RAHAPESU, MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE. VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS. (0)

1 Hindamata
Punktid
 
Säutsu twitteris
TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI TALLINNA KOLLEDŽ
Rahvusvahelised investeeringud
RAHAPESU , MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE. VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS.
Uurimustöö
Õppejõud:
Tallinn 2016

SISUKORD


SISSEJUHATUS 3
1.RAHAPESU OLEMUS 4
2.RAHAPESU REAALNE TOIMIMINE 6
3.RAHAPESU TAKISTAMISE JÄRELEVALVEORGANID 8
KOKKUVÕTE 11
KASUTATUD KIRJANDUS 13

SISSEJUHATUS

Käesolevas uurimustöös käsitlen teemat rahapesu, kuidas see reaalselt toimib ja kuidas tõkestatakse. Üritan anda ülevaate rahapesust rahvusvahelisel tasandil. Ühtlasi on ka uurimustöö eesmärgiks saada uusi teadmisi ning neid edasi anda, olla kursis erinevate rahapesu eripäradega. Töö olen jaganud teemade kaupa peatükkideks, selgitades esimeses peatükis rahapesu olemust, teises peatükis selle kasutusvorme ja kolmandas takistusviise.
Rahapesul on nii otsene kui kaudne ja ka rahaline mõju ettevõtlusele, riigi majandusele ja poliitikale (maksudest saamata jäänud tulu, riikidevahelised suhted ja välispoliitika , korruptsioon , seadusandlus ) ning kuritegevusele (sh terrorismi rahastamine, massihävitusrelvade levik jmt). Maailmas toimuva globaliseerumise ning elektrooniliste seadmete arengu tõttu on rahapesu võimeline saavutama mastaapsemaid mõõtmeid. Mida rohkem arenevad tehnilised vahendid, seda rohkem arenevad rahapesu skeemid . Erinevate osapoolte kaasatuse või keerukate skeemide tõttu on küllaltki raske hinnata rahapesu mõju ulatust ja majanduslikku kahju ning selle avastamine raske.
Uurimistöö temaatikana käsitlen rahapesu kui piirideüleselt toimuvat kuritegu ning sellest kasusaaja asukohamaaks ei pruugi olla rahapesu toimumise riik. Samuti tugineb rahapesu tõkestamine tugevalt rahvusvahelistele standarditele ja korraldustele ning ka kontrollile . Töö viimases osas annan võimalikult hea ülevaate sellest, mis seisu on tänaseks päevaks jõutud nii rahapesu kui selle tõkestamisega.
 • RAHAPESU OLEMUS


  Rahapesu on mittelegaalsel teel omandatud rahaliste vahendite või vara muutmine legaalseks rahaks või siis vahenditeks. Tavaliselt on selline ebaseaduslike tulude rahapesu seotud kuritegudega, mis toovad sisse märkimisväärselt suurt tulu, nagu näiteks narkokaubandus, väljapressimine, prostitutsioon ja inimkaubandus . Lisaks seostatakse rahapesu skeemidega tihtipeale kuritegusid , nagu pettus, siseringitehingud ja maksudest kõrvalehoidumine. Viimasel ajal on suurt tähelepanu pühendatud ka terroristlike ühenduste ebaseaduslike tulude pesemise tõkestamisele pankade ja muude institutsioonide kaudu.
  Rahapesu protsess mõjutab rahanõudlust, intressimäära ja valuutakurssi, põhjustades inflatsiooni. Lisaks rahvusliku majanduse mõjule, rahapesu ja sellega seonduv võivad tekitada korruptsiooni, laiendada ebaühtlast rikkuse jagunemist ühiskonnas ja põhjustada sõdu, mis kõik omakorda kahjustab rahvusvahelist mainet. Samal ajal on suurenenud finantssüsteemide ühtlustamine ja raha vaba liikumise tõkked vähenenud , mis on muutnud omakorda lihtsamaks kuritegelikust tegevusest saadud raha pesemise ning teinud keerukamaks selle jälgimise mitmetes piiritagustes riikides.
  Rahapesul kui majanduskuriteol on kaks dimensiooni : rahvuslik ja rahvusvaheline dimensioon. Näiteks rahvuslik rahapesu on konkreetse riigi seadustevastane või riigikeskne kuritegu. Rahvusvahelise dimensiooni näitel kuriteod, mis kaasavad välismaiseid elemente (inimesi, ettevõtteid, pankasid). Tänasel päeval on majanduskuriteod muutumas rahvusvahelisemaks. Enamikus maksupettuste, salakaubaveo ja narkokaubanduse juhtumites ning ebaseaduslikes eksport - import toimingutes on välja kujunenud partnerlus. Alkoholi ja tubakatoodete salakaubaveos, uimastite ja relvade kaubanduses osalevad ärimehed on jagunenud üle kogu maailma.
 • RAHAPESU REAALNE TOIMIMINE


  Rahapesu protsess koosneb kolmest etapist.
  1. Raha paigutamine . Rahapesijad viivad „räpase“ raha seaduslikku finantsinstitutsiooni, näiteks sularaha sissemaksena panka. See on kõige riskantsem etapp rahapesust, kuna suured rahasummad on kahtlased
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #1 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #2 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #3 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #4 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #5 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #6 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #7 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #8 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #9 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #10 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #11 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #12 RAHAPESU-MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT TEOSTATAKSE-VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS #13
  Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
  Leheküljed ~ 13 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2016-04-17 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 10 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor thingsh2ppen Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Käesolevas uurimustöös käsitlen teemat rahapesu, kuidas see reaalselt toimib ja kuidas tõkestatakse. Üritan anda ülevaate rahapesust rahvusvahelisel tasandil. Ühtlasi on ka uurimustöö eesmärgiks saada uusi teadmisi ning neid edasi anda, olla kursis erinevate rahapesu eripäradega. Töö olen jaganud teemade kaupa peatükkideks, selgitades esimeses peatükis rahapesu olemust, teises peatükis selle kasutusvorme ja kolmandas takistusviise.
  Rahapesul on nii otsene kui kaudne ja ka rahaline mõju ettevõtlusele, riigi majandusele ja poliitikale (maksudest saamata jäänud tulu, riikidevahelised suhted ja välispoliitika, korruptsioon, seadusandlus) ning kuritegevusele (sh terrorismi rahastamine, massihävitusrelvade levik jmt). Maailmas toimuva globaliseerumise ning elektrooniliste seadmete arengu tõttu on rahapesu võimeline saavutama mastaapsemaid mõõtmeid. Mida rohkem arenevad tehnilised vahendid, seda rohkem arenevad rahapesu skeemid. Erinevate osapoolte kaasatuse või keerukate skeemide tõttu on küllaltki raske hinnata rahapesu mõju ulatust ja majanduslikku kahju ning selle avastamine raske.
  Uurimistöö temaatikana käsitlen rahapesu kui piirideüleselt toimuvat kuritegu ning sellest kasusaaja asukohamaaks ei pruugi olla rahapesu toimumise riik. Samuti tugineb rahapesu tõkestamine tugevalt rahvusvahelistele standarditele ja korraldustele ning ka kontrollile. Töö viimases osas annan võimalikult hea ülevaate sellest, mis seisu on tänaseks päevaks jõutud nii rahapesu kui selle tõkestamisega.

  1. RAHAPESU OLEMUS 4 2. RAHAPESU REAALNE TOIMIMINE 5 3. RAHAPESU TAKISTAMISE JÄRELEVALVEORGANID 7 KOKKUVÕTE 10 KASUTATUD KIRJANDUS 11 rahapesu , kuritegu , rahapesu tõkestamise , organisatsioonid , skeemid , komisjon , rahapesu takistamise , üro , valuuta

  Mõisted

  Sisukord

  • Rahvusvahelised investeeringud
  • RAHAPESU, MIS SEE ON JA KUIDAS SEDA REAALSELT
  • TEOSTATAKSE. VÕIMALUSED SELLE TAKISTAMISEKS
  • Uurimustöö
  • Õppejõud
  • Tallinn 2016
  • SISUKORD
  • SISSEJUHATUS
  • RAHAPESU OLEMUS
  • RAHAPESU REAALNE TOIMIMINE
  • RAHAPESU TAKISTAMISE JÄRELEVALVEORGANID
  • KOKKUVÕTE
  • KASUTATUD KIRJANDUS
  • organisatsioonid
  • asjakohastamine

  Teemad

  • TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI TALLINNA KOLLEDŽ
  • RAHAPESU REAALNE TOIMIMINE
  • RAHAPESU TAKISTAMISE JÄRELEVALVEORGANID
  • Rahapesu tänapäevased skeemid ja trendid
  • Rahapesu tõkestamine: Rahvusvahelised rahapesuga võitlevad
  • Lühikokkuvõte: Rahapesu ja terrorismi rahastamine – EL õigusaktide
  • Majandusruum-12-12

  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  1
  docx
  Rahvusvaheline turundus
  1072
  pdf
  Logistika õpik
  54
  doc
  Rahvusvaheline õigus
  161
  pdf
  Juhtimise alused
  88
  docx
  Rahvusvahelise poliitika loengud
  62
  doc
  Ühiskonna riigieksami kokkuvõte
  528
  doc
  Keskkonnakaitse lõpueksami küsimused-vastused
  269
  docx
  Õiguse alused eksami kordamisküsimused

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !