Kontserdi
retsensioon Käisin
neljapäeval, 6. detsembril algusega kell 18.00 Kuressaare
Laurentiuse kirikus toimunud Kuressaare Muusikakooli jõulukontserdil
„Jõulude
ootel “. Kontsert toimus kirikus, kuna seal tulid
esitamisele ka orelipalad. Selle kontserdile sattusin põhjusel, et
õpetaja meil seda samal päeval tunnis tutvustas ja seda muusikat
sai nautida täiesti tasuta. Kohale jõudsin napilt enne kontserdi
algust ja seetõttu olin sunnitud kirikus üsna taha istuma. Rahvast
oli sinna kogunenud meeldivat palju, kes iga loo lõppedes
esinejatele palavalt aplodeeris. Nimelt olem
kuulnud , et kirikus pole
see kombeks.
Kontsert
ise oli pikk natuke rohkem kui üks tund ja sisaldas nii tuntud kui
ka mitte nii tuntud jõululaule.
Sellel
jõulukontserdil sai esmakordselt kuulata nelja noore oreliõpilase
esinemist .
Kontserdil
esines kooli sümfoniettorkester, kus mängisid koos õpilased,
õpetajad ja vilistlased. Ühes ettekandele tulnud teoses J. Haydni
Serenaadis oli viiulisolist Liis Hallikäär õpetaja Ave Oppi
viiuliklassist. Sümfoniettorkestrit juhatas õpetaja Matis Männa.
Tema
ja õpetaja Karlis Saare
juhatusel mängis ka
puhkpilliorkester . Kavast
võis leida veel vanamuusikaansambli
Rondo esinemise õpetaja
Tiiu Maripuu juhendamisel. Kitarriorkestrit juhendas õpetaja Toomas Tang
ja klaveriansamblit õpetaja
Maaja Jalakas. Lauljana
astus lavale Aale
Lember õpetaja Kairit Sepa lauluklassist.
Muusikapalade vahel loeta ka mingeid luuletusi.
Minu
jaoks kontserdi üheks huvi pakkuvamaks osaks olid orelipalad. Ise
igapäevaselt sellise muusika austaja ei ole ja kui aus olla siis
vist polegi varem
orelit niimoodi lives
kuulanud. Seepärast olin isegi üllatunud, milliseid helisid sellest
pillist välja võluda annab. Samuti kõlas puhkpilliorkester üsna
huvitavalt. Veel meeldisid väga vanamuusikaansambel Rondo esitatud
keskaegsed palad ja kitarriorkestri poolt ette
kantud jõululood.
Nagu
juba mainisin siis seda sorti muusikaga ma eriti kokku ei
puutu , aga
vahelduseks oli täitsa mõnus kuulata ja nautida. Jäin saadud
muusikalise elamusega täitsa rahule.
Priidu Saart 10b
Kõik kommentaarid