KONTERTARVUSTUS
Käisin 23. novembril Endla teatri kohvikus kuulamas Jazziklubi poolt
korraldatud kontserdit „Novembriõhta aknaklaase rõhus“, mille
esitajad olid Tuul
Velling ja
Teet Velling. Artistide sõnul oli
tegemist erinevate Eesti muusikute loomingutega, millest olid nad
mõned
palad välja võtnud ja lauludesse
pannud . Lisaks sellele oli
kuulda ka palju teisi kuulsaid
lugusi nagu Céline Dion „My
Heart Will Go On.“
Kontsert algas õhtul kümnest ning see oli minu esimene kord Jazzklubis.
Teiste pealtvaatajate silmist võis näha, et rahvast oli üllatavalt
palju, sest istekohtadest jäi puudu päris mitmetele. Kui Vellingud
võtsid laval kohad sisse, võis kontsert
alata . Kontserdi pealkiri
on laenatud
Aado Lintropi luuletusest: "Ma kohtasin sind tühjas
söögimajas / novembriõhta aknaklaase rõhus"... Koos on
artistid
jazzi ’ga tegelenud juba pikka aega. Tuuli alustas
muusika õppimisega juba 2001. aastal. Ta lõpetanud Georg Otsa nimelise
Tallinna Muusikakooli pop-
jazz laulu erialal ning täiendanud end
Rotterdami Jazziakadeemias Hollandis, lisaks lõpetanud muuskiakoolis
klaveri ja
kitarri eriala. Peale laulmise ja muusika kirjutamise on
Tuuli
esinenud ka raadios ning televiisoris. Teet on Tallinna
Tehnikaülikooli lõpetaja ning peale selle on ta õppinud muusikat
mitmeid aastaid.
Kõlav
muusika oli saanud rohkelt inspiratsiooni sügisestest meeleoludest,
armastusest ning ka tükikesest huumorist. Peale eestoodud Titanic’u
laulu, võis kuulda ka
biitlite ning erinevate jazzistandardite
loominguid ning ka
solisti oma loomingut „Sinu kõrval on hea“.
Luuletustest sai kuulda Tuuli Vellingu nagu „
Poeet “ ja
„Lootustandvand surevad esimesena“, „Sa olid valu“ ning
paljude teiste Eesti
luuletajate luuletusi. Laval olnud pillidest oli
kuulda nii kitarri, elektriklaverit, šeikerit, tinavile ja luuperit.
Kuulatud pillidest olid
minule uueks luuper ning ka šeiker, mis olid
tegelikult hea kõla ning rütmiga
pillid .
Kuigi
solisti enda sõnul oli ta veel alles paar päevad tagasi haige olnud ning artist pidi mitu korda laulu keskel
pooleli jätma, suutis ta
ikkagi rahvast kaasa elama panna. Suurepärane ja tempokas hääl ja
kõla olid esimesed, mis mu kõrvu jõudsid. Ainuke asi mis mulle
kontserdil ei
meeldinu oli lava
valgustus ja minu istekoht, sest
ainukesed prožektorid valgustasid eelkõige mind kui esinejaid lava.
Minu arvates mängiti pille väga hästi, eriti mis mulle meelde jäi
oli
hiilgav kitarri
soolo Teedu poolt. Ka ülejäänud pillid oli
väga hea kuulata ja tähele panna.
Esitus
oli minu jaoks väga erakordne ning eriline, sest ma polnud varem
sellisel kontserdil käinud. Kõige rohkem meeldis mulle erinevatest
lugudest kokku pandud lood. Näiteks oli ühest kuulsast jazz’i
teosest võetud osa, mis oli osavalt muudetud ning pandud seejärle
uuute laulu
Juri Gagari’ga. Kontserdi
helilooja ja luuletaja sõnul
pole tema stiiliks vaid jazz, vaid ka sünteesida poppi, spoken
word'i, folki, bossat - kõike, mis loob õige kujutluspildi ja
ruumi.
Improvisatsioon , sõna ja heli, tämbrid ja tunnetus on need,
millest sünnib tema looming.
Kontserdi
üldmulje jäi mulle väga
positiivseks ning olen väga rahul ja
oleksin nõus ka artistide tulevastest üritustest osa võtta.
Kuulajad olid väga kaasa elavad ning meeldivad. Polnud ühtegi
momenti , kus hakkas igav või tahtmine ära minna, mis on minu
arvates ühe kontserdi suureks plussiks, et kogu rahvas jäi ka peale
kontserdi lava juurde. Laulud tundusid küll
esmalt imelikud, kuid
lõpuks olid need siiski väga head ja meeldejäävad.
Kõik kommentaarid