Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Põhiteoseid on kaks: “Kommentaare ja mida ei saa ka Jumal muuta, kuna vastasel Sententsidele” korral satuks ta iseendaga vastuollu ja käskude • Ta kirjutab väga raskelt, hiljem hakatakse tema vahel, mida Jumal võib muuta, kui inimese elulised olukorrad seda nõuavad (näiteks monogaamia). nime kasutama “puupea” tähenduses (ingl. dunce). • Gnoseoloogia • Hüüdnime “doctor subtibilis” saab ta tänu • Loomulik teadmine on kindel seal, kus see toetub teravmeelsele argumentatsioonile.
Põhiteosed - „Punane tuba“, „Preili Julie“, „Surmatants“. Stiil- realistlik, naturalistlik, sümbolism, dramaturgiline, kõledad kulissid, dekoratsioonid kui sümbolid, psühholoogiline lähenemine.
Põhiteos on “Utoopia” (1516). Ta kritiseeris 16. sajandi Inglismaa sotsiaalset ja poliitilist korda. Thomas More nägi rahva viletsuse põhjusena eraomandit ja raha üleminekul kapitalistlikele suhetele.
Põhiteosed - „Inimene ja üliinimene“, „Südame murdmistemaja“, „Püha Johanna“, „Pymalion“. Stiil- paradoksaalne, mõtteterav, sotsiaalkriitiline, filosoofiline, ideedraama, satiiriline.
Põhiteosed on „Arutlus inimestevahelise ebavõrdsuse tekkimise põhjustest“ ja „Ühiskondlik leping“, mille järgi on inimesed turvalisuse huvides osadest õigustest loobunud.
Põhiteoseks on 1637 ilmunud “Arutlus meetodist”. Astus välja Aristotelese loogika kui ka meetodi vastu, tema meelest võimaldab loogika seletada seda, mida teatakse.
Põhiteosed - „Kasvuhooned“, „printsess Maleine“, „Pimedad“ „Sissetungija“ „Sisemus“. Stiil- sümbolistlik draama, filosoofiline lähenemine.
Põhiteos on “Loogilis-filosoofiline traktaat”, mis lõpeb sõnadega “Millest pole midagi ütelda, sellest peab vait olema”. Lingvistilise filosoofia
Põhiteoseks on 1516. aastal ilmunud “Utoopia”. Moruse ideaalse ühiskonnamudeli aluseks on ühiskondlik omand ning üldiste ja isiklike huvide ühtsus.
Põhiteos on “Päikeselinn” (1623) Campanella järgi ei ole võrdses ühiskonnas perekonda ega eraomandit.
Põhiteos on “Teadusrevolutsioonide struktuur”, mille järgi Kuhni kõige enam
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun