Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

India kunst (0)

1 Hindamata
Punktid

Lõik failist

India

 • India kunst haaras enda alla lisaks Indiale veel suure osa Indoneesiast ja Indo-Hiinast.
 • Induse jõueorus kujunes välja üks inimkonna vanemaid kultuure III aastatunhandel eKr. Praegu asub sellel territooriumil Pakistan .
 • Tähtsamad linnad : Harappa, Mohenjo -Daro. Linnad olid reeglipärase planeeringuga, eeskujulikult heakorrastatud, olemas olid kaevud ja kanalisatsioon . Linnas olid peamiselt elamud , templeid ega valitsejate paleesid polnud. Osad elamud olid 2-3- korruselised.
 • Peamised usundid : hinduism, budism , dšainism.
 • Hinduismi 3 peajumalat : Brahma , Višnu, Šiva.
 • Stuupa – poolkerakujulise kupliga kaetud ehitis Buddha mälestuseks.
 • Templid – vana kunsti mälestusmärgid, meenutavad monumente . Templi kõige pühap paik, kus asus jumalakuju, oli väike. Saalide uksed on enamasti ühel joonel , mis viib pühapaiga suunas; lage toetavad sambad on tihedalt ja muudavad isesruumi hämaraks. Ehitati kivist, ilma mördita. Avad sillati suurte kividega, laed kiviplaatidest. Pühakodade välisseinad skulptuuridega kaetud, vaba pinda pole peaaegu üldse. Ehitajate ja skulptorite kunst täiendas üksteist, sulanud omapäraseks tervikuks.
 • India skupltuuri valitsevaks vormiks on reljeef.
 • Ei rõhutata erinevust inimese, looma ja jumala vahel, sest hingede rändamisega võib inimene uuesti sündida, kas inimese, looma või jumalana.
 • Vabaskupltorid kujutasid hinduistlikke jumalaid.
 • Kujutava kunsti õitseaeg – klassikaline periood oli Guptade dünasti ajal 4.-7. sajand pKr.
 • Kaks kuulsat india tüüpi templit : Kambodžas Angkor Vat (12. Sajand), Indoneesias Boroboduri (9. Sajand).

 • India kunst #1
  Punktid 10 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 10 punkti.
  Leheküljed ~ 1 leht Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2012-01-30 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 11 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor chewwy Õppematerjali autor
  Kunstiajaloo õpiku (J. Kangilaski "Kunstikultuuriajalugu") Hiina peatüki küsimuste vastused.

  Sarnased õppematerjalid

  thumbnail
  1
  doc

  India kunst

  Daro: reeglipärane planeering, eeskujulikult heakorrastatud, kaevud ja kanalisatsioon. Puudusid templid ja valitseja paleed, peamised elamud, osa 2-3 korruselised. Ehitusmaterjaliks põletustellis. Keraamilised ja pronksist esemed nappide kaunistustega, kuid otstarbeka vormiga. Kunst ja religioon: looduses suured kontrastid: kõledad kiltmaad ja rohelised orud. Kontrastide seosele rajatud kõik valitsevad usundid: hinduism, budism, dzainism ­ põimuvad omavahel. Kunst religiooni teenistuses. Mütoloogia tohutult fantaasiarikas. Hinduism ­ keerukas fantaasiaküllane mütoloogia, peajumalad Brahma, Visnu, Siva, veel jumalaid, pooljumalaid jms. Budism ­ levis 3. saj. E.m.a. valitses Asoka, rahuarmastaja, rasked monoliitsed Buddha mälestussambad, tipus budistlike sümbolitega kapiteelid. N: Lõvidega kapiteel India vabariigi vapil. 3. saj. E.m.a. ka stuupade ehitus ­ poolkerakujulise kupliga kaetud ehitised Buddha mälestuseks

  Kunst
  thumbnail
  44
  pptx

  India kunst

  India kunst  Alice Karlson Noarootsi Gümnaasium 11M Taust   India kunsti valdkonda kuulub peale India enda ka veel suur osa Indoneesiast ja Indo- Hiinast.  Tsivilisatsioon tekkis juba ca 4500a tagasi.  Aja jooksul on India kunst teinud palju muudatusi ja saanud palju mõjutusi. Induse kultuur   Kujunes välja Induse jõe orus(tänapäeva Pakistanis) umbes III aastatuhandel e.Kr, mis on üks inimkonna vanemaid kõrgkultuure.  Tähtsaimad linnad olid Harappa ja Mohenjo-Daro.  Need olid eeskujulikult heakorrastatud ja reeglipärase planeeringuga- olid kanalisatsioonid ja kanalid.  Polnud eriti templeid ega paleesid, vaid tavaliselt elamud(2-3 korrust).

  Kunstiajalugu
  thumbnail
  2
  odt

  India ja Hiina kunst

  1. INDIA KUNST 1. Millise piirkonna haaras enda alla india kunsti levikuala? India, Indoneesia ja Indohiina 2. Millal kujunes Induse jõe orus välja üks inimkonna vanemaid kultuure? Milline riik asub sellel territooriumil praegu? Al III at. e.Kr. Praeguse Pakistani aladel. 3. Millised olid sealsed linnad? Harappa ja Mohenjo ­ Daro ­ Peamiselt elamud(põletatud tellis), reeglitepärane planeering. 4. Millised olid minevikud peamised usundid Indias? Hinduism, Dzainism, Budism 5. Nimeta hinduismi kolm peajumalat!

  Kunstiajalugu
  thumbnail
  3
  docx

  HIINA, INDIA, JAAPANI JA VANA-AMEERIKA KUNST

  1.INDIA KUNST 1.Millise piirkonna haaras enda alla india kunsti levikuala? India, Indoneesia ja Indohiina 2.Millal kujunes Induse jõe orus välja üks inimkonna vanemaid kultuure? Milline riik asub sellel territooriumil praegu? Al III at eKr. Praegu asub seal Pakistan. 3. Millised olid sealsed linnad? Harappa ja Mohenjo-Daro 4. Millised olid minevikus peamised usundid Indias? Hinduism, Dzainism, Budism 5. Nimeta hinduismi kolm peajumalat. Brahma(looja), Visnu(säilitaja), Siva(hävitaja) 6. Mis on stuupa?

  Kunstiajalugu
  thumbnail
  4
  odt

  India, Hiina, Jaapani ja Vana-Ameerika kunst

  1. INDIA KUNST 1. Millise piirkonna haaras enda alla india kunsti levikuala? India, Indoneesia ja Indohiina 2. Millal kujunes Induse jõe orus välja üks inimkonna vanemaid kultuure? Milline riik asub sellel territooriumil praegu? Al III at. e.Kr. Praeguse Pakistani aladel. 3. Millised olid sealsed linnad? Harappa ja Mohenjo ­ Daro ­ Peamiselt elamud(põletatud tellis), reeglitepärane planeering. 4. Millised olid minevikud peamised usundid Indias? Hinduism, Dzainism, Budism 5. Nimeta hinduismi kolm peajumalat!

  Kunstiajalugu
  thumbnail
  6
  docx

  India arhitektuur

  India arhitektuur Referaat Tallinn 2012 SISUKORD ARHITEKTUUR Indias on arhitektuur, skulptuur ja usk sulandunud omapäraseks tervikuks. Omavahel on segunenud hinduism, budism ja dzainism. Nee on üksteisess põimunud nii, et üksikute religioonide piirjooni on raske eraldada. Kõigile neile on ühine usk hingede rändamisse ja looduse igavesse ringkäiku. Eri usunditega seotud kujutav kunst on samuti väga sarnane. Kõige fantaasiaküllasem neist on hinduismi mütoloogia. Hinduismis on kolm peajumalat- Brahma, Visnu ja Siva ning lisaks veel palju teisi jumalaid, pooljumalaid, deemoneid ja kangelasi. Neist on kirjutatud suurtes eepostes ,,Mahabharata" ja ,,Ramajana". Eeposte tegevustikku kujutatakse tihti templite müüridel ja seintel. 3. sajandil eKr valitses suurt osa Indiast rahuarmastav kuningas Asoka, kes levitas budismi

  Kunstiajalugu
  thumbnail
  3
  docx

  India, hiina ja jaapani kunst

  India kunst India kunsti valdkonda kuulub peale India enda ka suur osa Indoneesiast ja Indo-Hiinast. India on vastu võtnud ja enesesse sulatanud palju võõraid mõjutusi ­ nii vanast Mesopotaamiast kui ka Vana ­ Kreekast. India rikkalikust kunstiajaloost saab esile tuua ainult mõningaid üldisi jooni ja mõhimõtteid, mis eraldavad india kunsti Euroopa omast. Indose jõe orus (tänapäeva Pakistanis) hakkas 3. aastatuhandel e.Kr. välja kujunema üks inimkonna vanemaid kõrgkultuure. Selle tähtsaimad linnad olid Harappa ja Mohenjo-Daro. Sealsed linnad olid 2-3 korruselised põletatud tellistest majad. Keraamilised ja pronksist esemed olid nappide kaunistuste, kuid otstarbeka vormiga. India kõige keerukam ja fantaasiaküllasem on hinduismi mütoloogia. Peajumalateks on kõige

  Kunstiajalugu
  thumbnail
  1
  doc

  Idamaad - India, Jaapan, Hiina

  suhteliseks. Inimesel pole mõtet sekkuda asjade Jaapanisse budism ja 12. sajandil zen- Seetõttu ei rõhutate erinevust loomulikku käiku, vaid õigem on elada lihtsalt budism. Zen-budistid on veendunud, et looma, inimese või Jumala vahel. looduslähedast elu. Need mõlemad tõde ei saa sõnadega väljendada. Lihtne India mütoloogiat iseloomustab vastandlikud õpetused täiendasid üksteist, elu, pidev kehaline harjutamine ja tohutu kujundirikkus, kunst oli näiteks nõnda, et välispidiselt elatakse vaimne endassesüüvimine peaksid religiooni teenistuses. Kõige konfutsianismi, seesmiselt aga taoismi viima ootamatu selgenemiseni, tõelise

  Kunstiajalugu
  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun