Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Reservatsioonipalk on madalaim palk, mille eest on töötu nõus tööle asuma (vastasel juhul ta jätkab tööotsinguid, töötuna olekut). Mida suurem on (1) alternatiivne sissetulek (sh töötushüvitis), (2) sobiva tööpakkumise leidmise tõenäosus ja (3) loodetav palk, seda suurem on ka reservatsioonipalk.
Reservatsioonid – kas Viini konventsioonis sätestatud reservatsioonide süsteem on sobiv inimõigustele? N: tavalised lepingud reguleerivad riikide vahelisi suhteid, inimõigusi puudutavad lepingud on eelkõige selleks, et parandada inimeste olukorda.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Reservatsioon on ükskõik millise nimega ükskõik millises sõnastuses riigi või rahvusvahelise org-i poolt rv lepingu allakirjutamisel, ratifitseerimisel, kinnitamisel, heakskiitmisel või ühinemisel või lepingu suhtes õigusjärgluse teavitamisel tehtud ühepoolne avaldus, millega riik või organisatsioon soovib välistada või modifitseerida lepingu teatavaid sätteid nende kohaldamisel selle riigi või org-i suhtes.
Reservatsiooniga põ - ste suur osakaal Eesti PS-s oli tingitud kahest asjaolust: a) ühelt poolt olid II ptk koostamisel eeskujuks Euroopa Inimõiguste Konventsioon ja veel mitmed välislepingud, kus sellist meetodit kasutati palju.
Reservatsioon – tuleb eristada tavaeksamitulemusi ja et, mis on seotud põhiõ-ga. Formaalsed nõuded – menetluseeskirjadest, õigetest asjaoludest, üldtunnustaud hindamiskriteeriumidest kinnipidamine.
Reservatsiooniga põhiõigused - põhiõigust võib seadusega piirata, PS jätab piirangu lubatavad eesmärgid täpsustamata, seega põhiõiguse piiramine võib toimuda mistahes lubatud eesmärgil.
Reservatsioonita põhiõigust on piiratud mingil põhiseadusest mitte tuleneval põhjusel, siis on see piirang põhiseadusega vastuolus ja seega keelatud.
Reservatsiooniga on tegemist siis, kui miski on seadusele reserveeritud.
Reservatsioonipalk – madalaim palk mille eest ollakse nõus töötama.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun