Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Elus peab oskama nii võita kui ka kaotada (5)

4 HEA
Punktid
„Elus peab oskama nii võita, kui ka kaotada.“
Tihti leian ennast unistamas, et tahaksin olla jälle väike laps. Nende elu on nagu lill. See on muretu ja neil pole veel aimugi, mida toob tulevik või mida tähendab murekoorem. Nad ei pea igapäev langetama otsuseid ja lahendama probleeme, mille tagajärgedeks on vastavalt, kas võidud või kaotused.
On iseenesest mõistetav, et meil kõigil on unistused ja eesmärgid, mille poole igapäev püüdle- me. Unistused peavad olema midagi niisugust, mis iialgi ei täitu, sest mille nimel me muidu edasi elaksime? Meil on ideaalid, millele püüame sarnaneda . Isegi, kui nende püüdluste jooksul on tagasilööke, siis ei tohi anda alla vaid tuleb hoida pea püsti ja edasi minna. Ideaalid on püüdmiseks, mitte kättesaamiseks. Kaotused teevad meid ainult tugevamaks. On teada tuntud tõde: „Proovi ja ebaõnnestu, kuid ära lõpeta proovimist.“
Inimesed kaotavad igapäev. Olgu selleks siis lähedane inimene, töökoht, kaardimäng või teatejooks . Loomulikult ei saa neid kõiki liigitada ühele pulgale. Nad on erineva kaaluga ja viimane kui üks millegiks hea, tunduga see nii absurdsena, kui tahes. Iga indiviid reageerib kaotustele erinevalt, vastavalt oma iseloomule . Pole olemas kindlalt paika pandud reegleid, kuidas tuleks käituda. Pärast lähedase surma on tunne, et kogu maailm varises koost ja pole midagi, mille nimel enam elada. Kõik tundub nii mõttetuna. Aga ka sellest kaotusest tuleb midagi õppida ja ammutada jõudu. Loomulikult ei saa see toimuda ühe päevaga. Luuletaja Artur Alliksaar on oma luuletuses öelnud: „Ei ole paremaid, halvemaid aegu...Ei ole mõttetult elatud aegu. Mõte ei pruugigi selguda praegu.“
Vahel on nii, et kui kaotab üks, siis võidab teine ja vastupidi. Näiteks sõdades on kaotuste ja võitude eiramine võimatud. Erandiks on vaherahude sõlmimine, aga ka siis on mõlemal poolel tingimused, mida tuleb täita. Kõik maailma riigid ei ole omavahel kunagi rahujalal olnud. Pidevalt toimub mingi võitlus, kus hukkub kümneid ja isegi tuhandeid inimesi. Näiteks praegu on kõige suuremat tähelepanu pälviv Iisreali ja Palestiina vaheline konflikt. Iisraeli rünnakute tõttu on Gazas hukkunud juba mitmeid tuhandeid inimesi, aga Palestiina vastupanu akti tulemusel on tapetuid vaid mõnikümmend Iisreali elanikku. Kas sellistele ebaõiglastele kaotustele ei tuleks teha lõppu? Üks Hiina strateed Su-zi on öelnud, et: „Sada võitlust, sada võitu – see ei ole parimast parim. Võitluseta vaenlast võita – see on parimast parim.“
Mida vanemaks me saame, seda selgemini mõistame elu mõtet ja olemust. Saame aru, et kõik inimesed eksivad ja teevad vigu, aga see on loomulik ning me ei saa seda neile pahaks panna. Eksimine on meie loomuses ja vead teevad meist need, kes me oleme. Kõik eksimused annavad kogemuse, millest õpime tohutult. Oskar Wildel on üks kuulus tsitaat: „Kogemus on nimi, mille igaüks paneb oma vigadele.“ Toon ühe näite. Kui sa arvad , et tunned mõnda lähedast inimest läbi ja lõhki ning ta ühel hetkel teeb või ütleb midagi sellist, mida eales poleks arvanud, siis mõistad, et sa ei tundnud teda ligilähedaltki. See õpetab meid väärtustama neid, kes ei lahku me kõrvalt hetkekski – nemad on need, keda peame hoidma eluhinnaga ja saame nimetada tõelisteks sõpradeks.
Minu elu ei ole lotovõit. Ma ei ole sündinud rikka riigiametniku peresse ja ma ei ole Urmas Sõõrumaa lapselaps . Aga ma ei ole sellepärast pettunud ega pea seda kaotuseks. Vastupidi – ma olen tohutult õnnelik selle võidu üle, mis mul olemas on. Mul on imearmsad vanemad ja perekond, tänu kellele olen see, kes ma olen. Nemad on andnud mulle võimaluse olla mina ise, lasknud mul ise otsuseid langetada ja toetanud mind terve elu. Lisaks neile on mul mitmeid tõelisi ja hoolivaid sõpru, kes on mulle kullast kallimad. Peaksime olema tänulikud selle üle mis meil on pidama seda omamoodi võiduks. Inimesed aga armastavad näha enda ümber ainult materiaalset maailma. See on tõsi, et tänapäeval teatakse kõige hinda ja ei millegi väärtust.
Igapäev peame langetama otsuseid, millel on tagajärjed. Selleks, et eristaksin, mis on õige ja mis väär,on mul üks elu läbiv moto : vaata kõike nii nagu näeksid seda esmakordselt, sest me elame ainult ühe korra. Mitte kunagi ei jõua kõike kogeda, mida tahaks. Pole olemas inimest, kes elu jooksul midagi ei kahetseks. Elu on liiga lühike, et seda kahetsemise peale raisata. Valed kahtlused, kiired otsused, võidud ja kaotused – nendest me õpime ja seame endale illusioone , et igapäevaga paremaks muutuda. Kuna aega tagasi keerata ei saa, siis pärast igat kaotust teeb elu ühel hetkel omad korrektiivid.ja kõik läheb rööbastele. Buddha on öelnud: „Kogu meie olemus on meie mõtete tulemus.“ Ja nii ongi. Mõtlemine on elus kõige tähtsam. Naerata ja kogu maailm naeratab koos sinuga, nuta ja sa nutad üksinda.
Võidud ja kaotused õpetavad meid vastutama oma tegude eest. Nad aitavad leppida elu karmi olemusega ja võimaldavad selles üdini ebaõiglases maailmas ellu jääda, sest need, kes on nõrgemad, trambitakse jalge alla. Enda eest tuleb seista ja nõuda võrdsust, sest ainult nii saab ühiskond muutuda paremaks. Igaüks peab enda poolt andma väikese panuse. Mitte keegi ei ole öelnud, et elu peab kerge olema. Pole võimalik saavutada maailmas oma kohta, kui seisad valves vaid ainult siis, kui ründad ja saad ka ise kõvasti kolki. Elul on nii palju pakkuda. Tuleb vaid olla avatud uutele võimalustele ning kaotusi ja võite tuleb eelkõige võtta, kui väljakutseid. George Orwell on kirjutanud, et: „Inimesed saavad õnnelikud olla vaid siis, kui nad ei eelda , et elu eesmärk on õnn.“
Elus peab oskama nii võita kui ka kaotada #1 Elus peab oskama nii võita kui ka kaotada #2
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-11-23 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 113 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 5 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor ragne206 Õppematerjali autor
Kirjand

Sarnased õppematerjalid

Elus peab oskama nii võita kui ka kaotada
4
doc

Elus peab oskama nii võita kui ka kaotada

Elus peab oskama nii võita kui ka kaotada Mida suuremaks ja vanemaks inimene saab seda rohkem peab ta elus langetama otsuseid ja lahendama probleeme, mille tagajärgedeks on vastavalt, kas võidud või kaotused. Meil kõigil on oma unistused mille poole me püüdleme. Isegi, kui nende unistuste poole püüdlemise teel on tagasilööke, ei tohi anda alla vaid tuleb hoida pea püsti ja edasi minna. Kaotused teevad meid ainult tugevamaks. Inimesed kaotavad igapäev. Olgu selleks siis lähedane inimene, töökoht, kaardimäng, võistlus või kihlvedu. Loomulikult ei ole need võrdse kaaluga, kuid igast

Kirjandus
Elus peab oskama nii võita kui kaotada
1
docx

Elus peab oskama nii võita kui kaotada

Elus peab oskama nii võita kui kaotada. Tihiti mõtleme, et tahaks olla jälle väike laps. Väikestel lastel ei ole muresid ja nad ei pea langetama raskeid otsuseid. Suuremad inimesed peavad lahendama probleeme ja tänu nendele probleemidele tulevad tagajärjed, kas kaotus või võit. Kellel on natukenegi eluaastaid turjal teab, et kõike elus ei saa. Üks selline nähtus on unistus. Igal inimesel on oma unistused. Unistuste poole tuleb püüelda. Ikka tahetakse, et unistused täituksid kuid võib tekkida ka tagasilööke. Kõige rohkem võidab inimene siis, kui ta oskab oma kaotustest ja tegudest järeldusi teha ja õppida nendest. On tuntud ka ütlus: Proovi ja ebaõnnestu, kuid ära lõpeta proovimist. Lapsena olles, kui kaotasime olime väga kurvad võis juhtuda, et me hakkasime isegi nutma. Me ei osanud kaotada

Kirjandus
Mõtteterad
60
docx

Mõtteterad

sõber, pane see oma seinale. Nad teavad keda mõtled. SADA MÕTET TEELE KAASA Võimatu on olla noor ja vanadega mitte vaielda. Üks ema võib saavutada rohkem kui sada õpetajat. Hari ennast ise ja püüa sellega ,mis sa oled ,teistele mõjuda. Teadmisi saab edasi anda ,elutarkust mitte. Kui te arvate, et haridus on kallis, proovige harimatust. Suure inimese suurust näeb sellest, kuidas ta kohtleb väikesi inimesi. Kui tahad elus edasi jõuda, siis aita kõigepealt teisi. Õnn on enamasti tagantjärele tuntav nagu noorus, tervis ja mõnikord ka armastus. Elu on raske, kuid veel raskem on ta siis, kui sa oled loll. Üks sõpruse esimesi kohustusi on ennetada sõbra palveid. Me elame tõeliselt endale alles siis, kui elame teistele. Keskmise tasemega õpetaja räägib. Hea õpetaja selgitab. Väga hea õpetaja näitab. Suurepärane õpetaja innustab. Tuleb teha seda, milleks sa end võimeliseks ei pea.

Kirjandus
aforismid
31
doc

aforismid

· Armastada ühte inimest, on raske. Varjata, seda armastust teise eest veelgi raskem. · Kõik pole kuld mis hiilgab, kuid mis hiilgas olid sina. · Elu on nagu film, aga elus ei saa sassiläinud kaadreid uuesti võtta! · Ma olen isekas , kannatamatu ja veidi ebakindel . Ma teen vigu , ma väljun kontrolli alt ja aeg- ajalt on minuga raske toime tulla , aga kui sa mu halvimate külgedega hakkama ei saa , siis põrgupäralt sa ei vääri mu parimaid külgi ! · Ma olen väike liivatera sinu suures liiva karjääris, mille kadumist sa tähele ei pane.Aga kui ma

Eesti keel
Mõtteterad
84
odt

Mõtteterad.

-i don´t wanna pretend so this Is The End of You and My . Ära taha olla see , kes sa ei ole, vaid ole see, kes olema tead ning avastad peagi, et olid see kes olla tahtsid. I should enjoy my life, but i fucking hate it . I hate that I love you . Elu on lause,mida meie ei alusta ja mida meie ka ei lõpeta, aga ometi on jutt meist. Lubadus, millel polnud mõtet võrdus täieliku tühjusega mu sees. ära anna lubadusi, mida sa täita ei suuda . Mõned vead on nii head, et neid peab kordama. Ja sa lihtsalt unustasid mu? Ma pole sulle kunagi midagi tähendanud, ei sõbrana ega kellegi muuna. Kuna inimesi lihtsalt ei ole võimalik ei hetkega ega päevadega unustada. Eriti neid keda pead tähtsateks/olulisteks. Sina võid helkuri unustada, aga Sind ei unustatatta. Ma ei ela selleks, et teised minu elu elaksid. Vabanda, aga erinevalt sinust , tahan ma ka ENDA elu elad . Kui näidatakse sulle ust, vaata aknad ka üle.

Kirjandus
Aforismid-eesti keeles
11
doc

Aforismid (eesti keeles)

6. Ebaõnnestumine ei tähenda, et sa oled ebaõnnestuja... See tähendab, et sa pole veel edu saavutanud. 7. Täiuslikkus saavutatakse, mitte kui pole enam midagi lisada, vaid kui pole enam midagi ära võtta. 8. Naerata, ja see paneb inimesi huvi tundma, millest sa mõtled. 9. Kui kaks inimest teevad ühte ja sedasama, siis ei ole see üks ja seesama. 10. Inimene ei ole kunagi hämmastunud selle üle, et ta ei tea, kui teine teab; kuid ta peab suurimaks võhiklikkuseks seda, kui teine ei tea, mida tema teab. 11. Inimese probleemid tulenevad tema võimetusest olla vaikses toas üksi. 12. Mine nii kaugele kui näed, ja kui sa oled kohale jõudnud, näed kaugemale. 13. Paljud inimesed on üksikud, sest ehitavad sildade asemel seinu. 14. Meele võib teha kibedaks, kui soovid ei täitu ja soovimatu võtab võimust. Kuid meelekibeduse puhul soovid ei täitu ja kõik hea hajub. 15

Kirjandus
Tsitaadid
54
doc

Tsitaadid

nende endi süü. Henry Kissinger Kass vaatab inimesele ülevalt alla, koer alt üles, ainult siga vaatab sind kui võrdset. W. Churchill Rumalad ei andesta ega unusta, naiivsed andestavad ja unustavad, targad andestavad, aga ei unusta. T. Szasz Te ei saavuta elus oma kohta, kui seisate valvel, vaid kui ründate ja saate ka ise kõvasti kolki. R. Emerson Ärge kunagi selgitage. Teie sõbrad ei vaja seda ja teie vaenlased ei usu seda niikuinii. E. Hubbard Oskus meeldida on tegelikult oskus petta. Vauvenargues Kes vaene on ja rahul, on rikas küllalt.

Kirjandus
Aforismid
223
docx

Aforismid

et ma ei suuda ilma sinuta elada. Please give me one more chance . I was a bitch in the past ! Sometimes i wanna go to sleep and never wake up ! No Matter What I Do , I Always Forget To Forget You . My teddybear is just like you, but the only diffrent is .. that he always miss me .. And I feel I can fly when I stand next to you . Let a little sunshine in your heart ! . Alati ,kui ma nutan, ei tähenda et mul on valus, võib-olla mul on hirm, et võin su kaotada. Sa tulid, kallistasid ja läksid., sel hetkel lõppes minu elu sinu südames. Armastus on kõiges, kõikjal, kõik. i can't be always me, if i love u . Ma ei armasta sind, sest ainult mina tean, kuidas see haiget teeb ! Armastusest vihkamiseni on üks samm, vahel ka vastupidi. Armastus on keemia. Seks on füüsika. Love needs two hearts, not just one. kui mul oleks viimane tund elada , siis ma ütleks sulle , kui väga ma sind armastan .

Kirjandus




Kommentaarid (5)

qscqsc profiilipilt
qscqsc: Muidu selline keskmine tekst kuna siin muid polnud siis tellisin.

Väga ei viitsinud läbi lugeda aga kohe hakkas silma, et pealkirja järel on punkt mis minuteada eesti keeles on vale.
14:31 11-03-2010
technoboy profiilipilt
technoboy: jamh.. mõni väide ja tsitaat jäävad lahti selgitamata ja üldse tunduvad veits kohatud , aga no poleviga
19:00 08-04-2010
iuusahaised profiilipilt
iuusahaised: 855 sõna, suht norm
10:07 13-04-2011



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun