on

Kategoriseerimata
Ettevõtlikkus pole töökoht-see on elustiil
13
docx

Ettevõtlikkus pole töökoht, see on elustiil

seda õiget tegevust veel ei tabanud. Seejärel on koht edasi töötamiseks ja selle õige leidmiseks. Erinevatesse tegevustesse enda haakimine toob kasu nii enda arendamisele kui ka olemasoleva paremaks muutmisele, sest iga inimene näeb asja oma nurga alt, mida teine võib-olla ei näinudki. Edukuse üheks salavõtmeks on unistamine. Oma peas eesmärkide ja unistuste seadmine on justkui aju seadistamine nende poole pürgimiseks. Eriti hea on, kui need visualiseerida. Kritseldamine, joonistamine ja üles kirjutamine hoiab eesmärgid pidevalt 1 silmis ja tegutseme nende nimel teinekord alateadlikult. Olles kirja pannud oma unistused ja nähes nende täitumist, annab omakorda motivatsiooni edasi tegutseda ja soovi ka teistele kriips peale tõmmata, st lisada saavutatud asjade nimekirja.

Kategoriseerimata
Karjäärinõustamise käsiraamat 2014
164
pdf

Karjäärinõustamise käsiraamat 2014

Nõustaja teab oma oskuste ja pädevuste piiri ning selleni jõudes saadab kliendi edasi vastava asjatundja juurde. Hea nõustamise kümme omadust 1. Vestlus on mõistlik nii abiotsija kui nõustaja meelest. 2. Diskussioon keskendub abiotsija vahetutele kogemustele, mitte aga nõustaja ideedele. 3. Abiotsija ja nõustaja vahel valitseb vastastikuse usalduse ja austuse õhkkond. 4. Abiotsija vajadused visualiseeritakse ja arutatakse läbi. 5. Kommunikatsioon on vastastikune, koostööle suunatud, paindlik ja mõlemad, nii abiotsi- ja kui nõustaja, ilmutavad valmisolekut oma arvamusi muuta. 6. Austusega suhtutakse kultuuritraditsioonidesse ja kohaliku elu tundmisesse. 7. Nõustamissituatsioon on empaatiline, fokuseeritud ja reflekteeriv (tagasipeegeldav). 8. Nõustaja kasutab vastastikuse mõjutamise võrgustikku asjadesse selguse toomiseks, pla- neerimiseks, otsuste langetamiseks, aktiveerimiseks ja toetamiseks. 9

Ametijuhend
Amundsoni raamat
130
rtf

Amundsoni raamat

Nad tunnevad põnevust ja kirge ning mõnikord järjestikulise tegevusena. Mõisted nagu ,,karjääriplaneerimine" on selle käsitusega peaaegu ammendamatut energiapuhangut. Samas saadab loovat energiat nõudvate kooskõlas ning osutavad, et karjäär on midagi, mida me kavandame ja suuname selgelt projektidega tegelemist teatud rahulikkus ja tasakaalukus. Fritz (1989) ütleb, et sõnastatud eesmärkide poole. Ehkki sellisel käsitusel on kindlasti oma plussid, vajame me ettekujutuse ja olemasoleva reaalsuse vahel eksisteerib loominguline pinge, mis aitab kiiretempolises ühiskonnas, kus muutus tundub olevat ainus püsiv nähtus, uusi tekitada loovat energiat. Selle rakendamine karjääri arendamisse aitab luua protsessi, mis paradigmasid, mis keskenduvad uuenduslikkusele ja paindlikkusele (Herr 1999). on isiklikult rahuldust pakkuv.

Psühholoogia
Oleksin ma edukas ettevõtja-
26
doc

Oleksin ma edukas ettevõtja?

oma aega planeerida. Võtad puhkuse just siis, kui seda vajalikuks pead ja kui tahad saad ka mitu päeva endale lihtsalt töövabaks teha. Ettevõtjana ei pea sa täitma kellegi käske, oled iseenda boss. Tänu selle aasta kogemustele olen ma mõistnud, et ettevõtjana pean ma kõvasti tööd tegema ja vahel on keeruline, aga sellel on ka nii palju eeliseid ja hea äriideega on maailm minu päralt. Ettevõtlus ja mina ettevõtjana Selleks, et elus läbi lüüa, peab iga inimene mõtlema, mida ta oma elult tahab. Mõned inimesed õpivad selgeks ameti, mis neile meeldib ja alustavad tööd kellegi alluvuses. Leidub ka neid inimesi, kes tahavad olla iseenda peremehed ning alustavad äritegevust ettevõtjana. Kas tänapäeva ühiskonnas on keeruline olla ettevõtja ja kas mina tuleksin toime ettevõtjana? Tänapäeval on väga lihtne alustada oma äri, kui on piisavalt ressursse. Riik toetab ka

Turundus
Mõtteterad
60
docx

Mõtteterad

Kõigest, mida me täna väga armastame, saab aja jooksul minevik. Põhimõtteliselt ongi kõik juba kadunud. Nautige iga hetke, mis meile on antud. Ärge lükake elu edasi. Suitseta, joo, laaberda ja tõmba kanepit- üks päev sureme ikkagi ära. Elu on elamist väärt. Elu on liiga lühike,et masetseda. Enesetapp on lollide lahendus. NAERATUS: Naeratus annab tagasi sulle selle, mille sult võtsid pisarad. Kui näed naeratuseta inimest, siis kingi talle enda oma. Naer läbi pisarate on õpitud oskus. Naerata isegi siis kui on valus, sest keegi võib su naeratusse ära armuda. Ma naeran enda üle. Ma naeran Sinu üle. Ma naeran kõigi üle. Ma naeran, aga kas ma tegelikult ka naerda tahan? Naer on miski, mis avab südamed ja paneb mõtlema, kui palju on elu väärt. Naeratus on alati hea, sest see avab inimese lihtsa sisemaailma. Palju parem on unustada ja naeratada, kui mäletada ja olla kurb. Naer teeb nooreks, armastus ilusaks.

Kirjandus
Matemaatika - Õhtuõpik
816
pdf

Matemaatika - Õhtuõpik

juurde avastada. Seega, ole Sa gümnaasiumiks valmistuv põhikooliõpilane, matemaatikatunnis segadusse aetud gümnasist, abiturient, kellel ees matemaatikaeksam, juba kooli lõpetanud täiskasvanu, kes soovib seniseid teadmisi kinnistada, või õpe- taja täiendamas tunnimaterjale – soovime Sulle pakkuda väikese rännaku läbi gümnaasiumimatemaatika põhiteemade, ning seda veidi värvikirevama nurga alt. Loodame näidata matemaatika kasulikkust ja põnevust – kui Sa pole seda veel mingil põhjusel avastanud, oled kindlasti õiges kohas! 8 Sissejuhatus Miks „Õhtuõpikut” kirjutama hakkasime ja kuidas ta valmis? Kristjanil on hea vastus olemas

Matemaatika




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun