Muusikaarvustus Kolmapäeval, 29. novembril,
käisin kuulamas Liisi Koiksoni värske albumi „
Coffee For One”
kontserdit, mis toimus Teaduspark Tehnopoli auditooriumis.
Kontsert oli
žanri poolest
elektrooniline jazz
popmuusika sugemetega.
Esinejateks olid Liisi Koikson ja tema bänd, mis koosnes Raun
Juurikast (süntesaator),
Raul Ojamaast (
elektrikitarr ), Tiit
Kevadest (trummid) ja
Marti Tärnist (
basskitarr ). Esitusel olevad
laulud olid inglisekeelsed ning need loodi Liisi õpingute ajal
Londonis. Laulud olid inspireeitud tunnetest, mis valdasid naist
suures linnas üksi elades ning tegutsedes.
Tehnopoli auditoorium
Veenus ,
kus
kontsert toimus, oli üsna väike ja seetõttu polnud seal ka
rahvast palju, aga minu arvates oli see just hea, sest kontsert
tekitas kuidagi sellise intiimsema tunde, kuna puudus see suur
rahvamass. Lihtsam oli ka sisse elada kontserdisse, kuna puudus see
ümbritsev suur sagimine. Lavakujundus oli
tagasihoidlik : esinejate
taha seinale olid suunatud
lillakas -roosakad tuled, mis tekitasid
sellise maagilise
vibe’i,
lavale vaadates vasakul asetses laud koos süntesaatori ja muu
elektroonikaga, paremale liikudes tuli vastu
kitarr , siis basskitarr
ja viimaks trummikomplekt. Keskel ees oli mikrofon Liisi jaoks,
koos väikese
elektroonikapuldiga. Esinejate
stilistika oli lihtne-kõikidel olid seljas pigem tumedatoonilised
viisakamat sorti riided, ei
midagi erilist. Kogu
see lihtsus muutis selle kontserdi mõnusalt nauditavaks, ei pidanud
koguaeg jälgima, et mis nüüd laval toimub, vaid sai
rahulikult ,
silmad kinni nautida.
Kontsert
oli kokku pandud Liisi Koiksoni uue albumi lauludest, kuid nende
vahele olid
lisatud ka veidi
välismaiste artistide ja
bändide, nt Janelle Monae ning Beady Belle’i, muusikast
kavereid, kuna Koiksoni album ise koosneb ainult 7 laulust.
Kontserdikava nägi välja selline:
Liisi Koikson - „All This Time”
Liisi Koikson - „Love Is Blind”
Liisi Koikson - „I Am The Only One”
Janelle Monae - „Neon Valley Street ”
Beady Bell - „Shadow”
Liisi Koikson - „Procrastination Queen”
Beady Bell - „When My Anger Starts To Cry”
Liisi Koikson - „ Dance Around ”
Liisi Koikson - „Coffee For One”
Liisi Koikson - „Don´t Give Up”
Liisi Koikson - „All This Time” lõpetuseks uuesti.
Kõikide
laulude vahele jutustas Koikson kas oma mõnest
inspiratsiooniallikast või siis niisama tunnetest, mis teda
kirjutamise hetkel valdasid ja kõik see aitas kuidagi veel paremini
samastuda nendega. Laulud, mis mulle kogu kavast kõige rohkem silma
jäid olid „Neon Valley Street” ja „Shadow”, „Dance
Around”, „All this time”. Põhjused,
miks mulle kavast need 2 kaverit meeldisid olid need, et mõlemad
olid toonilt kuidagi nii sügavamõttelised, dünaamiliselt
esitatud ning ka väga mõnusa
rahustava, sumeda meloodiaga, mis tegi kõrvale pai. „Neon Valley
Street” ja „Shadow” olid omavahel läbi vinge kitarrisoolo ühte
sulatatud nii sujuvalt , et kui väga tähele ei pannud , siis poleks
arugi saanud, et need on
kaks erinevat laulu. Mul see juhtuski, alles hiljem kui täpsemalt
laulu sõnu kuulama hakkasin, mõistsin, et need ei olnud üks ja
sama. „Dance Around”
meeldis mulle selle lihtsuse ning lapsemeelsuse pärast. Selle laulu
ajal improviseeris Liisi veidi oma häälega, imiteerides
südametukseid. Meloodia poolest oli see väga kerge, pannes mind
ennast ka tundma nii, nagu poleks vaja muretseda järgmiste päevade
probleemide pärast. Tempo poolest oli see selline pigem rahulikum,
jättes tunde, et pole kuhugi kiiret, lihtsalt vaikselt liugles mööda
auditooriumi meie kõikide südamesse. Kõige lemmikum laul neist
kõigist oli „All
This Time”, kuna see kohe õhkas
sellist päikselisust ja rõõmu, raske oli mitte naeratada ja kaasa
tantsida, kui nad seda esitasid. Sellel oli väga kaasahaarav
meloodia ja meeldejääv refrään, mis mul
siiani vahepeal peas
kummitab. Laul oli mõnusalt tempokas ja hea
rütmiga.
Kokkuvõtteks
saan öelda, et tegemist oli ühe väga hea kontserdiga, väga
nautisin seda, isegi rohkem kui arvasin. Kogu kontserdi ülesehitus
ja kõik see vaikselt, kiirustamata kulgemine seal, mõjusid ülimalt
pingetest vabastavalt. Kui see kõik läbi sai, oli täitsa kahju
kohe, ei tahtnud üldse atmosfäärist lahkuda. Tahaks siinjuures
veel öelda, et Liisi Koikson on imelise lauluhäälega naine. Muuta
ma selle kontserdi juures ei tahaks midagi, see oli minu arvates juba
super. Kindlasti soovitan kuulata. Vahva kogemus oli.
Liisa Maria Vokk 10.A
Kõik kommentaarid