3)reeglid
4)kokkuvõtte
5)kasutatud materjal

Sissejuhatus
Jalgpall on spordimäng. Mängivad kaks 11-liikmelist meeskonda muruväljakul nahkpalliga, mida püütakse vastase väravasse lüüa.
Võidab võige enam löönud väravaid meeskond .Mänguväljak peab olema muru-või kunstkattega ristkülik.
Kasutatud kirjandus:
Eneke 2

Ajalugu
Arvatakse, et jalgpallitaolist mängu harrastatati Hiinas ja Jaapanis juba ligikaudu 3000 aastat tagasi. Jalgpalli mängiti ka Vana-Kreekas ja-Roomas. See spordiala on ajaloo väitel oluliselt teisendunud. Inglismaal oli see vahepeal üldsegi keelatud, kuid aastal 1820. mängureelglid sarnanesid juba tänapäeval kasutuses olevate reeglitega.

Firenze jalgpall aastal 1688
kasutatud kirjandus :
1) Eneke 2
Reeglid
Mängureeglid koosnevad 17
Jalgpall-- referaat #1 Jalgpall-- referaat #2 Jalgpall-- referaat #3 Jalgpall-- referaat #4 Jalgpall-- referaat #5 Jalgpall-- referaat #6
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 6 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2011-03-16 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 28 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor liisutips Õppematerjali autor
nii ajaloos kui ka reeglite juures on ka mõned pildid, teksti on ka üsna mahukalt ja mitmetest raamatutest ja veebilehtedelt võetud niiet üsnagi kasulik.

Kasutatud allikad

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
4
doc

Jalgpalli referaat

PELGULINNA GÜMNAASIUM 9c Alvar Tobbi JALGPALL TALLINN 2012 Jalgpall (ka Euroopa jalgpall; inglise keeles Association football või soccer) on sportlik pallimäng, milles kahe 11-liikmelise võistkonna eesmärk on toimetada jalgpalliks nimetatav kerakujuline mänguvahend ristkülikukujulisel muru- või kunstkattega väljakul (jalgpalliväljakul) vastase väravasse. Üldjuhul on keelatud mängida palli käega, kuid erandina on see lubatud väravavahile

Kehaline kasvatus
thumbnail
13
docx

Jalgpall

Jalgpall Referaat Sisukord 1. Sisukord lk. 2 2. Üldiselt lk. 3 3. Ajalugu lk. 3 4. Levik lk. 4 5. Reeglid lk. 5 6. Liiga ja karikavõistlused lk. 8 7. Koondised ja rahvusvahelised suurvõistlused lk. 9 8. Jalgpall Eestis lk

Jalgpall
thumbnail
7
docx

Jalgpall

Eliise Vilepill 11.a Sissejuhatus Jalgpall on sportlik pallimäng, milles kahe 11-liikmelise võistkonna eesmärk on toimetada kerakujuline mänguvahend ristkülikukujulisel muru- või kunstkattega väljakul vastase väravasse. Üldjuhul on keelatud mängida palli käega, kuid erandina on see lubatud väravavahile. Võidab enim väravaid löönud võistkond. Olenevalt võistluse formaadist võib kohtumine lõppeda ka viigiga. Kaasaegne jalgpall kujunes välja 19. sajandi teisel poolel Briti saartel. Hiljem korduvalt uuendatud mängureeglitele pani 1863. aastal aluse Inglismaa jalgpalliliit. Jalgpall on tänaseks üks harrastatumaid spordialasid maailmas, sellega tegeles 2006. aasta uuringu kohaselt umbkaudu 270 miljonit inimest. Ülemaailmne katusorganisatsioon on rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA. Mainekaim turniir on iga nelja aasta tagant toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused. Eestisse jõudis mäng 20

thumbnail
7
docx

Jalgpall

Tartu Forseliuse Günaasium Erik Ott-Jõõgre 5.Klass Jalgpall Uurimistöö JJuhendaja õpetaja Innar Hannus Tartu 2013 Sisukord Sissejuhatus.......................................................2 Ajalugu...............................................................3 Kirjeldus ja tegevus............................................4 Kokkuvõtte........................................................6 Lisa........

Jalgpall
thumbnail
10
odt

Jalgpall

SISUKORD SISSEJUHATUS 1.JALGPALL 1.1Mängu reeglid 1.2Väljak 1.3Varustus 1.4Jalgpalli levik 1.5Ajalugu 2.JALGPALLI LEVIK KEILAS 2.1Asukoht 2.2Koolid 2.3Võimalused jalgpalli mängimiseks 3.ANALÜÜS 3.1Küsimustiku analüüs KOKKUVÕTE KASUTATUD MATERJALID LISAD SISSEJUHATUS JALGPALLI REEGLID Jalgpall on ,sportlik mäng mida mängib kaks võistkonda ristküliku kujulisel väljakul mille otstes on väravad. Mängu eesmärgiks on jala või peaga mängides lüüa palli vastase väravasse ja võidab võistkond kes lööb palli vastase väravasse rohkem kordi . Võistkonnas mängib korraga 11 mängijat, kaasa arvatudväravavaht, kes ainsana tohib palli kätega puutuda (oma värava ümber karistusalal). Mängus on 2 poolaega, kumbki pikkusega 45 minutit ja nende vahel 15-minutiline vaheaeg

Ajalugu
thumbnail
16
doc

Referrat Jalgpall

TALLINNA TEHNIKAKÕRGKOOL Jalgpall REFERAAT Õppeaines: ANDME- JA TEKSTITÖÖTLUS Transporditeaduskond Õpperühm: LI-11 Juhendaja: Siiri Künnapas Talliinn 2009 Sisukord SISSEJUHATUS......................................................................................................................................3 1 AJALUGU.............................................................................................................................................4 2 LEVIK..................................

Informaatika
thumbnail
10
doc

Jalgpall

......................................9 KASUTATUD MATERJALID...............................................................10 2 Sissejuhatus Jalgpall on sportlik pallimäng, mida mängib kaks võistkonda ristküliku kujulisel väljakul mille otstes on väravad. Mängu eesmärgiks on jala või peaga mängides lüüa palli vastase väravasse ja võidab võistkond kes lööb palli vastase väravasse rohkem kordi. Selle teema valisin, kuna jalgpall on mulle äärmiselt südamelähedane spordiala ja huvitab mind sügavalt igas elemendis. Olen ise tegelenud aasta mängimisega ja käin regulaarselt jälgimas ka oma koondise kodumänge. 3 Mängu reeglid Võistkonnas mängib korraga 11 mängijat, kaasa arvatud väravavaht, kes ainsana tohib palli kätega puutuda (oma värava ümber karistusalal). Mängus on 2 poolaega, kumbki pikkusega 45 minutit ja nende vahel 15-minutiline vaheaeg

thumbnail
2
doc

Jalgpalli reeglid

Mängureeglid Mängureeglid koosnevad 17 peatükist. Kooskõlastatult vastava rahvusliku jalgpalliliiduga võib reegleid kohendada sobivaks noortele, naistele, veteranidele või puudega mängijatele.[8] Mängureeglid otsustab Rahvusvahelise Jalgpalli Nõukogu (IFAB) ja need avaldab FIFA.[9] Mängijad, varustus ja kohtunikud Jalgpall kui mänguvahend Ühes võistkonnas mängib väljakul korraga kuni 11 mängijat, kellest üks peab olema väravavaht. Väravavaht tohib ainsansa palli käega puutuda, kuid seda vaid oma karistusalal. Mängija kohustuslikku põhivarustusse kuuluvad pikkade või lühikeste käistega jalgpallisärk, lühikesed püksid, põlvikud, jalanõud, säärekaitsed ja väravavahil kindad. Mängijad peavad kandma sellist riietust, mis eristab neid vastasvõistkonna mängijast ja väljakukohtunikust. Väravavahid peavad olema selgelt äratuntavad. on kaetud naha või mõne muu IFAB-i heaks kiidetud materjaliga. Palli Kerakujuline mänguvahend