Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Karjääriteenused pärnumaal (0)

5 VÄGA HEA
Punktid

Esitatud küsimused

  • Mis vahet on õppimisel gümnaasiumis kutsekoolis või kõrgkoolis?
Tiitelleht
Karjääriteenused
Pärnumaal
Järvamaa kutsehariduskeskus
AT11
Kristjan Madisson
11.10.2012
Sisukord
  • Tutvustus.
  • Mõned valtkonnad karjääriteenustest.
  • Radu on tuhandeid valida tueb üks.
  • Väike näide.
  • Õpinkute rahastamine.
  • ÕNK-Pärnu õppenõustuskeskus.
  • Manused .
    Karjääri teenused Pärnumaal
  • Tutvustus.
    Pakutakse palju loenguid ja nõustamisi, saad palgata eraldi karjäärinõustaja.
  • Mõned valtkonnad karjääri teenustest.
    • IT seminar noortele.
    • Videokonkurss „Meistrid teevad tulevikku!“
    • Mis vahet on õppimisel gümnaasiumis, kutsekoolis või kõrgkoolis?
    • Kutse konsultatsioonile Euroopa kõrgkoolides õppimisest
    • Eesti otsib noori Häid Eeskujusid!
    • Estonian-Revelia Academic Fund'i Harald Raudsepa stipendiumid 2012/2013
    • Kõrgem Sõjakool kutsub lahtiste uste päevale!
    • Loovtööde konkurss „Koolisöökla minu unistustes“
    • Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus kutsub:
    • Eesti Rahvuskultuuri Fondi stipendiumid
    • Pärnu eri linnaosadest bussiga kooli jõudmise võimalused
    • Tule avatud uste päevale Bournemouth Ülikooli Lõuna-Inglismaale19.-21.10.2012!
    • Tehnoloogia tundmine määrab tuleviku

  • Radu on tuhandeid, valida tuleb üks.
    Need, kel edasiõppimisvõimaluste rohkus pead sassi kipub ajama, võiksid appi võtta karjäärinõustaja - nii võib sasipuntrast õige niidiotsa leidmine minna oluliselt kergemini. Abi saavad põhikooli Lõpetajad, gümnasistid, tudengid kui ka need, kes hulga aastate järel õppuriseisusse tagasi pöörduda soovivad.
    Noortel, kel ees esimene otsustamise aeg, tasub kindlasti tutvust teha internetiportaaliga Rajaleidja , kus on ohtralt kõikvõimalikku infot ja abimaterjale, mis valikute tegemist hõlbustavad.
    Kõrvaltvaataja pilk alati kasuks.Paljud koolid püüavad ka omalt poolt õpilasi aidata, kus kutsutakse lõpuklasside õpilastega kohtuma karjäärinõustajaid ja psühholooge, kus antakse noortele võimalus arutada tulevikuplaane ja kaaluda valikuvõimalusi oma kooli õpetajatega.
  • Väike näide.
    Kalamaja põhikooli inglise keele õpetaja Berit Toim räägib, et nende koolis on kõige muu kõrval tavaks korraldada 9. klasside õpilastele analüüsiv koosviibimine, kus osaleb ka kooli juhtkond ja õpetajad. Iga õpilane esitab seal oma tulevikuvisiooni, räägib, kuhu ta kavatseb minna edasi õppima, kelleks soovib kunagi saada, põhjendab oma soovi ning toob välja enda tugevad ja nõrgad küljed erialavaliku aspektist.
    Seejärel saavad aineõpetajad koos klassijuhatajaga anda õpilase plaanidele oma hinnangu. Sellise kokkusaamise eesmärk on konkretiseerida õpilaste valikuid ja soove ning anda neile õpetajate hinnang ja soovitused, mis õpilastele omakorda valiku ehk lihtsamaks teevad - peale oma plaanide ja mõtete on siis olemas ka kõrvalseisjate hinnangud ja arvamused. selgitab Berit Toim.
    Berit räägib, et tema kodukoolis, Pärnu Koidula gümnaasiumis, oli hästi0 innukas huvijuht , kes korraldas lõpuklasside õpilastele kohtumisi kõikvõimalike ametite esindajatega, et lapsed neist erialadest rohkem aimu saaksid.
    Mina jõudsin praegusesse ametisse ringiga, esialgu läksin õppima hoopis teist eriala, märgib ta. Ei kujutagi ette, kas põhjalik karjäärinõustamine oleks mind toona kohe õigele rajale suunanud, sest seda teadsin juba siis, et tahaksin töötada noortega. Lihtsalt õpetaja töö ei tundunud, erinevalt praegusest sugugi kutsuv .
    Berit lisab, et koolis tekib vahel mõnda õpilast kõrvalt vaadates küll selge ettekujutus , kui hästi ta ühte või teise ametisse võiks sobida. Ega seda siis ju ütlemata jäta,naerab ta. Niisugune käigu pealt karjäärinõustamine käib koolis kogu aeg.
  • Õpinkute rahastamine.
    Õpingute rahastamiseks on mitmeid võimalusi:
    Stipendium - erinevate asutuste, ettevõtete, organisatsioonide, üksiiskute poolt antav toetus hariduse omandamisel.
    Õppetoetus - riigi poolt noorte andekate inimeste majanduslik toetamine hariduse omandamisel.
    Õppelaen - õpilasele antav laen hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks.
  • ÕNK-Pärnu Õppenõustuskeskus.
    Pärnus on karjääriteenuseid linna ja maakonna noortele pakutud alates 1999. aastast, kui Pärnu Õppenõustamiskeskuse (ÕNK) juurde loodi Noorte Infopunkt. Nii nagu teisteski Rajaleidja keskustes tegelevad siin noorte teavitamise ning nõustamisega karjäärinõustajad ja karjääriinfo spetsialist.
    ÕNKi missioon on laste ja noorte toetamine võimetekohase hariduse omandamisel, sobivate valikute tegemisel ning koolikohustuse mittetäitmise ennetamine. 1993. aastal rajatud keskuses töötab praeguseks juba 31 spetsialisti: koolipsühholoogid ja -sotsiaalnõustajad, logopeed-eripedagoogid, karjäärispetsialistid ja psühholoogiateenistuse psühholoogid.
    Kui karjäärispetsialistid, II tasandi eripedagoogid, logopeedid , psühholoogid ja sotsiaalnõustajad ning psühholoogiateenistuse psühholoogid võtavad kliente vastu peamiselt keskuse pinnal, siis I tasandi teenust pakkuvad koolipsühholoogid ja -sotsiaalnõustajad viibivad suure osa oma tööajast teenindatavas koolis. Lastel, lapsevanematel ja õpetajatel on seega võimalus pöörduda abi saamiseks nii kooli kui ka nõustamiskeskusesse ning soovi korral valida eri spetsialistide vahel.
    Kuigi karjääri- ja õppenõustamine sisu poolest erinevad, on neil kokkupuutepunkte rohkesti. Noorte Infopunkt teeb tihedat koostööd koolipsühholoogide ja -sotsiaalnõustajatega, kes valdavad infot probleemidega õpilastest oma koolis. Noored, kellel on õpiraskused, probleemid käitumisega või koolist puudumisega vajavad sageli karjäärialast nõu. Tänu kiirele infovahetusele ja spetsialistide omavahelisele usaldusele on paljud kooliprobleemidega noored tulnud kohtuma karjäärinõustajaga. Karjääri- ja õppenõustamisteenuste hea kättesaadavus ning paindlik ja eesmärgistatud koostöö on loonud suurepäraseid võimalusi õpilaste koolist väljalangevuse ennetamiseks. Meie ühine eesmärk on kindlustada noorte toimetulek, konkurentsivõime igapäevaelus ja tööturul ning toetada valmisolekut elukestvaks õppeks.
    Hiljuti käis karjäärinõustamisel üks gümnaasiumiõpilane, kes püüdis teha tulevikuplaane, kuid näis väga ebakindel ja pelglik. Kui nõustaja soovitas tal pöörduda psühholoogi poole, ei olnud ta esialgu selleks kohtumiseks valmis. Karjäärinõustaja püüdis neiu kõhklusi vähendada, kirjeldades talle kooli psühholoogi kui nooruslikku ja abivalmis inimest, kuni noor oligi nõus psühholoogilt abi otsima . Harvad ei ole ka juhud , kui karjäärinõustajad suunavad kliendi edasi eripedagoogi ja/või logopeedi vastuvõtule. Eripedagoogi abil leitakse lapsele või noorele sobivad tugiteenused, võimetekohane õppekava, õppevorm ja õpistrateegia. Logopeed annab nõu kõne- ja õigekirjaprobleemide korral.
    Kõik Pärnu linnas elavad riskigrupi lapsed ja noored on kuni kohustusliku kooliea lõppemiseni ÕNKi koolisotsiaalnõustajate vaateväljas. Eriti suurt tähelepanu vajavad seejuures õpiraskustega laste klassides ja lihtsustatud õppel olevad õpilased. Pakkumaks neile tõhusamaid karjääriteenuseid, on palju abi sotsiaalnõustajatest, kes nö reklaamivad oma teenindatavas koolis Noorte Infopunkti spetsialistide poolt pakutavaid loenguid, üritusi ning nõustamisvõimalusi. Õppekäigud kutsekoolidesse ja ettevõtetesse, mida pakutakse eeskätt erivajadustega õpilastele, on kujunenud meeldivaks traditsiooniks.
    Tihe koostöövõrgustik annab võimaluse pakkuda integreeritult karjääri- ja õppenõustamisteenuseid. Õpimotivatsiooni kaotanud noor leiab endas uut jõudu, kui talle anda võimalus sundimatus õhkkonnas mõtiskleda tulevikuplaanide üle. Karjäärinõustaja, kes ei ole konkreetse kooli spetsialist, tekitab õppijas usaldusväärsust ja fookus kooliraskustelt viiakse üle õpilase tugevustele ja tulevikuvõimalustele.
    Kokkuvõtvalt võib öelda, et keskuse karjäärispetsialistid peavad koostööd teiste õppenõustamiskeskuse spetsialistidega väga oluliseks. Koos töötamine loob hea võimaluse keerulisi juhtumeid omavahel arutada ja vajadusel kaasata nõustamisse teise valdkonna spetsialiste. Noored ise ei pruugi osata liigitada oma muresid ja probleeme karjääriga seonduvateks, psühholoogiliseks või õppenõustamisvajaduseks. Nende jaoks on oluline leida vastus oma küsimustele. Kuna lähtume oma töös just kliendi vajadustest , on meil hea meel pakkuda abiotsijaile mitmekesist nõustamisteenust, olgu selleks siis karjääri- ja õppenõustamine või psühholoogiline abi.
  • Manused.
    http://www.rajaleidja.ee
    http://www.parnunoored.ee
    http://www.google.ee
    http://www.neti.ee
    Minu arvamus: Sellised referaadid annavad palju aimu minu maakonnas toimuvast seoses karjääriteenustega.
  • Vasakule Paremale
    Karjääriteenused pärnumaal #1 Karjääriteenused pärnumaal #2 Karjääriteenused pärnumaal #3 Karjääriteenused pärnumaal #4 Karjääriteenused pärnumaal #5 Karjääriteenused pärnumaal #6 Karjääriteenused pärnumaal #7 Karjääriteenused pärnumaal #8
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 8 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2012-10-31 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 19 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor next1940 Õppematerjali autor

    Sarnased õppematerjalid

    Andekusest ja andekatest lastest
    352
    pdf

    Andekusest ja andekatest lastest

    Viire Sepp Andekusest ja andekatest lastest Tartu 2010 Toimetanud Kairit Henno Kaane kujundanud Maarja Roosi Küljendanud Kairi Kullasepp Autoriõigus: AS Atlex ja autorid, 2010 Kõik õigused kaitstud. Igasugune autoriõigusega kaitstud materjali ebaseaduslik paljundamine ja levitamine toob kaasa seaduses ette nähtud vastutuse. Käsikirja valmimist on toetanud Euroopa Liit ja Euroopa Sotsiaalfond AS Atlex Kivi 23 51009 Tartu Tel 734 9099 Faks 734 8915 [email protected] www.atlex.ee ISBN: 978-9949-441-73-0 Sisukord 3 Sisukord Eessõna 5 Mis on andekus 7 Intelligentsus ja erivõimed 14 Kuidas andekad lapsed mõtlevad 25 Andekus ja loovus 31 Motivatsioon 40 Eesmärgi ja tasu mõju motivatsioonile

    Psühholoogia



    Meedia

    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun