Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST (USE CASE MODEL)? (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

  • MIS ON KASUTUSMALLID?
  • MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST USE-CASE MODEL?

Lõik failist


EESTI INFOTEHNOLOOGIA KOLLEDŽ
Andrei Belokurov
MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST (USE CASE MODEL)?
Referaat
INFOTEHNOLOOGIA SÜSTEEMIDE ANALÜÜSI ÕPPEKAVA
Juhendaja : A. Mulin
Tallinn 2011

Sisu


1.MIS ON KASUTUSMALLID? 3
2.USE CASE DIAGRAMM 3
2.1.Kasutusmallide diagrammide üldinfo 3
2.2.Näitlejad 4
2.3.Kasutusmallid 4
2.4.Suhted 5
3.MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST (USE-CASE MODEL)? 7
  • MIS ON KASUTUSMALLID?


    Iga programmisüsteemi loomise eesmärk on sellise produkti loomine, mis aitab kasutajal teostada oma igapäevaseid tegevusi. Taoliste programmide loomisel kõigepealt määratakse nõudmised, mida antud programm peab täitma. Nende eesmärgid on:
    • väljatöötaja, tellija ja kasutaja vaheline kokkulepe sellest, mida peab tegema programmisüsteem;
    • väljatöötaja parema arusaamise saavutamine PS käitumisest;
    • süsteemse funktsionaalsuse piiramine;
    • aluse loomine projekti väljatöötamiseks;
    • kasutaja interface määratlemine.
    Kuid kui paluda kasutajal loetleda need nõudmised paberil, siis tihti võib tulemusena saada funktsioonide loetelu, mille järgi on raske arvata kas tulevane süsteem täidab oma eesmärgi ja kas see saab lihtsustada kasutaja tööd. Ei ole selge, millised funktsioonid on kelle jaoks olulisemad.
    Selleks, et aru saada kuidas süsteem töötab, tihti kasutatakse süsteemi funktsionaalsuse kirjeldust läbi kasutusmallide (Use Case). Kasutusmallid – on toimingute järjepidevuse kirjeldamine, mida süsteem teostab vastuseks kasutajate või teiste programmisüsteemide välismõjudele. Kasutusmallid peegeldavad süsteemi funktsionaalsust, lähtudes tähenduslikku tulemuse saamisest kasutaja poolt. Seega võimaldavad nad korrastada funktsioone, saadava tulemuse tähtsust silmas pidades.
  • USE CASE DIAGRAMM


  • Kasutusmallide diagrammide üldinfo


    Kasutumallide diagrammidel näidatakse näitlejaid ja kasutusmalle, kelle vahel on suhe. Siin saab samuti
  • Vasakule Paremale
    MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST-USE CASE MODEL- #1 MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST-USE CASE MODEL- #2 MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST-USE CASE MODEL- #3 MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST-USE CASE MODEL- #4 MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST-USE CASE MODEL- #5 MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST-USE CASE MODEL- #6 MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST-USE CASE MODEL- #7 MIS KASU ON KASUTUSMALLIDE MUDELIST-USE CASE MODEL- #8
    Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
    Leheküljed ~ 8 lehte Lehekülgede arv dokumendis
    Aeg2014-10-05 Kuupäev, millal dokument üles laeti
    Allalaadimisi 5 laadimist Kokku alla laetud
    Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
    Autor ZlajaMolekula Õppematerjali autor

    Kasutatud allikad

    Sarnased õppematerjalid

    thumbnail
    88
    pdf

    Enesetestid teemadest 2-10

    Mis on elutsükli teine samm? Vali üks: a. Infosüsteemi teostus b. Infosüsteemi väljavalimine ja planeerimine c. Infosüsteemi analüüs d. Infosüsteemi projekteerimine e. Infosüsteemi kasutamine Küsimus 1 Kuidas nimetakse inimesi, kes tegelikult iga päev kasutavad süsteemi oma tööülesannete täitmiseks? Vali üks: a. Süsteemi omanikud b. Ei ole nimetatud c. Süsteemi disainerid d. Süsteemi analüütikud e. Programmeerijad Küsimus 2 Kriitiline tee on : Vali üks: a. projektiga seotud tegevuste jada, mille läbimise tulemusena tekkib kriis b. meetod, mis võimaldab vähendada projektiriske c. Ei ole nimetatud d. maantee, mis on kiiruskaameraid ja politseid täis e. meetod, mis arvutab projekti lõpetamise päeva, lähtudes ülesannete kestvusest ja järjekorrast Küsimus 3 Tööjaotamise struktuur (WBS, work breakdown structure) tähendab Vali üks: a. Töötellimist välispartnerite käest b

    Infosüsteemide analüüs ja projekteerimine
    thumbnail
    22
    docx

    Süsteemianalüüs - Kolmanda loengutöö konspekt

    1. Tarkvara Nõuete analüüs Äri(...tegelt ka või see on kuradi esimene vastus??)modelleerimise (distsiblinni) tulemused annavad konteksti ning “keele” (põhimõistestiku) tarkvara nõuete püstitamiseks. Iteratiivses arendusprotsessis UP toimub tarkvara nõuete püstitamine ja analüüs põhiliselt tarkvara kasutusjuhtude kirjutmise, modelleerimise ja analüüsimise kaudu. 2. Kasutusjuhtude mudel ehk (kui te olete inglise keeles väga sitt juhuslikult) Use Case Model UP defineerib Use Case mudeli nõuete analüüsi distsiblinni sees. Use Case mudel on kõikide kasutusjuhtude hulk: süsteemi funktsionaalsuse(kasutusjuhud) ja keskkonna(tegutsejad) mudel Eesmärgid ja kasutuslood Tellijad ja lõppkasutajad omavad eesmärke (goals, UP-s needs, sest UP on needy motherfucker) ning soovivad, et süsteem aitaks neid täita. Kasutusjuhud on jutustused süsteemi kasutamisest nende eesmärkide täitmiseks. Näide: Ülikoolis käimine:

    Süsteemianalüüs
    thumbnail
    110
    doc

    Kino infosüsteemi strateegilise arenduse dokumentatsioon

    TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL Informaatikainstituut Infosüsteemide õppetool Iseseisev töö aines 'Infosüsteemide projekteerimine': Kino infosüsteemi strateegilise arenduse dokumentatsioon Teostajad: Indrek Kempi (001546) Pärtel Lias (010617) Eero Ringmäe (010636) Õpperühmad: LAP51 ja LAP 52 Juhendaja: Lea Elmik Tallinn 2003 Autorideklaratsioon:

    Infosüsteemi projekteerimine
    thumbnail
    204
    docx

    Süsteemianalüüsi kontrolltöö 1

    M. Roost , TTÜ Informaatikainstituut, Loengukonspektid aines Süsteemianalüüs, 2014 IDU 5360 SÜSTEEMIANALÜÜS Loeng 1. Sissejuhatus (kontseptuaalsesse) süsteemianalüüsi. Aine fookus Aine taust Eesmärgid ja õpiväljundid Aine korraldus Aine fookus KONTSEPTUAALNE SÜSTEEMIANALÜÜS  VALDKONNA ANALÜÜS  TARKVARA NÕUETE ANALÜÜS  ITERATIIVNE ARENDUSPROTSESS Fookus: Kontseptuaalse süsteemanalüüsi meetodite rakendamine valdkonna ning tarkvara nõuete detailseks analüüsiks iteratiivses arendusprotsessis Aine taust Analüüsi ained: 1. Sissejuhatus infosüsteemidesse (IDU 3350) või Modelleerimine (IDU 3355); -> 2. -> Süsteemianalüüs (IDU 5360) -> 3. -> Infosüsteemi strateegiline analüüs (idu0021) ehk Ettevõtte äriarhitektuur (idu1321) Aine on eelduseks (OIS)

    Modulatsioon
    thumbnail
    42
    docx

    Sissejuhatus infosüsteemidesse

    Sissejuhatus infosüsteemidesse · Ettevõtte/organisatsiooni mõiste Paar näidet organisatsiooni definitsioonist: organiseeritud ja koordineeritud inimeste grupp koos vastavate tööviiside, reeglite, rutiinide ja vastastike ootustega, kes koos töötades üritavad saavutada ühiseid eesmärke inimeste sotsiaalne üksus, mis on süstematiseeritult struktureeritud ning hallatud (juhitud), et täita vajadusi või püüelda kollektiivse eesmärgi poole jätkusuutlikul viisil Ettevõtet defineeritakse kui vastastikuses sõltuvuses olevate ressursside (inimesed, protsessid, vastutused ja alluvusseosed, toetavad tehnoloogiad ja kapital) eesmärgipärast kombinatsiooni (n.ö. võrku), mis on: 1. vastastikuses koostoimes selleks, et koordineerida funktsioonide täitmist; vahetada informatsiooni; hankida rahastamist; luua töövooge; teha otsuseid jne 2

    Infoharidus
    thumbnail
    282
    pdf

    Mikroprotsessortehnika

    TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL ELEKTRIAJAMITE JA JÕUELEKTROONIKA INSTITUUT ROBOTITEHNIKA ÕPPETOOL MIKROPROTSESSORTEHNIKA TÕNU LEHTLA LEMBIT KULMAR Tallinn 1995 2 T Lehtla, L Kulmar. Mikroprotsessortehnika TTÜ Elektriajamite ja jõuelektroonika instituut. Tallinn, 1995. 141 lk Toimetanud Juhan Nurme Kujundanud Ann Gornischeff Autorid tänavad TTÜ arvutitehnika instituudi lektorit Toomas Konti ja sama instituudi dotsenti Vladimir Viiest raamatu käsikirjas tehtud paranduste ja täienduste eest.  T Lehtla, L Kulmar, 1995  TTÜ elektriajamite ja jõuelektroonika instituut, 1995 Kopli 82, 10412 Tallinn Tel 620 3704, 620 3700. Faks 620 3701 ISBN 9985-69-006-0 TTÜ trükikoda. Koskla 2/9, Tallinn EE0109 Tel 552 106 3

    Tehnikalugu
    thumbnail
    210
    pdf

    Tarkvaratehnika kordamisküsimused

    TARKVARATEHNIKA KORDAMISKÜSIMUSED     1. Mis on tarkvaratehnika?  Software engineering    ! ​“Engineers Australia” definitsioon: ​ Tarkvaratehnika ​on tiimide poolt rakendatav distsipliin  tootmaks kõrgekvaliteedilist, suuremastaabilist ja hinnaefektiivset tarkvara mis rahuldab  kasutajate nõudmisi ja mida saab hooldada teatud ajaperioodi vältel.    IEEE definitsioon: Tarkvaratehnika on süstemaatilise, distsiplineeritud ja mõõdetava  lähehemisviisi rakendamine tarkvara arendamisele, käitamisele ja hooldamisele, see  tähendab, inseneriteaduste rakendamine tarkvarale.  

    Tarkvaratehnika
    thumbnail
    26
    docx

    Majandusinfosüsteemid

    Majandusinfosüsteemid 1. Selgita süsteemse käsitluse põhimõtteid. · Süsteemne käsitlus põhineb arvamusel, et süsteemi elemendid toimivad erinevalt, kui need on keskkonnast või tervikust eraldatud. · Mõtlemisviis, mis käsitleb meid ümbritsevas maailmas ja meis endis toimuvat/leiduvat süsteemidena ja süsteemidesse kuuluvana. · Näiteks: majandussüsteemid (kapitalism, turumajandus), õigussüsteem jne. 2. Süsteemi definitsioon, selgita (kasuta joonist). · Süsteem ­ omavahel seotud objektide terviklik kogum, mis on mitteamorfne ja terviklik. Süsteemi iseloomustavad elemendid ehk objektid, sidemed, hierarhia ja käitumine. Sageli on süsteemi piiritlemine keeruline. · Süsteemi struktuur ja omadused peavad garanteerima süsteemi eesmärkide täitmise. · Joonised:

    Majandus




    Meedia

    Kommentaarid (0)

    Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun