Puukborrelioos (1)

5 - Hindamata (0)
10 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 10 punkti. Loe siit kuidas punkte saada
~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Kuupäev, millal dokument üles laeti
22 laadimist Kokku alla laetud
1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Õppematerjali autor

Lõik materjalist

Tekitaja Puukborrelioos e. Lyme tõbi kuulub looduskoldeliste haiguste rühma ja seda põhjustab spiroheet (spiraalikujuline bakter ) Borrelia burgdorferi, mida leidub puugi seedekanalis. Haigust nimetatakse Lyme'i tõveks USA Connecticuti osariigi Lyme'i asula järgi, kus seda 1975. aastal esimest korda kirjeldati. Haigust tekitav bakter, mis esineb imetajate ja lindude veres ning levib inimesele puukide vahendusel, avastati tükk aega hiljem, alles 1984. aastal.

Levik maailmas ja Eestis

Eestis hakati borrelioosi diagnoosima alates 1992. aastast ja sellest ajast alates on haigestumine pidevalt tõusnud. 1999. aastal registreeriti 321 haigusjuhtu. Põhja-Ameerikas, Euroopas, Austraalias ja mõnes Aasia riigis leidub mitmeid borreliabakterit levitavaid puugiliike. Rootsis tehtud uuringud on näidanud, et borreliabakterit kannab kuni 30 % puukidest. Hoolimata sellest suurena näivast protsendist on risk pärast puugihammustust haigestuda ainult üks sajast.

Levik Eestis

Haigustunnused

Kõige tavalisem borrelianakkuse haigusjuht on nahalööve , rändav nahapunetus, mis tekib puugi hammustuskohal 1-4 nädala pärast. Tüüpiline on algul paarisentimeetrise läbimõõduga punetav laik, mis

Lisainfo

Tekitaja, levik, tunnused, ravi ja leviku viis

Kommentaarid (1)


NoNStoP: o k
17:56 07-10-2010


Sarnased materjalid

7
pptx
1
docx
8
ppt
14
doc
7
doc
8
doc
13
ppt
3
docx


T e a t a   v e a s t