Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Liitfunktsiooni korral on tegemist kahekordse (või enama) vastavusega  x  u  y  :  y  f  u   ehk y  f  g  x  .  u  g  x  Funktsiooni y  f  x  1) nullkohtade leidmiseks lahendatakse võrrand f  x   0 ; 2) positiivsuspiirkonna X  leidmiseks lahendatakse võrratus f  x   0 ; 3) negatiivsuspiirkonna X  leidmiseks lahendatakse võrratus f  x   0 . 4.2 Elementaarfunktsioonid
Liitfunktsiooni korral on tegemist kahekordse (või enama) vastavusega ( x → u → y ) :  y = f ( u)   ehk y = f  g ( x )  .   u = g ( x )  Funktsiooni y = f ( x ) 1) nullkohtade leidmiseks lahendatakse võrrand f ( x ) = 0 ; 2) positiivsuspiirkonna X + leidmiseks lahendatakse võrratus f ( x ) > 0 ; 3) negatiivsuspiirkonna X − leidmiseks lahendatakse võrratus f ( x ) < 0 . 4.2 Elementaarfunktsioonid
Liitfunktsioon - olgu funktsiooni f määramispiirkonnaks X ja muutumispiirkonnaks Y. Funktsiooni g määramispiirkond Yg sisaldugu piirkonnas Y ning tema muutumispiirkond olgu Z. Siis saab moodustada uue funktsiooni F, mis hulga X igale elemendile seab vastavusse elemendi hulgast Z eeskirja F(x) = g [ f (x) ] abil.
Liitfunktsioon - on funktsioon, kus sõltuv muutuja y sõltub argumendist x mitme funktsiooni vaheldusel. Kui y=f(z) ja z=g(x) , seega saame liitfunktsiooni y=f(g(x)) . Liitfunktsioonil võib olla ka enam kui kaks koostisosa ja seega enam kui üks vahepealne muutuja.
Liitfunktsiooni tuletis – kui on antud y=f(t) ja t=g(x) ja y=f[g(x)]. Eeldusel, et leidub g’(x0) ja f’(t0), siis leidub ka f’(x0) = f’(t0)*g’(x0). 31. Funktsioonide summa, korrutise ja jagatise tuletise leidmise eeskirjad.
Liitfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni, mille analüütilises avaldises funktsioon y sõltub oma argumendist x kas ühe või enama vahendaja funktsiooni kaudu.
Liitfunktsioon e. funktsiooni funktsioon y=f(x)-lihtfunktsioon y=sin(x-3)-liitfunktsioon. Liitfunktsioon koosneb sisemisest- ja välimisest funktsioonist.
Liitfunktsiooni tuletis on võrdne välisfunktsiooni tuletisega sisemise funktsiooni kohal, mis on korrutatud sisemise funktsiooni tuletisega.
Liitfunktsiooniks nimetatakse funktsiooni y=f(g(x)). Funktsioone f ja g nimetatakse liitfunktsiooni f(g(x)) komponentiteks.
Liitfunktsioon - kui y=f(u), kus u=g(x), siis öeldakse, et y on muutuja x suhtes liitfunktsioon ja kirjutatakse
Liitfunktsiooniks ehk superpositsiooniks nimetatakse funktsiooni z = g(f (x)).
Liitfunktsiooniks ehk kompositsiooniks y=f[g(x)]=f*g(x)
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun