Kõigil meil on erinevad väärtushinngud ja kõik langetame erinevaid valikuid Mis ühele suur, see teisele väike, mis ühele kuu, ju see teisele päike.(Juhan Liiv) Kõigile meile on ette nähtud normid, mida me peaksime väärtustama. Aga igaüks meist leiab oma päikesekiire erinevast kohast, kuna me kõik oleme erinevad. Valikute eel tabab meid hirm- kuidas me tegutsema peaks ja kuidas õige valiku heaks otsustada? Missugused ideaalid, missuguse elufilosoofia me endale kujundame? Kas väärtustame eelkõige materiaalseid väärtusi või hoopis vaimseid? Ilmselt vastaksid ka kõik minu klassikaaslased erinevalt, kui tegemist on väärtushinnangutega
.........................................................18 1.6.7 Perfektse vanema lõks...................................................................................................18 1.6.8 Kuidas lõkse vältida ja neist pääseda?..........................................................................18 1.6.9 Nüüd aga väike valik nõuandeid...................................................................................19 1.6.10 Põhilised vead, mida vanemad käske jagades teevad................................................. 20 1.7 12 põhilist viga, mida me lapsi kasvatades teeme.............................................................. 21 1.7.1 "Kõik jääb nii, nagu mina ütlen!"................................................................................22 1.7.2 "Ei mingeid hinnaalandusi!"........................................................................................22 1.7
Mai Kastemäe MINA KUI ÕPPIJA OLEN KASVAMAS ÕPETAJAKS Essee Juhendaja: Haridusteaduste vanemteadur Katrin Saks Mina kui õppija olen kasvamaks õpetajaks 2 Tartu 2020 Sissejuhatus Terve lapsepõlve arvasin, et minu IQ on paika pandud juba geneetiliselt ja kuna mulle tulid mõned asjad raskemalt, siis oli lihtne süüdistada selles midagi, mida ma arvasin, et ma muuta ei saa. Mul on kahju, et lapsena keegi mulle ei seletanud, et tegelikult aju on nagu lihas ning selle treenimisega võid sa palju rohkem saavutada. Minu õpimotivatsioon oleks kordades suurem olnud. Olen analüüsinud ja meenutanud viimased kuud oma kooliaega ning olen ära tundud mitmeid õpetamise meetodeid, kuid ei mäleta, et kunagi oleks õpetajad meile seletanud, miks me just midagi nii teeme või juhendanud meid teadvustatuna seoseid looma.
..................4 1.2. Keskkond, kui arengutegur................................................................................. 4 1.3. Lapse mina-areng ............................................................................................... 5 1.4. Igal perekonnaliikmel on oma kindel roll lapse arengus.................................... 5 2. LASTE SUHTED VANEMATEGA...............................................................................7 2.1. Mida noored arvavad suhetest vanematega.........................................................7 2.2. Suhted teismelisega............................................................................................. 7 2.3. Kuidas hoida lastega häid suhteid.......................................................................8 3. LASTEGA KÄITUMINE .............................................................................................. 9 3.1
Klassikirjand Kui mina oleksin isa Kui mina oleksin isa mida see minu jaoks tähendab ? Ega ma ei oska täpselt seletada , milline ma oleksin . Esimene mõte on , nagu ma arvan enamusel , et ma tahaksin olla hea isa . Tegelikult on mõiste '' hea isa '' väga lai , sest igaühel on oma ettekujutus heast isast . Kui hakata rääkima sellest , milline ma oleksin isana , siis tahaksin , et ma suhtleksin oma lastega piisavalt . Ma tahaksin , et nad räägiks mulle oma probleemidest ning muredest nagu oma parimale sõbrale , mitte kui isale .
Enne pensionile minekut töötas ta ehitajana ja ta on rääkinud ning teadmisi jaganud palju asju ehitusest ja ka maalritöödest, seepärast tahtsin ma ametikooli minna ehitusviimistlust õppima. Juba väiksena hakkasin oma vanaisal nädalavahetustel abis käima ja see sai harjumuseks. Juba nooremast peast, kui vanaisa puud tellis siis koos saagisime ja lõhkusime puid talveks emale. Õed käisid väga harva abis vanavanematel ja sellepärast arvasin vahepeal, et mulle on liiga tehtud. Mida vanemaks ma saan, seda rohkem saab mulle selgeks, et vanaisa tahab mulle ainult head sellega teha ja mind õpetada, et iga töö taga on midagi head. Kas siis palk , hea kiidusõna või mõni muu tunnustus. Samas tunnen, et minult oodetakse rohkemat, sest olen siiski ju pere ainuke poeg. Enamasti on mu vanavanematele tähtis hea haridus ja toetavad meid, kui me tahame nt: mandrile edasi õppima minna. Mu kõige vanem õde on lõpetanud 12 klassi
Lisasin ka kokkuvõtte teemast koos enesereflektsiooniga ja kasutatud kirjandusega. . ARVAMUS J.Russeau „EMILIE“ Raamat oli minu jaoks raske žanri hulka kuuluv.Pidin lugema väga süvenenult ja ei ole siiamaani kindel, kas kõik kirjaniku poolt öeldu mulle oli piisavalt selge. Kuid koheselt võin ära märkida, et kõik mis oli arusaadav hämmastas mind väga, juba seitsmeteistkümnendal sajandil arutles kirjanik lastekasvatusteemade üle, mida meil alles tänapäeval hakatakse omaks võtma (lapse füüsilisest karistusest loobumine) Rääkides lapseeast ,ei ole ma ise kunagi tulnud mõttele, et last kammitseti minevikus juba imikueas, takistades tal vabalt siputada, mässides laps lina sisse. Russeau otsis oma raamatus ideaalse inimese kirjeldust, kuid minu nägemust mööda ideaalset inimest meie ühiskonnas ei ole olemas. Meil kõigil on omad head ja vead.
9/27/2016 21:21 Huvi puudumine tegevuse vastu 9/27/2016 20:34 Usk või teadmine, et tegevust ei ole mõte 9/30/2016 10:37 Huvi puudumine tegevuse vastu 9/27/2016 20:44 Huvi puudumine tegevuse vastu 9/27/2016 19:54 Tujutus tegevusi teha 9/27/2016 23:22 Usk või teadmine, et tegevust ei ole mõte 9/27/2016 23:55 Usk või teadmine, et tegevust ei ole mõte 9/29/2016 20:19 Passiivsus 9/29/2016 20:19 Passiivsus Mida teie arvate, kas laiskus on (ise)loomuomadus (st pärilik- kaasa sündinud) või kaaslaste (Ise)loomuomadus (Ise)loomuomadus (Ise)loomuomadus Kaaslastelt ülevõetud komme Kaaslastelt ülevõetud komme (Ise)loomuomadus (Ise)loomuomadus (Ise)loomuomadus Kaaslastelt ülevõetud komme Kaaslastelt ülevõetud komme (Ise)loomuomadus Kujunenud komme Kaaslastelt ülevõetud komme Nii ühte kui teist. See sõltub endast, nt inimene pole harjunud palju tööd teha areneb eluga Kaaslastelt ülevõetud komme Kaaslastelt ülevõetud komme Kui ei viitsi siis ei tee
Kõik kommentaarid