Kontserdiarvustus : Curly Strings ja Mari Jürjens “Kohe näha, et vanad sõbrad”
8. veebruaril 2015 toimus
Rahvusooper Estonia kontserdisaalis eesti
folkkoosseisu Curly Strings ja akustilise muusiku Mari Jürjensi
(Pokinen) ühiskontsert “Kohe näha, et vanad sõbrad”.
Kontsert koosnes Mari Jürjensi ja Curly Stringsi eelnevast loomingust, kuid
esitati ka paar uuemat lugu. Kontserdi esimene pool pühendus Mari
Jürjensi loomingule: koos Curly Stringsiga tulid esitusele lood
“Paradiis” ja “No Näed”, ülejäänud lood esitas Mari
Jürjens üksi ning lood pärinesid enamasti tema albumilt “Maa
saab taevani”. Kontserdi teine pool koosnes Curly Stringsi
teostest. Esitati koosseisu populaarsemaid teoseid ja kontsert lõppes
rahva seisva ovatsiooniga ning lauluga “Kauges
külas”.
Lavakujundus oli antud kontserdi puhul väga lihtne
ja visuaalselt soe, hubane. Lava keskosa katsid vaibad, millel olid
vanamoodsed põrandalambid,
tool ning instrumendid. Kasutati enamasti
sooje toone - punase ja tumekollase segu. Koos Curly Stringsi
traditsiooniliseks kujunenud heleda ja soliidse stiili ja Mari
Jürjensi tagasihoidlikusega
näis see kõik värvide poolest nagu
stseen mõnest romantilisest Prantsuse
filmist , mida saatis mahe
akustiline folkjuurtega
muusika . Harjumatu oli sellist seadet kohata
Rahvusooper Estonia laval ning seda detaili tõid välja ka artistid,
kes pidid tagasihoidlikut publikut innustama kaasa elama. Mari
Jürjensi esituse ajal olin lummatud tema loomingust. Tema lugude
meloodiad on väga lihtsa ülesehitusega, kuid väga hingestatud ja
neid
saadavad poeetilised,
kaunid sõnad. Curly Stringsi looming on
positiivne ning positiivsust kiirgas lavalt ka silmnähtavalt saali.
Nende esituse ajal tantsisid väikesed lapsed rõdudel meloodiate
järgi ning inimeste näod olid kaetud naeratustega, kõik lood
võtsid publikul vaikselt jala tatsuma. Seisev ovatsioon oli see,
mida see kontsert vääris.
Muusikud olid väga tasemel ja isegi, et
vahepeal läks mõni nooti sassi või mõni vokaalpartii hetkeks
mööda, sobisid need “vead” sellesse lihtsasse konspekti ja
lisas elulisust. Kontsert ja selles kõlanud looming tegi hinge
soojaks.
Jäin kontserdielamusega väga rahule, tänasin veel artiste peale
kontserdit elamuse eest ja ümisesin kõlanud lugusid ka teel koju.
Sellist positiivsust ja hõngu pole ma varem kontserdisaalis
istudes kogenud. Kontserttuur “Kohe näha, et vanad sõbrad” on kindlasti
elamus , mida soovitaksin minna võimaluse esinedes
kuulama .
Kõik kommentaarid