Tehnikaülikooli Akadeemilise
Meeskoori
70. Juubeligala „
Ballaadid “
28.märtsil toimus Estonia
kontserdisaalis Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori 70.
Juubeligala „Ballaadid“. Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori
jaoks on tegemist erilise hooajaga, kuna tegu on koori 70.
juubeliaastaga, mis toob kaasa endaga pingelist kontserttegevust.
Tallinna kontserdiks saabus
kodumaale bass Ain
Anger , kes esitas koos
kooriga juubelikava. Juubelikava on juba kõlanud ka St James
Piccadilly kirikus, Londonis. Ain Anger on maailmanimega Eesti bass.
Ta on hinnatud Wagneri-
esitaja . Anger on
esinenud mitmetes riikides
sümfooniaorkestriga ning teinud koostööd tuntud dirigentidega.
Tehnikaülikooli Akadeemilise
Meeskoori sünnikuupäev on paika pandud kokkuleppeliselt: see on
15.detsember 1945, kui koor andis esimese avaliku kontserdi
tolleaegses TPI peahoones Koplis. Aastate vältel on olnud koolis
viis peadirigenti:
Arno Kallikorm,
Harald Uibo, Ants Üleoja, Jüri
Rent ning Peeter
Perens . Tehnikaülikooli
Akadeemiline Meeskoor on
osalenud paljudel koorikonkurssidel, teinud koostööd paljude
muusikute ja orkestritega ning andnud välja palju helikandjaid.
Tehnikaülikooli Akadeemilisest Meeskoorist on võrsunud Teaduste
Akadeemia Meeskoor kui ka EKE Inseneride Meeskoor. Samuti on
Tehnikaülikooli Akadeemilisel Meeskooril olulisel kohal ka
traditsioonid, mis on nagu selgroog. Näiteks võib tuua nn koori
aeg: kõik koori sündmused algavad
hiljemalt 15 minutit pärast
väljakuulutatud aega. See tuleneb sellest, kuna
ülikoolides oli
komme ,et loengute algus hilines traditsiooniliselt 15 minutit, s.o
akadeemilise veerandi võrra.
Tehnikaülikooli Akadeemilisel
Meeskooril on
repertuaaris mitmeid palasid, kuid kontserdil esitati
ainult Thompson’i, Saint-Saëns’i, Loewe’i, Wagner’i,
Tormise , Tubini ja V.Kapp’i palasid. Esmakordselt esitas meeskoor
Aints’i uut teost. Dirigendid olid Peeter Perens ja Siim Selis, kes
samuti
klaverit mängis. Kontsert oli väga hästi üles ehitatud.
Eriti meeldis mulle see hubane õhkkond, mis lavavalgustusega
tekitatud oli.
Imeline oli kuulata võimsaid meeste hääli nii
madalaid ja kõrgeid. Eriti meeldivad mulle kõige madalamad bassi
hääled , mis on mõnusad ja muhedad. Samuti pani kuulatama ka
klaverimängija, kes väga hästi klaverit valdas. Eriti meeldis
mulle üks Tubini pala, mille nime ma kahjuks ei mäleta, aga oli
väga hästi koori poolt lauldud. Nii palju erinevaid hääli, mis
erinevatel
aegadel sisse jooksid. Mulle on alati meeldinud
koorilaulmised. Need on alati nii võimsad ja tekitavad kuidagi väga
uhke ja võimsa tunde enda sees. Kooris lauldes kogesin ma seda
tunnet ja tean, et see on veel võimsam laval lauldes, kui publikus
kuulates.
Kontserdielamus oli väga
võimas! Poleks oodanudki midagi rohkemat, vaid oleks tahtnud veel
kauem seal olla ja kuulata. Soovitan kindlasti külastada mõnda
koorikontserdi, sest see tekitab tõesti endas väga võimsa ja
üleoleva tunde.
Kõik kommentaarid