Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Kuidas on teaduse ja tehnika areng muutnud inimeste maailmapilti? (0)

3 HALB
Punktid
Kuidas on teaduse ja tehnika areng muutnud inimeste maailmapilti?
Tänapäeval räägitakse palju sellest, et veel hea kolmkümmend aastat tagasi oli elu palju parem – polnud siis ei internetti ega arvuteid, mis laste tähelepanuvõimet ja silmanägemist kahjustaks, nii laialt saada. Kuid kas ka tegelikult oli elu tol ajal parem, või siiski on sellele ka mingeid vastuväiteid? Kas tõesti tehnoloogia areng on muutnud inimese sotsiaalseid oskusi ühest äärmusest teise ning tähelepanuvõime on märgatavalt alanenud?
Teaduse ja tehnika arengut mainides ilmub inimestele esimesena mõtetesse tavaliselt internet ning arvuti. Kuid see pole ju veel kõik. Ka näiteks meditsiin on teinud läbi silmnähtava arengu – oma kolmkümmend aastat tagasi polnud haiglad veel nii desinfitseeritud kui tänapäeval, kasutusel polnud nii tõhusaid ja efektiivseid ravimeid kui tänapäeval, uurimis- ja arendustegevus ei olnud nii edukas ja arenenud kui seda on ta hetkel. Nüüdsest on palju populaarsust kogunud näiteks geeniteadus, mis Eestiski on väga heal tasemel. Mõni aeg tagasi aga seda veel polnud, see sai võimalikuks tänu tehnika ja teaduse arengule.
Sama kehtib ka näiteks muu tööstuse kohta – transpordivahendid on märgatavalt arenenud, kasutusele on tulnud üha uued ja uued mudelid autodest, lennukitest, jalgratastest jms. Sama moodi on arenenud ka kommunikatsioonivahendid – raadio, teler, ajakirjandus . Kõik see on teinud märgatava arengu just meie silme all. Seega võib öelda, et teaduse ja tehnika areng on muutnud inimeste elukvaliteeti üsna mitmelgi moel paremaks.
Kuid inimeste elukvaliteedi muutumine on muutnud ka nende suhtumist ellu, nende maailmapilti. Näiteks tänu transpordi arengule on inimesed muutunud laisemaks. See omakorda tekitab ülekaalulisust ja mitmeid mitmeid terviseprobleeme. Tänapäeval ei mõelda väga palju enam sellele, kuidas vanasti elati. Nauditakse lihtsalt elu hüvesid nii, kuis võimalik.
Sama on juhtunud ka kommunikatsioonivahendite arenguga. Nüüd on võimalik kõigil avaldada internetis näiteks oma blogi (internetis asuv päevik) ja seal on võimalik avaldada oma arvamust kõikide maailma asjade kohta. Seega on kadunud meie silmapiirilt ka kirjateoste valitavus – nüüd kirjutatakse juba kõigest, mis pähe tuleb ning ei mõelda ennem oma jutu sõnumit korralikult läbi. Sõnal puudub kaal, sest tekstimaht pole piiratud – kirjuta vaid nii palju, kui soovid! Samas jäetakse tähelepanuta ka selle teose mõju näiteks lugejale, mis nii mõnelgi korral võib päris halb olla.
Tänu internetile on inimestel suurem kättesaadavus informatsioonile. Seetõttu ei viitsita enam näiteks entsüklopeediatest vajalikku teavet otsida, vaid otsitav fraas või sõna sisestatakse interneti otsingumootorisse ning kohe ilmubki otsitav vastus. Otsing üldjuhul võtab aega alla poole minuti, seega on see kiireim viis teabe saamiseks.
Informatsiooni parem kättesaadavus on viinud inimesed kahjuks aga sellele teele, et nüüd ollakse nii laisad , et ei loeta enam isegi raamatuid. Internetist kokkuvõtte allalaadimine või selle lugemine paistab olevat kiirem ja lihtsam viis endale raamatu sisu selgeks tegemiseks.
Samas jääb niiviisi aga teose peamine mõte arusaamatuks. Seepärast tänapäeval ei väärtustatagi enam raamatuid nii palju, sest noorem põlvkond lihtsalt ei mõista seda, kuna ei viitsi selle mõistmise nimel ka vaeva näha.
Teaduse ja tehnika areng on muutnud inimeste maailmavaadet nii positiivses kui ka negatiivses suunas. Ühest küljest on inimesed muutunud targemaks, osavamaks ja analüüsivamaks just nimelt näiteks meditsiinis. Samas aga ollakse kergekäelised kirjutamaks internetti, ja üleüldse igale poole kõike seda, mis parasjagu meelel mõlgub. Seega teksti mõte ja sõnade kaal ei ole enam nii tähtsal kohal. Inimesed on muutunud ka muidugi laisemaks, tänu tehnika arengule. Autosõit võimaldab kiiresti liikuda punktist A punkti B ning tänapäeval on oluliseks teguriks just nimelt kiirus. Ka internet on ju info kiire edastamise eesmärgil loodud. Seega tehnika ja teaduse areng on muutnud inimeste maailmapilti üsna jõudsalt.
Kuidas on teaduse ja tehnika areng muutnud inimeste maailmapilti #1 Kuidas on teaduse ja tehnika areng muutnud inimeste maailmapilti #2
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2011-03-05 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 299 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor raciocinio Õppematerjali autor
Arutlev kirjand teadusest, tehnikast ja inimese maailmapildist.

Sarnased õppematerjalid

Kuidas on teaduse ja tehnika areng muutnud inimeste maailmapilti
1
docx

Kuidas on teaduse ja tehnika areng muutnud inimeste maailmapilti?

Kuidas on teaduse ja tehnika areng muutnud inimeste maailmapilti? Teaduse ja tehnikaga me puutume kokku iga päev. Mõnel juhul sellele mõeldes, mõnel juhul seda isegi mitte märgates. Inimesed on tehnika saavutustest sõltuvuses. Enamik väidab, et teadus ja tehnika kujundavad meie maailmapilti, kas see on nii? Tänapäeval räägitakse palju sellest, et veel kolmkümmend aastat tagasi oli elu palju parem - polnud siis ei internetti ega arvuteid, mis laste tähelepanuvõimet ja silmanägemist kahjustaks. Kuid tänu nende hiilgavatele saavutustele infotehnoloogias oleme kättesaadavad üle terve maailma. Meil on võimalus suhelda kõigi inimestega, olgu ta türklane, austraallane või soomlane. Kui sul on olemas mobiil , siis võib öelda, et terve maailm mahub taskusse

Ühiskond
Kuidas on inimeste maailmapilt muutunud tänu teaduse ja tehnika arengule
2
odt

Kuidas on inimeste maailmapilt muutunud tänu teaduse ja tehnika arengule.

Kuidas on teaduse ja tehnika areng muutnud inimese maailmapilti? Me elame 21. sajandis, tehnika sajandis, mitte kunagi pole olnud inimeste elu mugavam kui praegu. Kas see maksab meile, inimkonnale, lõpuks kätte? Või suudame me seda mugavust targalt ära kasutada? Kuna praegu ei pea me mõtlema sellele, kuidas saaks kellelegi kiiresti sõnumeid edastada, kuidas kuulda inimese häält, kes on kaugel, isegi inimese nägemine läbi ekraani, kes on võib- olla teiselpool maailma, on vaid paari nupuvajutuse kaugusel. See on mugavus, see on eluks vajalik ja igapäevane. Kas see on ka muutnud mei d? Mina arvan, et jah, inimesed on unustanud vanad väärtused, näiteks inimesega näost näkku rääkimine, kohtumine, emotsioonide näitamine, see kõik pole enam vajalik. Inimsesed unustavad mida tähendab

Kirjandus
Tehnika ajaloo vedurina
14
pdf

Tehnika ajaloo vedurina

 Püssirohi   muutis  alatiseks sõja ilmet. 1277. aastast pärinevad esimesed tõendid maamiinidest, 1231. aastal  kasutati Hiinas esimest korda püssirohuga täidetud raudkestaga pomme. Kirjalikud allikad  näitavad et 1370. aastal leiutati Hiinas “käsikahur” ­ algeline tulirelv, mida võib lugeda  tänapäeva tulirelvade eelkäiaks. Trükipressi   leiutamine   1439.   aastal   Saksamaal   on   samuti   muutnud   inimkonna  ajalugu. Trükipress võimaldas trükkida suurel määral raamatuid ning muid trükiseid, see  aga   muutis   teadmiste   ning   tarkuse   suuremale   inimmassile   kui   kunagi   varem.   Arvan   et  sellega on ka põhjendatud peale seda sündmust aset leidnud tehnika aina kiirenev areng. Väga tähtsa leiutisena inimkonna ajaloos tuleb kindlasti  ära mainida ka esimese 

Tehnikaajalugu
Tehnika minu elus
2
doc

Tehnika minu elus

Tehnika minu elus Läbi ajaloo on mitmed inimesed üritanud midagi uut ja vajalikku valmis meisterdada. See on neil ka õnnestunud ja viinud tänapäeva ühiskonnas innovaatiliste leiutisteni. Areng on olnud meeletu viiamse saja aasta jooksul. Tehnika arengule on kõvasti kaasa aidanud sõjad. Üks tähelepanuväärsemaid fakte teaduse ja tehnika arengust on tuumaenergia. Nagu öeldaksegi, igal asjal on oma head ja vead, nii ka sellel. Tuumaenergia on võimas, kuid ohtlik. Tuumaenergia võeti kasutusele aatomielektrijaamade ehitamiseks kuid eelkõige võimsate pommide valmistamiseks. Kuid kuidas see mõjutab minu igapäevaelu? Igal koolipäeval äratab mind äratuskell. Ilma selleta oleks minul võimatu ärgata õigel ajal. Peale piinavat äratust loivan ennast kööki ning avan kraani, kust

Tehnikalugu
Interneti Areng Eestis ja mujal maailmas
32
doc

Interneti Areng Eestis ja mujal maailmas

Koostaja '''''''''''''' 11.Klass Juhendaja '''''''''''''' Asukoht 2011 Sissejuhatus............................................................................................................................ 3 Interneti ajalugu ja kasutatavus..............................................................................................4 Interneti etapiline areng..........................................................................................................6 Veebibrauser...........................................................................................................................8 E-mail................................................................................................................................... 13 Internet Eestis.................................................................................................

Uurimistöö
Essee Mida arvan mina tehnikast
2
doc

Essee Mida arvan mina tehnikast

Mida arvan mina tehnikast Sõna "tehnika" annab mõista mitut moodi, ühest küljest on tehnika erinevate toimingute sooritamisviis, kuid samas ka erinevad seadmed igapäevaelu lihtsustamiseks. Minu meelest on tehnika mõlemas mõttes tohutult aja jooksul arenenud ning areneb tulevikus ilmselt veelgi kiiremini ning efektiivsemaks. Kuid et mõista, kuidas inimkond on praeguseni jõudnud, tuleks alustada minevikust, aastasadade või isegi -tuhandete tagant. Suurima arengu on minu meelest läbi teinud energia saamise tehnika. Kiviajal oli ainsaks soojusallikaks päike, kuni õpiti kasutama tuld. Tule tundmaõppimisel hakati avastama, et tänu kõrgele kuumusele on lisaks toiduvalmistamisele võimalik sulatada ka erinevaid kivimeid, et valmistada tööriistu. Üheks selliseks oli pronks, mis on vase ja inglistina sulam

Tehnikalugu
Valgustusaeg Euroopas
19
doc

Valgustusaeg Euroopas

........................................................................7. 1. Sõjandus...................................................................................8. 2. Palgaarmee...............................................................................8. 3. Alaline armee...........................................................................9. 4. Sõjaväe eliit..............................................................................9. 5. Massiarmee loomine ja tehnika areng.....................................11. 6. 17.-19.saj Teadus...................................................................13. 7. Astronoomia ja füüsika..........................................................13. 8. Keemia ja arstiteadus.............................................................14. 9. Evolutsioon............................................................................15. 10. Elektri avastamine................................................................16. 11

Ajalugu
Nüüdisühiskond- kas ühiskonna arengu lõpp
1
doc

Nüüdisühiskond- kas ühiskonna arengu lõpp?

See on ka üks valdkond, millega tagatakse jätkusuutlikkus. Iga päev sõidavad miljonid autod ja vajavad selleks kütust, töötavad suured tehased ning vajavad energiat, süüakse leiba ja ei mõelda, kas on veel põllumaad, kus midagi kasvatada või kaetakse ka need üha laieneva infrastruktuuriga. Need kõik näited on tänapäeva inimese jaoks enesestmõistetavad ja vähe on neid, kes mõtleks, et mis saab siis kui meil pole enam looduse poolt antud võimalusi, kuidas elaksime siis edasi ning mida teevad veel meist järgnevad põlvkonnad. Kui pole loodusressursse, ei saa mõeldagi ühiskonna edasiarenemisest. Viimase sajandiga on meie teadus ja tehnika teinud hämmastava arengu. Me saame tänapäeval näiteks maksta oma arveid elektroonilises rahas, suhelda läbi interneti teises maailma otsas elava sõbraga ja tänu geenitehnoloogiale muuta seniseid organisme. Juba praegu tundub see uskumatu ja mõeldakse, et kaua veel see kõik areneb

Ühiskonnaõpetus




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun