Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Neeme Järvis (0)

1 Hindamata
Punktid

Referaat
Neeme Järvis
Muusikaõpetus
6c
Gertrud Vahtra
Viimsi Keskkool
Neeme Järvi on sündis 7. juunil 1937. aastal Tallinnas. Ta õppis Tallinna Muusikakoolis koorijuhtimise ja löökpillide erialal ning Peterburi konservatooriumis orkestri- ja ooperidirigeerimise erialal, kus lõpetas õpingud 1960. aastal prof . Nikolai Rabinovitši klassis, misjärel täiendas end aspirantuuris Jevgeni Mravinski juhendamisel.
 Esimest korda esines ta dirigendina 18-aastaselt Eestis. Ooperit (Bizet' " Carmenit ") juhatas ta esimest korda Leningradi Kirovi teatris. 1960–1963 oli Järvi Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri dirigent ja 1963–1979 selle peadirigent , samas ka 1963–1975 Rahvusooper „Estonia” peadirigent. Järvi tegi väga palju mõlema kollektiivi kunstilise taseme tõstmiseks ja tutvustas kõikjal innukalt eesti muusikat, mida ta teeb siiani paljudes maailma maades. 1971 võitis Järvi I preemia Roomas Santa Cecilia Akadeemia rahvusvahelisel dirigeerimiskonkursil.
 Aastal 1980 emigreerus Järvide pere USA-sse. 1982–2004 oli Neeme Järvi Göteborgi Sümfooniaorkestri peadirigent, 1984–1988 Kuningliku Šoti Rahvusorkestri peadirigent (praegu selle audirigent), olnud ka City of Birmingham Symphony Orchestra esimene külalisdirigent ning aastate jooksul kuni siiani Japan Philharmonic Orchestra peakülalisdirigent Tokyos. 1990. aastast asus Järvi Göteborgi ameti kõrval menukalt täitma ka Detroidi Sümfooniaorkestri muusikadirektori ja peadirigendi kohustusi Ühendriikides kuni suveni 2005 (ka seal on ta nüüd Musical Director Emeritus). 2005. sügisest on Järvi New Jersey Symphony Orchestra muusikadirektor, samuti USA-s, New Yorgi külje all. Sama aasta sügisest on Järvi ka Haagi Residentie Orkesti (The Hague Philharmonic) peadirigent. Alates 2010. aasta septembrist saab Neeme Järvist Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstiline juht ja peadirigent.
           Järvi on juhatanud kõiki tuntumaid sümfooniaorkestreid Euroopas, Põhja-Ameerikas, Jaapanis ja Austraalias ning olnud oodatud ooperidirigent mainekates teatrimajades nii Euroopas kui Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Oma karjääri jooksul on ta juhatanud kokku 157 orkestrit .
Neeme Järvi on üks armastatumaid dirigente tänases muusikamaailmas. Ta on oma orkestrid teinud rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatuks nii kontserdireiside kui ka plaadistustega. Järvi on 417 salvestusega kaasaja üks enim plaadistanud dirigent.
           Neeme Järvil ja tema abikaasal Liilial on kolm last – dirigendid Paavo ja Kristjan Järvi, flötist Maarika Järvi – ning kuus lapselast.
Neeme Järvis #1 Neeme Järvis #2
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 2 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-11-01 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 6 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor gertu5 Õppematerjali autor
neeme järvise referaat

Sarnased õppematerjalid

Referaat Neeme Järvi
11
doc

Referaat Neeme Järvi.

Järva-Jaani Gümnaasium Neeme Järvi Referaat Koostaja: Jan Kristian Mõtsnik Juhendaja: Kalli Vainula Järva-Jaani 2012 1 Sisukord Sisukord............................................................................................................................... 2 Sissejuhatus..........................................................................................................................3 1. Neeme Järvi..................................................................................................................... 4 1.1Karjäär.............................................................................................................................5 1.2Perekond......................................................................................................................... 6 2. Diskograafia.....................................................................................

Muusika
NEEME JÄRVI
22
pptx

NEEME JÄRVI

NEEM E JÄRVI GETTER ANETT ARRO ELULUGU o Sündinud 7.juunil 1937 Tallinnas. o Neeme Järvi on eesti dirigent. o Tallinna Muusikakoolis õppis koorijuhtumist ja löökpille. o Peterburi konservatooriumis õppis orkestri- ja ooperidirigeerimise erialal. o Lisaks täiendas end aspirantuuris Jevgeni Mravinski juhendamisel. o Aastal 1980 emigreerus Järvide perekond USA- sse. KARJÄÄR o 1960-1963 Eesti Riikliku Sünfooniaorkesti dirigent, 1963-1979 peadirigent. o 1963-75 Rahvusooperi “Estonia” peadirigent.

Muusikaõpetus
Eesti interpreedid
8
docx

Eesti interpreedid

Neeme Järvi Neeme Järvi (sündis 7. juunil 1937) on eesti dirigent. Ta õppis Tallinna Muusikakoolis löökpille ja koorijuhtimist. Aastatel 1955­1960 õppis ta Leningradi konservatooriumis Nikolai Rabinovitsi ja Jevgeni Mravinski juhendamisel orkestridirigeerimist. Esimest korda esines ta dirigendina 18-aastaselt Eestis. Ooperit (Bizet' "Carmenit") juhatas ta esimest korda Kirovi teatris. Aastal 1963 asus Neeme Järvi tööle Eesti Raadio ja TV sümfooniaorkestri peadirigendina. Samal ajal nimetati ta ka Estonia teatri peadirigendiks. Seda tööd tegi ta 1976. aastani. Aastatel 1976­1980 oli ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstiline juht ja peadirigent. Neeme Järvit tunti väljaspool Eestit hästi juba 1960ndatel, mil ta esines pidevalt Leningradi Filharmoonia Sümfooniaorkestri ja teiste vene orkestritega kõikjal endises Nõukogude Liidus ja Ida- Euroopa maades

Muusika
Tiit Lauk humanitaar
414
pdf

Tiit Lauk humanitaar

TALLINNA ÜLIKOOL HUMANITAARTEADUSTE DISSERTATSIOONID TIIT LAUK Džäss Eestis 1918–1945 ƒ DOKTORIVÄITEKIRI Kaitsmine toimub 20. novembril 2008. aastal kell 10.00 Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi saalis, Lai 13, Tallinn, Eesti. Tallinn 2008 2 TALLINNA ÜLIKOOL HUMANITAARTEADUSTE DISSERTATSIOONID TIIT LAUK Džäss Eestis 1918–1945 Muusika osakond, Kunstide Instituut, Tallinna Ülikool, Tallinn, Eesti. Doktoriväitekiri on lubatud kaitsmisele filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks kultuuriajaloo alal 13. oktoobril 2008. aastal Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste doktorinõukogu poolt. Juhendajad: Ea Jansen, PhD Maris Kirme, kunstiteaduste kandidaat, TLÜ Kunstide Instituudi muusika osakonna dotsent Oponendid: Olavi Kasemaa, ajalookandidaat, EMTA puhkpilliosakonna professor

Muusika ajalugu



Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun