Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Inimene on inimesele hunt (2)

3 KEHV
Punktid

Esitatud küsimused

 • Mis tingimustel sa naabri ära tapaksid?
 • Kui nii räägitakse?
 • Miks tapetakse täiesti terveid andekaid?

Lõik failist

Pro
et contra IV
INIMENE
ON INIMESELE HUNT
-
Pro

 • Vanarahvas räägib, et sellist kohta, kus mõeldakse ennekõike kaasinimese heaolule ja alles siis enda heaolule, nimetatakse paradiisiks. Kahjuks on inimese sisemus selliselt korrumpeerunud, et realistina kahtlen selle plaani täideviimist. Isegi siis, kui eesmärgid on üllad ja motivatsioonid on head, leidub lõpuks ikkagi inimesi kes ei taha sellise korraga koos eksisteerida. Inimene ei ole inimesele mitte sõber ,vaid hunt ja kiskja , kes ootab võimalust kaasinimesel naha üle kõrvade tõmmata. Ja see "kiskja" istub KÕIGIS meis rohkemal või vähemal määral (Kommunismist...2008. Kommunismist.- http://www.minut.ee/comments.pl?sid=82892&cid=64189 . 12.04.2008)!
 • Kolmapäeva õhtul Võru politsei arestikambrisse kainenema viidud naine leiti tunni aja pärast pooduna. Naisest jäi maha kuus last. Inimene on inimesele hunt. See on igatahes tõestatud (Kuue... 2008. Kuue lapse ema tegi politsei arestikambris enesetapu.- http://www.vorumaateataja.ee/?a=uudised&b=6616&c=1 . 12.04.2008).
 • Jaan Olari : Paraku on maailm aga märksa salakavalam ja kurjem . Nii on mehe- või naiseikka jõudval inimesel oht sattuda ühiskonnaohtliku ja väärastunud mõttemaailmaga eakaaslaste seltskonda, milles valitseb moraal , et inimene on inimesele hunt, tugevama kohuseks on nõrgem alla suruda, tõeliselt tugev inimene hoiab oma tunded enda teada jne (Olari, J. 2008. Kas lastele võiks lubada antidepressante?- http://woman.delfi.ee/tervis/tervis/article.php?id=17572329 . 12.04.2008).
 • Kas inimene on inimesele hunt? Jah on küll. Mõtlesin selle küsimuse peale, ja jõudsin järeldusele, kui ikka asi tõsine ja sinu ellu jäämine sõltub paljudest faktoritest. Siis just nii kipub see asi minema. Näritakse kõrisid läbi. Tallatakse nõrgemad jalgade alla, et ise pääseda. Ju löövad välja meis, need loomalikud instinktid (Kas...2008. Kas inimene on inimesele hunt?- http://kodutud.com/viewthread.php?tid=4395&page=2#pid401392 . 12.04.2008).
 • Inimene on inimesele hunt. Silmast silma suheldes lipitseb ta alandlikult, tõmbab saba jalge vahele, patsutab õlale ja lausub isegi mõne kiidusõna (Inimene...2008. Inimene ja hunt.- http://www.virumaateataja.ee/251004/esileht/arvamus/15020510.php?&Y=2004&M=9 . 12.04.2008).
 • Silver Anniko teos „ Rusikad ” annab ulatusliku läbilõike elust kodanlikus Eestis 1940-ndate aastateni. Romaani põhiosa moodustavad inimeste elukatsumused. Nende saatuste kaudu avab autor lugejale erinevate sotsiaalsete kihtide elu, näitab kapitalismi kiskjamoraali ning lihtsate inimeste elu perspektiivitust (Anniko,S. 1979. Rusikad. Tallinn: Eesti Raamat). Silver Anniko romaani "Rusikad" moto kõlab: HOMO HOMINI LUPUS EST. Tõsi, mitte eriti originaalne, aga sobiv just sellele VÄÄRTTEOSELE ( Erootika ...2008. Erootika allakäik.- http://epl.ekspress.ee/?artikkel=171969&kommentaarid=570 . 12.04.2008).
 • Ammutuntud väljend «homo homini lupus est» kõlab siinmail «eestlase lemmiktoit on teine eestlane». See lause ajab välismaalased naerma, eestlasi aga mitte – see on lihtsalt nii loomulik. Asi pole mitte maiustamises, isegi mitte hävitamises «ärasöömise» teel, vaid lihtsalt teise kallal närimises. Ei mingit lõplikku hukkamist või korralikku mahamatmist. Lihtsalt närimine (Rakke, K. 2008. Orjarahva saatus.- http://www.reisid.postimees.ee/020906/esileht/meelelahutus/216125.php . 12.04.2008).
 • Meie individualistlikus konkurentsiühiskonnas nähakse ka ohte , homo homini lupus est- fenomeni, lihtsate inimlike väärtuste kadumist: "Ühest küljest paneb ühiskond peale surve rabeleda ja tegutseda. Teisalt üritatakse maha suruda kõrgelennulisemaid plaane . Võib-olla on see inimlik kadedus, mis takistab teiste püüdlusi hinnata. Tahtejõulisemaid see õnneks ei peata - neile on triumfiks tõendada, et kõik on võimalik." /-/ "Mitu pead on alati parem kui üks, kuid selline mõtteviis on kahjuks tänapäeva ühiskonnas kadumas. Keegi ei mõtle enam teistele, mõeldakse vaid iseendale ning sellele, kuidas teistele käkki keerata, et ise paremana näida. Karjääriühiskonnas jäävad ju püsima vaid tugevamad, nõrgemad trambitakse jalge alla..." /-/ (Vardja, M. 2008. Kirjandivõistluse tulevik ja karjäär kolmas aasta.- http://www.innove.ee/ee/?p=2&op=page&pID=504 . 12.04.2008).
 • Andres Ülviste: Inimene saab olla inimesele hunt üksnes seetõttu, et suur osa inimestest on lambad (Ülviste, A. 2008. Inspiratsioon või hallutsinatsioon – peaasi et nalja saab.- http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=10143 . 12.04.2008).
 • Filmis „ Eksperiment ”, grupp inimesi otsustasid osa võtta psühholoogiaeksperimendist. Inimesed jagati „valvuriteks” ja „vangiteks.” See eksperiment näitas väga hästi, küll äärmusesse kaldudes, inimese halba loomust. Tavalisest keskmisest tsiviliseeritud inimesest saab loomastunud normideta olend , kes oma võimu maksmapanekuks ei põlga ühtegi vahendit. Valvurid käitusid vangidega vägivaldselt, võib isegi öelda, et “loomalikult” (“Das Experiment ”, Saksa 2001. Režissöör Oliver Hirscbiegel).
 • William Goldingu raamat „Kärbeste Jumal” räägib grupi inglise poiste elust, kes on sattunud lennuõnnetuse läbi asustamata saarele . Poisid hakkasid aja jooksul metsistuma. Jack'ile alluvad poisid tapsid sõjamängude käigus väikese Simon'i ja ei kohkunud edaspidi tagasi inimese tapmise ees. Osa poisse muutusid kui koletisteks, neis avaldusid kiskjalikud instinktid (Golding, W. 2003. Kärbeste Jumal. Tallinn: Tänapäev).

Contra

Inimene on inimesele hunt #1 Inimene on inimesele hunt #2 Inimene on inimesele hunt #3
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 3 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2008-11-08 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 62 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor meangirl Õppematerjali autor
Pro et contra

Kasutatud allikad

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
2
rtf

Ladinakeelsed väljendid

bibamus, moriendum est - joome, sest me peame surema per aspera ad astra - läbi raskuste tähtede Dies diem docet - päev õpetab päeva Honores mutant mores - amet muudab inimesi Tabula rasa - puhas tahvel audi, vide, sile - kuula, vaata, vaiki esse est percipi - olemine on tajumine ferro et igni - tule ja mõõgaga gens una sumus - me oleme üks pere habent sua fata libelli - raamatuil on oma saatused hoc erat in fatis - see oli saatusest määratud homo additus naturae - inimene on looduse täiendus inter canem et lupum - koera ja hundi vahel in vino veritas - joobnu ei varja tõtt mutatis mutandis - muutes seda, mida on vaja muuta sit tibi terra levis - olgu muld sulle kerge vitae, non scholae discimus - me ei õpi mitte kooli, vaid elu jaoks Pecunia non olet – raha ei haise Lupus in fabula – kus hundist räägid Homo homini lupus est – inimene on inimesele hunt Vae victis – häda võidetuile Memento mori – mõtle surmale

Ladina keel
thumbnail
2
docx

50 ladinakeelset väljendit ja nende eestikeelsed tähendused

4) Mors principium est ­ surm on algus 5) Veni, vidi, vici ­ tulin, nägin, võitsin 6) Sit tibi terra bris ­ olgu muld sulle kerge 7) Per se ­ iseeneses 8) Quod libet jovi, non licet bovi ­ mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale 9) In vino veritas ­ veinis on tõde 10) Vox clamantis in deserto ­ nagu hüüdja hääl kõrbes 11) Pecunia non olet ­ raha ei haise 12) Manus manam lavat ­ käsi peseb kätt 13) Lupus in fabula ­ kus hundist räägid 14) Homo homini lupus est ­ inimene on inimesele hunt 15) Lupus non mordet lupum ­ hunt hunti ei murra 16) Tabula rasa ­ puhas tahvel 17) Alma mater ­ toitev ema 18) Rara avis ­ haruldane lind 19) Sic transit gloria mundi ­ nii kaob selle ilma hiilgus 20) Vae victis ­ häda võidetuile 21) Memento mori ­ mõtle surmale 22) Lapsus linguae ­ keelevääratus 23) Audiatur et altera pars ­ kuulake ka teist poolt 24) Gaudeamus igitur ­ niisiis rõõmustage 25) Cum laude ­ kiitustega

Kunstiajalugu
thumbnail
2
doc

Ladina keele sentensid või mõtteterad

o tempora, o mores! pole halba ilma heata nullum malum sine bono est ükski reegel pole ilma erandita nulla regula sine exceptione sellele, kes tahab, pole miski raske nihil volenti difficile est terves kehas terve vaim mens sana in corpore sano pärlid sigade ette margaritas ante porcos käsi peseb kätt manus manum lavat suure kiitusega magna cum lande hunt jutus lupus in fabula veinis peitub tõde in vino veritas ta otsib merest vett in mare aquam quaterit inimene on inimesele hunt homo homini lupus est tegudes tugevalt, sõnades leebelt fortiter in re, suaviter in modo õnn soosib tugevaid fortes fortuna adiuvat saagu valgus fiat lux kiirusta aeglaselt festina lente kogemus on parim õpetaja experientia est optima magistra eksimine on inimlik errare humanum est üks paljudest e pluribus unum jaga ja valitse divide et impera öeldud, tehtud dictum, factum ütlemine pole veel tegemine dicere non est facere mõtlen, järelikult olen olemas gogito ergo sum

Ladina keel
thumbnail
2
doc

Ladinakeelsed väljendid

6. soovimatu isik ­ persona non grata 7. puhas leht ­ tabula rasa 8. CV e. elulugu ­ curriculum vitae 9. karm seadus, aga (selline on) seadus ­ dura lex, sed lex 10. olgu muld sulle kerge ­ sit tibi terra levis 11. iseenesest ­ per se 12. raha ei haise ­ pecunia non olet 13. käsi peseb kätt ­ manus manum lavat 14. puhkus taastab jõu ­ otium reficit vires 15. mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale ­ quad licet Jovi, non licet bovi 16. hunt jutus; kus hundist juttu ­ lupus in fabula 17. inimene on inimesele hunt ­ homo homini lupum est 18. hunt hunti ei murra ­ lupus non mordet lupum 19. hüüdja hääl kõrbes ­ vox clamantis in deserto 20. tulin nägin võitsin ­ veni vidi vici 21. ei millestki midagi ­ ex nihilo nihil 22. armastus võidab kõik ­ omnia vincit amor 23. õiget sõpra tuntakse hädas ­ amicus certus in re incerta cernitur 24. habe ei tee filosoofiks ­ barba non facit philosophum 25

Ladina keel
thumbnail
1
doc

50 ladinakeelset väljendit

6) Mors principium est ­ surm on algus 7) Veni, vidi, vici ­ tulin, nägin, võitsin 8) Sit tibi terra bris ­ olgu muld sulle kerge 9) Per se ­ iseeneses 10) Quod libet jovi, non licet bovi ­ mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale 11) In vino veritas ­ veinis on tõde 12) Vox clamantis in deserto ­ nagu hüüdja hääl kõrbes 13) Pecunia non olet ­ raha ei haise 14) Manus manam lavat ­ käsi peseb kätt 15) Lupus in fabula ­ hunt jutus (kus hundist räägid..) 16) Homo homini lupus est ­ inimene on inimesele hunt 17) Lupus non mordet lupum ­ hunt hunti ei murra 18) Tabula rasa ­ puhas tahvel(leht) 19) Alma mater ­ toitev ema 20) Rara avis ­ haruldane lind 21) Sic transit gloria mundi ­ nii kaob selle ilma hiilgus 22) Ab avo usque ad mala ­ munadest õunteni (kindla korra järgi) 23) Qualis rex, talis grex ­ milline on valitseja, selline on rahvas 24) Ab urbe condita ­ linna asutamisest/algusest

Kunstiajalugu
thumbnail
2
doc

50 ladinakeelset väljendit/lauset

1. Hunt hunti ei murra ­ lupus non mordet lupum 2. Hästi tegid, et vaikisid ­ bene fecisti, quod tacuisti 3. Iga rahvas väärib oma kuningat ­ qualis rex talis grex 4. Inimene on inimesele hunt ­ homo homini lupus est 5. Iseenesest ­ per se 6. Joogem, surra tuleb niikuinii ­ bibamus, moriendum est 7. Jumal masinas ­ deus ex machina 8. Kadedus järgneb kuulsusele ­ gloriam invidia sequitur 9. Kahest pahast tuleb valida väiksem ­ ex duobus mali minus est deligendum 10. Kaht jänest taga ajades ei saa kumbagi kätte ­ duos lepores insequens, neutrum cepit 11. Kasuta päeva ­ carpe diem 12. Keegi ei sünni targana ­ doctus nemo nascitur 13

Ladina keel
thumbnail
3
doc

Ladinakeelsed väljendid

Fiat lux Saagu valgus! Finis coronat opus lõpp kroonib tööd Flamma fumo est proxima 45Kus suitsu seal tuld gaudeamus igitur seega rõõmustagem Hannibal ad portas hädaoht on lähedal Historia est magistra vitae ajalugu on elu õpetaja Homo homini lupus est Inimene on inimesele hunt Ibi victoria, ubi concordia 50Kus (on) üksmeel, seal (on) võit Igorantia non est argumentum mitteteadmine pole argument In aqua scribere Kirjutada veele In vino veritas Viinas on tõde inter arma, silent musae Kui kahruid kõnelevad, siis muusad vaikivad Lapsus linguae 55keelevääratus

Kunstiajalugu
thumbnail
3
doc

Ladinakeelsed kõnekäänud

(Horatius) Exceptio probat regulam ­ Erand kinnitab reeglit Fabula docet ­ Lugu õpetab, et... Facta loquantur ­ Kõnelegu teod ise enda eest Festina lente ­ Rutta aeglaselt, ära toimi ülepeakaela Fiat lux ­ Saagu valgus! (Piibel) Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus ­ Niisiis, rõõmustagem, kuni oleme veel noored (üliõpilashümni algusrida) Historia est magistra vitae ­ Ajalugu on elu õpetaja (Titus Livius) Homo homini lupus est ­ Inimene on inimesele hunt (Plautus) Ibi victoria, ubi concordia ­ Kus on üksmeel, seal on võit. Igorantia non est argumentum ­ Mitteteadmine pole argument (Spinoza) In vino veritas, in aqua sanitas ­ Viinas on tõde, vees on tervis (Plinius) Littera scripta manet ­ Kirjutatud täht püsib, kirjapandu on jääv Lupus non mordet lupum ­ Hunt hunti ei hammusta Medicus curat, natura sanat ­ Arst ravib, loodus tervendab Memento mori ­ Ära unusta surma Memento vivere ­ Ära unusta elada

Kultuurilugu
Kommentaarid (2)

Romsa112 profiilipilt
Romsa112: Väga hea materjal:D
16:57 20-09-2010
merku100 profiilipilt
merku100: väga hea oli
20:34 28-09-2010Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun