Sõnu seletav sõnaraamat

Grammatiline kategooria on komplekt või hulk süntaktilisi omadusi, mis • väljendavad samasse mõistelisse valdkonda (nt aeg) kuuluvaid tähendusi; • esinevad üksteisega vastanduvalt (st korraga (nt sams sõnas) ei saa esineda näiteks kaht aja valdkonda kuuluvat morfeemi, millest üks väljendaks olevikku ja teine tulevikku) • väljendatakse ühe keele sees tavaliselt sarnasel viisil (nt ajatunnus markeeritakse verbisufiksiga vms) Sõnaliigid on substantiivid, verbid, adjektiivid.
Goodid - 269 ida- ja läänerühm Läänegoodid olid kohalike oludega kohanduv rahvas Moesia (föderaadid), Kreeka Itaalia (Rooma rüüstamine 410), Aquitania 418 Toulouse'i kuningriik, Ibeeriasse laienemine 507 kaotus Frangiriigile (Lõuna-Prantsusmaa loovutamine) Sueebide kuingriigi vallutamine Ibeerias, mille asemel luuakse võimas kunigriik 711 araablaste vallutus Kristlikud asundused poolsaare põhjaosas (Reconquista)
Grammatiline isik on deiktiline viitamine kõnesituatsioonis osalejatele, nt kõnelejale, kuulajale ja teistele. Väljendub eelkõige pronoomenite süsteemis, aga ka verbi lõppudena ning vahel ka substantiividel.

Grammatiline objekt ehk sihitis • Laused, mille öeldist laiendab sihitis, on transitiivlaused ning laused, milles öeldise juures sihitis puudub, on intransitiivlaused.
Grammatiseerumine on keele leksikaalsete üksuste arenemine grammatilisteks üksusteks ja grammatiliste üksuste arenemine veelgi grammatilisemateks üksusteks.
Germaani keelerühm - islandi, fääri, norra, taani, rootsi, inglise, friisi, jidiši, afrikaani, alamsaksa, hollandi, flaami, letseburgi, saksa, gooti

Gooti keel – Gootid emigreerusid Lõuna-Skandinaaviast Ida- ja Kagu-Euroopasse ja Musta mere äärde. Kaks dialekti: ostrogooti ja visigooti.
Generatiivne grammatika on täpne üldteooria sellest, kuidas keelte grammatikaid 2 on võimalik formaliseerida, eriti süntaksi seisukohalt.
Grammatikas on elemente sellest, mida tänapäeval võiks nimetada diskursuselingvistikaks (vaadatakse suhtlust.

Genf - Pariis on sama ka siis, kui kogu koosseis ja töötajad ära vahetatakse.
Generatiivne semantika - põhiidee oli, et semantika peitub sügaval alumistes reeglites.
Glotaalne ehk kõriõhuvool: - Helilised implosiivid ehk injektiivid

Germaanlased - põhilised ümberasujad Algselt Skandinaavias.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto