Kontserdiretsensioon
Cole
Porteri muusikal „Nii on meil
moes“ leidis aset 15.11.2008 õhtul Tallinna linnahallis.
Esietendus toimus päev varem ehk 14.11.2008.
Esinesid eesti tuntud
lauljad ja
näitlejad – Kaire Vilgats (
Reno Sweeny), Märt
Avandi (Billy
Crocker), Kristi
Roosmaa (
Hope Haircourt), Tõnu Kark (Moonface
Martin), Ülle Lichtfeldt (Erma),
Ines Aru,
Bert Pringi, Peeter
Jakobi jpt.
Muusikali lavastajaks on Andrus Vaarik,
kunstnikud Gerly
Tinn ja Ain Nurmela, muusikaliseks juhiks on Erki Pehk ja
koreograafiks
Kristin Pukka.
Kõlasid paljud juba maailmaklassikaks
saanud meloodiad - „I Get a Kick Out of You“, „All
Through the
Night “, „You're the Top“, „It's De-Lovely“, „Blow,
Gabriel Blow“ ning muusikalide ajaloo üks säravaimaid
show-numbreid „Nii on meil moes“.
Loo tegevus leiab aset möödunud
sajandi 30-ndatel aastatel New
Yorgi ja Inglismaa vahel sõitva
luksusliku kruiisilaeva S.S.America pardal. Tegemist on hoogsa
situatsioonikomöödiaga. Tükk on üles ehitatud justkui
estraadi minietendusena. Iga inimese juhtumused on püänteeritud, toredaks
rõõmsaks ketiks, mis korralikult naerutab.
Kõigi
lugude seast on raske midagi
esile tuua, kuna kogu etenduse vältel esitatud lood olid väga
õnnestunult ja kaasahaaravalt esitatud. Üheks parimaks palaks, mis
laval esitati oli kindlasti „Nii on meil moes“, mida esitas Kaire
Vilgats ning keda
saatsid teised
esinejad . Esitus oli tempokas,
kõlav ja hästi esitatud. Diktsioon oli mõnes kohas veidi
kehvemapoolne, kuid üldmulje on väga hea. Kaire Vilgatsi tugev,
kandev ja ulatuslik hääl sobis sellesse muusikali justkui
valatult. Esituse juurde kuuluv tantsuline pool oli läbi etenduse
osavalt
sooritatud , liigutused olid sünkroonis ja näitlejad olid
kogu etenduse jooksul väga ühtehoidvad.
Väga oskuslikult oli esitatud ka „Blow,
Gabriel Blow“ (lood olid esitatud eestikeelsetena), kus jällegi
oli põhiliseks lauljaks Kaire Vilgats ning kelle esitusele andsid
veelgi enam kõla ja tugevust teised lavalolijad. Laulud olid
enamjaolt kõik väga rütmikad ja meeleolukad.
Silmapaistvaks tegelaskujuks oli ka Märt
Avandi, kelle lauluoskus oli muljetavaldav. Võib öelda, et kõik
näitlejad esitasid oma rolli suurepäraselt ning igaühe jaoks oli
leitud just neile kõige paremini sobiv osa.
Muusikali esitusega jäin väga rahule,
kuna kogu etenduse ajal ei tekkinud
kordagi momenti, kus oleks igav
hakkanud, meeleolu oli läbi etenduse hea. Kõik oli ülihästi kokku
sobitatud ning emotsioonid olid ka peale etendust väga positiivsed.
Silmapaistvad olid näitlejate kostüümid, mis olid tõesti
võrratud. Laval olevaid dekoratsioone väga ei muudetud, mõnel
korral toodi
ratastel voodid lavale, tegevuspaiga olulisel
muutumisel toodi publiku ette vanglatrellid,
baar ja ka hiiglaslik
rõrgas. Meeldejäävaks oli samuti ka orkester, mis asetses suure
lavadekoratsiooni tipus.
Varem nähtud etendustega võrreldes oli
„Nii on meil moes“ üks parimatest, seda eriti oma lõbususe ja
positiivsete emotsioonide pärast. Tegemist on väärt etendusega,
mida soovitaks ka teistele.
Kattre Adramees, 10D
Kõik kommentaarid