Leidsid 10 sarnast õppematerjali, mis on seotud failiga "Juuste värvimine". Need materjalid aitavad sul teemat sügavamalt mõista.
juuksevärv, värvimine, kukla, vesinikemulsioon, telg, kamm, värvida, värvimise, juuksur, pintsli, jaotab, pigmendi, puhastada, eelteadmised, halle, osadeks, kaelal, liigutustega, kantud, juuksuri, hapukoore, neljaks, pintsliga, kõigepealt, muljuda, kammida, soovitav, esmalt, alumisele, sõrm, emulgeerimine, hõõrumine, kujundlik, värvipigmendidVärvivalikus 45 tooni Stabiliseerib juukseehitust värvitöötluse ajal Kaitseb juukseid kahjulike välismõjude eest Vaid 2 kokkusegatavat osa: värv ja vesinik Värvi segamine: 1:2 (värv : vesinikemulsioon) Parima hallikatvuse saad, kui segad 2 osa moetooni + 1 osa neutraaltooni + 6 osa 5,5% H2O2. (2+1+ topeltkogus vesinikemulsiooni) Pealekandmine ja mõjuaeg: Loomulike, värvimata juuste värvimine: Kanna värv esmalt juuksepikkusele- ja otstele (10-15min) Seejärel juuksetüvele ning lase mõjuda veel 15-20 minutit. Järelkasvu värvimine: Kanna värv esmalt järelkasvule (10 min) Seejärel kanna juuksepikkusele ja otstele ja hoia veel 20 minutit. Õrna värvikäsitluse korral ei soovitata lisasoojusekasutamist. (elektrilised soojendajad kiirendavad keemilisi protsesse) Loputamine ja järelhooldus:
gümnaasium Tundmatu JUUSTE VÄRVIMINE Referaat Tallinn 2020 Sisukord Värvipigment Värviring Vastandvärvid Värvi liik ja toime Aktivaator ehk vesinik perotsiid Juuste heledaks värvimine Juuste tumedaks värvimine Blondeerimine Hallid juuste värvimine Eelpigneteerimine Värvieemaldus ehk blondeeriv pesu Juuksevärvi ülevärvimine Juuste värvimise protseduur Ettevalmistused Triibutamine Juuksevärvi maha pesemine Abivahendid Kasutatud allikad Värvipigment Värvipigmenti toodavad kehas kindlad rakud – melanotsüüdid. Need rakud muudavad kehale omased aminohapped värvilisteks pigmentideks. leidub kahte liiki pigmenti: • eumelaniin – annab juustele musta ja pruuni tooni. Eumelaniin on oma struktuurilt teraline. • pheomelaniin – annab juustele punase pigmendi, kuid määrab ära ka heleblondi ja
jooksul. Juuste pind jääb sile, kuni 15 % parem kammitavus. Uuenenud blondeerimispulbri omadused: - Senisest kiirem , kõrgem helendumine- sinine pulber helendab 7 astet - Katioonilised polümeerid kindlustavad parema kammitavuse - Kerge segada, ei voola, ei tilgu ega kuiva - Tolmuvaba mõõtmine ja segamine - Uudne pakend - Sobib erinevateks tehnikateks · Goldwell Topchic Lotion Vesinikemulsioon 1000ml Saadaval 3%, 6%, 9% ja 12% · Goldwell Colorance Lowlights Developer Lotion 1000ml · Goldwell Colorance Intensive Developer Lotion 1000ml · Golwell Colorance Acid Lotion 1000ml · Perfect Blonde Creme 60ml · Perfect Blonde Lotion 750ml Püsivärvid: · Topchic TOPCHIC püsivärv on loodud neile, kes soovivad muuta oma juuksevärvi, saada tulemuseks intensiivne ja kauakestev toon. Värvile on lisatud vitamiinide
ühtlane ülesse suunatud kohevus. Sõltuvalt soengust võib keemilise loki rulle keerata kolme erineva tehnikaga. Ette suunatud kohevus - juuksesalk kammitakse 0°-45° ette poole peakuju suhtes ja keeratakse rullile. Sellise tehnikaga võib keerata keemilise loki rulle pealae osale juuksetüve tõusu andmiseks. Üles suunatud kohevus- juuksesalk kammitakse 90° nurga all peakuju suhtes ja keeratakse rullile. Sellise tehnikaga keeratakse keemilise loki rulle kukla ülemises ja keskmises osasja külgedel. Taha suunatud kohevus - juuksesalk kammitakse 45°-0° taha poole peakuju suhtes ja keeratakse rullile. Sellise tehnikaga võib keerata keemilise loki rulle kukla alumises osas ja külgedele, kui ei soovita juuksetüve tõusu. Keemilise loki rull kinnitatakse kummiga juuksesalgu pealt. Rullikumm peab keemilise loki rulli fikseerima kindlalt vastu pead. Rullikumm ei tohi asetseda juuksesalgu juurepoolses osas.
Sellise tehnoloogia järgi keeratakse soengurulle, kui soovitakse saada suuremat kohevust. Selline on lõpptulemus, kui soengurull on keeratud ette suunatud kohevusega. Taha suunatud kohevus - juuksesalk kammitakse 45°-0° tahapoole peakuju suhtes ja keeratakse rullile. Soengurull asetseb eraldatud juuksesalgu taga osas. Sellise tehnoloogia järgi keeratakse soengurulle, kui ei soovita saada kohevust. Sellise tehnoloogiaga keeratakse soengurulle kõrva ette või kukla alumisele osale, kui ei soovita kohevust lühemate juuste korral. Selline on lõpptulemus, kui soengurull on keeratud taha suunatud kohevusega. Klassikaline soengurullide keeramisskeem Eelteadmised Selline soengurullide keeramise skeem sobib erineva pikkusega juustele ning erinevate soengute kujundamiseks. See on juuksuritöös kõige rohkem kasutatav rullikeeramisskeem. Enne soengurullide keeramist pestakse juuksed puhtaks, siis tuleb lõpptulemus ilusam.
Nii tähendas roheline elu ja noorust, kollane oli aga kulla, igavesti elavate jumalate ihu värv. Harva esines rõivastes musta, küll aga kasutati seda parukate tegemisel. Õnne ja rõõmu sümbol valge oli egiptlaste riietuses väga tavaline, kuigi see valik tulenes osalselt ka praktilistest põhjustest. Linane ei värvu just hõlpsasti ning suurem osa kangaid kooti pleegitatud värvimata linakiust. Kangaste värvimine loodusvärvidega on muide just egiptlaste leiutis. Neil õnnestus leiutada ka keeruline tehnoloogia, mis lubas linakiudu värvida siniseks; seda vajati orjade kehakatte tarvis. Punast värvainet saadi mitmetest taimedest , nagu näiteks alkanna, punavärvik ning värvohakas. Kuningate tuunikateks ja kinnasteks värviti kuldset lõnga. Värvida osati isegi nahka, mida esines punases, kollases ja rohelises toonis. Ehted ja kaunistused:
Nii tähendas roheline elu ja noorust, kollane oli aga kulla, igavesti elavate jumalate ihu värv. Harva esines rõivastes musta, küll aga kasutati seda parukate tegemisel. Õnne ja rõõmu sümbol valge oli egiptlaste riietuses väga tavaline, kuigi see valik tulenes osalselt ka praktilistest põhjustest. Linane ei värvu just hõlpsasti ning suurem osa kangaid kooti pleegitatud värvimata linakiust. Kangaste värvimine loodusvärvidega on muide just egiptlaste leiutis. Neil õnnestus leiutada ka keeruline tehnoloogia, mis lubas linakiudu värvida siniseks; seda vajati orjade kehakatte tarvis. Punast värvainet saadi mitmetest taimedest , nagu näiteks alkanna, punavärvik ning värvohakas. Kuningate tuunikateks ja kinnasteks värviti kuldset lõnga. Värvida osati isegi nahka, mida esines punases, kollases ja rohelises toonis. Ehted ja kaunistused:
1 VICTOR HUGO_JUMALAEMA KIRIK PARIISIS ROMAAN Tõlkinud Johannes Semper KIRJASTUS ,,EESTI RAAMAT" TALLINN 1971 T (Prantsuse) H82 Originaali tiitel: Victor Hugo Notre-Dame de Paris Paris, Nelson, i. a. Kunstiliselt kujundanud Jüri Palm Mõni aasta tagasi leidis selle raamatu autor Jumalaema kirikus käies või õigemini seal uurivalt otsides ühe torni hämarast kurust seina sisse kraabitud sõna . ' ANAT KH Need vanadusest tuhmunud, üsna sügavale kivisse kraabitud suured kreeka tähed, mis oma vormi ja asendi poolest meenutasid kuidagi gooti kirja, viidates sellele, et neid võis sinna kirjutanud olla mõne keskaja inimese käsi, kõigepealt aga neisse kätketud sünge ja saatuslik mõte, jätsid autorisse sügava mulje. Ta küsis eneselt ja katsus mõista, milline vaevatud hing see pidi küll olema, kes siit maailmast ei tahtnud lahkuda ilma seda kuriteo või õnnetuse märki vana kiriku seinale jätmata. Hiljem on seda seina (ei mäleta küll täpselt, millist just) üle värvitud
Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat Toimetaja Raul Adlas Koostajad: Andras Laugamets, Pille Tammpere, Raul Jalast, Riho Männik, Monika Grauberg, Arkadi Popov, Andrus Lehtmets, Margus Kamar, Riina Räni, Veronika Reinhard, Ülle Jõesaar, Marius Kupper, Ahti Varblane, Marko Ild, Katrin Koort, Raul Adlas Tallinn 2013 Käesolev õppematerjal on valminud „Riikliku struktuurivahendite kasutamise strateegia 2007- 2013” ja sellest tuleneva rakenduskava „Inimressursi arendamine” alusel prioriteetse suuna „Elukestev õpe” meetme „Kutseõppe sisuline kaasajastamine ning kvaliteedi kindlustamine” programmi Kutsehariduse sisuline arendamine 2008-2013” raames. Õppematerjali (varaline) autoriõigus kuulub SA INNOVEle aastani 2018 (kaasa arvatud) ISBN 978-9949-513-16-1 (pdf) Selle õppematerjali koostamist toetas Euroopa Liit Toimetaja: Raul Adlas – Tallinna Kiirabi peaarst Koostajad: A
jaigas sammus kergust. Akaatsiad õitsesid ja õite lõhn täitis õhku. Cardiffi küngas, künkatagune kõrgustik, haljendas tai- 16 mestikust ja oli küllalt kaugel, et paista igatsetud maana, unelev, rahuküllane, meelitav. Tom ilmus kõnniteele lubjaämbri ja pikavarrelise pintsliga. Ta silmitses planku, ja rõõm kadus loodusest ning sügav kurbus asus tema hinge. Kolmkümmend jardi üheksa jala kõrgust planku! Elu tundus Tomile tühjana ja olemasolu lausa koormana. Ohates kastis ta pintsli värvi sisse ja tõmbas sellega ülemist lauda mööda; kordas seda operatsiooni; tõmbas veel korra; võrdles tühist 'lubjatud riba kaugeleulatuva lupjamata plangupinnaga ja istus löödult tünni otsa. Väravast tuli Jim, plekkämber käes, kareldes ja «Buffalo neiusid» lauldes. Linnakaevult vee toomine oli Tomi meelest alati vastik töö olnud, kuid nüüd ei tundunud see talle enam nii. Talle meenus, et kaevul oli ikka seltskonda