Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Staatori 3 - faasilises mähises indutseeritakse , ja , mis on üksteise suhtes 120° nihutatud  Rootorile paigutatud püsimagnetid lihtsustavad oluliselt ergutusega seonduvaid tehnilisi probleeme, sest jäävad ära kontaktrõngad ja harjad  Ergutusmähise puudumine vähendab kadusid ja suurendab kasutegurit  Püsimagnetite kasutamine teeb aga keerukamaks generaatori emj. reguleerimise Konstruktsioon  Aeglased hüdroturbiinid (n = 60 ... 500 p/min) ehitatakse reeglina vertikaalse võlliga
Staator on sünkroonmasina seisvaks osaks  Koosneb kerest (1) ja südamikust (2), mille uuretes asub mähis  Väikese võimsusega masina kere valatud malmist või terasest  Keskmistel ja suurtel masinatel kere keevitatakse ja on lahtivõetav  Staatori südamik koostatakse stantsitud elektrotehnilisest terasest (0,35 ... 0,5 mm)  Südamiku plekkides on täisnurksed lahtised või poolkinnised uurded mähise paigaldamiseks.
Staatorir - rräh is e pr"ri stel,oost iingitud puisteirrdr"rkti ivsus, L r, - mootari põhiindtrktiivsus, Į,. - t'ootoI'inrähise puistevoost tingitud puisteirrdukIiivsus, R. - rootoriniähise aktiivtakistus, Ā _ õliupilu eļektronrotoorjõud, ,' _ rootcrri ļibistrrs staatorivälia suhtes.
Staatori uuretes on pöördmagnetvälja tekitav kolmefaasiline mähis 8. Laagritel pöörleb võllile 10 kinnitatud rootor 9.Vabal võlli otsal on tavaliselt ventilaator 4, mis mootori pööreldes puhub jahutusõhku mootorikere jahutusribide vahele.
Staatori otsakaantes on kaks imemiskambrit , mis on ühendatud pumba osaga kus toimub siibrite vahelise ruumala laienemine ja kaks survekambrit , mis on ühendatud pumba poolega , kus toimub siibrite vahelise osa kitsenemine.
Staatorimähistel on palju ühist alalisvoolumasinate ankrumähistega  Erinevuseks on see, et mähis ei ole suletud  Mähis jagatakse sektsioonideks, millel võib olla üks või mitu
Staator on mootori paigalseisev osa. Staator paikneb mootorikeres 1, mis fikseerib kõik masinaosad omavahel ja millega mootor kinnitatakse tööpingile.
Staatorimähis on kolmefaasiline nagu tavalisel sünkroonmasinal, kuid seda toidetakse vaheldist, mida juhitakse rootori asendi anduri signaalidega.
Staatori teraskeha on õhukestest (0,5 mm) üksteisest elektriliselt isoleeritud terasest plekk rõngastest koostatud õõnessilinder.
Staatorivälja pöörlemiskiirusega e. sünkroonkiirusega n1=60f1/p. Oletame, et rootor jääb pöörlemisel pooluste välisest süsteemist maha.
Staator e. paigalseisev osa, mootor e. pöörlev osa. Tööpõhimõte: juhmemähis pannakse püsi- või elektromag.
Staatorile on paigaldatud kolmefaasiline mähis, mis ühendatakse kolmefaasilisele pingele.
Staatorisüdamik on koostatud elektrotehnilise terase lehtedest, vähendamaks pöörisvoolusid.
Staatori uuretes on pöördmagnetvälja tekitav (vt. jaotis 7.6) kolmefaasiline mähis 8.
Staatorivoolu reaktiivkomponenti nimetatakse ka imaginaarvooluks, mille tekitab kasulik aheldusvoog.
Staatorivoo - , rootorivoo- ja magneetimisharu voo orienteeritud juhtimine.
Staatoril on üheksa või rohkem poolust, mille ümber on mähised.
Staatorisüdamik on silindrikujuline, seest tühi ja koosneb plekkidest.
Staatori uuretes on pöördmagnetvälja tekitav kolmefaasiline mähis.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun