Sõnu seletav sõnaraamat

Tuumareaktsioonides on võimalik saada suurel hulgal energiat kahes piirkonnas: kergete tuumade ühinemisel ja raskete tuumade lõhustumisel. Kergete tuumade ühinemine toimub väga kõrgel temperatuuril ja seda nim termotuumareaktsiooniks (tuumasüntees) RAK: *termotuumapomm e VESINIKPOMM ja termotuumareaktor, -> vesinikpommis vabaneb energia lühikese ajavahemiku jooksul, -> raskete tuumade lõhestumisel neelab tuum lisa neutroni, muutub ebastabiilseks ja lõhustub tuumadeks.
Tuumareaktsiooniks nimetatakse kahe aatomituuma või elementaarosakese ja aatomituuma kokkupõrge, mille tulemusena tekivad uued aatomituumad ja/või elementaarosakesed. • Radioaktiivsuse kolm liiku, kuidas tekivad Radioaktiivsus tekib kui tuuma stabiilsuse tingimised on mingil moel rikutud.
Tuumareaktsioon – on tuumade muundumised, mis toimuvad tuumade vastastikmõjus elementaarosakeste või teiste tuumadega. Tuumareaktsioonil eraldub energia, kui lähteproduktide seisumasside summa on suurem lõpp-produktide seisumasside summast.

Tuumareaktsioonide liigid on ka: • Raskete tuumade lõhustumine (nuclear fission) • Kergete tuumade liitumine (süntees) raskemateks tuumadeks (nuclear fusion) Ahelreaktsioon – raskete tuumade lõhustumine aeglaste neutronite toimel.
Tuumareaktsioonide alustuseks on ainet vaja kuumutada vähemalt kümne miljoni kraadini , alles siis saavad tuumade kiirused nii suureks, et na põrkudes ületaksid elektrilise tõukumise ja jääksid tuumajõudude haardesse.
Tuumareaktsioon on kahe aatomituuma või elementaarosakese kokkupõrge, mille käigus tekkib tuumalõhenemine ning energia vabanemine. Tuumaenergia avastas prantsuse füüsik Henri Becquerel 1896. aastal.

Tuumareaktsioonideks nim. kas tuumade endi vôi tuumade ja muude elementaarosakeste vastasmôju tulemusena tekkivaid lagunemisreaktsioone, millega vôib kaasneda nii energia neeldumine kui ka vabanemine.
Tuumareaktsioonid - Tuumareaktsioon on tuumade ühinemine, ümber korraldumine või lagunemine. Tavaliselt toimub tuumareaktsioon aatomituumade põrkumisel teiste tuumade või elementaarosakestega.
Tuumareaktsioonidele aatomienergiat ehk tuumaenergiat. Tuumaenergia oli uuenduslik selletõttu, et selle tootmiseks pole vaja maavarasid, vaid see on keemiline reaktsioon, mille juures vabaneb tohutu energiahulk.

Tuumareaktsioonide liigid – tuumapommides ... kasutatakse U-d. Suurte tuumade puhul on lõhustumisreaktsioon, sünteesireaktsioon e. Termotuumareaktsioon-toimub väikeste tuumade ühinemine.
Tuumareaktsioonide lahendamisel on ette antud neljast protsessis osalevast/tekkivast elemendist 3 koos nende tuumalaengute ja 6 C + H → C + positron 12 1 13 0 1 6 1 massidega.
Tuumareaktsioon on kahe aatomituuma või elementaarosakese ja aatomituuma kokkupõrge, mille tulemusena tekivad uued aatomituumad ja/või elementaarosakesed.

Tuumareaktsioonidest on võimalik suuremal hulgal energiat saada kahes piirkonnas – kergete tuumade ühinemisel ja raskete tuumade lõhustumisel.
Tuumareaktsioon - aatomituumade muundumine põrkumisel mingi  elementaarosakese või teise tuumaga ja radioaktiivne lagunemine
Tuumareaktsioon – aatomituumade muundumine põrkumisel mingi elementaarosakese või teise tuumaga ja radioaktiivne lagunemine.

Tuumareaktsioonid on tuumade muundumised, mis toimuvad tuumade vastastikmojus elementaarosakeste voi teiste tuumadega.
Tuumareaktsiooniks nimetatakse aatomituuma muundumist teiseks tuumaks põrkumisel teise tuuma või elementaarosakesega.
Tuumareaktsioone on väga palju, neid kasutatakse peamiselt looduses mitteesinevate isotoopide tootmiseks.

Tuumareaktsioon - aatomituumade muundumine vastastikmõju käigus mingi mikroosakese või teise tuumaga.
Tuumareaktsioonid - saab esile kutsuda tuuma pommitamisega teiste tuumadega ja tuumaosakestega.
Tuumareaktsioon on aatomituumade muutumine vastastikmõjus mingi osakese või teise tuumaga.

Tuumareaktsioon - protsess, mille käigus molekulid võivad ühineda, ümber korralduda ja
Tuumareaktsioon on kahe aatomituuma kokkupõrge, millele järgneb uute aatomituumade teke.
Tuumareaktsioon - protsesse, kus tuumad võivad ühineda, ümber korralduda ja laguneda.

Tuumareaktsioon – reaktsioon kus tuumad ühinevad, ümber korralduvad või lagunevad.
Tuumareaktsioon on sunnitud protsess erinevalt radioaktiivsest lagunemisest.
Tuumareaktsioon - tuumade ühinemine, ümberkorraldumine ja lagunemine.

Tuumareaktsioonid on reaktsioonid, mille käigus muutuvad ainete tuumad.

Tuumareaktsioon - tuumaenergia muutub elektrienergiaks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Tuumareaktsioon - tekivad uued aatomituumad, kiirgab energiat, aatomituumad muutuvad Keemiline reaktsioon - tekivad üks või mitu uute omadustega keemilist ainet, ei toimu aatomituumade muutusi 7.KUIDAS HOITAKSE TUUMAREAKTSIOON TUUMAREAKTORIS KONTROLLI
Tuumareaktsiooni on võimalik tekitada ka tehislikult.

Tuumareaktsioon – kahe aatomituuma kokkupõrge.
Tuumareaktsioon - tekivad uued keemilised ained.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto