Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Idamaad - India, Jaapan, Hiina (2)

5 VÄGA HEA
Punktid

Lõik failist


INDIA
HIINA
JAAPAN
1. kultuuri tärkamine
III aastatuhat e.Kr Induse kultuur (üks inimkonna vanemaid kõrgkultuure)
IV aastatuhat e.Kr kõrgetasemeline keraamika ja II aastatuhat eKr kujunenud arhitektuurivormid.
5 saj. II poolel loodi ühtne riik.
2. usundid, religioon, õpetused
Hinduism , budism , džainism (kõigile neile on ühine usk hingede rändamisse ja looduse igavesse ringkäiku)
Taoism, konfutsianism , budism, chan -budism
Budism, sintoism, zen-budism
3. arhitekti omapära
Monoliitsed Buddha mälestussambad, India templid, stuupad (poolkera kujulised kupliga kaetud ehitised Buddha mälestuseks)
Arhitektuur ja skulptuur moodustavad omapärase terviku.
Arhitektuur on rajatud keerukale palkkonstruktsioonile. Iseloomulikuks elemendiks on reljeefidega kaunistatud ja värviliseks maalitud palk, mida kasutatakse sammasteks, taladeks, piitadeks. Eriline katusevorm ja glasuuritud savist katusekivid. Pagoodid (ehitis-monument Buddhale)
Algselt templid, mille eeskujuks olid talumajad. Püstpalkidele toetuv massiivne katus. Savist katusekivid, palju kloostreid, templid, pagoodid (ehitised valgest kivist alusel sinna toetuvad lakitud puust postid mis kannavad katust)
4. ehitusmaterjalid
Kiviblokid, põletatud tellis
Kivi, puu
Puit, kivi
5. arhitektuuri näited
Boroboduri tempel Jaava saarel, Angkor Vat Kambodžas
Suur Hiina müür
Horyuji klooster, Suure Buddha Saal Todaiji kloostris
6. skulptuur
Dünaamilisus, mänglevus, liigutuste ja žestide mitmekesisus , painduvad kehad, ei peeta kinni proportsioonidest ja anatoomiast . Inimesed paljude käte, mitmete peadega ning inimeste ja loomade kombinatsioonid. Kivi, vask ja pronks. Valitsev vorm on reljeef. Inimeste, loomade ja jumalate ühtsuse rõhutamine.
Keraamika, kivi, pronks, puu, elevandiluu jne. Peen ja puhas detailide töötlus, armastus voolava joone ja vormi vastu ning peen pinnakäsitlus.
Palju Buddha kujusid pronksist või värvitud puust.
7. skulptuuri näited
Tantsiva Šiva pronkskujud.
Shi Huangdi hauast leitud põletatud savist sõdurifiguurid, Luoyangi lähedalt leitud hiiglaslik Buddha figuur.
Buddha kujud
8. maalikunst
Muinasjutulised miniatuurmaalid (pearõhk asetatud voolavale, kaunile, veidi stiliseeritud joonele ning kirgastele värvidele.)
Kalligraafia tähtsus. Tuši- ja akvarellmaal paberil või siidil. Peen tehnika. Temaatikas domineerivad inimene, loomad, maastik . Maastikumaal . Rullformaat. Graafika varane areng.
Kalligraafia tähtsus. Must tušš, reeglipärasuse ja sümmeetria vältimine, puulõige. Maaliti tube eraldavatele liigutatavatele vaheseintele ja otstest puupulkadega varustatud paberirullidele.
9. ühised jooned
Budismi levik ning Buddha mälestusehitised. Kivi kasutamine ehituskunstis . Inimeste, loomade ja looduse kujutamine kunstis.
Budismi levik ning Buddha mälestusehitised. Kivi kasutamine ehituskunstis. Inimeste, loomade ja looduse kujutamine kunstis.
Budismi levik ning Buddha mälestusehitised. Kivi kasutamine ehituskunstis. Inimeste, loomade ja looduse kujutamine kunstis.
10. eripära
India loodus on kontrastne (kõledad kiltmaad , viljakad orud, kivised kõrbed, vohavad troopikametsad, igilumised mäed, võimsad jõed, kohutavad kiskjad ja fantastilised lilled) Mütoloogia fantaasiarikas
Väga kõrgetasemeline tarbekunst . Metallitöö, nikerdused , tikandid, email, lakk , portselan, graafika.
Tarbekunstis levis lakkimistöö ja lihtne ent elegantne keraamika. Puulõiketehnika.
Idamaad - India-Jaapan-Hiina #1 Idamaad - India-Jaapan-Hiina #2
Punktid 5 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 5 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2007-11-30 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 200 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor Airiin Õppematerjali autor
Tabelina

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
8
doc

Hiina ja India Ajalugu

INDIA HIINA 1. kultuuri tärkamine III aastatuhat e.Kr Induse IV aastatuhat e.Kr kultuur (üks inimkonna kõrgetasemeline keraamika ja vanemaid kõrgkultuure) II aastatuhat eKr kujunenud arhitektuurivormid. 2. usundid, religioon, Hinduism, budism, Taoism, konfutsianism, õpetused dzainism (kõigile neile on budism, chan-budism

Ajalugu
thumbnail
1
doc

India, Hiina, Jaapan

India Hiina Jaapan 1.Kultuuri tärkamiseaeg III aastatuhandel eKr 4000a eKr 3. sajand pKr 2. Usundid, religioossed Hinduism, budism, dzainism. Konfutsianism ­ harmoonia, Algselt sintoism ­ kogu loodus on õpetused Usk hingede rändamisse, traditsioonid, mõõdukus. Taoism hingestatud, tenno pärineb looduse igavesse ringkäiku. ­ vabadus, sõltumatus

Kunstiajalugu
thumbnail
1
doc

Idamaad - India, Jaapan, Hiina

Tabelike=) India Hiina Jaapan Ande (Andres Jakovlev) 1. Kultuuri tärkamise aeg. Umbes 4500 aastat tagasi, III IV aastatuhat e. Kr (keraamika), II aastatuhat e. 3-5 sajand. aastatuhandel e. Kr. Kr (arhitektuur)

Kunstiajalugu
thumbnail
6
docx

Hiina ja Jaapani kunst

HAAPSALU KUTSEHARIDUSKESKUS HIINA & JAAPANI KUNST Indrek Aas K09B Haapsalu 2010 HIINA KUNST II aastatuhandel e.Kr. ­ pronksiaegne: Shang ­ Yimi riik 11.-3. saj. e.Kr. ­ Zhou riik 6.-5. saj. e.Kr. ­ raua kasutuselevõtt 551-479 e.Kr. ­ Kong Fuzi 6. saj. e.Kr. ­ Laozi 221-207 e.Kr. ­ Qini dünastia 221-210 e.Kr. ­ Shi Huangdi kannab esimesena keisri tiitlit 214 e.Kr. ­ Suure Hiina müüri ehitamise algus 206 e.Kr. ­ 220 p.Kr. ­ Hani riik 136 e.Kr. ­ Konfutsianism saab riiklikuks ideoloogiaks 618-907 ­ Tangi riik 960-1279 ­ Songi riik

Kunstiajalugu
thumbnail
2
docx

India, Hiina, Jaapani kunst

India, Hiina, Jaapani kunst Kunst sai alguse erinevates maailma kohtades ja erinevatel aastatuhandetel. Tänapäevani on säilinud vähesed näited, aga see on andnud aluse meie praegusele kunstile. Võtame võrdluseks India, Hiina ja Jaapani kunsti. Kõige vanim maa, kus kunst tekkis on India. Juba umbes 4500 aastat tagasi eksisteeris seal kõrgeastmeline tsivilisatsioon hästi planeeritud linnade ja arenenud kunstiga. Indiale järgneb Hiina, kus juba 4 aastatuhandel e.Kr. loodi kõrgkeraamika ja 2 aastatuhandel e.Kr. kujunes välja erinevad arhitektuurivormid. Jaapanis kujunes kunst võrreldes India ja Hiinaga märksa hiljem. Teada on, et erinevates maades on erinev religioon. Aga religioon on andnud väga suure mõju kunstile

Kunstiajalugu
thumbnail
6
docx

Hiina kunst

sammasteks, taladeks ja piitadeks ning eriline katusevorm ja mitmekorruselised katused. Ehitised on kaunistatud ohtralt värvilise keraamika ja puunikerdustega. Kiviehitisi on vähe ja needki sarnanevad puitehitistega. Kiviehitistest olid olulisimad müürid. Budismi levik tõi kaasa kaljusse raiutud templid ja pagoodid. Ehitusmaterjal Palk, katustel glasuuritud savist katusekivid, vähesel määral ka kivi. Arhitektuuri näited Suur Hiina müür, Yingxiani pagood, Pekingi Taevatempel Skulptuuri omapära Skulptuuri ei loetud kõrgete kunstide hulka. Materjaliks on keraamika, kivi, pronks, puu, elevandiluu jne. Skulptuuriteoste mõõtmed olid eri aegadel erinevad. Väga oskuslikult kasutati ära materjalide omapära. Iseloomulikuks on peen ja puhas töötlus, armastus voolava joone ja vormi vastu ning peen pinnakäsitlus. Reljeefikunstis kujutati väga tinglike ja nappide vahenditega elavalt inimesi ja loomi. Skulptuuri näited

Kultuur
thumbnail
2
rtf

INDIA, HIINA JA JAAPANI KUNST

Miniatuurmaalid - puhtlineaarne käsitlusviis, kirkad värvid, tüüpiliselt muinasjutulikud. Vormi ja valguse-varju kujutamisele rõhku ei panda. Tarbekunst: metallesemed, kaaluvihad, pisiskulptuurid, keraamika - vähe kaunistusi, otstarbeka vormiga. Hiina Arhitektuur on rajatud enamasti keerukale palkkonstruktsioonile. iseloomulik on katusevorm ja mitmekorruselised katused (materjaliks glasuuritud savist katusekivid). Kõige olulisemad ehitised olid müürid (Suur Hiina müür), nendega ümbritseti ka losse. Skulptuur: keraamika, kivi, pronks, puu, elevandiluu jne. Oskus materjali omapära ära kasutada. Peen ja puhas detailide töötlus. Rõhutavad tabavalt inimeste hingeelu isikupära, kehavormid on skemaatilised. (sõdurifiguurid) Kalligraafia: peeti vaimseks loominguks. Kuulud ülemkihi hulka (sellist maalikunsti ei esitatud avalikult, vaid ainult kõrgemas seltskonnas). Maalikunst: tusi-ja akvarellimaalid. nõudis äärmist kindlust ja osavust.

Kunstiajalugu
thumbnail
1
doc

India, Hiina, Jaapani ja Vana-Ameerika Kunst

INDIA KUNST India on vastu võtnud ja enesesse sulatanud palju võõraid mõjutusi - küll vanast Mesopotaamiast, küll Vana-Kreekast. Induse kultuur. Induse jõe orus (tänapäeva Pakistanis) hakkas III aastatuhandel e.Kr. välja kujunema üks inimkonna vanemaid kõrgkultuure. Selle tähtsaimad linnad olid Harappa ja Mohenjo-Daro. Kunst religiooni teenistuses. Võrreldes Euroopaga esinevad India looduses palju suuremad kontrastid: kõledad ktltmaad ja viljakad orud, kivised kõrbed ja vohavad troopikametsad, igilumised mäed ja võimsad jõed, kohutavad kiskjad ja kõige fantastilisemad lilled. Indias valitsevad usundid - hinduism, budism, dzainism. Kõige keerukam ja fantaasiaküllasem on hinduismi mütoloogia. Templid ise - peamised vana kunsti mälestusmärgid - meenutavad rohkem monumente kui ehitisi meie mõistes. India skulptuur

Kunstiajalugu
Kommentaarid (2)

OttKingisepp profiilipilt
OttKingisepp: Suurepärane materjal, osutus väga kasulikuks õppimisel! Aitäh!
22:13 14-01-2010
dreamofu profiilipilt
dreamofu: Aitäh!
17:37 24-01-2011Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun