Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Euroopa rahvaarva ja osatähtsus (0)

1 Hindamata
Punktid
Euroopa rahvaarv ja osatähtsus
Euroopa rahvaarv on 2000.aasta seiseisuga maailmajagudest kolmandal kohal.. Maailmas on 2000.a seisuga 5978 miljonit inimest,kellest suurem osa elab Aasias. Kus rahva arvus määrati 3634 miljonit inimest. Teisel kohal oli Aafrika ja siis Euroopa. Euroopa rahva arvuks määrati 729 miljonit inimest. Austraalia on rahvaarvu poolest kõige väiksem.Kelle rahva arvuks määrati 30 miljonit inimest. Euroopa ja Austraalia vahele jäid veel Põhja- ja Ladina-Ameerika.
Euroopa rahvaarv on 1800.aastast kuni 2000.aastani kasvanud ligi 500 miljoni võrra,ehk siis 200 aastajooksul on areng olnud kiire. Kõikide maailamajagude rahva arv on märgatavalt kasvanud. Kõige suurema rahvaarvu kasvu tegi Aasia ja siis Aafrika, Euroopa, Ladina-Ameerika, Põhja-Ameerika, Austraalia ja Okeaanid
Kõige suurem osatähtsus rahvastikus on olnud Aasias. Kus praegune osatähtsus on umbes 60%. Euroopa osatähtsus on 10% jäädes oma osatähsusega kolmandale kohale. Kõige väiksema osatähtsusega on Põhja-Ameerika 3%-ga. Euroopa rahvastiku osatähtsus on paarisaja aastaga langenud märgatavalt. Kuid Põhja-Ameerika osatähtsus on märgatavalt kasvanud. Aasia osatähtsus on üldiselt samaks jäänud.
Euroopa rahvaarvu prognoos 2050.aastaks on tegelikult üsna kurb. Rahvaarv langeb Euroopas ligi 100 miljoni inimese võrra, kuid teistes maailmajagudes rahvaarv kasvab edasi märgatvalt. Kuid ega ka rahvastiku osatähsusega eriti kiita ei ole. Rahvastiku osatähtsus langeb märgatavalt 10%-lt 5%-ni, samas teistes maailmajagude osatähtsus kasvab.
Euroopa kõige suurema rahvaarvuga riik on Venemaa, kelle rahvaarvuks on umbes 143 miljonit inimest. Kuid Venemaa rahvaarv langeb märgatavalt. Teistest suurtest riikidest kelle rahvaarv langeb on Ukraina ja Rumeenia , nende rahvaarv ei lange nii märgatavalt kui Venemaal. Kuid siiski nende rahvaarv ikkagi langeb. Teistel suuriigidel enamasti rahvarv kasvab, kuid eriti märgatavalt kasvab rahvarv Prantsusmaal ja Suubritannias.
Loomulik iive euroopas langeb kõige rohkem idapool kus on vähem arenenud riigid. Suuremaid riike idapool kelle iive on negatiivne on Venemaa. Teised sellised riikid kus iive negatiivne on Ukraina, Ungari, Bulgaaria , Eesti, Leedu ja Läti. Riigid kus iive on negatiivne, kuid mitte nii hull kui eelnevatel riikidel on Rumeenia, Sloveenia, Horvaatia , Valgevene. Teistel riikidel on iive positiivne. Kuid eriti kõrge positiivse iivega paistavad silma Prantsusmaa, Suurbritannia , Iriimaa, Island, Norra, Holland , Taani.
Kõige noorem rahvasti Euroopas on Albaanias kus üle 65.aastaseid on alla 10%. 10%-ga üle 65.aatasi inimesi on Moldovas ja Iirimaal. 20%-10% üle 65.aastaseid inimesi on Hollandis, Saksamaal, Rootsis ja Eestis. Saksamaal on kõige väiksem protsent alla 15.aastasi ja kõige suurem protsent alla 15.aastasi on Albaanias. Üle 20%-ga alla 15.aastasi on veel Moldavas ja Iirimaal. Euroopa rahvastik ei ole üldiselt vananemises kuna noori on rohkem kui pensinääre, selle tabeli järgi mis meile ette on antud.
Kõige suurem välismaalaste osatähtsus on Luksenburgis kus välismaallased moodustavad rahvaarvust umbes 37%, Sveits teisel kohal 18%-ga ja Austria kolmandal kohal 8%. Nende riikide kõrge protsent tuleneb sellest, et rahvaarv on väike ja riik on kõrgelt arenenud. Nagu näiteks Luksunburg kus rahvaarv on 440 000 inimest ainult. Muidugi nad saavad nii suure protsendi kui rahvaarv on väike. Arvatavasti Saksamaale läheb rohkem välismaalasi, kuid seal protsent ei kasva niimoodi kuna rahvaarv on tunduvalt suurem. Saksamaa rahvaarv on 82 miljonit inimest, ei anna Luksenburgiga võrreldagi. Suurem rändeiive on kindlast kõrgelt arenenud riikides suurem kui vähem arenenud riikides. Rohkem arenenud riikidesse tullakse kindlast sellepärast, et otsida paremat elu. Saada kõrgemat palka ja paremaid elamistingimusi.
Euroopa rahvaarva ja osatähtsus #1
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 1 leht Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-11-25 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 20 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor SV1 Õppematerjali autor
Keskkooli geograafia materjal. Rahvaarvu muutused, osatähtsus ja prognoos maailmajagude lõikes. Välismaalaste osakaal, rändeiive ja iive Euroopas. Euroopa rahvastike vanuseline struktuur.

Sarnased õppematerjalid

Euroopa rahvaarvu muutused
1
doc

Euroopa rahvaarvu muutused

Euroopa rahvaarvu muutused. Euroopa rahvaarv on hetkel maailmas 3 kohal. 2000 aasta seisuga on Euroopas 729 miljonit inimest. Kui siiani on rahvaarv Euroopas tõusnud, siis edaspidi prognoositakse rahvaarvu langust.Kõikides teistes maailmajagudes on oodata aga rahvaarvu tõusu. Rahvastiku osatähtsus Euroopas on umbes 12%, mis on peaaegu võrdne Aafrika rahvastiku osatähtsusega. Kõige suurema osatähtsusega on Aasia rahavtik. Aastaks 2050 prognoositakse Euroopa rahvaarvu langust umbes 100 miljoni võrra. Ka on prognoositud, et osatähtsus langeb umbes 7%-ni. Tõuseb aga Aafrika rahvaarv ning ka rahvastiku osatähtsus. Euroopa suuremates riikides näiteks Prantsusmaa, on hetkel iive positiivne. See tähendab, et suuremates riikides sünnib rohkem kui sureb ja

Geograafia
Maailma rahvastik ja rahvastiku protsessid
56
ppt

Maailma rahvastik ja rahvastiku protsessid

Tartu 2003, www.wikipedia.com http://www.census.gov/cgi-bin/ipc/po pclockw http://www.vkg.werro.ee/materjalid /EGCD/Opik/juhan/rahvas/vanusko.ht ml http://eesti.files.wordpress.com/2007 /03/a.gif http://www.census.gov/ipc/www/idb /pyramids.html 1 Koostaja: Jelena Vidinjova, Maardu Rahvaarvu muutumine  Pikka aega maailma rahvaarv oli muutumatu, suremus oli umbes sama suur kui sündivus  Rahvaarv hakkas kasvama, kui inimeste eluviis muutus paikseks  1900. aastal elas maailmas 1,6 miljardit inimest, aastal 1992 aga juba 5,5 miljardit, praegu on (11/15/09 at 10:08) 6,797,150,278 inimest http://www.census.gov/cgi-bin/ipc/popclockw  rahvaarv on 20. sajandil kolmekordistunud 2   3 Rahvaarvu muutumine

Demograafia
Euroopa rahvastik
1
docx

Euroopa rahvastik

· Rahvaarv, osatähtsus, muutused, prognoos (2050) o Euroopa rahvaarv on senise ajani pingsalt tõusnud, kui spetsialistide sõnul on oodata rahvaarvu langust hiljemalt aastaks 2050 o Samuti on rahvastiku osatähtsus pidevas langemises, kui samal ajal Aafrika, Lõuna- ja Põhja-Ameerika osatähtstus on kasvamas. o 2000. Aastal oli Euroopa populatsioon umbes 729 miljonit inimest, mida on palju enam kui 200 aastat varem. Samas on aasia popolatsioon kasvanud ligi 5 korda, euroopa, aga vähem, kui 3 korda. o Prognoositakse muude maailmajagude populatsiooni tõusu, kuid Euroopas on oodata hoogsat langust. Muudes maailmajagudes on oodata populatsiooni kasvu kiirenemist. · Rahvaarv suuremates riikides o Suurima elinikonnaga riigid euroopa alal on Venemaa (140 milj.), Saksamaa (80 milj

Geograafia
Suurbritannia rahvastiku iseloomustus pt-1-6
9
doc

Suurbritannia rahvastiku iseloomustus pt. 1-6

Suurbritannia rahvastik Anna Mari Tamm/11a Tänapäeval on inimkapital muutunud väga oluliseks riigi arengu indikaatoriks. Kas riigi rahvastik kasvab või kahaneb, milline on vanuseline koosseis, inimeste haridustase, tervislik seisund jne. Mida paremini teatakse riigi rahvastikusituatsiooni, seda täpsemalt saab välja töötada riigi jaoks olulisi majandus- ja sotsiaalse arengu stsenaariume. 1. Riigi rahvaarv. a) Suurbritannias elab 2011.aasta juuli seisuga 62 698 362 inimest. b) Rahvaarvult on Ühendkuningriik 22.kohal maailmas. Seega on Suurbritannia puhul tegu keskmise riigiga. c) Enam-vähem sama palju inimesi elab ka Prantsusmaal (65 312 249), Tais (66 720 153) ning Itaalias (61 018 804). (https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/) 2. Rahvastiku paiknemine Suurbritannias a) Rahvastiku keskmine tihedus Suurbritannias on 252,96. Sarnane rahvastiku keskmine tihedus

Geograafia
Geograafia riigieksam 2006
32
doc

Geograafia riigieksam 2006

 Kui on riigid kaardile märgitud, pead ära tundma, millise majandusorganisatsiooniga on tegemist.  Ühenda omavahel sobivad paarid: ASEAN Naftat Eksportivate Maade Organisatsioon WTO Kagu-Aasia Maade Assotsiatsioon NAFTA Põhja-Ameerika Vabakaubanduse Assotsiatsioon OPEC Maailma Kaubandusorganisatsioon  Analüüsi diagramme ning vasta järgmistele küsimustele Miks maksab Saksamaa Euroopa Liidu riikidest kõige suuremat liikmemaksu? Miks on Hispaania ja Hollandi liikmemaksud peaaegu sama suured? Millest lähtuvalt arvutatakse Euroopa Liitu kuuluvate riikide liikmemaksud?  Miks on Euroopa Liit huvitatud laienemisest?  Mida on Eesti võitnud / kaotanud seoses EL-ga liitumisel?  Milliseid võimalusi pakub Euroopa Liitu kuulumine Eesti: a) tööjõule b) majanduslikult mitteaktiivsele rahvastikule

Geograafia
Rahvastik ja austus
2
doc

Rahvastik ja austus

10.klass Tund nr. 10 10. RAHVASTIK JA ASUSTUS Rahvaarvu muutumine Kaks kõige levinumat rahvaarvu juurdekasvu näitajat on rahvaarvu kasv protsentides ja iive 1000 inimese kohta. Iga riigi rahvaarv muutub sündimuse, suremuse, sisse-ja väljarände mõjul. Tänapäeval on rahvaarvu suurenemine probleemiks, kuna Maa ei suuda toime tulla inimeste elatamisega ja üleüldise saastatusega. Pika aja jooksul kasvas rahvaarv aeglaselt, sest iive oli väike ning suremus suur. Kiiremini hakkas rahvaarv kasvama XVIII sajandil peamiselt Lääne Euroopa riikides, sest tänu meditsiini arengule ja elamistingimuste paranemisele suremus vähenes ja eluiga pikenes. Esimene miljard täitus 1804. Teise miljardi täitumiseks kulus 123 aastat, kolmanda täitumiseks vaid 33 aastat. Kuue miljardi piiri ületas maailma rahvaarv 1999. aastal. Põhjused: meditsiini areng, elutingimuste paranemine Tagajärjed: rahvaarvu kasv on tekitanud väga suuri sotsiaal-majanduslikke probleeme:

Geograafia
RAHVASTIK JA ASUSTUS- kordamine
6
doc

RAHVASTIK JA ASUSTUS- kordamine

RAHVASTIK JA ASUSTUS- kordamine 1. Analüüsib maailma rahvaarvu kasvu põhjusi ja selle tagajärgi; Pika aja jooksul kasvas rahvaarv aeglaselt, sest iive oli väike ning suremus suur. Kiiremini hakkas rahvaarv kasvama XVIII sajandil peamiselt Lääne Euroopa riikides, sest tänu meditsiini arengule ja elamistingimuste paranemisele suremus vähenes ja eluiga pikenes. Esimene miljard täitus 1804. Teise miljardi täitumiseks kulus 123 aastat, kolmanda täitumiseks vaid 33 aastat. Kuue miljardi piiri ületas maailma rahvaarv 1999. aastal. Põhjused: meditsiini areng, elutingimuste paranemine Tagajärjed: rahvaarvu kasv on tekitanud väga suuri sotsiaal-majanduslikke probleeme: toidupuudus (eriti arengumaades), piirkonniti ülerahvastatus ja

Ühiskond
Demograafiline üleminek
52
ppt

Demograafiline üleminek

Demograafiline üleminek Koostaja: Ülle Liiber Avaldatud Creative Commonsi litsentsi „Autorile viitamine + jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti (CC BY-SA 3.0)“ alusel, vt http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/ee/ http://mitchieville.com/category/descending-families/ Miks maailma rahvaarv kiiresti kasvab? • Maailma rahvastiku kasvutempo on langenud 2,1%-lt 1960. aastal 1,2%-le 2010 aastal. • Siiski jätkub rahvaarvu kiire kasv, peamiselt arengumaade arvel. miljardit Arengumaade rahvastik Arenenud riikide rahvastik • Et mõista, miks maailma rahvastik nii kiiresti kasvab on vaja selgitada, kuidas toimub demograafiline üleminek.

Demograafia




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun