Ina mitmeid kirju, Robert Walton, laeva kapten suunduvad põhjapoolusele, jutustab oma õele tagasi Inglismaal edu tema ohtlik missioon. Edukad varakult missioon on kiiresti katkestada merede täis läbimatu jää. Lõksus, Walton avastab Victor Frankenstein, kes on reisides koera-tõmmatud regi üle jää ja nõrgestab külm. Walton võtab ta pardal laeva, aitab õde ta tagasi tervisele, ja kuuleb fantastiline lugu koletis et Frankensteini loodud. Victor esimene kirjeldab oma noorusaeg Genfis. Aasta lõpus õnnis lapsepõlv veedetud äriühingu Elizabeth Lavenza (tema nõbu aastal 1818 väljaanne, tema vastu õde 1831 trükk) ja sõber Henry Clerval, Victor siseneb ülikooli Ingolstadt õppida looduslik filosoofia ja keemiaga. Ei, ta on tarbitud soov avastada salajane elu, ja pärast mitmeid aastaid kestnud uurimistöö, muutub veendunud, et ta on selle leidnud.
Ilmumisaeg 1. jaanuar 1818. 2. Teos on romantiline, sest teoses on esiplaanil tegelaste tundemaaim, tegelased on erandlikud, uhked ja ohverdavad endid (Victor Frankenstein) oma eetiliste ideaalide nimel. Karakterite emotsioone peegeldab ilm. Romaanis on intensiivselt tuntav üksildustunne ning on tunda romantismi mõju kirjandusse sugenes fantastika. 3. Teose ülesehitus: 1) sissejuhatus kapten Walton kirjutab tutvumisest Victor Frankensteiniga oma õele Margaretile kirju. Frankenstein kirjeldab kaptenile oma õndsat lapsepõlve ja paljulubavat noorusaega ülikoolis. 2) konflikti sõlmumine Frankensteini hakkab paeluma Cornelius Agrippa teooriad elueliksiiri jms kohta, mis viivad ta keemia teadusharuni, mille vastu tekib tal kirglik huvi. Ta saavutab keemiaalaselt ennenägematult palju edu, kuid ta sihiks on enda nime surematuks muutmine. Frankenstein võtab nõuks luua uut tõugu inimene laipade kehaosadest. Teda saadab edu ning ta
8. Miks muutus olend kurjaks ja milline oli tema esimene kurjusest motiveeritud tegu, Kahjuks ei jõudnud ta pimeda mehega kuigi palju rääkida ja teised pereliikmed tulid koju. Nad ehmatasid väga olendit nähes ja tundsid suurt hirmu ja õudust ning lõid teda kepiga. Olend tundis suurt viha ja raevu, et inimesed kes talle nii väga olid meeldinud tõukasid ta ära ja lahkusid sellest majast. Vihaga pani ta nende maja põlema. 9. Nimeta 4 Victoriga seotud isikut, kes Frankensteini loodud olendi tõttu hukkusid ja kuidas? Victori väike vend William, tema sõber Clerval, Victori naine Elisabet ja Victori isa. Williami, Clervali ja Elisabeti tappis Victori poolt loodud olend. Victori isa suri rabandusse peale seda kui Elisabet tapeti. 10. Mida olend Victorilt palus ja millega teda keeldumise korral ähvardas? Miks Victor ikkagi seda palvet täita kartis? Mida Victor siis tegi?
Kõik kommentaarid